Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes szombat, 09:10
Előzmény: #825  Zsolt90
#829
Ja, de inkább 15-20 ezer nettó, ha a 300 eurós szállás olcsó. 
mpagnes szombat, 09:09
Előzmény: #824  slash
#828
Ezt meg nem is értem, mert mi takarítóként oldottunk meg egy 500 ezer dolláros aorta műtétet. És nem kéregettünk. 
mpagnes szombat, 09:07
Előzmény: #823  slash
#827
Szerintem a Gombos Edinának van pénze és nem a férjének, de mindegy is. És nem Amerikába ment férjhez.
Ezt a másik nőt csak azért raktam fel, mert le van nézve a mexikói.  Igen, de nézzünk már magunkra is, mert mi is bőven lenn vagyunk a mexikóiakkal egy szinten. 
 
Zsolt90 péntek, 10:07
Előzmény: #823  slash
#826
de amugy ne irigykedj :)
Zsolt90 péntek, 10:07
Előzmény: #823  slash
#825
ötezer? jo lesz az nyolc, de akar tiz nettonak is. IT-s tudtommal a ferje
slash péntek, 08:38
Előzmény: #823  slash
#824
A másik oldal meg a tornásznő Ónodi Henrietta aki nem tudja kifizetni a kórházi számlát. 
Férjecske OFF tessék.. itt a valóság. 
slash péntek, 08:37
Előzmény: #822  mpagnes
#823
Imádom ezeket a nőket akik jól mentek férjhez az USA-ban! 
Gombos Edina és társai. Így könnyű..
Férj hazahoz havi ötezer dollárt úgy könnyű otthon lenni meg utazgatni szállodákban lakni stb. 
Gombos Edina azt mondta a múltkor egy 300euros szállásra hogy olcsó. Értem. 
mpagnes péntek, 07:59
Előzmény: #820  Vodafonelive
#822

Ennek a nőnek a mexikói férje jóval magasabb eletszínvonalat biztosít, mint egy átlag magyar férj tudna biztosítani. 
https://youtu.be/gzhnec58_4I?si=LKHl-TRfPTlzW0nS
mpagnes péntek, 07:56
Előzmény: #820  Vodafonelive
#821
Azért azt is vegyük figyelembe, hogy a magyar és mexikói szint kb. ugyanaz a szint a másik szintről nézve, de persze vannak jómódú mexikóiak és magyarok is.
De az átlag magyar és mexikói az teljesen egyforma.
Fekete, cigány és mexikói is van orvos, ügyvéd, rendőr, bíró, stb.
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 10:23
Előzmény: #818  mpagnes
#820
Persze, ezert is mondom, hogy az igenyek. Californiaban is vannak mexikoi teruletek ahogyan megtalalhato a szilicium-volgy is. Itt minden az igenyrol szol semmi masrol. Gondolom akikrol irtak azert mentek ki, hogy ne azt az eletet eljek amit Magyarorszagon aztan mindenkinek a fantaziajara bizom, hogy mennyi mindenre mehetett el egy csomo penz ha nem jottek ki eves szinten ennyibol.
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 10:20
Előzmény: #816  Freszelés
#819
Szerencsere maganyos farkaskent fogok nekivagni ennek az utnak ahogy az egesz eletnek is. 🤗
mpagnes szerda, 15:39
Előzmény: #815  Vodafonelive
#818
Egyébként egyedül egyikünk sem ment volna, mert nem jön ki a matek egyedül.
Egyedül vagy párban is az alapkiadás havi 2.500-3000 dollár. 
Ez egyedül óriási költség és ketten is óriási, de mégis fele-fele. 
1.800 alapvetően lakni egyedül is ketten is. 
Közös közlekedés, stb.
mpagnes szerda, 15:33
Előzmény: #815  Vodafonelive
#817
300 ezerből minden is van. Nem kell havi 13 ezerért 300m2-es ingatlant bérelni vagy törleszteni és már működik is.
Californiában is élnek évi 30-40 ezerből és nem hajléktalanok. 
Freszelés szerda, 15:17
Előzmény: #815  Vodafonelive
#816
Ha ketten mentek, akkor készülj fel arra, hogy mi van ha a másik valamiért nem találja a helyét és nem jön be neki a story. Ha persze "jó a csapat" akkor nagy segítség hogy ott van a másik, de pont ugyanilyen visszahúzó tényező is lehet...
Vodafonelive
Vodafonelive szerda, 12:14
Előzmény: #811  matatakakiba
#815
Nyilvan nem egyszeru egyik orszagban sem es ketten meg mindig egyszerubb, mint egyedul, aztan majd kiderul. Az igenyek hasznalata is sokat szamit. Ha valaki lakast berelve 300k-bol azt irta, hogy nem ment akkor az mar para. Erdemes az igenyeket is nezni! Ott sok dolgot megkapsz hitelre, elgatyasithatod magad. Az biztos, hogy ekkora penzbol kozepso allamokba habzsi-dorzsi lenne.
Karvalytokes
Karvalytokes kedd, 14:37
Előzmény: #813  mpagnes
#814
Föleg ha az ember nem fizeti a korházi számláit.
mpagnes kedd, 14:25
Előzmény: #811  matatakakiba
#813
California nem egyszerű, de egyszerűbb ott megoldani az életet, mint itt 2×400 ezer nettóból.
mpagnes kedd, 14:24
Előzmény: #810  matatakakiba
#812
Nem kell nekünk lakcímnek. 
Van csatorna, víz,villany, szemétszállítás és aszfaltos út a ház előtt. 
Postás sem kell nekünk. 
matatakakiba kedd, 11:04
Előzmény: #790  Vodafonelive
#811
re: Usa, bruralis fizetesi kulonbsegek
A megelhetesi ktsg is brutalisan elterhet, meg kalifornian belul is...
pl. 2jol kereso (300k felett) ismerosom is elkoltozott kaliforniabol, reszben anyagi okokbol (property tax, magansuli 2gyerekre)
matatakakiba kedd, 10:57
Előzmény: #783  mpagnes
#810
Hatrany: sztem nem lehet bejelentkezni (zartkertnel legalabbis igy volt).  Vagy nyaraloteruleten telen nincs mindenhol szemetszallitas, posta. Helyfuggo...
Vodafonelive
Vodafonelive hétfő, 10:14
Előzmény: #806  EURHUF_goes_to_haven
#809
Külföldre gondoltam és nem Magyarországra, a topik témájánál maradva.
EURHUF_goes_to_haven hétfő, 09:49
Előzmény: #807  salaxx
#808
Az a baj ez a jövőben ahogy most látom egyre csak rosszabb lesz, mert ezek az egyének nem is akarnak beilleszkedni, és úgy értelmezik a vallásukat, hogy akkor nyugodtan szabad, sőt javallott áratni a más vallás vallóinak. 
Ez ellen nem tudom milyen védekezést lehet bevezetni. A mai világban ez nekem egy nagyon középkorú mentalitásnak tűnik, de nem ismerem 100% ossan a történelmüket .
salaxx
salaxx 2024. 08. 07. 22:12
#807
ma ausztriában elfogtak 2 IS tagot, akik a taylor swift koncerten készültek terrortámadásra. Legalább 1 harmadik gyanusított szökésben. A 3 bécsi koncertet lemondták terrorveszély miatt. Az emberélet a legfontosabb, abban remélhetőleg már nem is esik kár szerezncsére. De azért ezek még így is megkárosították a "nyugatot" pár millió euróval
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 05. 20:21
Előzmény: #802  Vodafonelive
#806
Mármint magyarországon belül  ? Én fiatalon költöztem Sopronból Pestre egy háromnegyed évre :D 
N0MAD 2024. 07. 13. 17:07
Előzmény: #803  szieszta
#805
Állatorvosnal láttam bögrén:
Real doctors treat more then one species. 
Nemhogy egy szervet :D
szieszta 2024. 07. 08. 07:49
Előzmény: #799  mpagnes
#803

Ez a tanulás nagyon érdekes dolog. Én nem azt tartom tanulásnak, hogy elmegyek sok sok diplomát szerezni és keservesen kínlódva elvégzek egy két iskolát. Főleg azért, hogy meg legyen a papír.
Én a gyakorlati tudást részesítem előnyben, ami érdekel, azt úgy szippantja fel az agyam, mint egy szivacs. Nem kell többször elolvasnom.
Volt egy osztrák főnököm, aki szívesen adta át tapasztalatait. Imádtam vele beszélgetni, mert nagyon hasonló volt a gondolkozásunk és meg tudtuk osztani a tapasztalatokat. Mellette többet tanultam, mint 2 egyetemen. Ráadásul ez nem a köret, hanem amit fel is tudsz használni.
Mindig ezt hozom fel, hogy az orvostanoncokat is kikínozzák az egyetemen, aztán mikor kikerülnek a való világba, egy egy szervet tudnak csak gyógyítani. Magyon büszkék a tudományukra, ami jócskán megkérdőjelezhető. 
Jó példa rá  a szívorvosom. Legutóbb azt vágta a fejemhez, hogy ő nem életmentő, hanem csak diagnózist állít fel. Ne őt hívjam, ha rosszul érzem magam, hanem a mentőt.  Ha sikerült megmentenie, akkor menjek a körzetihez, az majd eldönti, hogy kérjek-e nála időpontot, ami persze 1-2 hónap csúszás. A hab a tortán, mikor elküldött szív CT-re és mondom neki, mutassa már meg a felvételt. Erre csodálkozva közli, hogy ő nem kap felvételt, azt egy másik szakértő elemzi ki és már csak a leírtakat kapja meg. Ezek szerint még ehhez sem ért? Mondom neki........ az ereim rendben vannak? Csak  a koszorú erekről tud nyilatkozni, a többivel az érorvoshoz forduljak.
Ezek az orvosok hordják fent az orrukat és egy statisztika alapján írogatják fel a gyógyszereket. Lenézik az állatorvost, aki sok sok állatot gyógyít és csinál mindent, röntgenez, vért elemez, operál, de szükség esetén (a nagyobb haszonállatoknál) házhoz megy, akár éjjel is.
Fura módon azért tiszteljük őket, mert az életünket mentik, de ha belegondolunk, ha nem sikerül, akkor sem történik semmi. Nekik egy szám vagyunk és a bizniszük. 
Egy elment, majd jön a másik. Úgyis kevesen vannak. De vajon miért??? Mert olyan dolgokkal fingatják az orvos jelölteteket, hogy kevesen kerülhessenek be ebbe a bizniszbe. Az iskolában tanultaknak meg csak a töredékét tudják használni a valós gyógyításban.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 07. 07. 12:15
#802
Vágott már neki valaki olyan lehetőségnek ami nem a kiszemelt külföldi város volt, hanem ugyan az az ország csak más városa?
vaktyuk99
vaktyuk99 2024. 04. 24. 23:24
#801
Győrtől nincs messze Ausztria, néha érdemes körülnézni

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók