Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 02. 18. 20:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#60560
Akko miert elegedettek a 100 ezres csirkefarhatasok ?
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 20:39
Előzmény: #60558  CyrusTheGreat
#60559
Na nehogy már 400 ezerből ne lehessen fenntartani egy egyszemélyes háztartást, mert elsírom magam!
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 20:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#60558
Jelenleg 400.000 HUF-ból egy ember nem tud fenntartani egy háztartást, legalábbis csak nagyon alapszinten, lényegében nulla továbblépési lehetőséggel. Két fős háztartás esetén úgy gondolom, hogy 650-700k lenne a minimum, aminek össze kellene jönnie. A budapesti nettó átlagbér 300k, egy átlagkeresetű pár azért már nem hal éhen, de ebből önerőre félretenni már eléggé necces - az önerő növekedési sebessége könnyen megölheti a motivációt.
tihamer
tihamer 2020. 02. 18. 20:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#60557
" Félreértés ne essen, nem vagyok se látnok, se varázsló de nekem a buy&hold jött be. Egyszer fenn, máskor lenn."
Ez így van.
Mániában tartani, 
Válságban vásárolni.
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 18. 20:24
Törölt hozzászólás
#60556
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 19:12
Előzmény: #60551  Törölt felhasználó
#60555
"Ezek mind rajtam múlnak, nem máson, nem vagyok másnak kiszolgáltatva. Ha jól csinálom a dolgom, akkor jön a cash flow."
Ez azért elég naív feltételezés, tekintve, hogy eleve egy szabfel hitelből szerzett összeggel akarsz befektetésre lakást venni (plusz saját önerő).
terelemel 2020. 02. 18. 18:50
Előzmény: #60546  CyrusTheGreat
#60554
Kuld el PF-nek, lehozzak :D
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 18:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#60553
Nem tudom, en 2000-ben meg gyerek(kamasz) voltam :D.
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 18:31
Előzmény: #60551  Törölt felhasználó
#60552
Nyugodtan vegyel ezen az arszinten lakast, hisz ncseed es berlini is vesznek hamarosan maguknak meg, csak meg nem valljak be, hogy ne verjuk fel annyira az arakat.
Erdekes egyebkent a sokat szidott buyandhold mar szerintem 2 eve is irta, h neki a pesti arszint teljesen felejtos, nem azert mert nem futna neki, hanem mert eltunik a hozam.
Persze lehet titokban igazabol O is vett azota :D.
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 18:18
Előzmény: #60548  Törölt felhasználó
#60551

Szerintem is a lakáskiadás meg a map+ a valós infla mellett nagyon sovány hasznot fog hajtani vagy éppen semennyit, ha lesz egy ár korrekció és valaki azelőtt veszi. Ez biztosan látszik. Kezdve ott, hogy nem is igazán tudnám megtippelni, hogy mikor tudok majd kiadásra megfelelő árszínvonalú kéglit venni. A tégla lakást teljesen reménytelennek látom, egy jó lokációjú panelben gondolkodom, de amikor mindenki az egy darab kéglin akarja az élete szerencséjét megcsinálni és a befektetési szintekhez képest teljesen irreális árakért adni meg kapaszkodni bele tíz körömmel, akkor ez azt jelzi, hogy sok évig nem lesz itt beszálló pont. Értem, hogy miért csinálják, de akkor ez azt is jelenti, hogy a lakáskiadást el kell felejteni több évre, mert nem lehetséges egy józan befektetőnek.
A lakás kiadással kapcsolatban engem főleg ami vonz, hogy a kiadása és a kiadással elérhető hozam nagy mértékben tőlem függ. Kezdve a kégli kiválasztásával, de folytatva a berendezés és a korrekt viselkedés a bérlővel szemben. Illetve nagyon figyelek a jelekre, hogy látok-e elkanászodást a bérlőkön. Ezek mind rajtam múlnak, nem máson, nem vagyok másnak kiszolgáltatva. Ha jól csinálom a dolgom, akkor jön a cash flow. Van egy alap feltételezésem, hogy egy BP méretű városban mindig lesz igény jó lokációjú és állapotú kéglikre. Ez azért annyire nem kockázatos feltételezés.
A kockázatos befektetések nem véletlenül kockázatosak. Nagyobb hozam érhető el, de rajtad kívülálló okok miatt is bukhatsz illetve semmi ráhatásod nincs a haszonra sem, csak próbálod a trendet tippelgetni, aztán vagy bejön vagy nem jön be.
Inkább osztalék fizető részvényekkel próbálkozom majd szerintem, de az is nagyon ingoványos terep.
Most példának itt a TKOM, 20ft lesz csak az osztalék, ami az én esetemben már csak 4,76% bruttó hozamot jelent a 420-as beszállón. Persze ha látnám előre, hogy mi lesz, akkor eladnám, megmenteném az árfolyam nyereséget és visszavenném olcsóbban, de longra vettem, nem ugrálok, inkább majd átlagárat javítok, ha lejjebb megy.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 18. 17:59
#60550
https://mandiner.hu/cikk/20200217_lakhatasi_valsag
Hiányolom a komment szekcióból az unison által említett aggódó szülőket :) 
signal2
signal2 2020. 02. 18. 17:41
Előzmény: #60548  Törölt felhasználó
#60549
Pont ezért óriási veszély a 10 éve tartó buborékfújás. Nem kívánt kockázatvállalásra kényszerít.
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 17:39
Előzmény: #60540  Törölt felhasználó
#60548
Szerintem muszáj kimenni a részvénypiacra, vagy közvetlen részvény vásárlással, vagy befektetési alapokon keresztül. Tessék összehasonlítani a lakás bérbeadás vagy a MÁP+ nem egészen évi 5% hozamát a 4%-os inflációval plusz a forintleértékelődéssel! Aki ezekbe teszi a pénzét, annak a vagyona egy év múlva kevesebbet fog érni. Muszáj kockázatot vállalni.
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 16:40
Előzmény: #60546  CyrusTheGreat
#60547
Lehetett volna még sok mindent írni, de azért így is elb@sztam vele 20 percet. Itt van egyébként az Integrált Településfejlesztési Stratégia, ha esetleg valakit érdekel:
https://www.ujpest.hu/_strategia/velemenyeztetesi_anyagok/186_2015_integralt_telepulesfejlesztesi_strategia.pdf
Egyszer, ha sok időm lesz, tényleg megírok egy teljes ködpofozó ömlengést.
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 16:33
Előzmény: #60545  CyrusTheGreat
#60546
Tessék, itt az újpesti - pontosan ugyanannyi konkrétumot tartalmaz, mint bármelyik másik.
- - - - - - -
A következő évtized nagy ingatlanos ígéretei között előkelő helyen szereplel az Észak-Pesti Dunapart, a jelentős felértékelődési potenciállal bíró Népsziget és Újpest-Városkapu központ által határolt terület, kapcsán amely joggal pályázhat a kerület European Green Cities hálózat legeredményesebb tagja címért.
Az évtizedek óta elhanyagolt, tulajdonosi szempontból meglehetősen bonyolult helyzetű Népsziget rendbetétele és hasznosítása a XIII. és IV. kerület Integrált Településfejlesztési Stratégiájában fontos, kezelendő feladatként jelenik meg, amely során a IV. kerületi önkormányzat "kiemelt célja a Duna megközelíthetőségének javítása, rekreációs hasznosításának elősegítése. Középtávon a Duna-part déli szakaszának fejlesztése reális, a terület jelenleg alulhasznosított, jelentős zöldfelületek csatlakoznak hozzá. A fejlesztés elsősorban a Népsziget és a Palotai-sziget feltárását, illetve a kihasználatlan területek hasznosítását tűzi ki célul, a természeti értékek védelmét szem előtt tartva. Az akcióterület legjelentősebb tervezett projektje az egykori Duna meder helyén épülő Zászlóshajósportkomplexum, mely az akcióterület egyik nagy mágnese lehet."
A Népsziget és a Dunapart sport- és rekreációs célú hasznosítása mellett megjelenhet az élővilágra épülő turisztikai attrakciók sora is, így a Budapesti Állatkert által indított Hódpark-projekt, valamint a III. kerületi Hadrianus-palota teheti fel a nemzetközi turizmus térképére a kerületet. Az évről évre növekvő számú turistát kiszolgáló kereskedelmi egységek pedig a Dunapartnak adhatnak a kerületi lakókat is kikapcsolódásra, szórakozásra csábító arculatot, amely egyben a kerületben eddig gyengélkedő retail ingatlanpiacot is revitalizálhatja.
Nem feledkezhetünk el a Metrodom Panoráma "vertikális erdő" beruházásáról sem, amely első ütemének átadása óta a terület ékköve. A milánói világkiállításra készült Bosco Verticale-ihletésű lakópark megadta a kerület arculatának az eddig hiányzó lökést, az új ütemek átadása kapcsán pedig Újpest-Városkapu ismertsége és elfogadottsága a 18-29 éves korosztályban emelkedésnek indult, ahogy azt a Fratelli Cazzi globális tanácsadócég tanulmánya is részletesen kifejti. A tanulmány összhangban a kerületi ITS-sel a legerősebb fejlődési potenciált a rekreációs és turisztikai célú ingatlanfejlesztésekben látja - különös figyelmet fordítva a kerület szegregációs problémáinak kezelésére, amelyre a 2021-es EU-s pénzügyi ciklusban további források nyílnak meg.
A Váci úti irodafolyosó közelsége jelenleg is számos beruházót vonz, a területen kiadott építési engedélyek száma az elmúlt évben 7,5%-kal nőtt, az illetékes kormányhivatal várakozásai alapján jövőre a kiadott engedélyek száma akár kétszámjegyű is lehet. 
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 15:32
Előzmény: #60538  terelemel
#60545
Ha már a Lőportártól eljutottunk a Soroksári útig, akkor már tűkön ülve várom az ötödik részt, amely esetleg a csodás jövő előtt álló Újpest-Népsziget, vagy talán az Óbudai gázgyár területének istentelen nagy felértékelődését ecseteli. Ennyi izzadtságszagú ködpofozást is régen olvastam már. Erősen gondolkodom rajta, hogy megírom az újpesti "fejezetet", csak úgy poénból. 
teglaherceg 2020. 02. 18. 15:00
Törölt hozzászólás
#60544
Gaguse
Gaguse 2020. 02. 18. 13:10
Előzmény: #60541  Törölt felhasználó
#60543
az a srác akiről te beszélsz, néha mond okosat, de az esetek nagy részében bődületes nagy faxságokról beszél! a panelbáró tudja hogy pesten széttépik a lakásokat :D ahham, jól van! :D
CyrusTheGreat 2020. 02. 18. 12:48
Előzmény: #60540  Törölt felhasználó
#60542
Birtokbavételkor vagy elkíséred az eladót, hogy a társasháznál befizesse a hátralékot és ott helyben állítsák ki a nullás igazolást, vagy már a birtokbavételre hozza a pár nappal ezelőtti nullás igazolást. Ez eddig minden vételemkor így volt.
Törölt felhasználó 2020. 02. 18. 12:42
Előzmény: #60539  Gaguse
#60541

A csávó aki Tatabányára irányította a nézőit, hogy ott vegyenek befektetési kégliket, mert ócsó és hatalmas a nyereség, most az állítja az uccsó videójában, hogy a vevők Pesten is meg az aglóban is szinte széttépik a lakásokat. Nincs idő gondolkodni, vinni kell a kéglit, a hitelek olcsók az időjárás is kedvez a vásárlásnak, alkudni se szabad, mert akkor a tulaj megharagszik és eladja egy kp-s vevőnek.Ingatlanosok is milyen dumákat megeresztenek, te jó ég, vegyed vigyed, mert ott toporzékolnak a vevők mögötted.
Nem tudom, hogy kinek higgyek :)
Nem csak le akarjátok beszélni a lelkes vevőket ??? :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek