Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra vasárnap, 21:03
#229940

Annak idején megmondtam a páromnak vagy házasságival házasodok vagy sehogy   feltétele volt a nősülésnek.  ;-)
Nem örült neki de belement azóta véd a kapcsolatban  . Egyszer behülyült  nem most kb 3 éve elhagy  megrészegült a vagyontól nincs szükség rám fele övé aztán előkerült fél szavakból van nekünk egy ilyen is... azóta hallgat és minden úgy van ahogy mondom.  Sajnos néha kemény a házasság és álltalában ha ilyen papír nincs a férfi húzza a rövidebbet.  (Apám 3 szor vált el 3 szor nullázták le az asszonyok pedig jól menő vállalkozó volt utoljára már nem házasodott meg )
izommanujra vasárnap, 20:58
Előzmény: #229938  Freszelés
#229939

Én is álldom az eszem hogy kötöttem (apám 3 szor vált ) .. 3 as pont (ebben hasonlók vagyunk ) ... Ha nem kötöttem volna most nagy bajban  lehetnék.  , de így én igányítok teljes mértékben  a kapcsolatban és amit elértem senki nem veszélyezteti. Sajnos a nők egy idő után a vagyontól "meghülyülnek"  tapasztalat  .
Freszelés vasárnap, 20:45
#229938
1. 120M 68nm wekerle jó üzlet - az eladónak.2. Ha terhelt a viszony a fiú és anya között, akkor nekem eszembe se jutna bármit is kérni, csak sokkal-sokkal jobban megbonyolítja az amúgy is nehéz helyzetet. Ha valaki ad valakinek pénzt, akkor könnyen lehet hogy nem kimondva, de lesznek elvárásai. Meg amúgy is: legyünk már felnőttek, oldjuk meg magunk az életünket. Egyébként ha valaki önerőből viszi valamire-akármire, akkor jön egy kis büszkeség, önbizalom, stb.
3. Áldom az eszem hogy egy alapos házassági szerződést kötöttem és már a párkapcsolat elején elejtettem hogy én amúgy ilyenben gondolkodok - és a házasság előtt el is mondtam hogy akkor itt az idő.  Elmeséltem, hogy miért gondolkodok így és nyilván nehezen, de működött. Mindenkinek ezt javaslom, párszázezer forint az nem tétel.
4. Lufi ingatlanpiac? Így érzem én is, de ha az ember most van abban a korban-helyzetben, akkor lehet nyafogni, de meg kell oldania a lakhatását - vagy így vagy úgy. Mivel kishazánkban a bérlői/bérbeadói kultúra olyan, amilyen ezért kell a saját lakás. A bank csak a markát tartja, nem ugat bele hogy meddig lakhatok a lakásban, nem jár a nyakamra, nem emel a törlesztőn önkényesen - kiszámíthatóbb mint bármelyik albérlet. Amíg ketten vagyunk, addig okés az albérlet, de gyerekkel-családdal nem. Az orvos, az ovi, az iskola, a szülő(k) munkahelye, stb ... ezek fontos dolgok, nem lehet csak úgy hiphop 30-60 napon belül költözni családdal. Azaz lehet, de cigány élet. Ha valaki úgy véli, hogy 10-20 éve könnyebb volt megoldani a saját lakást - hát legyen igaza, de a sajnálattal nem lesz előrébb.
N0MAD vasárnap, 20:44
Előzmény: #229935  Andy01
#229937
Nem állítom hogy igazam van, de akár oka is lehet annak amit mond.
Second Wave vasárnap, 20:43
Előzmény: #229931  izommanujra
#229936
Az egész egy katyvasz.
A szokásos akadémiai szintű "adóztassuk szénné". Így lehet népszerűséget szerezni. Azzal senki nem lesz népszerű a XXI. században, hogy dolgozz fiam, takaríts meg, aztán vegyél egyet, olyat, ami a takaródhoz illeszkedik.
De így nem lesz piaci építés: nosza, adjunk adókedvezményt. Tehát akinek van X lakása, azt szénné adóztatjuk, aki épít magának kiadásra X-et, azt támogatjuk. Logikus. Gyanítom sosem sakkozott ez az ember, végső soron csak két lépést kellene előre gondolkodni, hogy valami ezzel nem OK.
A pali kitalál egy adóemelést, ami személy szerint nem érintené, majd gúnyolja a kommentelőt, hogy nem tetszik neki a "megoldási javaslat", mert a kommentelőt az elképzelt + adó személyesen érintené. Zseniális :-)
Andy01 vasárnap, 20:09
Előzmény: #229934  N0MAD
#229935
Mivel ingatlanrol volt szo, abbol indultunk ki, hogy az anyukatol szeretne kapni a hianyzo osszeget a 120 M ft -os hazvetelehez - edesanyja pedig talan nem kivanja neki azt odaadni -  hat innen jott ez a hozzaszolasom.De essunk at a lo masik oldalara. Reszemrol csak a kommunikaciot javasoltam. Ha magunkba zarkozunk a serelmekkel, gondjainkkal, az nem egeszseges. Egy mukodo csaladban megbeszelik az ugyeket, a penzugyeket, beruhazasokat is. Van egy jogi oldal is, ha nem figyelted, es ez nem elhanyagolhato.   
N0MAD vasárnap, 19:21
Előzmény: #229932  Andy01
#229934
Azért adjuk meg az esélyét hogy ő tudja jobban.
Még azt se mondta hogy nem tartja a kapcsolatot, el vannak tiltva az unokáktól. Ne akarjuk egy anoním fórumon megszakérteni és egymondatokban megoldani a problémáit mert akár ő a pszichopata (elnézést, nem gondolom, a család nem erre utal csak példaként hoztam) akár a szüleivel van gáz, csak belerügtok egyet-egyet ezekkel az általánosságokkal.
Sztalin meg hitler, mengele  gyerekeit, vagy családon beluli erőszak áldozatait is küldenéd hogy “nem szép hogy, nem tartjátok a kapcsolatot, beszélj édesapáddal az mindent megold, csak ki kell beszélni a problémákat”? (Ezt se gondolom, lásd fenn)
Ingatlanügyben beszélgetünk, szerintem óvatosan az önnyugtató közhelyekkel.
Soha nem tudhatjuk.
Bocs a lelkizésért, csak zavart az attitűd. Persze lehet nincs igazam.
wantuu vasárnap, 18:21
Előzmény: #229931  izommanujra
#229933

Az államnak az elérhető lakhatás biztosítása feladata, a magánember számára kényelmes befektetési lehetőségek biztosítása meg nem feladata.
A tömeges új lakás építések segítik a lakhatási célt, a magánbefeketők akik megveszik az emberek elől a meglévő lakásokat, meg pont hogy felverik az árakat.
Andy01 vasárnap, 17:57
Előzmény: #229919  hunball2
#229932
Igazan sajnalom, ha traumatikus pontot erintettem. Ennek ellenere ugy gondolom, hogy a kommunikacio, az egyuttlet mindig segit. Egyszer elunk.
izommanujra vasárnap, 17:54
#229931
Kiszámolóban találtam egy jó hozzászólást :
"
Szerintem ez a látásmód is pont annyira demagóg, mint a helyzet ami most van.
Szóval akinek van 1-2 lakása, a lakhatáson felül, azt adóztassuk szénné, aki meg 10-nél többet épít, kapjon kedvezményt? Zseniális, máris a nagytőkések át is ülnek egyikből a másikba. Aki meg összespórolt magának 1-2 plusz lakást azt meg zavarjuk át a tőzsdére hátha elveszíti az összes pénzét.Az ingatlant azért választják sokan (és igen én is, de nem vagyok elvakult és nem ezért ellenezném) mert az megőrzi az értékét (ne nézzük azt hogy most évi 10%-ot növekedjen, növekedjen csak infálció körül) és mellette termel felélhető jövedelmet. Az állampapír sem tudja ezt, mert max infláció körül hoz, de akkor vagy nem örzi meg az értékét, vagy nem tudsz belőle kivenni. A tőzsdére meg szerintem nem túl okos dolog tömegeket terelni. Az az átlagembernek kaszinó.Nem kell ezt ennyire túlmisztifikálni, építeni kell bérlakásokt, akár valamilyen közös finanszírozásba (állam+magántőke) és ott előre fixált nm árakon elérhető lakásokat teremteni.Az airbnb meg szerintem hoz annyi jót is amennyi rosszat is. Azok a befeketetők a lakásokat rendbehozták, jó eséllyel jóval kisebb azok aránya akik el vannak maradva a közös költséggel, és ellenállnák bármilyen felújításnak, fejlesztésnek. És lehet hogy 1-2 airbnb-s hangos, de pár nap múlva elköltözik, nem úgy mint egy bolond szomszéd...Mint ahogy ne képzeljük azt, hogy ezt most azért lépték meg, mert érdekli őket a lakhatás. Azért lépték meg, hogy amiket most is építenek 3-4 szállodát a belvárosban (és biztos van még tervben egy pár) azok ki legyenek maxolva szobaár/foglaltság alapon is."
Egyet tudok vele érteni..!
izommanujra vasárnap, 17:38
Előzmény: #229925  Bandita
#229930

Miért baj az neked ha a magyar tollasodik?  Örülj neki egyre többet ér a kis vagyokánk léphetünk le tengerpartra..
Viccet félretéve én  már 2026 ig kivárok mi lesz itt aztán vagy veszek még vagy nem
Lelépést csak végső esetben ha rettenetes adó rendszer lesz és élhetetlen tőke jövedelemből az ittlét akkor lépnék le.  Remélem ilyen nem lesz és tisztelni fogják a tőkést különben a lábával szavaz és lelép :-P
Ahogy surányi interjút elhallgattam teljesen logikus 300 e szociálisan rászoruló család van  Magyarországon elsősorban őket kell szociális bérlakással kiszolgálni !  Nagyon helyesen a legelesettebeket támogatni (árva özvegy , fogyatékkal élő hajléktalan stb )  hajrá bérlakás program mindenki csak ez után jöhet! ;)
berlini
berlini vasárnap, 17:37
Előzmény: #229919  hunball2
#229929
szomorú történet.
Próbálj segiteni az öcsédnek, hogy kiszabaduljon otthonról
izommanujra vasárnap, 17:35
Előzmény: #229917  Andy01
#229928

Köszi hasznos volt amit írtál !
wantuu vasárnap, 17:32
Előzmény: #229923  hunball2
#229927
XI. jöhet szóba akkor csak gondolom, azt nem annyira ismerem. De ezzel a szempontrendszerrel nem nagyon fogsz találni, ezt aláírom.
hunball2 vasárnap, 17:26
Előzmény: #229925  Bandita
#229926
Rendben, köszi szépen. Túl bevonódtam amúgy is, nem kellett volna elkezdenem a személyes szálat. Szerintem amúgy nincs lufi. Amíg Pozsony, Prága, Varsó drágább, addig nincs lufi.
Bandita vasárnap, 17:21
Előzmény: #229924  hunball2
#229925
Maradjunk annál a résznél, ami mindenkire tartozik. 
A személyes dolgaidhoz max jobbulást tudok kívánni, de nem tartozik rám, többet erre nem is reagálok, elnézést, hogy érintettem. 
Szóval visszatérve, idéztem, de a korábbi véleményem nem változott 3 óra alatt.
Gecinagy lufi van az ingatlanpiacon és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások terén kis hazánkban. 
Ezek csak megerősítik számomra, de tévedhetek persze, és 1 panel árából pár év múlva már egy spanyol tengerpart is kijön vagy egy alpesi gazdaság, esetleg Bécs egy komplett utcája. 
hunball2 vasárnap, 17:12
Előzmény: #229922  Bandita
#229924
15 millió lesz a szóban forgó összeg. És nem ezért haragszom a szüleimre. Hanem azért, amilyen gyerekkort és fiatalkort csináltak nekünk. Ez a harag nem múlt el. És annak örülök, ha a szívedbe loptam magamat. Mi mindenre nem jó ez az anonim fórumozás.
hunball2 vasárnap, 17:10
Előzmény: #229921  wantuu
#229923
Kérlek küldj olyan linket, ami 120M körül van, családi ház vagy iker, van minimum 200m^2 saját kert, és mondjuk a Kálvin tér és az infopark elérhető 30-35 perc alatt bkv-val, és biciklivel egyaránt! Kerestem ilyet, nem tudok. A fórum lakóinak az én szempontjaim nem fontosak, de attól még azok az én szempontjaim.
Bandita vasárnap, 17:02
Előzmény: #229920  hunball2
#229922
Ne zavarjon, hogy idéztem. 
Mondjuk beloptad magad a szívembe, hogy Anyádra haragszol, amiért nem vág hozzád 40-80 millát. 
wantuu vasárnap, 17:02
#229921

Uhh a wekerlei 68m2? Azt hittem 100m2 körül. Azt tuti nem venném meg 120M-ért. Ez már budai ár.
Értem hogy nem ismered budát, de szerintem érdemes lenne egy kertkapcsolatos lakást bérelned ott is egy jobb részen, mielőtt meghozol egy ilyen döntést.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók