Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 21. 07:36
Előzmény: #3459  egy_kezdo
#3460
"az 50 hetes MA-ról"

óóóóóó... Ja amit úgyszintén utólag sikerült beírni... áhááááááááá... ;-)
Mellesleg ahol én is megjegyeztem, hogy a TI 50 hetes MA-tok nekünk kicsiknek, két nagy Fibó, és egy nagy legyező, valamint egy hullám alj volt... de nyilván ezek mind nem számítanak... ;-) Nem miattatok, de longba fordultam... magamtól, magunktól... ;-)

A kérdésemre továbbra is várom a választ, ne mindig csak a mellébeszélés legyen... mert ahogy látom kommunikáció szakon végeztél... kicsit kevesebbet tanulsz, és még politikus is lehetett volna belőled...
egy_kezdo 2014. 10. 20. 23:51
Előzmény: #3458  Kontraindikator
#3459
Kedves Kontra,

személy szerint hozzád legutóbb akkor szóltunk, amikor még nem hallottál az 50 hetes MA-ról. Javasoltuk is, hogy tedd meg a vissza-tesztnél a tétjeidet. Amennyiben akkor megtetted, az 50 hetes MA 4350 körül volt, 15%-ot foghattál rajta. Köszönet helyet, még mindig nem tanultál meg visszaolvasni a topicban, ahol több helyen is találhatsz konkrét call-okat és put-okat a részünkről, igaz nem sűrűn. Nem is az a célunk, hogy a DT ferde hajlamait kielégítsük. Aki ilyeneket jósolgat és magyaráz, azzal együtt költsétek el minden héten a közös nyereséget, nem irigyeljük Tőled-Tőletek...

Azt meg, hogy kivel milyen "üzleti" kapcsolatunk van, bízzad csak nyugodtan ránk :)

Minden jót.
Kontraindikator
Kontraindikator 2014. 10. 20. 23:34
Előzmény: #3456  egy_kezdo
#3458
Kedves "egy_kezdőK"!

Szép csöndben olvasom itt a "vitátokat", versengéseteket "shortos Jánossal".
Sajnos az elmúlt talán 1 évben mióta hozzászólTOK eme magas színvonalú fórumhoz még egyszer sem olvastam olyat Tőled/Tőletek, hogy gyerekek, most 4200 az Otp, vegyétek, mert 4500 az irány, ezért meg azért. Ellenben utólag példaértékű magyarázatokat hallottunk már sokadszor, hogy ezért meg azért esett/emelkedett az OTP. (Egy kivétel volt talán amikor beírtad/tátok, hogy most ennyiért már nem vesztek, ilyen és ilyen okokból Tettétek ezt olyankor amikor már 3500-ról az Otp rallizott 1500 pontot felfele... Ott azt már Marinéni sem vette, mert az is látta, hogy hohóóóóóó drága ez most ennyiért... nem történt már mint a shortosok kivéreztetése odafönt egy két jópofa trükkel. De Te/Ti valóban szóltatok, hogy ne veszitek most éppen...).
Továbbra is várnék/várnánk, (szerintem nem egyedül, mert hát Ti is többen vagytok, így mi is jó páran itt a topikban :-D ), egy előre várható mozgást ábrázoló elképzelést. Tedd meg légyszíves a hitelesség kedvéért... bocsánat... TEGYÉTEK meg légyszíves a hitelesség kedvéért, hogy vázoltok egy elképzelést, akár iránnyal, időtávval, szintekkel... Mert ezek nélkül bírálni bárkit is, hogy "Miről beszélsz János" nem gondolnám, hogy tökös hozzáállás. Utólag meg hát... de nem szaporítom a szót. Nem Jánost védem, mert nem mindig értek egyet az irományaival, de ez nem is számít. Ő viszont legalább "tökös csávó" (Bocsának a tiszteletlenségemért Mr Pomperj!) és bevállalja amit leír. Megmagyarázza így, úgy amúgy, hogy ezért meg azért várja ezt, vagy azt a mozgást... EGYSZER SEM UTÓLAG! Ugyan úgy, mint itt még jó páran, akik szinteket írnak, célárakat, irányokat. (Nem sorolom fel ha nem haragszol... őőőő... haragszotok!)
Mély tisztelettel várom/várunk egy rövidke elképzelést a következő napokról OTP-t illetően. 3600? 4300? oldalazás egy X sávban?

Üdvözlettel:
Kontraindikátor ;-)
tberki 2014. 10. 20. 23:29
Előzmény: #3454  macibear
#3457
Ne arcoskodj, en ovatosan reggel 80-90 kozottit mondtam. Viszont valld ne nem volt oszinte a mosolyod amikor 4022rol visszafordult... 😃
egy_kezdo 2014. 10. 20. 23:14
Előzmény: #3450  pomperj
#3456
Szia J,

Félreérted a helyzetet. Nem arról van szó, hogy feltételeket szabhatsz, illetve, hogy bármennyiért is nyilvánosságra hozzunk itt módszereket, mert ezt nem tehetjük meg és nem is tesszük meg (viszont segítünk, amikor alacsony kockázatú nyerő trendet vélünk felfedezni).

Ami a lényeg, hogy kaptál tőlünk egy személyedre szóló lehetőséget (csak Te), hogy az általad választott helyen és időben, bizonyíthasd a hitelességedet ami a módszereidet illeti. Továbbá, amennyiben hozzánk képest, az eredményességedet is tudod bizonyítani, egy vagyont nyerhetsz tőlünk. Mi ezeket saját magunkra nézve vállaljuk.

Azonban eléggé sokatmondó, hogy válogatott halandzsákkal válaszoltál a fogadási ajánlatunkra. Amennyiben nem állsz ki, akkor mondd ezt, csak légy szíves ne beszélj mellé.

Fortes fortuna adiuvat.
mozarto 2014. 10. 20. 22:26
Előzmény: #3454  macibear
#3455
Maciber,nekem nagyon smakkol a Te FRSI- modeled,én az amcsi piacon is hasonló alapon keresedek.Bár ott a görbéket én állítom be. Szerinted itthon magam is ki tudom számolni az RSI-t?
macibear
macibear 2014. 10. 20. 17:14
Előzmény: #3452  tberki
#3454
A "ha" szócskáról se tessék elfeledkezni ... :)

Ma reggel mondom a haveromnak - utálja a tőzsdét - ma lefele megy az OTP. Szigorúan TA alapon tettem ezt. Ötödik hullám után illik korrekciózni. Céláram valahol 3985 volt. Szintén TA alapon.

Milyen mellényt vegyek ma fel, ha találkozom vele este a következő kártyapartin? .... :)
werkaz 2014. 10. 20. 13:28
Előzmény: #3451  KB58
#3453
ott a pont, meg a pluszom is :D
tberki 2014. 10. 20. 13:23
Előzmény: #3437  kexelo
#3452
"nafigyu" szerintem ebbol eleg egyertelmu mi ez:

De ha kereskedési tanácsra vagy kíváncsi akkor itt van a jóslatom közép hosszú távra. Írd fel magadnak és januárban térjünk vissza rá, hogy teljesült-e.

rtfben ugy nem tudom kiemelni neked a "joslat" szot meg a masodik mondatot ugy ahogy van...
KB58 2014. 10. 20. 12:14
Előzmény: #3431  egy_kezdo
#3451
"Amikor elkezdtünk ide írni, volt egy elképzelésünk, hogy az angolszász (támogató) hozzáállást képviselnénk és nem a magyart (irigység, egyéni érdekek). Akkoriban többször leírtuk, hogy ami mindenkinek hasznos információ, az vélhetően kölcsönösen előnyös, főleg ha a többség elfogadja. Mondhatjátok, ja majd még el is hisszük, mert csak kaszálni akarnak ezek is. Volt azonban egy lényeges különbség, többször meg lettek osztva az olvasókkal egészen hasznos dolgok (és nem háromhavonta, hanem amikor épp volt mit és miért). Aki esetleg egyet-egyet megfogadott, az talán emlékszik is ezekre."

Valóban többször meg lettek osztva az olvasókkal egészen hasznos dolgok és akik esetleg megfogadták egyes elemzéseiteket, célárakra, időtartamokra, stb. vonatkozóan, azok biztosan emlékeznek rá, mert jelentős nyereségre tehettek szert a többhetes trendek során. Ezeket az elemzéseket, mindenki számára hasznos információkat hiányoltuk is jónéhányan a fórumon, úgy hogy érdeklődéssel várjuk óket továbbra is.

"Más, nehéz néha megállni, olvasva a határtalan lelkesedést és látva a temérdek befektetett időt, hogy ne írjunk ellenvéleményt a mindenféle modellekre. Azonban látva a „nép” többségének igényét, ezentúl majd türtőztetjük magunkat, mivel abban kétségkívül igazatok van, hogy mindenki úgy kezeli a saját pénzét, ahogy akarja. Felölünk akár le is nullázhatja, ha a modellek Szent Gráljának megtalálásában továbbra is hinni szeretne. Reméljük, azért nem így történik és mindenki gyarapszik valamelyest."ű

Szerintem sokak véleményét tolmácsolom, amikor azt írom, hogy semmiképpen ne türtőztessétek magatokat, hanem segítsétek a kisbefektetőket azokkal az lényeges aktuális információkkal, amelyek számukra nem állnak rendelkezésre.

További hozzászólásaitokat várva,

Üdvözlettel: KB58

pomperj
pomperj 2014. 10. 20. 12:13
Előzmény: #3445  egy_kezdo
#3450
1)"Poroshenko es Putin targyalasra zarni shortot"?
Ha valamire eddig nem volt erdemes zarni, na, erre biztos nem.
Ez a Te véleményed, és csüt-pénteken mégis zárták a profik."

A blogomban Okt. 12 datummal updateltem utoljara a Russia menut. Abban elso ranezesre latszik, mit gondoltam akkor, es gondolok most.
Igen, nagyjabol felfele fordulast.

link

DE, az bizony nem Poroshenko es Putin targyalasai miatt volt. Arrol en nem tudhattam akkor, hogy lesz ilyen egyaltalan. Ja, te sem.
Azt bizony, kedves kezdo, a Moszkvai piac endogen sajatmozgasainak technikai elemzese alapjan tettem, akovetkezo par hetre. Igen, az altalad oly lenezett TA, es Elliott modszer alapjan.

DE, nem utolag (!)
Nem a piac megfordulasa utan, nevetsges uto-magyarazatkent probalom a P-P targyalasra rafogni, meg-racionalizalni azt hogy a Moszkvai piac fordul. (NEM az Ukran, pedig annak lenne tan tobb oka ra. Plane nem igaz ez mas piacokra...ott mas a zene.)
Mert NEM azert fordult. Arra a magyarazatra itt vagytok (ti).

2)A 100 ezustdollaros kihivas ervenyes.
Tehat 100 ezust dollar, amennyiben megveri barki, jobb hozammal,jobb minosegben, es egy egyszeru modszerrel (ismetlem, egyszeru es modszerrel!) a sesono-primitivo modszert OTP tradelesben, evente max. 4 db trade-el.

Mathsmath kituno modszere kb. ugyanolyan jo, es lamcsak, O batran publikussa tette. Neki jar a koszonet.

Nos, tedd publikussa, amit olyan jol tudsz. Hic Rhodos, hic salta!
A nagykepuseget hagyd masra.

Good luck.
kexelo
kexelo 2014. 10. 20. 12:00
Előzmény: #3445  egy_kezdo
#3449
ha nem tudnám, h évek óta be van zárva a lipót-OPNI (avagy ahogy először hívták a Budai Magyar Királyi Országos Tébolyda), komolyan gondolnám, h onnan írsz...(mindenféle gúny nélkül)
egy_kezdo 2014. 10. 20. 11:54
Előzmény: #3446  tberki
#3448
Nem, mindig zavart valakit, de ettől még marad, mivel nem egy darab magánember nevében fórumozunk...
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 11:54
Törölt hozzászólás
#3447
tberki 2014. 10. 20. 11:49
Előzmény: #3445  egy_kezdo
#3446
csak engem zavar a kiralyi tobbes?
egy_kezdo 2014. 10. 20. 11:44
Előzmény: #3432  pomperj
#3445
"Poroshenko es Putin targyalasra zarni shortot"?
Ha valamire eddig nem volt erdemes zarni, na, erre biztos nem.
Ez a Te véleményed, és csüt-pénteken mégis zárták a profik. Illetve az elmúlt 8-9 hónapban bármikor ráültél az orosz vonatra (jó irányba) az nagyon sokat hozott, a legtöbb a március-májusi 46% volt, leverage nélkül. Ha a Putinvonat elé áltál a tőzsdén, elgázolt.

„Csak akkor mit csinal rajtuk kivul meg 5000 matematikus BankAmerika/Merryl Lynch-nal, 2000 a Goldmannal, es 200 PIMCO-nal? Hm”
Épp azt csinálják, amit nem kellene: modelleket ajánlásokat, célárakat szivárogtatnak ki a saját és mások ügyfeleiknek, és ezek alkalmazásának-követésének köszönhetően elszedik az ügyfelek pénzét(részben és óvatosan), közben rafináltan növelik a saját eredményüket.

Megfogadtuk, hogy amatőrökkel nem vitázunk (főleg olyannal nem, aki saját bevallása szerint soha nincs pozícióban az OTP-ben, wtf). De János, Te állítólag profi múlttal rendelkezel, és most már tényleg rövidre kellene zárni ezt a több hónapos vitát.

Ezért nyilvánosan neked címezünk egy kihívást: Találkozzunk mondjuk semleges területen, egy közjegyzőnél. Te választhatod ki, hogy melyiknél és mikor. Például amikor Te is és közülünk is valaki MO-n jár. Hozzuk magunkkal az általad olyannyira preferált elmúlt 5 év, hitelesített, ROE alapú kereskedési eredményét (lehetőleg OTP-ben). Az érvényes összehasonlításhoz, a kereskedési számlán lévő mindenkori januári induló tőkeminimum értéke legyen százezer euró (több lehet, kevesebb nem). A be és kifizetések, nem számítanak bele, csak a kereskedési hozamok és az osztalék is.

A %-ban vesztes fél, fizessen a másiknak százezer ezüstöt. Ha ez neked sok, megfelezhetjük vagy tizedelhetjük.

Akkor egyeztethetjük a találkozás részleteit, vagy továbbra is csak filozofálsz itt a nagyközönség előtt? Illetve, állod majd a fórumozóknak, a „jótanácsaid” alapján elszenvedett veszteségeit is???
werkaz 2014. 10. 20. 10:49
Előzmény: #3443  werkaz
#3444
bocsi nem én minuszolok :D sosem minuszolok.
werkaz 2014. 10. 20. 10:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#3443
persze, ez funda. de ez miért spekuláció ?
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 10:46
Törölt hozzászólás
#3442
werkaz 2014. 10. 20. 10:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#3441
Ha azt látom hogy egy cég több mutató alapján is alulárazott, egyébként pedig bővülő nyereséget képes hozni, és ebből arra számítok hogy évek múlva többet ér, és veszek mostani árfolyamon, hogy az eredményei miatt majd később többet ér, az számomra befektetés kategória. De lehet hogy az értelmezésemben van a gond. :D

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek