Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Andy01 vasárnap, 21:59
Előzmény: #229954  csakegynick
#229960
Ismet atlendules a lo masik oldalara, a nagy magyar hagyomanyok. A hagyomanyos hazaselet szetesett hazankban.A valasok megszaporodtak, megjelentek a nok kozott az "aranyasok". Ezert helyes a vagyonjogi szerzodes. Mindket felnek legyen kulon bankszamlaja is, es legyen egy kozos bankszamla, amelyre mindket fel utal, melyet a mindennapi eletben kozosen hasznalnak a napi kiadasokra, rezsi, stb.. A ferj ha jol keres, legyen nagyvonalu, es fizesse a feleseg kulonkiadasait ezen a szamlan, a kulfoldi utakat, stb. 
Visszaterve a hagyomanyokra, az angoloknal mar az eljegyzeskor kotottek meg regen a hazassagi szerzodest. Ez arra az esetre is kitert, ha a felek elvalnak. Kitert az asszony hozomanyara, minden elofordulo alternativara. 
csakegynick
csakegynick vasárnap, 21:53
Előzmény: #229957  Andy01
#229959
Váltam. Német jog és gyerektartási ítélet mellett. A tornádó humánusabb...
Andy01 vasárnap, 21:53
Előzmény: #229955  Freszelés
#229958
Abszolut helyes megoldas. A jobban kereso ferj fizessen tobbet a kozos bankszamlara, mikor szukseges; Fizesse az utazasokat, az extra kiadasokat, es ne legyen kicsinyes a felesegevel.  Legyen nagyvonalu. Ez a kulturalt europai megoldas. 
Andy01 vasárnap, 21:51
Előzmény: #229954  csakegynick
#229957
Latszik, hogy meg nem valtal el, vagy a csaladodbol nem valt el valaki. A feleseg a tornado, aki mindent visz! Mindent, ha jo az ugyvedje. 
Andy01 vasárnap, 21:48
Előzmény: #229949  izommanujra
#229956
Hat a nemzetkozi jog egy kulon tortenet.  Ha Sp. o. ba mesz, de magyar allampolgarsagod megmarad, Magyarorszagon valsz el. Ennyi. Magyar birosag dont a gyerekekrol, a vagyonrol.  Fr.o. -ban ismerem konkretan a helyzetet:  ha lakast veszel, a kozjegyzo koti a szerzodest. Rogziti, hogy milyen a csaladi allapotod: hazas, elvalt, ozvegy, iratok AK alapjan.
Csak francia bankszamlarol fizethetsz. Sp. o- ban ezt igy reszleteiben nem tudom, de feltetelezem, hogy hasonlo az EU jog. Itt is kozjegyzo koti a szerzodest, az eloszerzodest kotheti az ugyved. 
Ha itt vennel Sp o. ban,  a sajat nevedre kulon nyiss bankszamlat, meg meghatalmazott se legyen rajta a feleseged, igy vedd az ingatlant. 
Freszelés vasárnap, 21:47
Előzmény: #229953  Andy01
#229955
Én segítem a feleségem vagyonépítését azzal, hogy a közös kiadások mondjuk úgy nagyobb részét én állom. Amit keres azt tegye el, fektesse be. Ez utóbbiban nyilván segítem, mert őt ez az egész kevéssé érdekli és nem is foglalkozott vele kb sose. És részemről ez bőven belefér. Nem szeretném, hogy egyszer is akár csak egy pillanatig is azért legyen velem, mert különben mit csinálna vagy mert kényszerben van.
csakegynick
csakegynick vasárnap, 21:46
Előzmény: #229942  izommanujra
#229954

Ugyanakkor ha a feleségedet, aki a három gyerekedet neveli annyira értékeled, hogy a házasság ideje alatt szerzett vagyon kétharmadából kizárod, azért az is felvet néhány morális kérdést. Mert mondhatod azt, hogy te vagy a kenyérkeresö, de akkor mit mondjon a feleséged, mennyiért vezeti a háztartást, föz, mos, takarít, pelenkáz, korrepetál, stb. Ha már a vagyongyarapodásból kizárod, teljes joggal mondhatná, hogy akkor ez az otthoni fulltime job neked 500 ezer Ft-odba kerül havonta. 
Vagy úgy gondolkodunk, mint az öskorban, enyém a barlang, én megyek vadászni, kap néha bölényhúst, mit akar még?
Andy01 vasárnap, 21:41
Előzmény: #229946  csakegynick
#229953
Kulon bankszamlat kell tartani mindket felnek. Ezen felul egy kozos bankszamlat, amelyre a felek mindegyike utal a kozos kiadasokra.  Ha vagyonjogi szerzodes van, ahhoz sincs kozod, hogy a masik mennyit keres es mire kolti, mibe ruhaz be.
Kozos kiadasok a kozos szamlarol!
izommanujra vasárnap, 21:40
Előzmény: #229946  csakegynick
#229952
normál házasság esetén igen közös ha saját névre veszem is ezért kötöttem a papírt hogy ne legyen normál eset..
izommanujra vasárnap, 21:38
Előzmény: #229949  izommanujra
#229951
Házasság alatt is amit külön névre veszek saját vagyonom ( külön vagyon ) aláírta az asszony pajtás ..;-)
Freszelés vasárnap, 21:36
Előzmény: #229948  Freszelés
#229950
Ja és vannak egyéb előnyök is annak, ha a házasság alatt sincs közös vagyon: pl ha az egyik fél csinál valami hülyeséget, akkor nem felel a közös vagyonnal, mert mindenkinek külön vagyona van. A hülyeség lehet akár egy vállalkozás vagy egy valami károkozás is, stb. Nyilván itt kellhet már közjegyző is a HÉVSZENY-be vezetéshez.
izommanujra vasárnap, 21:33
Előzmény: #229946  csakegynick
#229949

A házassági szerződésemben az áll minden vagyon ami házasság alatt lesz saját névre különvagyonnak minősül sőt a saját számlán lévő pénz befeketetés is külön vagyonnak minősül. Nem hinném mutattam már több ügyvédnek is  külön vagyon amit összehoztam.
Másik : Chatgpt megkérdeztem mi történik ha valaki eladja a lakásait átteszi Spanyolba a székhelyét.
Spanyol bíróság dönt a válásról ha ott következne be és vagy elfogadja vagy nem a magyar papírt.
Ergó rizikós sőt ha magyarba marad a vagyon az ingatlan mi csak bérlünk mondjuk Máltán ingatlant oda van a lakcímed bejegyezve Máltán kell elválnod a Máltai bíróság dönt a sorsodról a magyar papírt vagy elfogadja vagy nem és ő dönt a vagyon megosztáson. Tehát extra rizikó így inkább a székhelyem ( míg házas vagyok ) biztos itthon hagyom véd a törvény.
Aki uralja a vagyont az a főnök a házasságban.
Freszelés vasárnap, 21:32
Előzmény: #229946  csakegynick
#229948
Vagy úgy kell megiratni, hogy a házasság fennállása alatt is törekednek a felek az elosztásra mégpedig olyan formában, hogy a vagyontárgyakat vagy egyikük vagy másikuk nevére iratják és ezekkel kapcsolatban a másik nem támaszt igényt. A jogász nyilván azt sokkal korrektebbül fogalmazta meg, de nyilván neki ez volt a dolga, mert erre kértem meg.
Ezen kívül persze rögzítette a szerződés a házasság megkötésekori állapotokat is - biztos ami biztos alapon.
csakegynick
csakegynick vasárnap, 21:31
Előzmény: #229946  csakegynick
#229947
csakegynick
csakegynick vasárnap, 21:28
Előzmény: #229942  izommanujra
#229946
Javaslom a házassági vagyonjogban való elmerülést, nagyon sokan estek már pofára amiatt, hogy a házasság ideje alatt szerzett vagyontárgyat saját névre írva azt hitték, így minden le van rendezve. Válás esetén ez ugyanúgy közös vagyontárgynak minösül, mintha két néven lenne. Egy házasság elött kötött vagyonjogi szerzödés ettöl szintén nem ment meg, az esetek többségében csak a házasság elött külön szerzett vagyontárgyakt "menti" meg.
Pistike12 vasárnap, 21:15
#229945
Gyerekek min az Iszen van Budapesten es a kornyeken? Az elmult 2-3hetben kilottek a hirdetesi arak a jobb ingatlanoknal, a figyeloztetett ingatlanok 50%a lekerult.
Valami horror, hogy ikerhaz nincs 140m alatt, a kornyeken is csak fosok, az agloban is extra durva arak vannak. 2023 februar ota figyelek egy ikerhazat a deli agloban. 70mrol 115mra emeltek fokozatosan. 
Valami extrem durva arazasokat latok
Andy01 vasárnap, 21:14
Előzmény: #229942  izommanujra
#229944
Tokeletesen jol latod a helyzetet. Okosan cselekedtel, akinek lakasa, vagyona van, vallalkozik, dolgozik,  tanuljon meg a vagyonara vigyazni. Ostoba magyar szokas, hogy a tobbseg nem kot ilyen szerzodest, es a nok ugye mit mondanak(?!).  
izommanujra vasárnap, 21:10
#229943

Pedig nem iszom nem hőzöm semmi csak keresem a pénzt mint az állat az volt a gond ( ő otthon van már 3-4 éve eltartom nem dolgozik ) hogy keveset házimunkázom keveset foglalkozom a gyerekekkel  ( ok meló és 5 lakás menedzselése mellett már munka után én is kivagyok ha FIRE leszek kipihent és  ráérős kisimult apa leszek)  ráadásul após anyós is ( aki 200 km re lakik ) ellenem hangolták  a párom akart irányítani megmondani mig lehet hogy lehet hova mehetünk mikor stb. Ezt nem hagytam mondta lelép nincs szükség rám  ok  aztán eszébe jutott van ilyen papírunk .. és azóta én vagyok a főnök.
Sajnos ezeken a dolgokon is múlik a dolog  de mondtam neki vigyázz mert ha egyszer én mondom hogy megyek akkor vége de akkor Thaiföldig meg sem állok azóta csend van és békesség boldogság  úgy van minden ahogy apa akarja :-P
izommanujra vasárnap, 21:06
#229942

6 lakásból 4 saját nevemen van külön vagyon 2 pedig közös néven.. az újakat már csak saját névre veszem mióta 3 éve behülyült  hogy elmegy.. azóta minden happy és jó ... Sajnos ha a papír nem lett volna akkor lehet tényleg elhagy ez a szikár valóság a házaságok 50 % a válással végződik főleg a több gyerekeseké.
Andy01 vasárnap, 21:05
Előzmény: #229938  Freszelés
#229941
Igen bolcs hozzaszolas, kulonosen az 1) es 2) pont ebben az ugyben!
Ha nincs hazassagi szerzodes, es bejon penz, anyagi segitseg a fiatal parnak az egyik szulo oldalarol, az esetleg egy kesobbi valasnal, jogvitanal nehezen bizonyithato, hogy csak az egyik hazasfelet illeti. Foleg, mikor gyermekek vannak, all a mondas, hogy az asszony olyan, mint a tornado (a mindent visz vonatkozasban, persze, a gyerekekkel egyutt).  Tehat penzt a szuloktol behozni  a kozos haztartasba - hazassagi szerzodes hianyaban -  nem elorelato lepes. Sajnos, manapsag sok ilyen vitas esetet latunk, a valassal kapcsolatos vagyoni vitak megszaparodtak, a valoperes ugyvedek jol elnek.
Ezen tulmenoen - ebben az esetben, amint olvashattuk - a hazasfelek akarata sem egyezo a vetel ugyeben, tovabba  a ferj szulei oldalarol is van egy kis gubanc.  Ezek miatt hiaba szereti Hunball kollega ezt a hazat, igen sok arnyoldallal kelle szembeneznie, es igencsak megfontolnia a donteset. Foleg ugy, ha a parja, a felesege nem ert vele egyet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók