Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 30. 19:32
Előzmény: #194599  Törölt felhasználó
#194600

Nincs itt semmi látnivaló, amíg kamatstop van! Az előtörlesztések/megtakarítások viszont durván meg csappannak.
Életbiztosítás indexálására belökött az OTP egy combos 25%-os alap emelést. Ezt most elutasítottam, tavaly rendeztem a megfelelő kockázati értékkövetést.
berlini
berlini 2023. 03. 30. 19:12
Előzmény: #194596  tothjoco
#194598
Igen, lehet hogy volt egy fóliaszakadás, vagy bádogrepedés miatti ázás, ami miatt a faburkolat elkorhadt..
De persze lehet akár harkály is a károkozó.
Én azért tartom valószinűnek a bádog repedést, mert az ilyen stilusu tetőkön a rejtett eresz nagy felületű (hajtogatott) bádog lemez,  ami a szarufákon kezd a fólia alatt és a szarufa végén képez egy ereszcsatornát. Ilyenkor a nagy felület érzékeny a hőtágulásra és ha a nagy, sokszor 1,5m*15m-es összeforrasztott lemez mindenhol le van rögzitve, akkor valahol szakad. Ha felmész az ereszcsatorna fölé egy létrával és nem látsz olyan megoldást ami a hőmozgást feleveszi anélkül, hogy repedne akkor ez nagyon valószinű. És meg van az előfeltétel a faburkolat eláztatásához. (Kivéve ha a tulajdonos évente javitja a bádogozást, eltünteti a repedéseket.)
tothjoco
tothjoco 2023. 03. 30. 17:49
Előzmény: #194595  berlini
#194596
Kedves Berlini! Először is köszönöm fáradtságodat, komoly szakaszba lépett a vételi szándékom! A faburkolat néhány helyen olyan mintha kirágta volna a mókus (közvetlen erdőszélen van). Akkor az lehet hogy korhadás?
berlini
berlini 2023. 03. 30. 17:24
Előzmény: #194590  tothjoco
#194595
Most csak a tetőről:
1986-ban tetettem Bramac cserepet (beton tetéfedést) a családiházamra.
2020-ban adtam el. A cserép kiváló állapotban volt. (Most is úgy van)
Ott is az északi oldalon van pár m2 mohásabb terület, amit meg lehet tisztitani. (A vevőm még nem tisztitotta meg.)
Amit az idő vasfoga jobban megrágott, az a tetőfólia. Az több helyen elért, elszakadt, amit az eladás előtt javitattam, de a vevő által hozott szakértő cserére érettnek itélt meg amivel egyetértettem. (azzal már nem hogy emiatt még 6 milliót akartak alkudni :) )
A véleményem, hogyha statikailag jól méretezett a tetőszerkezet és a kivitelezés jó, akkor a betoncserép életkora bőven 50 év feletti is lehet.
Amit meg kell nézni a vétel előtt:
- cserepek állapota (pld. faág okozta kár)
- fólia állapota (ha cserélni kell, akkor a cserepet akkor is fel kell szedni, ha azt amúgy tisztitás után vissza lehet helyezni. Ha már az ember idáig eljut, akkor érdemes megnézni a tetősik szigetelését. 30 évvel ezelőtt nem volt szokás 10-15cm-nél vastagabbat feltenni, ma már inkább 30cm-es a normális.)
- vizelvezetés (bádogozás) állapota. Ha azt nem tartották karba, akkor a viz az amúgy szépen, szakszerűen megcsinált dobozolás (eresz fa burkolat) résein áztatja a faanyagot és 20-30 év alatt totál elkorhasztja. Tehát alaposan megvizsgálni a faburkolatokat. Minél frisebb a festés (lazurozás) rajta annál gyanúsabb.
Murdoch 2023. 03. 30. 16:01
Előzmény: #194551  lacikonyha
#194594
Jó kis történet, thx, hogy megosztottad :)
lacikonyha 2023. 03. 30. 15:06
Előzmény: #194590  tothjoco
#194593

ha gyengén megy a tulajdonos szekere akkor még ötven évig biztosan maradhat
ha szalad, holnap cserélendő
Atti 2023. 03. 30. 14:46
Előzmény: #194590  tothjoco
#194592
Én 2002-ben vettem a házunk, azon rombusz pala volt.
Kihívtam egy ácsot, hogy mennyit bírhat még?
Kijött, megnézte:
"Ehhez 10 évig nagyban nem kell hozzá nyúlni, az apró javítást meg szólsz és megcsináljuk".
Ezt a palát + gerendázatot 2021-ben cseréltettük le.
 Másik ács csinálta, mint aki a 10 évet mondta.
A cserét végző szaki azt mondta:" ezt a tetőt még nem kellett volna lecserélni, de ha így döntöttetek, persze megcsináljuk."
Az én tanácsom:
vigyél oda 1 ácsot, vagy inkább 2-t
tothjoco
tothjoco 2023. 03. 30. 14:15
#194590
Kedves Topictársak, kedves Berlini!
Egyszer már beszélgettünk erről a házról! Az lenne a kérdésen hogy szerintetek a Bramac cserép ami most éppen 30 éves meddig bírhatja csere nélkül! Az északi oldalán pár négyzetméteren van rajta moha, egyébként jó állapotúnak tűnik! Kérlek szakértsétek meg nekem, minden vélemény érdekel, hátha valamit kiszúrtok amit én nem!
https://ingatlan.com/balatonfured/elado+haz/csaladi-haz/33049374https://ingatlan.com/balatonfured-felsovaros/elado+haz/csaladi-haz/33017962https://ingatlan.com/balatonfured-felsovaros/elado+haz/csaladi-haz/33133558https://ingatlan.com/balatonfured-felsovaros/elado+haz/csaladi-haz/33010978Van mér egy pár belőle....
lacikonyha 2023. 03. 30. 12:48
Előzmény: #194588  Bianco
#194589

miféle megkeresés ami hivatalosan érkezhet?
és nem vagyok biztos benne, hogy hibátlanul követtem a sztorydat, tulajdonosként rágódsz, vagy lehetséges vevőként?
Bianco 2023. 03. 30. 12:37
Előzmény: #194583  lacikonyha
#194588
Nyilván nem. Mivel hivatalos megkeresés még nem érkezett, csak a hírek, szeretnék képbe kerülni, hogy milyen megoldás létezik. Nem biztos, hogy végig akarok csinálni egy ilyen procedúrát. 
lacikonyha 2023. 03. 30. 12:30
Előzmény: #194586  gyula1971
#194587

teszek egy utólsó kisérletet a való életből hozott példával
2008 nyarán vettem újpesten 53nm panelt 9,5ért ami 2012ig kb 8-s  millióig forgalmi értékig csorgott le nominálissn kb 3% infláció menté, és ma 35 körül van a legolcsóbb hirdetés azonos helyen azonos típusból
kérdés
 hova kell elkönyvelnem a vásárlást követő bármilyen virtuálisan lezajlott soha nem realizát értékvesztéseket, azon kívül hogy felírhatom a kéménybe hogy elszálljon a füsttel?
gyula1971
gyula1971 2023. 03. 30. 12:16
Előzmény: #194585  lacikonyha
#194586
Az egyértelmű,ha nem tudja eladni azonnal profittal, viszi tovább a reál értékvesztést.-
lacikonyha 2023. 03. 30. 12:08
Előzmény: #194584  gyula1971
#194585

elvesztetted a fókuszt ami itt nagy divat
kisiskolások esetében talán figyelemzavarnak hívják, más esetekben szövegértési problémának, de itt nem ezekről lehet szó
..
aki nyomott áron elad és hasonlóan nyomott áron vesz másikat belőle,annak hova és mikor könyveled el az ébren álmodók mentsvárának számító említett reálértékvesztést?
gyula1971
gyula1971 2023. 03. 30. 11:57
Előzmény: #194571  lacikonyha
#194584
-aztán aki holnap elad és holnapután vesz belőle másikat, ott mikor és hova könyveled el a mai  reálértékvesztést?- ebben az esetben az eladott ingatlan és a vett ingatlan árazottaágától függ, ha az eladó ingatlan túlárazva is elmegy a vett pedig sikerúl jól kifogni, ott nincs reál érték vesztés.-Rövid távú spekák helye lesz az ingatlanpiac most...aztán aki holnap elad és holnapután vesz belőle másikat, ott mikor és hova könyveled el a mai  reálértékvesztést?
lacikonyha 2023. 03. 30. 11:57
Előzmény: #194580  Bianco
#194583
tehát úgy vagy belekényszerítve egy helyzetbe hogy nem vagy kényszerűen benne, hanem eltáncolhatsz?
lacikonyha 2023. 03. 30. 11:54
Előzmény: #194579  lacikonyha
#194582

amúgy a tsz kezelésbe kerülés sem akárhogy történt egyetlen módja volt: a nagyszüleim kérésére, megvan az eredeti irat egy példánya a nagyapám és a tsz képviselőjének aláírásával
és ez úgy történt hogy vagy kérte a tulajdonos a tsz erre a kezelésbe vételre, vagy a tulajdonos kezelése lépett szintet
itt is valamiféle egyezségnek kell formát adni ez is egy érdekes variációs skálát ölelhet fel
mpagnes 2023. 03. 30. 11:47
Előzmény: #194580  Bianco
#194581
Saját és ismerősök tapasztalatai alapján sosem volt gond önkormányzattal egyezkedni. Sőt, nyerő szitu.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek