Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dexter007
dexter007 2020. 07. 22. 11:26
Előzmény: #80718  Törölt felhasználó
#80720
elolvastam amit küldtél, én csak azt tudom mondani, hogy nálunk hogy volt:-)
az biztos, hogy kétoldalú nyilatkozat és nem egyoldalú, nálunk ezt is ügyvéd szerkesztette bár ingatlanos hozta a mintát, de belenyúltunk.
Kifejezetten benne van, hogy foglalónak tekinthető és, hogy a foglaló természetével mindkét fél tisztában van. Jogi útra szerencsére nem került a dolog, mert minden rendben volt mindkét esetben:-)
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 11:10
Előzmény: #80717  tihamer
#80719
Te nem vettél 2013-2018 között BPi ingatlant?
Ez hogy létezik?
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 11:07
Előzmény: #80710  dexter007
#80718
"1%- vételi szándéknyilatkozat jogcímen (ez is foglalónak számít jogilag)"
Na ezen lehet jókat vitatkozni. Ez egy egyoldalú szándéknyilatkozat, csak a vevőnek jelent kötöttséget, amit az ingatlanos szakma talált ki. Nem jogi fogalom, és önmagában végképp nem értelmezendő foglalónak, bár az ingatlanos szeretné annak láttatni. Annak elfogadásáig csak a vevőt terheli kötelezettség, az eladót semmi. Lehet róla olvasgatni a neten, érdemes óvatosan bánni vele.
http://www.bacskougyved.hu/veteli-szandeknyilatkozat/ 
tihamer
tihamer 2020. 07. 22. 11:02
Előzmény: #80459  Zoom1
#80717
 "A 6ban mennyiért vennék kocsibeállót, a Kmety György u-ban vagy a környékén (Székely Bertalan, Bajza u)? Mekkora esés lehet itt?"
Bocs, csak most olvastam vissza.
Bp-en nincs ingatlanom, 
Megyei jogú város Ny-Dunántúl.
Egyébként beállókat nem vásárolok,
 garázst csak önálló garázsként veszek, persze minél olcsóbban és minél nagyobb hozammal kiadva.
Bár most kinéztem egy jó kis garzont, még tart a "szkanderozás" az árat illetően.
Murdoch 2020. 07. 22. 10:55
Előzmény: #80714  signal2
#80716
Például az, ha az államadósság el lett cseszve, akkor marha jó, ha ezért privatizálják a legértékesebb vagyonelemeket. Meg az általad írt rekordbevételek is jók lettek volna az államkasszába, most meg többek közt örülhetnek a kanadai nyugdíjasok, bár nem tudom, hogy tavaly volt-e osztalék kifizetés.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:48
Törölt hozzászólás
#80715
signal2
signal2 2020. 07. 22. 10:48
Előzmény: #80702  Murdoch
#80714
Én a cégé értékeléséről írtam arra válaszul, hogy szerinted elherdáltak 500 mrd Ft-t. Erre tudsz reagálni? Mert egy tök másik témába kezdtél bele. Konkrétan mi volt az elherdálás a privatizációkor?
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:46
Törölt hozzászólás
#80713
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#80712

Én 3 hiteles szerződésből 0x csináltam ilyet(2x mint vevő, 1x mint eladó).
Ismerős meg a végül nem épittetője meg most táncoltak vissza kvázi kölcsönösen az előszerződésből, mert a két ügyvéd túlságosan egymásnak feszült, és nem voltak képesek megegyezni a végleges tartalmon, és elillant a bizalom :).
Na ott végül az lett, hogy a hasonló nagyságrendű összegből azért az épittető lecsipett egy kicsit(a vételár gondolom amúgy nagyobb volt, mint a te esetedben, az "előfoglaló, vagy mi" összege a teljes szerződéses összeg 1%-a volt).
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:42
Törölt hozzászólás
#80711
dexter007
dexter007 2020. 07. 22. 10:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#80710
szerintem nem ez az általános módszer, én is most vagyok túl egy adáson és egy vételen.
1%- vételi szándéknyilatkozat jogcímen (ez is foglalónak számít jogilag)
10% - szerződéskötéskor, foglaló (ebből lejön a fenti 1%)
többi meg normál úton először a saját erő, aztán a hitel része
nálam ez a hitelfolyosítási díj nem játszott, egyik irányban sem
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:24
Törölt hozzászólás
#80709
Murdoch 2020. 07. 22. 10:07
Előzmény: #80704  JeGeMeLOV
#80708
Megépült a sky court úgy, hogy a terminálokon véletlenül se férjen el a paraszt, sokszor a fapadosok miatt az épületbe sem tudtál bejutni. Cserébe lett egy csomó bolt. Gratulálok, hogy közel 10 év kellett (kormányhatározatra) ahhoz, hogy egy könnyűszerkezetes terminált felhúzzanak, addig ázhattál az esőben, vagy a 40 fokban álltál egy órát a betonon. Hotel nem nagy ügy, gyakorlatilag nincs átszállóforgalom, sikerült kb. egy éve egy murvás parkolót kialakítani, meg nagy nehezen odáig is eljutottak, hogy a parkolóktól fedett tető alatt lehessen eljutni a terminálokig. A futópálya default, az nem fejlesztés, max a gyorslegurulóút építése, ami a privatizáció előtt már elindult. Itt csak a növekvő utasforgalom a lényeg, a fejlesztésekkel elkéstek vagy 10 évet.
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 10:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#80707
Előszerződés????
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 22. 10:01
Előzmény: #80705  Murdoch
#80706
Két bankos ismerősőm van. Ertse és Rafi.
Egyiknél van az, hogy szektort néznek, másiknál nincs.
Murdoch 2020. 07. 22. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#80705
Ez így is van rendjén. Ma reggel pont volt egy rádióműsor, ami arról szólt, hogy a bankok még komolyabban fogják szűrni a hitelkérelmeket, mindegy, hogy milyen jövedelmed van, ha kockázatosnak ítélt szektorban dolgozol. Szóval várhatóan sok lesz az elutasított kérelem.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 22. 09:54
Előzmény: #80702  Murdoch
#80704
Megépült a sky court a két terminal között, idén lett kész a bádog favellák helyett egy modern, kényelmes, fapados terminal. A kifutókat is felújították, épült parkoló, hotel. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 22. 09:52
Törölt hozzászólás
#80703
Murdoch 2020. 07. 22. 09:44
Előzmény: #80699  signal2
#80702
Hogyne. Azóta nagyjából kamufejlesztések voltak, pár járda, meg parkolók, a Malév kiesésével meg gyakorlatilag fapados reptérré alakították át, olyan bádogkarámmal, melyet még afrikai országok sem vállaltak volna be. Ha jól emlékszem, akkor államadósság rendezésére nem is lehetett volna fordítani az összeget (ami meg miért is szállt el?).
A feltételek meg hagyjuk is, pl. 100 km-es körzetben nem lehet nemzetközi repteret üzemeltetni stb. Az egész régió elhúzott mellettünk, pedig egy szinten voltunk Béccsel.
dexter007
dexter007 2020. 07. 22. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#80701
ok, de a foglalót megnyerte gondolom, 10% - 3M. Szóval nem akkora azért a bukta.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek