Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch hétfő, 22:43
Előzmény: #224700  Pistike12
#224703
Fedben? Az mindig jó, ha pánikszerűen kamatot csökkentenek, utána nem lesz semmi baj. Ja, de.
N0MAD hétfő, 22:01
Előzmény: #224701  Xis24
#224702
Hátőizé.
Szerintem most kell 4,5%os dkj, forintot úgyis odateszik ahova akarják…
Xis24 hétfő, 21:37
Előzmény: #224699  J0hnnyEnglish
#224701
Vix +40%
Pistike12 hétfő, 21:33
Előzmény: #224699  J0hnnyEnglish
#224700
Mondjuk egy kicsit felek:) annyira nem vagyok biztos:) illetve lehet egesz augusztusban eses majd oktoberig stagnalas utanw meg rally. A szokasos forgatokonyv
Az intel meg csak kirug 15e embert es nem lesz osztalek. 
Mondjuk a Fedben bizok:) 
Eses van qe, csod lenne qe, fuj a szel qe. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish hétfő, 21:17
Előzmény: #224698  Pistike12
#224699
Pontosan, lassan most jön a nagy bevásárlás ideje!
Pistike12 hétfő, 21:09
Előzmény: #224694  slash
#224698
Miert eladta? :)
En most vettem jo kis intelt meg ualt. Hatha, bar az intel necces:) 
N0MAD hétfő, 19:35
Előzmény: #224694  slash
#224697
Akkor jól diverzifikált, gratuláld meg! :D
Freszelés hétfő, 19:32
Előzmény: #224694  slash
#224696
olcsón megúszta.
Murdoch hétfő, 19:01
Előzmény: #224694  slash
#224695
Az nem vészes, két hét Balaton-wellness, ha nem rúg ki a hámból 😉
slash hétfő, 18:53
#224694
Most írt a haverom már kb 6000 eurot bukott ma a tőzsdén.  fúh! 
Xis24 hétfő, 17:25
Előzmény: #224691  N0MAD
#224693
A melyikben élnél így vagy úgy kérdés, nem kapcsolódott a fejemben a mérnöki végzettséghez. Jó szakmával nyilván jó egy gazdag országban, merr a 0-ról is lehet kapaszkodni. Én speciel egy szegényebb országban lennék gazdag mert ugye egy gazdag országban szegénynek lenni nem túlzottan életvidám dolog 😃 meg egyébként is minden relatív😃. De akkor legyen vidámabb a kérdés. A falu legszebb nője  vagy a szépségkirálynő választás legutolsó helyezettje. 😃
Freszelés hétfő, 17:06
Előzmény: #224691  N0MAD
#224692
Meg előnyben is, mert míg a nyugati "kényelemben" él, addig te, mint "migráns" éhes leszel... és a helyiek mindig nézik, hogy a "gyüttmentek" mennyire nyomják a dolgokat/projektet előre.. Legalábbis volt pár ilyen tapasztalatom.
N0MAD hétfő, 16:32
Előzmény: #224674  Xis24
#224691
“ melyiket választaná? Egy szegény ország gazdagjai közt élni, vagy egy gazdag ország szegényei közt lenni.”
Ezt mondjuk kevéssé értem az említett mérnök esetében. Fogadjuk el higy alsóbb polcra megy oda (mert nem odacsalogattak mert kell a tudása is nincs ember, mondjuk most nem ennek az időszaka van valőban) de attöl még ha itt kiemelkedően keresett ott meg csak majdnem kiemelkedően azért az még nem szar helyzet. 
És alighanem pontnugyanolyan rendszerekkel pont ugyanolyan szofvrekkel(ugyanúgy angolul), pont ugyanazt fogja csinálni, nálunk se hátrafelé nyilazunk a bitekkel. 
Ok lehet a mellette ülökhöz kepest hátrányban lesz. Na bumm. Nem ego trip.
Pistike12 hétfő, 16:14
Előzmény: #224687  Xis24
#224690
Bmeg en elkoltoztem videkre, de nem vagyok hozza eleg oreg:) szoknom kell a semmit, az unalmat. A vegen M1 nezo leszek es bekeharcos:) :) 
Pistike12 hétfő, 16:11
Előzmény: #224688  wantuu
#224689
Tagadhatatlanul "kockazatmentesen" ft erosodessel egy jo lehetoseg volt. De azert epp a kockazatmentessege nem volt annyra evidens, epp azert volt ilyen magas a kamat. Persze konnyen felejt az ember, de tavaly ev eleje kornyeken volt, hogy az USAt egy korlatlan kotvenyvisszavaltasi program mentette ki a bankcsodoktol. A credit suisse pedig gyakorlatilag csődbe ment, csak kimentettek... Ahogy itthon is rezgett a lec. Azert azt a 4500mrdos mnb hianyt nem a kiseger hozta ossze...
Tehat azert annyira nrm volt stabil a helyzet. 
A mai kis megingas a tozsden csak egy tavaszi szello volt ahhoz kepest:) 
Most az lesz a kerdes h az eselyes usa recesszió hogy hat a magyar gazdasagi csodara, es elere minket a munkanelkuliseg. Ha igen, ott bizonyos szegmensekben az ingatlanpiacon elhozhat egy eros jegesedest. 
Bar ahogy nezem ujra lesz itt QE meg kamatvagas, es 3 het mulva mar zozsde szarnyalas is lehet:) 
wantuu hétfő, 15:39
Előzmény: #224649  Pistike12
#224688

Albérleti hozammal együtt nem szörnyű, bár én a személyes (nem közvetítőn keresztüli) bérbeadást nem tekintem teljesen passzív befektetésnek, és én a budapestit számot néztem ami kicsit rosszabb. 
De azért nem is jó egy olyan évben, amikor kockázatmentesen lehetett 18% körüli hozamot kapni.
Xis24 hétfő, 14:58
Előzmény: #224685  Pistike12
#224687
Genetikailag növénytermeszési őskód van a véremben. 😃 Sztem földet túrnám. 😃 Persze ma még csak úgy tudom elképzelni hogy tradelek is kőzben 😃 Akkor megvan az adrenalin is 😃
Murdoch hétfő, 14:41
Előzmény: #224682  EURHUF_goes_to_haven
#224686
Egyértelmű, de ezzel még nem is lenne gond. A probléma maga a rendszer, a támogatások összege nagyjából az építtetők zsebébe vándorolt, akik szépen beáraztak mindent. A BV-s történetről meg nem is beszélve, most megy a kimentés. Mármint kimentés a lóxart, nem volt senki fejéhez tartva a pisztoly, hogy SUV-ot vegyen az összegből. Na, ezért sem akaródzott nekünk felvenni hitelt, tömködik a bankok a jól fizetők pénzét a lukakba, áh, inkább nem. A Varga Juditos példa is jó, mármint a példamutatás. Erről szól az egész, ez így nulla.
Pistike12 hétfő, 14:34
Előzmény: #224684  Xis24
#224685
Oszt mit csinalnal egy tanyán? :)
Munka nélkül? 
En HOban egy cs hazban szarra unom magam:) 
Xis24 hétfő, 14:20
Előzmény: #224683  Freszelés
#224684
Nem feltétlen. A következő körök remélhetőleg már arról szólnak, hogy vagy veszek egy tanyát az isten háta mögött és ott halok meg.. vagy az ingatlankitettségem 0-ra csökkentem és vár a világ 😃😃😃 De ezekhez annyi pénz kell, hogy ne kelljen már dolgozni. Ahhoz meg szerencse is kell. Főleg szerencse' 😃😃😃. Sok.
Freszelés hétfő, 14:15
Előzmény: #224681  Xis24
#224683
Foglalkoztasson csak, hisz' biztos jókor akar visszaszállni és ahhoz figyelni kell!
EURHUF_goes_to_haven hétfő, 14:15
Előzmény: #224680  Freszelés
#224682
Halkan jegyzem meg, hogy csak én gondolom úgy, hogy ezek a támogatások is röghöz kötések ?Mert ha aláírod akkor benne kell lakni stb stb, de ha úgy hozná az élethelyzet, hogy lenne egy jól fizető német-osztrá-svájci meló akkor meg ott vagy hogy nem tudsz megpattani büntetés nélkül. Legalább is a civil biztos, hogy nem. Nem úgy mint Varga Judit esetében... Őbenne biztossak lehetünk, hogy nem kapott reotrziók..
https://alfahir.hu/hirek/varga_judit_igazsagugyminiszter_ingatlan_csok_jobbik_lemondasra_szolitott_fel_kozlemeny
A sajátjaikra főleg a mártírokra figyelnek... Legalábbis amíg jó mártírok .. 
Xis24 hétfő, 14:10
#224681
Minden jót kívánok az uraknak. Befektetési ingatlan hiányában nem kifejezetebben fog foglalkoztatni a piac alakulása, így szünidőre megyek. 😃

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek