Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 30. 09:19
Előzmény: #47599  berlini
#47600
gondolhatja, életben nem adja l ennyiért :D na jó, max 10 év múlva :D
berlini
berlini 2019. 08. 30. 09:12
Előzmény: #47595  Gaguse
#47599
Ő meg azt gondolja: 
jól van jenő, jössz te még hogy megvennéd 15-ért is.
:D
johai 2019. 08. 30. 08:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#47598
En talalkoztam a foldhivatal munkatempojaval,oka a letszam felezodes,sokan elmentek masokat elbocsajtottak.
Kormanyhivatal.
Sokszor az eloirt 60 napot se tartjak be.
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 30. 08:49
Előzmény: #47596  franc0
#47597
ezt a lufit már nem merik ők sem tovább fújni, talán még családtámogatásokat tudok elképzelni amit N.Kati többször belengetett, persze a válság közbeszólhat..
franc0 2019. 08. 30. 08:10
Előzmény: #47595  Gaguse
#47596
27% lesz az áfa ez nem kérdés. 
Ahhoz, hogy a bankszektor egészséges maradjon, nem szabad az ingatlanáraknak csökkennie. 
A kereletről tudjuk hogy csökkenő ágba lépett. A közelgő lassulás erre csak rátesz majd. 
Ha a kereslet csökken, a kínálati függvényt is manipulálni kell hogy elkerüljük az árcsökkenést. Mégpedig a kínálat szűkítésével. 
Ehhez kell a nagyobb áfa. 
Economics 101
Gaguse
Gaguse 2019. 08. 30. 07:44
Előzmény: #47581  Törölt felhasználó
#47595
az áfára játszom én is, márpedig nagyon úgy néz ki hogy nem fognak engedni és megy vissza 27% ra. Az új energetikai szabályok és az áfa együtt a mélybe fogja lökni a telek árakat. 13 milláért árulnak itt telket ami tetszik már rég, mondtam neki hogy 10 m és viszem, erre az mondta nem alkuképes mert ráér eladni. Gondoltam jól van Bélám, majd 8 millánál találkozunk :D
tihamer
tihamer 2019. 08. 30. 04:50
#47594
Érdemes megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=gJxJan0mRUM
Marad az arany vétel!
tihamer
tihamer 2019. 08. 30. 03:29
#47593
Nesze neked Nemzeti Szuperkötvény, forintban fix kamatra.
https://kiszamolo.hu/ki-tudja-hol-all-meg/
"A forint új rekordot döntött csütörtökön, még soha nem volt ennyire gyenge. A 332-forintos euró árfolyamtól csak egy hajszál választotta el.Egyre több a turbulencia a világon, ilyenkor a befektetők a forinthoz hasonló feltörekvő devizáktól is igyekeznek megszabadulni. A forint alapkamata a legalacsonyabb a régióban (cseh korona 2%, zloty 1,5%, román lej és horvát kuna 2,5%), így nem csoda, hogy a forint különösen nagyot gyengült.A nemzeti bank az inflációra mutogat, hogy azzal neki nincs problémája, így egyelőre nem várható kamatemelés, ami erősítené a forintot.Ha tovább nő a bizonytalanság a piacon, akkor további forintgyengülés is jöhet még."
Külföldi befektetők ezzel az árfolyam trenddel, ami folyamatban van, vásárolhatják a további magyar ingatlanokat. Usa Dollárban, CHF-ben egyre akciósabbak lesznek a magyar ingatlanok! A kormánynak is jó lesz, egyrészt az export miatt, másrészt nő a NER lovagok vagyonának értéke.
További ingatlanár növekedést várok a következő 2 évben.
https://24.hu/belfold/2018/09/18/andrassy-ut-ingatlan-csanyi-meszaros-tiborcz-garancsi/
"Vajon miért nyomulnak a NER fővállalkozói az Andrássy út világörökségi környezetébe, néhai arisztokraták-gyárosok egykori villáiba? A műemlékekkel sok a macera, a hasznosítás korlátos, a felújítás drága, de úgy látszik, mindez nem csökkenti a szerzési kedvet. Mint korábbi cikkeinkben számba vettük, a NER összes nagyágyúja bevásárolt már a nemzet sugárútján, a dollármilliárdos Csányi Sándor OTP-vezér és Mészáros Lőrinc miniszterelnöki bizalmas éppúgy benne van a bizniszben, mint Orbán Viktor veje, Tiborcz István és az ingatlanágon milliárdos Schmidt Mária, nemkülönben Garancsi István és az építőiparban sztár Paár Attila."
tihamer
tihamer 2019. 08. 29. 22:25
Előzmény: #47502  sakal83
#47592
Részvény kakukk, ingatlan árában kakukk. Ötlet? Tihamer CHF-je jó fogás volt"
Kösz! Bár 303-304 körül van. Én már ezen a szinten nem vásárolok.
Talán az arany lehet még jó alternatíva.
tihamer
tihamer 2019. 08. 29. 22:21
Előzmény: #47590  tihamer
#47591
Vásárolj, amikor mindenki elad és tartsd meg, amíg mindenki vásárolni fog. Ez nem egy frappáns szlogen, hanem az igazi lényege a sikeres befektetésnek.(J. Paul Getty)
tihamer
tihamer 2019. 08. 29. 22:18
Előzmény: #47499  Gaguse
#47590
"amúgy nagyon sok rossz hír jön mindenhonnan, lassan itt van a vége, innen sell-re tennék inkább..."
Én meg hold-ra! :))
Törölt felhasználó 2019. 08. 29. 21:21
#47589

A listámról eltűnt egy közel 900e / nm árú 50-60nm közötti lakás. Kíváncsi leszek erre, mert kb 2-2,5 hónapja kezdték árulni és ez csúnyán túlárazottnak tűnt. Ha jól emlékszem délután még fent volt, mostanra lekapták. Nézegetek olyan lakásokat, amikre érdemes lenne upgradelnem :) Hitel nélkül természetesen, ezért egyelőre szűk a szóba jöhető lakások száma egyelőre.
Biztosan tudom, hogy el akarták adni ezt. Majd utána érdeklődöm, ha nem jön vissza a listára. Mindenestre érdekes, mert ez brutál áron ment el, ha elment.
sakal83 2019. 08. 29. 21:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#47588
Dobj ra surgisseget. A bosnyak behalt. Nincs ember. Sosel elintezik par nap alatt. Szopoagon vannak szegenyek.
Törölt felhasználó 2019. 08. 29. 20:56
Előzmény: #47584  sakal83
#47587

Egy ismerősöm egyszer lealkudta mocskosul az autója javítását, mert hogy első alkalom és utána hozza majd töbször is, ide meg csak kis dolog, tényleg csak egy kisebb 1 órás szerelés volt. Nagyon nehezen, de ráállt a mester és már elkezdett dolgozni rajta, akkor vette észre a srác, hogy még annyi pénz se volt nála :) Kártyás fizetés ilyen maszeknál nem opció. Odaadta az összes pénzét és megígérte, hogy másnap viszi a maradékot. El is vitte neki a pénzt természetesen még aznap este nem is másnap, de azt mondta, hogy nagy kár, hogy a mester fejét nem tudta lefotózni :)
Nem vagyok egy nagyon profi alkusz, de ami be szokott nekem jönni az szimplán annyi, hogy megmondom az igazat nekik. Ennyi pénzem van a cuccra és kész. Ilyenkor fontos, hogy ne kombináljak, megnézem a cuccot vagy a kéglit és eldöntöm, mennyit ajánlok és nincs variálás, az az összeg és kész. Nem mocskolom, nem keresek repedéseket a falon meg egyéb hibákat. Ha vannak is ilyenek, akkor azt nem érvnek hozom, hanem már beleszámolom az ajánlati áramba, mert nem szabad leállni ilyenkor vitatkozni, hogy egy fali repedés most 5%-t ér vagy nem ér mondjuk. Könnyű az olyan vitát elveszteni. Ne azt érezze az eladó, hogy azért enged, mert te jól lemocskoltad a cuccot vagy az ingatlant, hanem azért enged, mert neked ez a vége és neki meg elfogadható.
Inkább olyanokat kell mondani, hogy például 15 millát tudok adni a lakásért, de ennyi pénzt kb 8 évig tartott összerakni vagy hogy ez a pénz 50 havi átlagkerestnek felel meg. Tehát valahogy megértetni vele, hogy mégsem aprópénzt akarsz érte adni.
Nyilván csak egy bizonyos sávban lehet alkudni és fontos a jó időzítés is. Ezért várok a gyümölcsössel, most a konok parasztember tutira nem adná 5m alatt oda. Jövőre, amikor nem csak én mondom majd neki, hogy az építkezéseknek vége, mint a botnak, akkor rá fog jönni, mert egyszerű ember, de nem buta, hogy vagy elfogadja az ajánlatomat vagy rajta rohad a gyümölcsös, ahol már arra sincs ideje, hogy leszedje, mert a földjein van egész nap és én szoktam neki fizetni egy keveset és leszedem magam a gyűmölcsöt.
Már puhítom azért, mert elmondtam neki, hogy 1 millióból életem végéig ehetném a gyümölcsöt, szóval egy gyümölcsös, amit reménytelen átminősíteni a közeljövőben vajon mennyit érhet? Biztosan nem 5m-t. Befektetésnek megvenném, de 2-2,5 sávban maximum.
wawa1 2019. 08. 29. 20:55
Törölt hozzászólás
#47586
hunor555
hunor555 2019. 08. 29. 20:40
Előzmény: #47584  sakal83
#47585
Nagy emelkedés lehet várható, de Gödöllő/Szada környékén a telek eladások full beálltak.5-15 millásakat nézek, fél éve ugyan azok. Valamelyik árat is csökkent, mondjuk a fölött van két 120kV-os vezeték, az tényleg csak gyömölcsösnek jó. Ha felemelik az áfát remélem bezuhannak ezek is :D
sakal83 2019. 08. 29. 20:36
Előzmény: #47581  Törölt felhasználó
#47584
Ugyanez a tapasztalatom sajnos. Ezek nem eladok a szememben. Egyebkent meg soha nem alkudtam csak jelkepeset. Megkerdezem mennyi az alja. Ha nincsenek kozel az elkepzeleseink akkor pc dumaval otthagyom. Vagy kerek perec megmondom hogy erdektelen. Jobban szerettem bankokkal uzletelni nincs lelkizes. Ott szoktam alkudni:) egyszer az altaluk megadott arra meg egy ezrest is radobtam keresukre hogy legyen kimutathato nyereseguk:)
impudent 2019. 08. 29. 20:33
Előzmény: #47580  franc0
#47583
A 30 millas panel az nem kincs hanem szar.
Legfeljebb kizsakmanyolasra jo.
A paraszt berlot kizsigerelni.
Nem sajnalom egyik parasztot sem.
Aki hulye es ezekre szavaz annak annyi.
sakal83 2019. 08. 29. 20:25
Előzmény: #47577  johai
#47582
Sima telek volt. A 15ben pestujhelyen vannak jo reszek de 2017 kozepen meg 29mert arultak uj 105nmes ikerhazat. Most meg...
A 18nak egyebkent vannak jo reszei ami kozel van kotottpalyas kozlekedeshez. Jo hely lesz 15 even mulva. Nyugodt csendes. Relativ kozel van. Kimondottan alulertekelt volt. Most meg... elszaladt a paci:)
Törölt felhasználó 2019. 08. 29. 20:23
Előzmény: #47576  sakal83
#47581

Miért nem próbáltad impudent módszerét és bekínálni a p.rasztnak, hogy a felét se éri a háza? :) Hátha megtörik az érveid súlya alatt és odaadja olcsóbban.
Én is szemezek egy gyümölcsössel és egy igazi paraszt ember árulja, de nagyon el van szállva. Nem bírja átminősíteni építési teleknek, mert vagy nem fizet eleget vagy nem tudja, kit kell megkenni vagy tényleg nem lehetséges most. Nem tudom az igazi okát, de nem is érdekel, mert gyümölcsös árában szeretném megvenni tőle, de ő meg építési telek árában adja, 5m-ért, 1000nm. Ja lehet, rá építeni egy 30nm-es vityillót, tényleg igaza van, mert lehet rá építeni.
A csokban meg a babaváróban bízott, mert pár építkezés beindult itt a pesti aglóban, amikor a pesti p.raszt eladta a panellukat és hozzá hitel vagy csok passzolom, de valamiből építkeznek. Azt látom, hogy húzzák le a mesterembörök ezeket a szerencsétleneket. Pl felrakták az 7cm nikecellt és alig van dübellel megfogatva, mert a mester szerint a ragasztó is elég. Ja csak meg rá vakolat meg színezés is és vizet is fog kapni bőven, le fog idővel szakadni, de a mester megdumálta vele. Napelemes varázsló rádumálta egy iszonyat drága napelem rendszerre. A büdös életben nem térül meg nekik, de ők tudják, de nagy lóról tud velem beszélni a vidéki tahóval. Nem csípem őket. Ilyen amikor a pösti kijön, aztán azt hiszi a vidéki tahó nem látott még várost (azt nem tudja, hogy kiadó lakásom van lőportáron, nem mondtam neki).
Na a gyümölcsösre visszatérve, annak a reális ára kb 2-2,5m, tényleg a fele, pont ahogy impudent szokta mondani. Ha a kormány nem enged az áfából, a telek árak tényleg mélybe mennek és akkor talán meg tudom ennyiért venni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek