Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 20:48
Törölt hozzászólás
#133420
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 10. 07. 20:28
Előzmény: #133416  ncseed!
#133419

Jó helyen található panel lakás (szerintem) egyre versenyképesebb lesz a piacon. Ennek okát a felújítási költségekben, illetve a téglák (1960 előtt épült olykor fa födémes) drasztikus minőségromlásában látom. Egy vasbeton szerkezet fizikailag sokkal többet kibír. A saját tapasztalatomból is látom, hogy a legtöbb lépcsőházban végbement egy óriási generáció váltás, ahol a tulajdonosok egészen másképp tekintenek az ingatlanjaikra. Egyedi mérős távhő, felújított teher lift, cserélt áram, vizes strang, cserélt nyílászárók, majd csomagolás...stb.
Sajnos a régi téglák sokszor salétromosodnak, vizesednek, felújításuk fajlagosan nagyon költséges volt/most meg horror. (nem a 10-30 év épült jó minőségű téglákról beszélek!)
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 20:26
Törölt hozzászólás
#133418
franc0 2021. 10. 07. 20:11
Előzmény: #133414  ncseed!
#133417
Hm, úgy fest valami nagy hal beragadt az újbudai poziba nagy tétellel.
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 07. 20:05
Előzmény: #133415  Benzedrine
#133416
Csak a jó hely elég relatív... a panyelt lesz*rozták itt végig, erre mondták évek óta hogy a legnagyobb lufi és hogy ez fog először bedőlni de nagyon. Erre én seperc alatt eladtam csúcs áron. KETTŐT is.
Bezzeg a belváros az a legkirályabb és száguldani fog tovább a végtelenbe. NA JA. 
***
Tudjuk mi történt végül. 
Benzedrine
Benzedrine 2021. 10. 07. 19:56
Előzmény: #133412  ncseed!
#133415
Jó helyen levő lakást könnyű eladni. Nekem annyiból állt, h az ingatlanos kezébe nyomtam a kulcsot, tíz nap múlva mehettem aláírni a szerződést. Azonnal tudott vevőt, hirdetés nélkül (Bp. xi, 1. emelet csendes helyen).
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 19:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#133413
Azt ne mondd, hogy Te nem tudod fizetni a törlesztőt.
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 07. 19:39
Előzmény: #133383  Gaguse
#133412
A hitel a pórnépnek való...  meg a zállami lakástámogatások is. Egyikkel sem éltem soha.
Én el tudtam adni két héten belül két lakást lufiáron is a "döglött" piajacon, de ti nem bírtok egy telket megvenni akkor amikor senki nem vesz semmit - szerintetek - valamit. Akkor ki is a lúzer?
Nem lehet hogy mégis ti ültök háttal a mozinak? Ja de.
franc0 2021. 10. 07. 19:03
Előzmény: #133410  Sony123
#133411
“ Ezt én sem tudtam, hogyha egy hiteles leadja a lakását, akkor még a tartozása nem szűnik, annak ellenére, hogy bank mondja fel a szerződést, azonban kamatos kamattal még tovább görgeti. Ez számomra agyrém volt, létezik egy felmondott szerződés, azonban a tartozás mégis növekszik.”
.
Na ezért tart itt az ország, mert egy szerződés értelmezése kifog az átlagemberen. 
Ezen mégis mi a meglepő? Leszerződött, hogy x év alatt visszafizet y chf-et. 
Lett egy zálogjog. 
Az is opció lett volna, hogy a bank előbb pótbiztosítékot kér (ez lenne a prudens), amire te széttárod a kezed, és utána mondja fel a bank. 
Sony123 2021. 10. 07. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#133410
Szia!
Egyik ismerősénél ugyanez a gond volt. De mivel van egy ügyvéd barátom, Ő mondta hogy a fellebbezést meg tudja írni ( ez olyan szintű volt, hogy azért fellebbez mert zöld a fű ), azonban a deviza tartozásokhoz baromira nem ért. Lényeg a lényeg, mire elbírálták az 3 évig tartott, közben pedig lakást kiadta bérbe, havi nettó 130-t, öt évvel ezelőtt, és nem Budapesten. Közben talált egy megfelelő ügyvédet és bankkal megállapodtak abban, hogy Ő leadja lakást, de mással ne tartozzon.
Ezt én sem tudtam, hogyha egy hiteles leadja a lakását, akkor még a tartozása nem szűnik, annak ellenére, hogy bank mondja fel a szerződést, azonban kamatos kamattal még tovább görgeti. Ez számomra agyrém volt, létezik egy felmondott szerződés, azonban a tartozás mégis növekszik.
Tehát legelőször fellebbezés, és utána megfelelő ügyvéd keresése.
Nem tudok a konkrét kérdésedre válaszolni, mivel édesanyámnál történt meg. Közjegyző először letiltatta a számlájáról 30eFt, majd rá két hét múlva kapott egy hivatalos értesítést, hogy fáradjon be ehhez a közjegyzőhöz, egyeztetést végett! Ügyvéd megmondta, hogy garantáltan megnyernénk a pert, de kb 3 tárgyalás kell, ez megér 30eFt????
Sony123 2021. 10. 07. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#133409
Szia!
Egyik ismerősénél ugyanez a gond volt. De mivel van egy ügyvéd barátom, Ő mondta hogy a fellebbezést meg tudja írni ( ez olyan szintű volt, hogy azért fellebbez mert zöld a fű ), azonban a deviza tartozásokhoz baromira nem ért. Lényeg a lényeg, mire elbírálták az 3 évig tartott, közben pedig lakást kiadta bérbe, havi nettó 130-t, öt évvel ezelőtt, és nem Budapesten. Közben talált egy megfelelő ügyvédet és bankkal megállapodtak abban, hogy Ő leadja lakást, de mással ne tartozzon.
Ezt én sem tudtam, hogyha egy hiteles leadja a lakását, akkor még a tartozása nem szűnik, annak ellenére, hogy bank mondja fel a szerződést, azonban kamatos kamattal még tovább görgeti. Ez számomra agyrém volt, létezik egy felmondott szerződés, azonban a tartozás mégis növekszik.
Tehát legelőször fellebbezés, és utána megfelelő ügyvéd keresése.
Nem tudok a konkrét kérdésedre válaszolni, mivel édesanyámnál történt meg. Közjegyző először letiltatta a számlájáról 30eFt, majd rá két hét múlva kapott egy hivatalos értesítést, hogy fáradjon be ehhez a közjegyzőhöz, egyeztetést végett! Ügyvéd megmondta, hogy garantáltan megnyernénk a pert, de kb 3 tárgyalás kell, ez megér 30eFt????
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 18:05
Törölt hozzászólás
#133408
tihamer
tihamer 2021. 10. 07. 17:20
Előzmény: #133406  tihamer
#133407
"Legalább ilyen fontos, hogy nagy horderejű döntéseket viszont ne csinálj a gyász fájdalmában. Például eladod a házat, mert minden az elhunytra emlékeztet. (Lehet, hogy el kell majd adni a házat, de az tudatos döntés legyen, ne érzelmi.) Ne költözz, ne bontsd fel a megtakarításokat, ne csinálj semmi komoly dolgot az első néhány hétben. Ami nem igényel azonnali cselekvést, azt inkább tedd félre néhány hétre, amíg jobb állapotban leszel és jobban át is látod a dolgaidat."
tihamer
tihamer 2021. 10. 07. 17:17
Előzmény: #133344  tihamer
#133406
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 16:04
Törölt hozzászólás
#133405
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 15:59
Törölt hozzászólás
#133404
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 13:12
Előzmény: #133402  Törölt felhasználó
#133403
Átlag bekerára azoknak is hasonló, igy az már +15% és osztalék.
Törölt felhasználó 2021. 10. 07. 12:59
Előzmény: #133401  CyrusTheGreat
#133402
A felét eladtam 2500 körül múlt héten +10% ban + osztalék, ezek nem voltak egy évnél régebbi bekerek, átlagosan áprilisiak.
A régebbiek se ősrégiek, azok átlagosan egy évesek.
CyrusTheGreat 2021. 10. 07. 12:20
Előzmény: #133399  Törölt felhasználó
#133401
MOL pakk megvan még?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek