Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ohnetatto
ohnetatto 2014. 09. 18. 21:03
Előzmény: #3278  werkaz
#3280
értem hogy nem piszkálnád meg. valószínű én sem vennék most. De ki a franc vásárol akkor ezen a szinten ilyen bizonytalan környezetben. És itt csak a magyar viszonyokra gondolok. ki lát még fantáziát a további emelkedésben?
werkaz 2014. 09. 18. 21:01
Előzmény: #3277  ohnetatto
#3279
van egy face csoport ahol ezt én leírtam 4900 -nál hogy 3600 ra várom majd vissza 4400 ra. ha lesz itt valaki a csoportból igazol. a 3600 csak 3750 lett..
werkaz 2014. 09. 18. 21:00
Előzmény: #3274  ohnetatto
#3278
most nem piszkálnám meg. 3750 körül inkább bux hati pozit kerestem.
ohnetatto
ohnetatto 2014. 09. 18. 20:59
Előzmény: #3274  ohnetatto
#3277
amikor 1 hónapja azt mondtam hogy várom vissza az árfolyamot 4100 környékére a 3850- ről akkor itt sokan hülyének néztek.
werkaz 2014. 09. 18. 20:58
Előzmény: #3274  ohnetatto
#3276
Én ezt bux hatiban csináltam, tőkeáttéttel. Hati kb követi OTP -t
egy_kezdo 2014. 09. 18. 20:57
Előzmény: #3269  egy_kezdo
#3275
Pontosítás: Ma teljesen levált a forint a lengyel, a török és a dél-afrikai devizák mozgásáról, dollárhoz és euróhoz viszonyítva is. Minden gyengült a dollárhoz képest, a FED eszközvásárlásainak tegnap bejelentett októberi leállása miatt. A forint pedig több mint 1%-ot erősödött a dollárhoz képest, ez a forexen orbitálisan nagy eltérés, főleg amikor erősödik a dollár. Ilyen soha nem lehetséges, koordinált spekuláció nélkül. Továbbá, minden magyar blue chip-et záróban húztak meg. Ezek a szereplők valószínűleg az S&P véleményére spekulálnak. Tudják előre? Legalább is a tétjeiket megtették.
ohnetatto
ohnetatto 2014. 09. 18. 20:57
Előzmény: #3273  werkaz
#3274
kicsit több mint 1 hónapja még 3800 környékén voltunk. ehhez képest most itt állunk. erre reagáltam. Amúgy azt mondtad bottal nem piszkálnád. Ha bátor lettél volna és veszel mondjuk 4000 alatt és most eladtad volna ezen a szinten azért az nem rossz profit? Nem?
werkaz 2014. 09. 18. 20:40
Előzmény: #3271  ohnetatto
#3273
4950 -nél gondolod a kérdést, átmegy-e 4500 -on?
werkaz 2014. 09. 18. 20:38
Előzmény: #3270  werkaz
#3272
Minuszoljál nyugodtan. Van ár amin én is veszek belőle két hétre. háromezerpárszázon. :d A minuszoló meg tartsa csak nyugodtan. :D
ohnetatto
ohnetatto 2014. 09. 18. 20:31
Előzmény: #3269  egy_kezdo
#3271
jók a beírásaid, érdeklődve olvassuk, vagy olvasnánk mert ritkán vagy itt. amúgy azért 1 hónapja te sem gondoltad volna hogy azon megy a filózás hogy átmegy a 4500-ön?
werkaz 2014. 09. 18. 20:24
Előzmény: #3269  egy_kezdo
#3270
Csúnya kitömést láttam ma is OTP -ben. Mint pár napja folyamatosan. Mondjuk láttam már ilyet, sokkal nagyobb volumenben 10.000 környékén. De úgy látom ez most pont olyan fontos. Bottal se piszkálnám meg. De ez szigorúan magánvélemény.
egy_kezdo 2014. 09. 18. 20:03
Előzmény: #3266  egy_kezdo
#3269
Ha az aktuális árfelhajtó robotkezelő gazdája, ki akarna szállni, arra pénteken záróban a BUX-os alapok megetetése lesz az alkalom, esetleg még hétfőn a lekésők etetése. Napközben pedig a shortzárókat lehet szívatni (3-ik péntek). Az egész cécót, 1, azaz egy darab robot produkálja 10-ik napja. A piac meg nézi, ahogy elad saját magának, lenyomja a promptot 20 forinttal, hátha követi pár eladó, de nem hülyék azok sem, majd utolsó percben kitépi a 4450-es szintet. Kérdés, ha nem a passzív alapok megetetése a célja, akkor mire spekulál? S&P felminősítés, választások előtt, nagy meglepetés lenne, de új pénzt nem vonzana (most még). A FED és ECB pénzekből pedig az OTP, mint eurózónán kívüli bank nem részesül. Így a BUX átsúlyozásra tudunk tippelni. Ennyi pénzből hetekig chartot rajzolni, méghozzá egyedül, az luxus, mivel a Buxosok után, nem nagyon lesz kinek eladni. Évekig tartani, a FAIR bankok ki tudja milyen, még nem leírt feltételei mellett, egyszerűen hülyeség lenne)… Ideális, problémamentes esetben, egy év múlva érhetne annyit, ahol most forog. Egy csoda ez a papír, no meg az önkielégítő 1 darab robotja is ;)

Megnézi a 45xx-at is? Hát egészségére, aztán majd adná, de a BUX-os alapok után, nem nagyon lesz kinek…
pomperj
pomperj 2014. 09. 10. 22:01
Előzmény: #3267  Törölt felhasználó
#3268
En mindig kulon nezem a cegeket, nem egyuttesen, mert szerintem a kolcsonhatas nem eros BUX-on.

1)Igen, MOL-nal tenyleg valtozott a velemenyem, 3 fo okbol:

-a charton a wave (3)ofC, mostanra extended formanak tunik nekem; es igy a szimmetria miatt meg egy esesnek kell lennie. Remelem, nem szamoltam roszul a hullamokat.
-MOL felfele mozgasa, amit juliusi bottom ota latok, az egyaltalan nem impulzus jellegu, nem egy uj bull eleje mint (1) hullam, hanem korrekcio. Tele van atfedessel, es nem is 5 hullamos, hanem eleg tipikus 3 hullamos lapos zigzag-nak, korrekcionak latszik.
-az olajos szakma tele van ellentmondo kilatasokkal, de a fundamentalis helyzetre legjellemzobb alapszam, a BakerHuges rig count-ja,
szoval, az Amerikaban lassu javulast mutat, de az International szam ekozben tripla sebessegu rig-count csokkenest. Szoval, nem latom, mitol erosodne az olajpiac, ha a termelok csokkentik a furasokat. MOL-spaceben pedig vegkepp nem latni novekvo keresletet.

2)Az OTP fundamentalisan ma meg inkabb gyengebb kilatasu, mint eddig barmikor volt.
Az utolso ar emelkedes mogott en nem latok semmi okot. Tipikus korrigalo (b) hullam, phony rally, csak 100-200 ponttal, kisse nagyobb a vartnal.

Raadasul az EU bankok meg mindig keptelenek elinditani a hitelezest, ennek sehol semi jele. ECB utolso 0.1% kamatvagasa es a korulotte folyo media-csodavaras meg egyenesen vices: szoval, szerintem EUFN bankindex se fogja huzni OTP-t felfele.

Az Euro gyengulese meg, mitol is lenne jo ebben a helyzetben? Plane OTP-nek?
Törölt felhasználó 2014. 09. 10. 21:06
Előzmény: #3261  pomperj
#3267
pomperj mi az oka annak, hogy a MOLt ujra inkabb lefele varod? Nem eleg lenduletes az emelkedese?

Tehat akkor az a kozeptavu szentiment, hogy MOL irany le es egyuttal OTP irany le? Nem tul negativ kep ez?

En azt gondoltam eddig, hogy a MOL mostmar elkezd emelkedni, es igy az OTP csokkenhet anelkul, hogy a BUXot kivegeznek. Vagy azt gondolod, hogy az OTP maradhat meg a 4000 koruli szinteken addig, amig a MOL el nem eri az aljat? Es csak aztan lesz majd OTP eses, ha a MOL onnan elkezd feljonni?
egy_kezdo 2014. 09. 10. 20:00
Előzmény: #3260  egy_kezdo
#3266
(Vette is a spekulánsok legnagyobbika a Citi.)

Végre előbújt az augusztus 15 körül belépő óriásvevő(Citigroup) és egy vételi ajánlással kiterítette a lapjait. Eddig minden órás-napos korrekciót és pozitív hírt is megvett, egyedül. Piac jóformán nem is volt, mivel hetek óta a Citi robotjai egyedül álltak a vételi oldalon. Néha ráöntöttek saját magukra, vagy beraktak egy 25k-s dugót, hogy legyen azért elég eladó is alatta.

Most az a kérdés, hogy azért jöttek elő a célárral mert elfogyott az OTP-re szánt pénzük és támaszt akarnak a palimadaraktól (egyébként az óriásoknál ez a szokás), vagy még pofátlanul bele is öntenek a követőikbe. Kíváncsian várjuk, lesz-e olyan pénzes alap(alak) aki bátran követi, a nem is kicsit merész feltételezésekkel kiadott célárat, már most szeptemberben.

Mi is átfésültük a modellünket és nem találtunk akkora eltérést az előzőhöz képest, igaz nincs is olyan „szakértőnk”, aki havonta 20-30%-ot téved önmagához képest :). Ha mégsem piaci lesz az a forintosítás, akkor jövő ilyenkor az OTP fair értéke 4090 és 4750 között variál P/BV=1 esetén, a forintosítás árfolyamának a függvényében, a piaci árfolyamhoz képest -80-tól -10 forintig számolva(180-250). Ha esetleg nem 1 lesz a P/BV, hanem az OTP esetében a szokásos plafonnak számító 0,9 lenne, akkor a célár 3680-4275 között van 2015 Q3-ban. Az átlagos 0,8-as OTP szorzóval le sem írjuk, illetve azt a változatott sem, ha Putin esetleg ismét bal lábbal kel fel.

Szóval 4400 felett, mi a Citi longjából nem kérünk (90%-ban már kiszálltunk, lehet ez korai döntés, de inkább, mint sem beragadni fél évre). Ha kiderülne, hogy a forintosítás piaci árfolyamon lesz, akkor viszont van értelme az ajánlásuknak, de csak a januári tőkebeáramlástól vagy a tavaszi osztalékralitól kezdve lesz ez befektetés. Ehhez nélkülözhetetlen, hogy törvénybe leírják, hogy piaci árfolyamon lesz a forintosítás. Addig szigorú spekuláció. (4500/4400 eladás, 4200/4000 alatt vételek).

Az orosz-ukrán sztori, most annyira békés, hogy inkább negatív meglepetés lehetséges, mivel ott minden pozitív irányba tart (jelenleg). Fundamentálisan ez a sztori 2015-ben nem tud javítani az OTP eredményén és árfolyamán, csak rontani. Ugyanis, ha kitör a „világbéke”, akkor is 1 év biztos eltelik, mire az ukrán divízió stabil profitot termelhet. Ezért nem is mozdult 15 forintnál többet az árfolyam a tűzszünet aláírásának a hírére. A háború kockázatát és annak eredményrombolását már kiárazták 3726 és 4346 között. Valamilyen eredményjavulás kellene ahhoz, hogy 4600/4500 fölött tudjon levegőzni, ilyen új profit pedig sok hónapig nincs a láthatáron…

Kivételt a leírtakhoz képest az jelenthetne, ha valamilyen ok miatt feljebb áraznák az OTP-t az 1.0-ás P/BV értéknél. Ezt akkor szokás, ha egy cég rohamosan hozzá tud adni az eredménye által a saját tőkéjéhez (könyvszerinti értékéhez). Ez jelenleg nem várható, illetve tartósan 1.0 – ás árazás fölött, 2011-ben volt legutóbb a papír, 0,95 körül is csak az osztalékvágás napjaiban és most az utóbbi 4 napban. Az osztalékos időszakot értjük, a mostanit nem….

Az OTP piaca, napok óta ordít egy 3-5%-os korrekció után, a Citi eddig nem engedte, mi lesz, ha ők nem vesznek többet. Viszont egyedül is megcsinálhatják amit épp elgondoltak…Most BV=1302 milliárd, záró P=4440;4385*280millió így P/BV = 0,9548;0,9430. Legutóbb 2014 májusában, a 4875,4853-as záróknál volt ilyen magas a P/BV értékeltségi szint, előtte meg 2013 májusában 5313-nál. Nem gondoljuk, hogy ez most szeptemberben indokolt, illetve, hogy egy még ismeretlen eredménynövekedés nélkül, fenntartható lenne…
EnSzoltam 2014. 09. 03. 12:18
Törölt hozzászólás
#3265
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 12:48
Előzmény: #3263  Törölt felhasználó
#3264
Amikor juniusban kiszállt, akkor Ő termelte tele saját végtermékével...:)
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 10:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#3263
Csányi, egy bilit vizionált, ami ráadásul, nem is üres-:)))))
inmediasres 2014. 08. 28. 10:06
Törölt hozzászólás
#3262
pomperj
pomperj 2014. 08. 28. 09:56
Előzmény: #3260  egy_kezdo
#3261
Csanyi 192Mrd egyszeri veszteseget lat Q2-ben

link

az elemzok meg 212Mrd-ot.
Es ebben meg messze nincs benne mindaz, ami hatra van a devizahitelek miatt. Szoval, a vegszamla tovabbra is 350-400Mrd kozott lehet. Ami egy 1200Mrd tokeallomanyu banknal, bizony 1/3 resznyi tokeveszteseg.

Az OTP mai ara egyaltalan nem tukrozi ezeket a tenyeket. De, novemberre alighanem fogja.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek