Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 20:08
Előzmény: #201739  Stg
#201740
nem is csipkedik magukat a legtobben erte ez a nagy budos igazsag, konnyebb dogleni es szidni a rendszert
Stg 2023. 07. 27. 20:05
Előzmény: #201734  wantuu
#201739
Valójában így van, de az az érdekes, hogy sokszor épp azok beszélgetnek róla, méricskélik, követi az ingatlanok áringadozását, AZ ingatlanpiacot, akik a piacon az egy szem tetővel a fejük felett szerepelnek.
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 19:54
Előzmény: #201732  Stg
#201738
sokan ugy vannak elso a jo kocsi ,majd hitelek csaladi tamogatas nagyi orokolt lakasa stb altall elso sajat lakas, kesobb esetleg egy haz ott ahol a golya lerakta zero mobilitas csak a komfortzonan belul. Majd nyaralo kocsicserek utazasok. Nekem mas kellett,  nem a tobbseg altal jart ut. Perpill 1 garzon mar van, hitel tartozas lekotelezettseg senkifele, plusz megegy ara a Makba pihen a megfelelo  lakaspiaci csillag egyuttallasra varva, hat az nem 2 eveb belul lesz. Majd ezt is meglatjuk . Sok munka es mertekletesseg es egyre tobb a lehetoseg az ugribugrira
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 19:39
Előzmény: #201732  Stg
#201737
nem erdekel a tobbi ember mit csinal nalam az ingatlan egyben megtakaritasi forma is. Falurol otthonrol eloszor sajat tulajdonra vagytam, majd a megyeszekhely tablan belulre, azutan ott az egyiki legdragabb kornyekre. Majd  elso Bp lakcimkartya. 2 ut van tervezve elottem jelenleg  persze meg sok a vacilalas de majd kiforrja magat: vagy eloszor a budai oldal lesz a porondon es utana  Buda lesz a vegallomas vegul. Hogy 1 lepesben vagy kettoben lepem meg attol fugg, majd az ido hozza. B terv lefujok minden budai almodozast es itt a pesti halalfaszan veszek egy lepukkant onallo hazat es kipofozom sajat lakhatasra, majd osszeharacsolok meg annyit ami 1 lepukkant jobb kornyeki garzonlakas megvasarlasahoz es felujitasahoz szukseges kezdotoke ez meg kb 30 milla. Mindket terv draga viszont haladok az uton szepen annak rendje modja szerint 
Second Wave 2023. 07. 27. 19:38
Előzmény: #201717  macisajt
#201736
Próbálnak valami munkát vinni a keleti régiókban élőknek is, hátha nem ürül ki olyan hamar a magyar falu + mennének előre :-) ebben a mobilitásváltozás történetben és valahogy részt venni az új technológiák gyártásában. Ennek persze az országot shortolók nem örülnek, most éppen ketten szomorkodnak az atv-n emiatt (egyik a L.Ildi). Mindegy, ezekért a gyárakért megy a verseny ezerrel...:
Gazdaság: Akkugyárak: Egész pályás letámadást indított Franciaország, veszélyben a magyar álmok? | hvg.hu
Újabb akkumulátorgyárak épülnek Németországban és Franciaországban (vg.hu)
Stg 2023. 07. 27. 19:19
Előzmény: #201732  Stg
#201735
Ja, és az 5 kerületben sem.
Hogy megelőzzem Lacikonyha tagtárs kiigazítását.
wantuu 2023. 07. 27. 19:15
Előzmény: #201732  Stg
#201734
Szerintem a legtöbb ember akinek az ingatlan a vagyona 95-99%-a, egyáltalán nem gondoldik befektetésekben. Az ingatlan neki tető a feje felett.
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 19:13
#201733
a Batyin egy kisebb lakas egy fiatalnak remek hely azzal aztan lehet villogni az mar presztizs. Ilyen Corvin negyed es tarsai elbujhat. A legjobb dontes. Johogynem iskola ovoda meg gyerekorvossal jottok, netan kozel a haziorvos meg a patika ervekkel :XD  Iitt egy fiatalrol van szo.  Majd kesobb idosebben el lehet cserelni valami nagyobbra a 2.12 ben amikor mar mas lesz a fontossagi sorrend
Stg 2023. 07. 27. 19:11
Előzmény: #201731  Törölt felhasználó
#201732
Érdekes amit írsz, és országos átlagban én is azt gondolom hogy az emberek/családok túlnyomó többsége így gondol az ingatlanjára.
Mert a túlnyomó többségnek ez az ingatlan a vagyonának a meghatározó/nagyon meghatározó hányada.
De nem az 1., 2., 12. Kerúletben, Tihanyban, vagy Füreden.
Ott max a felének.
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 19:01
Előzmény: #201727  siemens
#201731
ugy-ugy. Mindig az
Stg 2023. 07. 27. 18:56
Előzmény: #201726  siemens
#201730
Egyik sincs?
Persze Fő utcàban kevés a zöldre néző erkêly 
Nagyon szorosan nézve.
Fő utca nekem a Margit hídtól az alagútig, és fel le párszáz méter .
ÍVagy a Szilágyi Dezső tér, Corvin tér, Jégverem dunai oldala, Francia-intézet, Alagút nem a Főutcza?
Ugyanígy a kereszutcák,; Ponty, újra a Jégverem, Székely, stb felfele irányban?
Mész(vagy lépcsőzöl) 2-300 métert és pl a Szalag, vagy az Iskola utca sarkán egy parkszéli padon ülve olyan kis mikrokozmoszban találod magad, amiröl ha 10 MP és felvételt készítenêl a telót körbeforgatva, sajàt becslésem szerint 10 budapestiből 7 nem gondolná hogy a Fővárosban készült.
Mondjuk én bevallom, elfogult vagyok a témában, ahogy már régebben írtam nagyapám a Fő U. 2 böl költözött a budai aglóba még 1947 ben.
Persze akkor még nem tudta hogy ez az aglo.
Úgy gondolta kiköltözött vidékre.
greenman76
greenman76 2023. 07. 27. 17:21
Előzmény: #201714  drkarsai
#201729

Az I. kerület mint lokáció, tökéletes, de lakhatás szempontjából nem választanám,  (max a Naphegy -et, az viszont baromi drága és mint a fehér holló), nagyon kevés a normális beosztású, "értelmes" lakás, leginkább a helyet (ami tény, hogy fontos) fizeti meg az ember, de az igazi budai filingből vajmi keveset kap.
Ha mindenképpen ragaszkodik valaki a környékhez, inkább megnézném a Csalogány út túl oldalát, sokkal nyugisabb, barátságosabb.
Kicsit feljebb mennék a két szomszédos kerület dimbes-dombos részeire, ahonnan néhány megálló a Batthyány tér és egy teljesen más világ.
wantuu 2023. 07. 27. 17:00
#201728

Csatlakozom az előttem lévőkhöz, Víziváros egy szuper rész, mondhatni Buda belvárosa. Laktam arra a 20-as éveimben. Nagyon jó az elhelyezkedés, közlekedés, kultúrált. Nyilván mivel központi, előfordul egy-egy problémás arc (mondjuk a Batthyányn), de közel sem annyi mint a pesti oldalon.
Van egy egészséges nyüzsi de azért nem bulinegyed, jó a tömegközlekedés, és gyalogosan is elérhető minden. Szerintem fiataloknak és időseknek a legjobb. Középkorúak és családosok sokszor már jobban igénylik a csendet, tiszta levegőt.
Fejlődik is ez a rész, mindig vannak új boltok/egységek, és ott van a közelben a megújult Millenáris. A Bem József téren hamarosan nyílik egy nagy új 5 csillagos hotel + irodaház Bem Center néven. De még sok a potenciál, továbbra is sok az üres üzlethelyiség és felújítandó épület.
Egyedi a környék hangulata és elhelyezkedése, nem lesz ilyen még egy, szerintem hosszú távon is jó választás.
siemens 2023. 07. 27. 16:59
Előzmény: #201726  siemens
#201727
Nekem a lakásvásárlás az mindig befektetés!
siemens 2023. 07. 27. 16:51
Előzmény: #201714  drkarsai
#201726
Budán kapott állást, Batthyány tér, metró.
--
Budán dolgozik, akkor miért alap, hogy metró közelében kell lakni? Tudom, hogy a nem fővárosi lakosok (pl. egyetemisták, albérlet) mindent a metróhoz kötnek. Butaság. Nem ez a lényeg. Ráadásul a II. és a XII. kerület (pl. Törökvész, Vérhalom, Orbánhegy) 15 perc alatt a Moszkva téren/Nyugatiban vagy! Plusz ott a budai fonodó villamoshálózat....... Az első az életminőség, utána a többi, a JÓ LEVEGŐ, a KÖZEG!!!, a ZÖLD, és az ERKÉLY ezek a mérvadók! Ezért élünk Budán.  
--
Amit leírtál ebből egyik sincs! Batthyány tér (közelében, ami lehet akár a Fő utca is), jó levegő? zöld? erkély? Akkor mi a különbség Pesthez képest? Semmi!
--
Az iskolák, a szolgáltatások minősége lényegesen jobb/drágább!--Természetesen jó környék! Minél távolabb/feljebb van a Dunától annál jobb! (persze a Duna-part is szuper, de feltételezem a lakás nem ott van)
--
Első az épület állaga, kora, közös költség. Utána jöhet a többi.
--
Egyetemista korunkban, ahogy végeztünk, már mentünk is a törzshelyünkre, ami 100 méterre volt. 5 éven keresztül, szinte mindennap! rendszeresen ott voltunk. Na, de ettől még eszembe nem jutna ott lakást venni......... (ezt csak mellékesen jegyzem meg)
alexander7 2023. 07. 27. 16:39
Előzmény: #201714  drkarsai
#201725
Ha jól értem a huszas évei közepén jár. Abban az éveimben éltem ott jópár évet, szóval talán jó referencia vagyok :). Budapesten belül elképzelni sem tudnék jobb helyet ebben a korban, főleg ha az autót nem preferálja. Egy kezemen meg tudnám számolni hány Tháznak van saját udvari parkolója vagy mélygarázsa a környéken. Ha a Batyi közelében lakik, jóformán a lakás ajtajától 10 perc alatt a Deákon van, vagy igazából bárhol máshol a belvárosban, akár vilivel, bubival. De közben mégis Budán, bent a nyüzsiben. Margit sziget is egy kisebb séta vagy kocogás. Csodák persze nincsenek, a metróállomás közönsége itt se különb, vagy ha a 4-6 vonal közelében lakik, szintén találkozhat érdekes arcokkal.
HPPapa 2023. 07. 27. 15:22
Előzmény: #201714  drkarsai
#201724
I. kerületi lakás mindig érték lesz, az egész kerületnek egyedi a hangulata, élhető. Belső 2., 12. kerhez hasonlóan nyuggerek lakják túlnyomórészt. Forgalom szempontjából egy átjáróház. 
slash 2023. 07. 27. 15:12
Előzmény: #201714  drkarsai
#201723
Dolgoztam, éltem a környéken. Ajánlott.  Fizessétek ki a felárat, nem bánjátok meg. Buda az Buda. 
Törölt felhasználó 2023. 07. 27. 14:58
Előzmény: #201714  drkarsai
#201722
Batyi ter kornyeke No.1 ha latszik a nappalibol a szemben levo  -a viz tulpartjan levo jo - nagy epulet,. Allando ertek. Az egy igazi ertek. Teljesen mindegy ,hogy draga .A Dr. cimet bemutatkozasnal nem erdemes hasznalni megtekinteskor, nemcsak a tulaj meg a kozvetito elott se sot semmilyen ingatlanvasarlaskor. Felhivas keringore van ott love, lofaszt engedjuk alkudni. Ha gyereknek lesz es a szulo is megy nezelodni, sirni kell mint a furdoskurvak- de nem tulzasokba esve-  ennyit tud a kis csalad osszekaparni hitellel egyutt , ha van eleg kp erdemes oroksegre fogni a toke eredetet,. Draga autoval nem erdemes menni megtekintesre maganszemelyes hirdetonel ,egy rutinos lakaselado a megbeszelt idopon elott mar az ablakban vagy mar elotte a kornyeken  van es nezi a kedves erdeklodo mivel is jon. De egy igazan nivos frekventalt kornyeken ez nem sokat osztanak  szoroznak sajna ezek a taktikak
Paja1975 2023. 07. 27. 14:41
Előzmény: #201720  Paja1975
#201721
Es ha kilepunk az eubol, akkor legyen kitol penzt kumyeralni 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók