Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 03. 31. 10:15
Előzmény: #194616  berlini
#194620
Te komolyan hiszel a 'zöld' mantrákban, amikor az Audis CEO-t mindjárt lesittelik? Majd lefestik smaragdzöldre a vezérsíkot, meg beraknak pár művirágot a várókba. A hajtóműveken meg dolgoznak ezerrel, hogy a kedvezőbb fogyasztás címszóval minél több eladható legyen. 
Nem az utazással van a baj, hanem a tömeges utazással, de ezt majd a helyiek idővel eldöntik. Mindenesetre lassan a Nagy-korállzátony okafogyott lesz, felkészülnek a gleccserek és így tovább.
lacikonyha 2023. 03. 31. 09:58
Előzmény: #194615  Nudli
#194619

érdekes kérdések
a hetvenes évek közepétől  a kilencvenes évek közepéig többször is jártam Bugacon a homokdombokon a borókásban, és mindig volt valami természetvédő kiselőadás közben
Bugac ez több évszázados erdei legeltetés mint igen hatékony természet károsítás eredménye,
és ennek a károsításnak az eredményét  egyszer csak szépnek és megőrzendőnek találtak, megtiltották a legeltetést,és szinte mindenféle tevékenységet, és azt gondolták hogy ezzel majd jól megőrzik az állapotot
aztán a háborítatlan természet tette a dolgát és kezdte regenerálni magát, és nagybani változás zajlott, és míg a hetvenes évek közepi közepi természetvédő előadó azt hitte hogy őrzi az állapotot, a kilencvenes évek közepi már tudta hogy a nagy fenét őrzik az állapotot, hanem valójában egy természeti változást, vagyis a szukcesszió folyamatot őrzik
valami ilyesmi felismerés ami hiányzik a régi várossok belsejében is
berlini
berlini 2023. 03. 31. 09:58
Előzmény: #194617  Benzedrine
#194618
Ne forditsd ki a szavaimat.
Én csupán azt állitottam, hogy az egymás megismerése, embernek tekintése megneheziti egymás megölését.
Megneheziti, hogy ördögi képet fessenek a másik népről azok akik a háború kitörésében érdekeltek.
De hogy ne térjek ki a konkrét kérdés elől.
Az oroszok és az ukránok tényleg ölik egymást. Pedig sokszor rokoni szálak is szövődtek az elmúlt évszázadokban köztük. 
Szerintem nem véletlen hogy az orosz reguláris hadsereg olyan elképesztően gyenge teljesitményt mutatott az első hónapokban.
Ez lehetett az egyik oka.
A mai napokban is leginkább a wagner zsoldosok (mindenre elszánt bűnözők, évtizedek óta kipróbált az ölésből élő fegyveresek) és az ukrán nacionalista csapatok (akik 2014 óta gyakorolják az ölést és nemcsak fegyveres ellenféllel szemben) mutatnak legnagyob kedvet a harcra.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 03. 31. 09:48
Előzmény: #194616  berlini
#194617
Tehát azért tört ki a háború mert az ukránok/oroszok vagy a szerbek/horvátok nem ismerték eléggé egymást.
berlini
berlini 2023. 03. 31. 09:40
Előzmény: #194611  Murdoch
#194616
Szinte semmiben sem értünk egyet.
Nekem meggyőződésem, hogy a háborúk megelőzésének egyik titka, hogy a világ népei megismerjék egymást. Hogy embernek tekintsék a másikat, mégha zsigeri ösztöneik a távolból ennek az ellenkezőjét sugallták.
Hiszen a másik érthetettlenül karattyol, szokatlan sőt visszataszitó szokásokat , rituálékat gyakaorol. (Jellemző középkori a mai napig megmaradt előitélet az új, a tőlünk eltérő emberekkel szemben. Mind a muszlimok mind a keresztények barbárnak tartották a másikat.)
Tehát a tömegturizmust - ha még nem létezne - fel kellene találni.
A turizmus hagyományos módszere a csoportos szervezett út.
Együtt utaznak, szállodában laknak és a kisérők óvják őket attól, hogy kellemetlen közelségbe jussanak a helyiekkel.
(Indiában kerülik a nyomornegyedeket, az esti sötét helyeket stb.)
Az új tömeges épitkezés pont a hagyományos szállodás turizmus hozománya. Sok tengerparton jártam, ahol százkilométer hosszon épültek szállodasorok, kiszolgálva az általad preferált elit turizmust.
Most mexikóban voltam először úgy különböző tengerparti helyeken, (összesen 13 napon fürödtünk 6 helyen) ahol sokszor miénk volt az egész tengerpart kilométerhosszan. Nem voltak tömegével a tájat ellepő azt megváltoztató (tünkretevő) szálldasorok, de voltak kisebb villák, amelyeket airbnb-n hasznositottak.
És akármilyen szarul hangzik én utálom azt az elitista dumát, hogy 
"nem kell mindenkinek mindenhova feltétlen eljutnia, pláne olcsón"
A környezetszennyezés tényleg borzalmas dolog, de az a turizmustól függetlenül létezik.
És lehet hogy megint újat mondok, de a leküzdéséhez is pénz kell. A turizmus adta bevételek segitenek ebben.
A gyárak sokmindent ontanak 24 órában, de nem repülőgépeket.
(De ettől még azokat folyamatosan fejleszteni és kevésbé környezetszennyezővé kell tenni. Ebben is vannak már eredmények, kevésbé zajos és kevesebbet fogyasztó motorok révén.)
ehe
ehe 2023. 03. 31. 09:07
Előzmény: #194611  Murdoch
#194614
Egy Bayert, Bencsiket, Gulyás Gergőt, Jeszyt, Ábrahám Róbertet meg ki tudja még kit mikor lehet hallani, mikor a környezetért aggódik?
Max akkor, mikor kicsit megtolják az oroszbarát "békepárti" narratívát.
Egyébként jó helyen kezdesz kapizsgálni akkor, mikor a repülőgépeket challangeled, esetleg arra tényleg kéne valami különadó, mikor olcsóbban repülök el valahova, mintha harmad-negyed akkora távolságot a MÁV-nál küzdenék le 2x, 3x annyi idő alatt :D
lacikonyha 2023. 03. 31. 08:55
Előzmény: #194609  tothjoco
#194613

nemte voltál a célkeresztben, hanem Murdoch
..
tegnap már megírtam az eszenxcáját amit aztán a berlini sok szaftal és bőséges körettel tálalt
.
de lehet szó egy példán keresztül
..
2011-ben eladtam egy 5.kerben lévő ügyvédi irodát, amit egy 1963-as falusi születésű tenyeres talpas igazi kádárkegyéből felemelkedő első generációs diplomás  ügyvédnő alakitott ki magának a hetvenes nyolvanas évek fordulói leánykori ábrándjainak és izlésének megfelelően a kilencvenes évek közepén amikor már volt rá pénze
a vevő 79-es születésű, közgázt végzett anyától származó divatlap címoldalára valók megjelenéssel, mint  kögazdag szülők frissen önállósodó ügyvéd gyermeke végighallgatta a fülem hallatára ahogy az eladó egekig dícsérte a berendezést, amit mint hatalmas értéket,nehéz szívvel ugyan, de itt hagy és mekkora áldás ez a vevőnek
namost a vevő az birtokba adás napján lehordatott mindent a konténerbe, pedig minden ép és használható volt, és a felújítás után kicsit több mint 3 évre beköltöztem a kis szobába, és kismilliószor végig hallgattam hogy hogyan interperetálta újra meg újra némi ökledezés közepette a csinoska fiatal ügyvédnő az elődje berendezés bemutató dumáját
..
hát kb ez jut eszembe azokról a füredi jó képességű bramac fedél alatti otthonokról
.
Murdoch 2023. 03. 31. 08:44
Előzmény: #194610  lacikonyha
#194612
Ezt is értem, de minek bámuljak térköveket a Balatonnál 2M/m2-ért. A Balatonnak volt egy hangulata, nádasok, szabadstrandok stb., ha a neres csürhe meg beépítette a tavat, na onnantól nem érdekel.
Murdoch 2023. 03. 31. 08:39
Előzmény: #194608  berlini
#194611
Értem én, én is laktam nem is egyszer airbnb-ben, mégis károsnak tartom. Ez is mondjuk a tömegturizmus kellemetlen terméke, persze, hogy drágább a hagyományos módszer. Az van, hogy marha jól fel lehet lendíteni az ilyenekkel egy világvégi paradicsomot. Aztán egyszer csak megjelennek tömegével a házak, lakóparkok és máris okafogyott, hogy odamenjen az ember. A Kanárin láttam ilyen borzalmakat, kár érte. Bármilyen xarul hangzik, de nem kell mindenkinek mindenhova feltétlen eljutnia, pláne olcsón. Az valahol keményen lecsapódik. Persze közben pampog mindenki ezerrel a környezetszennyezésről, a gyárak meg napi 24h-ban okádják ki az új repülőgépeket.
lacikonyha 2023. 03. 31. 08:26
Előzmény: #194607  Murdoch
#194610

hát igen, a kisgyerekkori édes emlékek, amikor még minden harmónia lágy és simogató volt
szegény Fekete Istvánnak is ez az -1900-as születésű lévén - első világháború előtti,egy gyereknek idilli, mozdulatlan,lassan vánszorgó békebeli Kaposvár melletti falusi érzés regényekbeli újjáteremtése jelentette a menekvést a zord felnőtti világból
..
a Popper Péter készített egyszer egy Felnőttnek lenni című kis munkát, és még végtelen sokan írtak már a témáról, még ha nemi s ezt a címet használták
tothjoco
tothjoco 2023. 03. 31. 08:18
Előzmény: #194606  lacikonyha
#194609
Kérlek fejtsd ki a véleményed a házról, nem teljesen értettem a kommentet. Köszi előre is.
berlini
berlini 2023. 03. 31. 07:59
Előzmény: #194601  Murdoch
#194608
Mexikóban zömében Airbnb-s lakásokban szálltunk meg. (összesen 13 lakásban, 30 napot)
Egy ilyen körutazást nem lehetett volna megoldani csak kétszer annyi ruhával, ha nem lett volna a szálláshelyek egy részénél mosógép. Drágitotta volna az egészet, ha nem lett volna mindenhol egy kis konyha és millióval többe került volna mindez egy szállodás megoldással.
Kisebb városokban a hozzánk hasonló turisták komoly bevételi forrást jelentenek a helyieknek.
A magán szállásadás révén folyamatosan kapcsolatba kerültünk helyiekkel, beszélgettünk, ismergettük a helyi szokásokat. Egy szállodában sokkal inkább el vagy szeparálva a közvetlen környezettől.
Murdoch 2023. 03. 31. 07:57
Előzmény: #194606  lacikonyha
#194607
Az van, hogy részben Bfüreden éltem, apám is ott született. A régi - Tüskevár szintű - mesebeli helyek mára lakótelepekké váltak, már nem hiányzik.
lacikonyha 2023. 03. 31. 07:50
Előzmény: #194605  Murdoch
#194606

a jocó   nem kezdő plusz értékkel bíró példányt ízlelget, bio családiházat,
a kiszemeltjének bio volta explicit bizonyított: az eresze mókus, harkály vagy gomba rágta 
vagy mindegyiké, sőt lehet hogy pele is lakik vagy lakott már benne
te mint a csillaghegy külterületi felhagyott bányamélyedéseket feltöltő veszélyes hulladék avatott szakértője, ezt bizonyára tudod a helyén értékelni
balatonközeli bioeresznek felára van, tudja mindenki,még a francia határ mellé menekült orbánkárosultak is
Murdoch 2023. 03. 31. 07:30
#194605
mpagnes 2023. 03. 31. 07:12
Előzmény: #194602  mpagnes
#194603
Ebből vesz a felső 10 % ingatlanokat. Érdekes.
Murdoch 2023. 03. 31. 06:41
#194601
Van pár dolog, amire pezsgőt bontanék, az airbnb eltakarítása az egyik ilyen lenne:
https://www.penzcentrum.hu/utazas/20230331/komoly-szigor-elesedik-az-airbnb-n-bookingon-erre-keszuljon-aki-szallast-foglalna-1135585

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek