Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 ma, 09:38
Előzmény: #224116  totoro
#224120
Nemhogy lakasarcsokkenes lesz, hanem alberleti ar csokkenes is! Ne rontsd a topik hangulatot ilyen legbol kapott, teljesen megalapozatlan, kozgazdasagilag irracionalis kijelentesekkel! 
szieszta ma, 09:35
Előzmény: #224116  totoro
#224119

Azért nem elhanyagolható tényező a hitel, meg a támogatás.
Nekem azt mondták, az építőanyag árak is lefordultak, de a szakemberekből sincs most már hiány.
Igaz, egy éve volt már, de hívott az  a vállalkozó, akit fél évvel előtte kértem meg, hogy rakja le térkövemet. Olyan árat mondott, hogy nem kértem belőle, inkább megcsináltuk magunk. Azért hívott, mert egy hétvégéje szabad volt és 30%kal olcsóbban megcsinálta volna.
tihamer
tihamer ma, 09:21
Előzmény: #224117  tihamer
#224118
"Budapesten három kerületben már átlépték a 3 millió forint/négyzetméteres határt az új lakások árai.
 A legdrágább kerületek sorrendjében lényegében holtverseny alakult ki az V., a II. és a XII. kerület között: mert míg az V. kerületben négyzetméterenként 3,08 millió forintért, addig a II. kerületben 3,07 millió, a XII. kerületben pedig 3,06 millió forintért kínálják az új építésű lakások négyzetméterét a fejlesztők. "
tihamer
tihamer ma, 09:18
Előzmény: #224113  szieszta
#224117
totoro
totoro ma, 09:09
#224116

Amíg éves szinten 15%-al nőnek a bérek, addig felesleges áresést várni. A gyengélkedés a lakáspiacon max stagnálást fog jelenteni.
"Májusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 652 ezer forint volt, ami 14,8%-kal meghaladta az egy évvel korábbit".
Előzmény: #223688  siemens
#224115
Heló , nem tudom válaszolt e valaki (én meg nyaraltam ) nekem van BB-s hitelem amit után felszippantott a kisgömböc, kontaktot elő tudok keresni, de az hogy korrekt... én hiteltanácsadóval és azon keresztül intéztem a legtöbb dolgot (azaz én beküldtem hogy ő érdeklődje meg pl hogyan van az előtörlesztés, aztán én is írtam nekik mailt, pontossan leírva hogy mit szeretnék. A válaszidő nem katasztrófális, de nem 2 perc.)
szieszta ma, 06:45
Előzmény: #224113  szieszta
#224114

Még azt hozzátenném, hogy a ház még 1,5 év után sincs eladva, az ingatlanos reklámtáblája még mindig kint van, de a portálon a hirdetés ne frissül.
Nálunk a kereslet tényleg visszaesett, 1,5 éve 65 ingatlant hirdettek, most 150 felett. Igaz, ebből kb 65 a régi, amit csillagászati áron akarnának eladni. Ezek között van olyan, amit már legalább 5 éve árulnak, de nemhogy csökkentenék az árat, de minden évben még emelnek is.
szieszta ma, 06:30
Előzmény: #224107  Placi82
#224113

Ez pontosan így van, az egyik ismerősöm árulta  a frissen megörökölt házukat. Szépen összeültek az örökösök és megegyeztek, mennyit akarnak érte. Önerőből meghirdették, de még meg sem száradt a festék, már csengett is a telefon. Egy ingatlanos jelentkezett és lerohanta őket, hogy ez annyira áron alul van meghirdetve, hogy ő ki tudna ebből hozni még + 30%-ot. Azonnal törölték a hirdetést és megbízták a szakértőt.
A stratégia, meghirdeti 30%-kal drágábban, aztán havonta nyomja le az árat.
Egy hét múlva találkozott velem a tulaj, kérdeztem, mennyi jutalékot kért, 5%. Mondom neki és meddig megy majd le. Hát amit mi írtunk a hirdetésbe, az  a minimum ár, az alatt nem adjuk.
Mi a szerződés feltétele? Hát az, hogy egy évig csak ő árulhatja, ha mi találunk vevőt, neki akkor is jár a jutalék.
Mondtam a tulajnak, ti ezt nagyon benéztétek. Ha annyira áron alul volt, miért nem vette meg az ingatlanos? A farzsebéből kivághatta volna az összeget és nem 5%-ot nyert volna, hanem 30-at.
Persze ő azt mondta, hogy nagyon igyekezni fog jó áron eladni, mert az neki is pluszbevétel. :-)
Pistike12 ma, 06:11
#224112
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 05:59
Előzmény: #224105  FR73
#224111
Megnéztem és átváltottam más kontinensen kapható tapasztalattal a nettó összeget. Jól írom, simán nincs meg a 3000€-nak megfeleló euró, pedig ez már tapasztalattal rendelkező bér, építőipar.
Pistike12 ma, 05:24
Előzmény: #224107  Placi82
#224110
Javaslom a CSOK PLUSZ feltételek objektiv tanulmányozasat. Különös figyelemmel a torleszto/albiarra, a 10%os onreszre, a babavarora es a lakasar limitekre! es az elengedesre gyerekekkent. 
Ha sikerül belegondolni jogosultkent, es eltel a Csok hitel 1.0 bevezetesekor, ami a hasznaltakra is jo volt, akkor nem csodalkozol ezeken az arakon. 
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/bank/20240102/megerkezett-a-csok-plusz-2024-es-feltetelek-tablazatok-reszletek-egy-helyen-660543%3famp
Freszelés ma, 00:08
Előzmény: #224107  Placi82
#224109
nyilván amíg behúzza az eladót, addig a világ pénzét megígéri.
aztán nem csinál semmit 2 hónapig - és ez nem kerül neki semmibe.
utána mondja majd hogy változik a piac, engedni kéne. csak vastag pofa kell hozzá. 
szenvedés az egész. :)
Placi82 kedd, 23:07
Előzmény: #224107  Placi82
#224108
De gazdagret, 3 ik kerület, etc hasonló áron. Jó kobanya olcsobb, tudom. Csak ott húú, sok a............. 
Placi82 kedd, 23:05
Előzmény: #224093  Freszelés
#224107
"" Van olyan ingatlanos, aki nem lefelé akarja beszélni? "" 
Elnézést, de tévedsz. Hirdettel már meg lakást? Nem hívott első nap 30 ingatlanos, hogy a te 40millios lakasodat ő 50 ért minimum, de 55 ért is tud hozni rá vevőt, ha adsz neki megbízást? Aztán sajnos a"vevok nem jönnek. Ő behozta a megbízást, mert kvota van.  Aztán ha kenyérre kell a tulajnak folyamatosan gyorsan csökkentik közösen az árát, míg elég olcsó lesz, de a "nem kenyérre kell" eladokkal nem tudnak mit kezdeni, hisz pont előtte ők beszéltek fel a hirdetési árat, hogy elhozzak a megbízást. És innen már nehéz lebeszelni az árat főleg a sötét kapzsi eladóknal. Ennyi. . Kuriozum ingatlan esetén értem a nyugati arkepzest. Tényleg értem. Jön az orosz, kínai, ukrán, etc.. és veszi a 12 ik kerület, vagy 5 keres kuriozum panorámás újat.  
De a 65-70millios Kelenföldi 3 szobás panel???? Normálisak? 
Panel mindig az olcsó belépő volt, meg Kadar rendszerben is és 2015ben is. De most ez már euróban is 180 ezer euró egy szoceal panelert. 🤣. Az már Nyugaton is pénz. 
FR73 kedd, 21:11
Előzmény: #224102  J0hnnyEnglish
#224106
1-2 x 0,25% csökkentés a terv idénre.
FR73 kedd, 21:10
Előzmény: #224098  Vodafonelive
#224105
Nettó. Bár pl akivel együtt dolgozom , Belgiumban él, a felesége nettó 2 ezret keres, tehát felfelé kerekíthettem az átlag alatti nyugati béreket.
tihamer
tihamer kedd, 20:38
Előzmény: #224102  J0hnnyEnglish
#224104
Úgy ahogy a világbékét is elintézik.
Kis dolgok ezek.😃
Ishar
Ishar kedd, 20:29
Előzmény: #224080  HPPapa
#224103
"Kosz, gaztenger, graffiti, szétbombázott utak mindenütt, a közszolgáltatások színvonala rohamosan romlott az elmúlt pár évben." --- Állítólag lokáció, lokáció és lokáció. Így már érthető miért szálltak el az ingatlanárak...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish kedd, 20:28
Előzmény: #224100  tihamer
#224102
Akkor ezek hova akarnak még 2% ot csökkenteni
ncseed!
ncseed! kedd, 20:27
Előzmény: #224095  slash
#224101
szerinted...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek