Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPPapa 2024. 07. 23. 17:20
#224080
Hát gyerekek, Újpesten akadt dolgom úgyhogy kiléptem az idilli budai kertvárosi buborékomból, mi van a városban, megállt az idő?
Kosz, gaztenger, graffiti, szétbombázott utak mindenütt, a közszolgáltatások színvonala rohamosan romlott az elmúlt pár évben.
1-es villamos EU-s pénzből felújított megállóit lemosták valaha?
Fejlesztések 0, közben a polgármesterek néhány m2-nyi friss aszfaltfoltok mellett pózolnak a panelparkolóból.
Hova mennek az adóforintok?? Hova menjenek még a 60 milliós panelek, ha a környezet közben így leépül?
Zsolt90 2024. 07. 23. 16:54
Előzmény: #224054  slash
#224079
Ilyet en is ismerek, de neki se volt semmi puffer ám. Elt egy szep jo helyen levo nagy albiban, draga autoval, aztan jott a leepites. Azota ovatosabb a koltekezesi szokasaival. Mindenkinek meg kell egesse magat egyszer, aztan ovatosabb lesz. 
Freszelés 2024. 07. 23. 16:38
Előzmény: #224077  Freszelés
#224078
Hozzátenném, hogy ez "ingatlanos" és nem a belépő leharcolt kismásfeles panyit hirdette.
Freszelés 2024. 07. 23. 16:37
#224077
Írok üzenetet com-on - nem reagál.
Napokkal később (ma) hívom az egyik megadott számot: nem veszi fel. Hívom a másik megadott számot: nem veszi fel. Végül visszahívott, a valamilyen recsegős köszönés után annyit büfögött bele: "valami ingatlan miatt keresett gondolom". Csak nálam bassza ki a biztosítékot ez a stílus?
szieszta 2024. 07. 23. 16:11
Előzmény: #224075  szieszta
#224076

Elég nagy meglepetés volt, hogy valaki neki mert állni közvetlenül a covid lecsengése után, 2021 elején.
Állítólag előre menekültek a nagy visszaesésben.
szieszta 2024. 07. 23. 16:00
Előzmény: #224073  berlini
#224075

Elég sokáig csak nézegették, állítólag már tervben volt a ledaráltatás, csak  a szemét eltüntetése egy vagyonba került volna.
A felár valószínűleg magába foglalta a csúcson elkapott építőanyag árakat. Annyira hiány volt itt akkoriban szakemberből, hogy külföldi cég csinálta a villanyszerelést.
Nagyon kíváncsi lennék a négyzetméter költségekre, mivel az látszik, hogy nem spóroltak.
Húsz évvel ezelőtt is így indult, de akkor a tulaj csődbe ment, óriási hitelt hagyva a bank nyakán, de  a számlákat sem fizette ki. Éppen ezért nézett ki ennyire siralmasan, mert az építkezésben részt vevő vállalkozók nekiálltak menteni a menthetőt. Amit fel tudtak használni elvitték, amit nem, szétverték.
FR73 2024. 07. 23. 15:55
#224074
A Portfólió hekkelgeti saját magát? 2012-es ingatlanpiacról hablatyol ez a friss cikk.
Mikor érjük már el a gödör alját? - Soha nem látott negatív rekordokkal szembesült a hazai ingatlanpiac - Portfolio.hu
berlini
berlini 2024. 07. 23. 15:27
Előzmény: #224070  szieszta
#224073
Tételezzük fel, hogy a vállalkozó jól itélte meg a felújitás, átépités költségeit egy zöldmezős beruházás költségeivel összehasonlitva.
Van egy eset, amikor igy is megérhette.
Ha időközben a telken nem lehetne egy 50 lakásos házat engedélyeztetni.
Igy megérte a meglévőt átalakittava az 50 szobás hotelből 30-50 apartmant kialakitani.
TheSnake2020 2024. 07. 23. 14:35
Előzmény: #224048  Törölt felhasználó
#224071
Hát én biztos hozzányúlok a PMAPhoz és nem is várok  valószínűleg addig....nekem az ország felár sajnos sokkal nagyobb, mint 1,25 százalék. 
szieszta 2024. 07. 23. 14:25
Előzmény: #224069  Placi82
#224070

Nálunk 20 évvel ezelőtt félig elkészült, aztán elhagyott hotelt vett meg egy vállalkozó és épített újjá.
Most beszélgettem egy építkezési vállalkozóval és szóba került, micsoda pénzt beletoltak. Azt mondta, szerinte 2/3-ából kihozhatták volna zöldmezős beruházással. Azt senki nem tudja, mennyit fizettek az épületért és főleg a nagyon lukratív telekért, de az átépítés egy vagyonba kerülhetett. Az évek során teljesen kirabolták, ami mozdítható volt azt elvitték, ami nem, azt szétverték. A beépítésre váró tetőtér beszakadt, így az egészet le kellett dobni és újra építeni. Ez egy 5 szintes apartmanház, kb 40 lakóegységgel. Kőgyapot szigeteléssel.
Placi82 2024. 07. 23. 13:39
Előzmény: #224029  z0li23
#224069
Végre valaki.!! :). Hát normális áron 1honap alatt lekerulne a lakás, a 3 éve hirdetett lakás es főleg a nagy 20 évnél idősebb házakat,, azokat még főleg csak hirdetik és hirdetik és hirdetik, de ajánlat se jön rá. Dunát lehet velük rekeszteni annyi van. Bezzeg jó telekbol meg semmi kínálat nincs. . Miért?. Azért mert alku nélküli telek plusz az építési költség, plusz a tervezési költség, sokszor olcsóbbra jön ki, mint az adott lokacioban   1994 ban épített ház hirdetési ára!!! Ez nem vicc ez komoly!!!!!  Amit teglaig kell vissza verni plusz a sitt elhordas. De ha valahogy kokanyolva felujitott se jobb,  mert ronda és igénytelen, olcsó silány minőség. mennyi creditet vagy KP jön be ezekből a sose adják e hirdetesekbol . És ezekből fussa marketingre és ujsagcikkekre. 😉. Nahát ezért. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 23. 13:38
Előzmény: #223510  bronz
#224068
Segítek . Lefordítom neked magyarról magyarra.
Családtámogatás = Építőipari támogatás (GDP pörgetés), és a babaváró, csok stb pedig nem más mint RÖGHÖZKÖTÉS! Ugyanezt pontossan tudják az 2012 óta felső oktatásban tanulók... Felnyomták az árakat a duplájára és ehúzták a mézes madzagot, hogy lehet ám csak a fele, ha alá teccik írni... Ilyen egyszerű.... Ez a 22 es csapdája... (Kivéve annak a hagynának aki rájött és felvette és akart is gyerkőcöt spkázott, vagy az aki felvette gyerek nélkül, nem is lett de még mindig olcsóbb mint a piaci...)... Hiába magyar magyarnak farkasa (aki élt/ dolgozott külföldön az pontossan tudja miről beszélek)
berlini
berlini 2024. 07. 23. 13:19
Előzmény: #224066  Freszelés
#224067
Világos és előrelátó helyzetelemzés.
Freszelés 2024. 07. 23. 11:35
Előzmény: #224065  FR73
#224066
Jól érted. Nyilván ha az év nagyobb részét külföldön töltöm, akkor az adózás bonyolódhat, de ki fog engem figyelgetni? Be vagyok jelentve alkalmazottként a cégembe, így a TB, esetleges hitelfelvétel, nyugdíj dolgok rendben vannak. A pénz nagyrésze úgyis osztalék.
Ha nem lenne kisgyerekünk, akkor valószínűleg Európa különböző helyeiről dolgoznék: Madeira, valami tenger/óceánpart vagy épp egy osztrák kisváros. Angol/német nem akadály, bérelnénk apartmant 1-2 hónapokra hol az egyik szigeten, hol a másik városban, stb. Az is lehet, hogy eltöltenénk pár hetet Budapesten is (bázis).
De a nagyszülők itt vannak, akik (1) segítenek, mert azért fárasztó tud lenni egy kicsi baba, ráadásul (2) a nagyszülőktől nem akarom elvenni az unokájukat és az unokától se a nagyszüleit. Most ők itt vannak. 2 év múlva meg már ki tudja.
A mostani helyem még könnyen meglehet pár év múlva is, addigra kicsit nagyobb lesz a gyerek, könnyebb (nehezebb? :D ) lesz a mozgás. A szülők egészségi állapota jelenleg jó, de az is bekavarhat ugye bármikor.
Jobb lett volna ha ez a lehetőség mondjuk 6-8 évvel ezelőtt jön, de a szerencse később talált meg. Ha tudnék beszélni a fiatalabb önmagammal, akkor javasolnám neki, hogy próbálkozzon ilyennel.
FR73 2024. 07. 23. 11:00
Előzmény: #224063  Freszelés
#224065
Ha jól értem, a bevételed országtól függetlenül megvan, és a jelenlegi tevékenységedet onnan végzed, ahonnan csak akarod.
És te úgy döntöttél, hogy Budapestről fogod végezni, mert az összkép alapján a hazai költségeid kisebbek, és a nem számszerűsíthető dolgokat figyelembe véve is ez a jó döntés (maga az összkép nem jelenti azt, hogy bizonyos helyzetekben ne lennének magasabb költségeid, vagy ne lenne kényelmetlenebb az életed).
terelemel 2024. 07. 23. 10:49
Előzmény: #224063  Freszelés
#224064
Mennyi kb az a vad ar ha publikus, mit jelent ez ma BPen?
Freszelés 2024. 07. 23. 09:30
Előzmény: #224059  FR73
#224063
Az én helyzetem (ahogy mindenki persze) speciális. Féléves szabadságra mentem volna (felszámoltam Svájcban mindent, mert üres lakásra+biztosításokra luxus lett volna fizetni havonta 3000-4000 frankot).
Aztán 1 hónappal később, a szabim alatt megtalált egy lehetőség. Mondtam rá egy vad árat... és meglepetésemre megkaptam. Itt talált meg ez a lehetőség Budapesten (semmi köze Magyarországhoz), és ebből tervezek 'pár éven belül' nyugdíjba menni. Ez az én storym.
tothjoco
tothjoco 2024. 07. 23. 09:28
Előzmény: #224059  FR73
#224062
Igen! van jobb és rosszabb is!
szieszta 2024. 07. 23. 09:18
Előzmény: #224057  Freszelés
#224061

Én ezt megértem és ez is egy szempont lehet, hogy ki hol akarjon letelepedni. Szerencsére nincs külföldi tapasztalatom, itthoni szerencsétlenségemre annál több.
Ennek ellenére úgy látom, hogy az egyik győri fogklinikán már szinte csak németül beszélnek, annyi az osztrák.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek