Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 07. 13. 12:47
Előzmény: #223758  Murdoch
#223760

mivel te fejből tudod az összes ostoba sztereotípiát és a mégostobább előítéletet az ingatlanpiacot illetően,, jobban járnál ha könyvet írnál belőlük
mivel nagy vevőkörük van úgy meggazdagodhatnál belőle, hogy a Federer is megirigyelné
lacikonyha 2024. 07. 13. 12:37
Előzmény: #223754  Murdoch
#223759

van aki előnyt tudott jutni a magyar ingatlanpiacon, és korai nyugdíj lehetőséghez jutni belőle
te meg gazdasági migrációra kényszerültél közel 50 évesen, úgy hogy nagyon okos vagy ingatlanpiacilag, csak nem volt mozgástered
de persze mindenben igazad van, évtizedek óta, most meg aztán pláne
bizonyítottan
Murdoch 2024. 07. 13. 12:34
Előzmény: #223752  lacikonyha
#223758
Federer, ja csak 100 milliós (chfben) ingatlanvagyona van, zömmel Svájcban.
https://www.admiddleeast.com/story/where-does-roger-federer-live-all-the-homes-of-the-tennis-superstar
Pistike12 2024. 07. 13. 12:34
Előzmény: #223756  Pistike12
#223757
A remek turistas otlet miatt sok helyen nincs tanar vagy rendir vagy lakokocsiban laknak. Meg tobb turistat:) 
Pistike12 2024. 07. 13. 12:33
Előzmény: #223755  Pistike12
#223756
Ja es ahogy nezem kivalo gazdaszaink vezetoink kitalaltak hogy a nyugat eubol - az ingatlanarak es elhetetlenseg miatt- kiszoritott turistakat idehozzak a londonbol szinten kiszoritott ingatlanbefektetokkel egyutt (ertsd keleti bunozok).
Jo kilátások az ingatlanpiacnak. Tovabbi aresest varok Bpen:) 
Pistike12 2024. 07. 13. 12:30
#223755
:) na igy nez ki a sok okos beszelofej eszrevette, hogy CSÓRÓK vagyunk:)
Ez van, ha valoban kivalo politikust kell fenntartania ilyen hosszutavon egy nemzetnek. Ov csillogásanak ez az ara. 
Mar kina telepit ide gyarakat:) piros lett a paradicsom... 
https://index.hu/gazdasag/2024/07/13/eletszinvonal-ingatlan-ingatlanarak-alberlet-fogyasztas-elelmiszer-romania-bulgaria-atlagfizetes-munkaber-minimalber/
Murdoch 2024. 07. 13. 12:27
Előzmény: #223751  Pistike12
#223754
Hosszú évek óta jártunk a környékre, több magyar ismerőshöz, olyanokhoz akik VÁSÁROLTAK ingatlant. Az egyik évtizedekig dolgozott ingatlanossal. Elhiszem hogy nektek atomháború esetén is fel kell beszélni a magyar piacot, van ilyen.
lacikonyha 2024. 07. 13. 12:07
Előzmény: #223751  Pistike12
#223753

a Murdochnak nem az emigrálás közben jött meg a kedve a zöldségtermesztéshez
már itthon is nagyban termelte és terjesztette kitartóan
.
a fityisz minden háttérintézménye fölösleges
épp elég lenne nekik őt olvasni, és tökéletesen megtudhatnák belőle mit kajál örömmel a fityiszbirka
lacikonyha 2024. 07. 13. 12:00
Előzmény: #223750  Murdoch
#223752

és ebben az idilli helyzetben úgy több a bérlő, mint a sajátban élő, hogy minden bérlő játszi könnyedséggel tudna venni és fenntartani ha akarna, csakhát többen nem akarnak, mint ahányan igen
mert Svájcban bérlőnek lenni is jobb mint bérbeadó tulajdonosnak
..
ezért aztán a Federer is bérleményben él, mert nem a maga ellensége
Pistike12 2024. 07. 13. 11:59
Előzmény: #223745  Murdoch
#223751
Birom, hogy kulfoldikent sokan akar par honap alatt megfejtik az idegen orszag ingatlan sajatossagait (is), es jobban tudjak, mint az oshonosok ( valodi kereslet) :)
Ne vedd magadra, a csaladban is van kitantorgo, aki par honap mulva mar tudott mindent, es ebben oktatast is tart a rokonoknak:) 
Illetve olyan is van, akit evek ota gyozkodtem tobb helyrol Bpen, de o jobban is tudott mindent, es mire raszanta volna magat, mar nem tudott beszallni:) tole a ne izgulj zsebbol kifizetem mondások tetszettek. Szegeny meg 2009 kornyeken ment ki - beleragadva az akkori tapasztalatba- es most jott vissza lathato osszeggel, de egy lakas es egy haz arat rakta ossze ugyesen. Azonban meglepodott, hogy az evfolytarsai haz + 3-4 lakassal birnak... Es most egy helyen dolgoznak...
A lenyeg. Kint az olcsobb azert olcsobb mert szarabb is... Vszinu lokacioban
Murdoch 2024. 07. 13. 11:31
Előzmény: #223749  Freszelés
#223750
Megzavarhatta a 40 fok a belvárosban, nem számít. Nem mellesleg a kamatok is a töredéke az otthoninak. A bérlés meg egy álom, ennek így kéne mindenhol működnie.
Freszelés 2024. 07. 13. 11:22
Előzmény: #223748  lacikonyha
#223749
Szerencsére a svájci bérbeadói-bérbevevői kultúra is pont olyan mint szeretett kishazánkban. Meg a szabályozása is. Ezt csak itt hagyom.
lacikonyha 2024. 07. 13. 11:08
Előzmény: #223745  Murdoch
#223748

és ennek az idilli állapotnak egyenes következménye, hogy Svájcban a bérlői hányad magasabb mint a tulajdonosi
és a saját tulajdonú családi házban lakokon belül évrőlévre nagyobb a részaránya azoknak akik tisztán saját alkalmazotti bérjövedelmükből képzett megtakarításukból lettek háztulajdonosok, miközben a generációkon átívelő vagyonfelhalmozás előnyeit élvezőké meg csökken
persze pityú, persze, hantázz még, abba ne hagyd
lacikonyha 2024. 07. 13. 10:50
Előzmény: #223746  Ishar
#223747

ez csak az egyik módja az átháríthatatlan banki terhernövekmények áthárításának
pont te nem tudnád?
mert közvetlen adóztatás nem jó, miközben a közvetett nagyon jól, nagy haszonnal eladható
a rendszerfenntartó kulturálisan is nyomoronc kistelepülési szavazóbázis ezt észre sem veszi
a fityisz és a dagi okos, nagyon okos
Ishar
Ishar 2024. 07. 13. 10:35
#223746
Murdoch 2024. 07. 13. 10:08
Előzmény: #223744  Freszelés
#223745
Stimmel. Itt a környéken 1,2M chf körül vannak házak, de a franciáknál az 400k, az olyan agglo távolság. Láttam arrafelé nem egy új építésű ikerház projektet, 450-500k-ért. Ezek már magyar árak, az átlagfizu meg kb 5-6-szoros. 
Freszelés 2024. 07. 13. 09:48
Előzmény: #223738  Murdoch
#223744
~150ért kapok II külsőn vagy XXII világvégén (esetleg Madárhegy, ami nekem már nem is bp) jobb esetben egy ikert, rossz esetben valami könnyűszerkezetes akármicsodát és mondjuk hiába van N+3/4 szoba, a négyzetméter meg 100 alatti lesz.
És ezt is úgy, hogy szerződjünk, gondolom fizessek egy csomót és várjak a soromra amíg elkészül. Hát az ilyet nem szeretem. Kiteszem a pénzt, de amikor átadom, akkor a nevemre kerül a cucc. Sajnálom, bizalmatlan vagyok.
Szóval nem érzem azt, hogy mondjuk 150-nel a zsebemben tudnék úgy és olyan helyre költözni, ami tetszik. Tudom. Az igényeket kell hozzáigazítani a pénztárcához. Hát nem. Inkább elvagyok a mostani N+2-ben, aztán előbb utóbb inkább korai nyugdíjazom magam. Ha nem dolgozok, akkor meg nincs full HO és nem kell külön dolgozószoba.
Hát én így élem meg a dolgokat.
slash 2024. 07. 13. 09:00
Előzmény: #223740  z0li23
#223743
Jó szórakozást!:-) Lovét vigyél! :-)
slash 2024. 07. 13. 08:58
Előzmény: #223737  N0MAD
#223742
Ez nem "jólét" hanem nyugati spórolás..:-) Én is kívántam a nagy házakat (pénzem se vót rá) 
de úgy megb..ta a nagy házakat a rezsipánik hogy ott áll a Reviczky a Korda  meg a többi hatalmas ház és a kutyának se kell.  Kolléganő is atomjó hatalmas házat árul, le se szarja senki. 
Nem fogsz 740 ftos gázzal fűteni. Én sem. 
Én nem tehetek róla hogy így alakult. Alkalmazkodni kell. 
Én nem vagyok dzsentri kisház, kisnyaraló, kisautó, kis Pmáp. 
lacikonyha 2024. 07. 13. 08:36
#223741

hát igen
az 50 körüliek szoktak is nosztalgiadélutánokat tartani itt, hogy milyen jó is volt a 80-as években számukra a több hetes balatoni nyár, fillérekért 
csak arról nem szoktak beszélni, hogy az ő nyaralásaik rezsijét akkor is fizette valaki helyettük, mégpedig az a pár százezer család akinek elvették a vagyonát a Rákosi-Kádárék
..
erről soha nem akarnak beszélni, de még hallani sem
így aztán az sem baj ha ma már érzik a saját bőrükön, hogy milyen a rezsit saját erőből fedezni
a rezsin való sírás hasznos, nagyon hasznos, tanulságos és hallgatni édes

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek