Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra vasárnap, 13:58
Előzmény: #229878  berlini
#229880

Kint Kanári szigeteken van korrall sziget ? 
Komolyan mondom elgondolkodtam kiköltözök a fenébe még most  valamit érne is a Pesti portfolióm kint Teneriffén elnavigálom én a túristákat is..
Ha ilyen cudar világ jön most kell lépni  míg nem késő :S
A Fidesztől nem várom a többed lakást így megszivatná  de az ellenzéktől simán ez is elvárható nekik semmi sem lesz drága  cudar világot érzek én a levegőben.
Már az is baj ilyen nagy bloggerek ezen agyalnak - nyilván ha neki is lakásban állna a pénze nem ilyeneket írogatna - de mivel biztonságos TBSZ adómentes számlán parkol a lé  és külföldi eszközökben termeli a hozamot - nyugodtan lehet ezen agyalni .. Masz én is TBSZ re pakolom akkor amit elértem nagy dolog kinlódjon az lakásokkal ezek után ha ez valósággá válik akinek két anyja van a lakók meg mehetne akkor szép állami lakásokba az állam pénzén tessék csak tessék..!  Az ne zavarjon senkit sem a rokkant , az elvált a lecsúszott ember viszont nem kap bérlakást áh ne ..! hisz senkit sem hagyunk az út szélén kapja a szőke kék szemű fiatal kapja a rendőr az orvos stb a lakásokat első sorban nekik kell.
A poén az van most egy lakóm 23 éves dolgozik mint az állat több fizetése van mint nekem mikor megláttam a bérpapírját.  SZJA mentesek a fiatalok teljesen ahogy nő a bér KORLÁTLANUL 25 éves korig SZJA Mentesek.. Annyi SZJA kaphat mint én 3 gyerekre!   ( 100 e ft plusz )  kapnak albérlet támogatást is 187 e ft ot aki messziről költözik és munkanélküli volt kapnak Babavárót is ha családot alapítanának és lakást vennének  önerő nélül . Mama hotelben is gyűjthetik az önerőt ha szinglik akarnak lenni..
És ez mind nem elég a Fidesz körében NEM ELÉG több kell  adjunk nekik ingyen alkást totál hisz jóléti állam vagyunk mint Svédország .. ja nem ott sincs már alanyi jogon lakás adás. (talán régen volt )
Nonszensz!
N0MAD vasárnap, 13:53
Előzmény: #229877  izommanujra
#229879
Hát ja, (vastagon tbsz-esként) én is viccesnek gondolom hogy a fogyasztás és a munka van szarrá adóztatva (el ne kezdd a tizenszázalékolást, van mellette ezer másik, összességében kurva magas a munkajövedelem terhelése a munkáltató költségétől a nettóig) a tőkejövedelmek meg tbsz-en és az állampapírban meg adómentesek.
Aztán ha a politika miatt most a lakáskiadók lesznek az ellenség akkor ők.
Erre tetszett szavazni.
berlini
berlini vasárnap, 13:51
Előzmény: #229866  izommanujra
#229878
sziklás is van, nemcsak homokos.
De búvárkodáshoz inkább ajánlanám a melegebb tengereket. Korallszigetek mentén csodálatosan nyüzsgő az állavilág.
izommanujra vasárnap, 13:31
#229877

Kiszámoló Miklós aki a pénzügyi befeketetéseket preferálja ( TBSZ en ) külföldi részvényeket 0 ft adó megfizetéssel na kíváncsi vagyok mikor jut el arra a pontra azokat is jól meg kéne adóztatni főleg akkor ha külföldi gazdaságba tolja valaki a pénzét (TBSZ re ) és nem a hazait fialtatja  most ki lettünk kiáltva bűnösöknek aki ide fizeti az SZJA és  az áfát a felúíjtásra mint a gonoszok akik ebbe a gazdaságba fektetik a pénzüket. Nonszensz!
izommanujra vasárnap, 13:25
Előzmény: #229872  mr_bob
#229876

Mekkora már  aki 100 milliókat TBSZ en tart az 0 ft adót fizet aki meg kiadja a lakását 15 % ot  + felújítja időnként  költ rá az szintén 27 % áfa  az anyagra vagy akár a munkadíjra  még több adóbevétel.
Jól van jó ötlet adóztassuk a többlet lakásokat.. megnézem én mennyi kiadó lakás lesz vagy hány fekete újra.. ;-) Majd csinálhatja az állam kivonom én is a tőkét viszem külföldre TBSZ ingyenes védő ernyő alá (0 munka )  aztán kész kinlódik a lakásokkal az akinek két anyja van ha ez lenne.
A másik a szociális bérlakásokat is elsősorban a legelesettebbekre kellene szabni elvált szülők több gyerekes családok akik lecsúsztak hajléktalan sorból kiemelés stb..  Azokra sincs elég nem hogy boldog boldogtalannak adjanak ( arra való a piaci albérlet )  De ez csak egy vélemény biztos sokan ezzel nem fognak egyet érteni.
izommanujra vasárnap, 13:12
#229875

Jellemzően a recesziót a lakás ár eséssel sikerült 2008 ban is elérni..
Ha esik a lakás ár  nő a munkanélküliség  : nagy tévedés, hogy  csak a kőműves meg a villanyszerelő fog munkanélkül maradni meg a segédmunkás  és az ingatlanos meg az ügyvéd. Az ingatlan piachoz rengeteg hozzá kapcsolódó munkahely létezik  a bútor boltos  a barkács áruházi alkalmazotton keresztül a raktári dolgozóig egy tucat ember munkája függ a lakás ártól .Ha esik a lakás ár tényleg csak az fektet a lakásba akinek nagyon muszáj egy eső piacon minek mindenki ki fog várni és beindul a recesszió a lefele menő spirál.
Azok akik azt hiszik jó lenne és majd olcsón vehet lakást elárulom mi lesz vele : nagy valószínűséggel ő sem fog tudni venni lakást mert elveszit az állását és nem lesz hitel képes recesszióban a pórnépnek van legkevésbé befektetni való pénzegykéje jellemzően azoknak egy vasuk sincs a megélhetésért küzdenek.
Akinek van pénze ilyen  helyzetben is a spekuláns lesz meg a  nagy bankoknak akik bagóért mindent felvásárolhatnak és akkor mehet minden megint előlről..
izommanujra vasárnap, 13:07
Előzmény: #229873  szieszta
#229874

Egy válságot kell csinálni recessziót sok sok családnak kell bajba jutnia és akkor ha elárvereztetjük a lakásukat esni fog a lakás ár ( 2008-2009)
csak gratulálni tudok aki ennek szurkol! ;-P
Még mielőtt valaki azt mondaná majd a hozzám hasonló befektetők szívják meg.. csak Jelzem nekem tavasszal már egy fillér hitelem se  lesz..! ;-) kiváve az a picike 10 mft os hitel ami fixált .
Itt a családos kis pénzű emberek szívhatják meg akik egy életen át kellene, hogy fizessék a hitelecskéjüket.
szieszta vasárnap, 12:49
Előzmény: #229872  mr_bob
#229873

Nem olvastam a cikket, de erre nagyon egyszerű a válasz.
Nincs kereslet és megszorul a tulaj. Ez mindennél működik.
Amíg szórják a pénzt az emberek közé, a bankok meg nem követelik vissza  a hitelt, az ingatlan árak nem fognak csökkenni.
szieszta vasárnap, 11:27
Előzmény: #229870  N0MAD
#229871
Talán a KIK-ben két eurós ár van, az egyik a németeknek, a többi meg a többieknek.
N0MAD vasárnap, 11:20
Előzmény: #229867  szieszta
#229870
Akkor kicsit csücskös hogy rajta van az ár euróban a fizetség (mondjuk külföldi által) de nem annyit fizet mint az árcimkén van….
N0MAD vasárnap, 10:45
Előzmény: #229866  izommanujra
#229868
Esetleg kérdezd meg minden tudásod forrását cirillről is, sose késő.
Általános alsó.
szieszta vasárnap, 10:40
Előzmény: #229862  N0MAD
#229867

Most nem is néztem, de volt már olyan, hogy fizethettél euróban is és ki volt téve az árfolyam, de az biztosan nem a címkén szereplő.
Ha viszont van eurós számlád és van hozzá kártya is, a terminál a fizetésnél megkérdezi, miben fizetnél. Legalábbis a C&A-ban így volt.
izommanujra vasárnap, 10:36
Előzmény: #229863  N0MAD
#229866

Igen most megkérdeztem az MI rosszul tudtam :"Igen, a görögök által használt írásrendszer neve görög ábécé. Ez egy speciális ábécé, amelyet a görög nyelv írására használnak, és az ókori Görögországból származik."
Mindegy nekem akkor is a gyerekeknek kínai lenne  belecsöppenni 3-4-5 . es korban úgy hogy egy kukkot nem tudnak azon a nyelven vagy valakinek van ilyen irányú tapasztalata?
Igen Kanárin van homokos part de a Görög partok szebbek én legalább is videokon ezt látom. Az hogy van egy homokos part engem nem hoz lázba kell sziklás rész is a széleken, hogy tudjak búvárkodni legyen valami élővilág stb.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish vasárnap, 10:32
Előzmény: #229849  berlini
#229865
Mondom én, hogy nagy kamu gép, persze a legtöbben át is látnak a szitán! 
Bandita vasárnap, 10:09
Előzmény: #229858  szieszta
#229864
Bitcoint hagyjuk, ingatlanról volt szó. 
Annak van lokációja, minősége, ára.
A magyar ingatlanok és a szakik lufiban vannak, államilag fújt lufiban. Ennyi az állításom. 
N0MAD vasárnap, 10:07
Előzmény: #229861  szieszta
#229863
Ne nekem magyarázd el kérlek, izomember szerint a görögök cirillbetűs írást használnak.
N0MAD vasárnap, 10:05
Előzmény: #229860  szieszta
#229862
Amúgy kiváncsi lennék higy nézne ki egy próbaper ha azt mondanám én euróban fizetnék érte, törvényes fizetőeszköz, nem? :D
szieszta vasárnap, 10:04
Előzmény: #229859  N0MAD
#229861

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók