Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2024. 05. 01. 16:04
Előzmény: #220779  berlini
#220780
Még kapom a figyelőket, azokon a helyeken, ahol korábban keresgéltem, duplázódott a kínálat. De lehet a látásommal van baj.
berlini
berlini 2024. 05. 01. 16:01
Előzmény: #220778  bpwjk
#220779
csak reménykedj.
Milyen lakást akarsz venni?
bpwjk 2024. 05. 01. 14:33
#220778
Pesten én úgy látom egyre több az eladó tábla... Egyre több a nem mozduló autó a lakótelepen. Szerintem nem a HO miatt hanem a benzinár és a csóróság. Sokan tapasztalják, hogy nehéz munkát találni és kérdezik, hogy miért van létszámstopp a cégeknél. Nem jönnek rá maguktól, hogy válság van.
vaktyuk99
vaktyuk99 2024. 05. 01. 13:14
Előzmény: #220772  tihamer
#220777
na ez az. Itt Győrben sem tudom mit hisznek. Komolyan: elég sokszor vagyok Bécsben és szűkül az olló. Nevetséges.
FeherTibi 2024. 05. 01. 13:09
Előzmény: #220770  Pistike12
#220776
erre szavaztak... mintha lett volna egy masik kulfoldi altal elkovetett gyilkossag is nemreg. es ez folytatodni fog.
csinaltak egy Londont, Parizst Budapestbol. 
kukker 2024. 05. 01. 08:58
Előzmény: #220764  ehe
#220775

Én úgy gondolom, hogy az ilyen dolgok - a sok ilyen dolog - az, amiért az ország itt tart, ahol:
Az eszme az ország és a rám bízott csoport felé, értük való tevékenység és az én anyagi gyarapodásom közti arány az én agyagi gyarapodásommal egyenlő illetve az én vagyoni gyarapodásom nagyobb mértékű, történésében.
Itt a bukta.
Így gondolom.
Ezt a részét.
kukker 2024. 05. 01. 08:52
Előzmény: #220773  kukker
#220774

"Ezzel pedig nem azt mondom, hogy megérdemelnék vagy bármi ilyen."
Mármint nem azt mondom, hogy megérdemelték azt, hogy átverjék őket.
Nem volt egyértelmű.
kukker 2024. 05. 01. 08:51
Előzmény: #220769  z0li23
#220773

"Darabos Zsuzsa gyalog indul fel az ötödikre. A nyugdíjas asszony túl van már egy csípőprotézis-műtéten, most vár a következőre, lift hiányában mégis naponta lépcsőzni kényszerül.A lakáshirdetés az úgy szólt, hogy portaszolgálat, két lift, a tetőn étterem és jacuzzi és ilyen kábítások voltak, ami ugye mindenkinek megtetszik a 13. kerület kellős közepén. Ki ne szeretne egy ilyen környezetben élni? – teszi fel a költői kérdést Zsuzsa."
Én nem.
Mert ez egy szálloda és nem otthon.
Persze számomra.
Meg a "mindenkinek megtetszik a 13. kerület kellős közepén" sem.
És baromira egyszerű a helyzet: igen, vannak olyan emberek, akik szerényebb körülményeket preferálják és tudják, hogy valamivel lejjebb van az a bizonyos "én vagyok valaki és nekem jár" határ.
Meg egyáltalán: ezt mind valamiféle rongyrázásnak tartják és kész. 
Illetve nem gondolom azt, hogy az valami "normális", hogy jakuzzi meg étterem kell, hogy legyen a lakásom tetején, és akkor az biztos, hogy az otthon fogalmához valóban kapcsolódik.
Ezzel pedig nem azt mondom, hogy megérdemelnék vagy bármi ilyen.
Kizárólag azt, hogy ebbe beleesni kell egy olyan gondolkodás, ami valami nagyon magasra emeli az ember önmagáról gondolt képét illetve a világhoz való viszonyulását abban, hogy mi az, ami valamiféle "normális".
slash 2024. 05. 01. 06:48
Előzmény: #220769  z0li23
#220771
Megnéztem, durva. Ismerem ezt a házat.  Álmodtak egy nagyot, rácsesztek. Maradtak volna a panelben. 
Pistike12 2024. 05. 01. 06:48
#220770
Off
NEM LESZÜNK BEVANDORLOORSZAG. KÜLÖNBEN IS GYURCSANY. 
"Az elsődleges adatok szerint a Nagykőrösi úton található egyik épületben egy 44 éves kazah állampolgárságú férfi szóváltást és dulakodást követően többször megszúrt egy 48 éves ukrán állampolgárságú férfit. A megszúrt férfi olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette."
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 30. 18:54
Előzmény: #220767  Stg
#220768
Elmúlt 10 év forintgyengülése omlott rá egyben a gazdaságra részben egybepréselve 2 évbe a külső inflációs sokkot és a belső felpumpált inflát.
Stg 2024. 04. 30. 18:01
Előzmény: #220759  J0hnnyEnglish
#220767
Ahogy én látom a forintgyengítés nincs egyértelmű turbó fokozatban.
Csak hasra, ha jól emlékszek közel két éve csináltam egy nagybevásárlást párkányban, akkor 380 volt az euró.
Most 392.
Lehet csak másfél év volt nem kettő, de régebben na..
FeherTibi 2024. 04. 30. 15:23
Előzmény: #220763  EURHUF_goes_to_haven
#220766
abszolut ! ez a csalad tamogatas borzaszto
FeherTibi 2024. 04. 30. 15:22
Előzmény: #220761  EURHUF_goes_to_haven
#220765
nem csak a multik kartelleznek. mindenki. az epitoipar, az ingatlan kiadok, mindenki. barmikor elszabadulhat akar 50 szazalekra is az inflacio, mert senki nem ura a helyztnek. az ingatlan minden eveb 20 szazalekot fog enelkedni, akkor is, ha. nem lesz eladas, mert kartell van
ehe
ehe 2024. 04. 30. 15:16
Előzmény: #220753  EURHUF_goes_to_haven
#220764
https://atlatszo.hu/kozpenz/2022/04/29/929-millio-forintert-epitettek-ujja-a-budai-villat-amit-ader-janos-kapott-hasznalatra/
600+ nm, gondolom ugy terveztek, hogy mind a negy gyereke es azok gyerekei is ott laknak majd.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 04. 30. 14:15
Előzmény: #220762  EURHUF_goes_to_haven
#220763
Illetve ez nem ennek a topiknak a témája, de a csok és egyéb "családbarát támogatás" az mind mind építőipari támogatás cukormázban... Ahogy a mostani felújítási támogatás is. Ez önmagában okoz egy árstagnálást és felhajtó hatása van... 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 04. 30. 14:12
Előzmény: #220760  FeherTibi
#220762
Az albérlet kiadói olvadlon meg 1:1 ben az látszik, hogy az új árak és ezzel a használ árak mennyit mennek fel (illetve a bérek) , ezen pl nagyon jól látszik, hogy a pénz vásárlóereje mennyit csökken (milyen praktikus hogy a KSH jelentésében még csak távolról sincs benne). Pedig egy család 2 legnagyobb kiadása a lakhatás és az autó(k) illetve az élelmiszer..
EURHUF_goes_to_haven 2024. 04. 30. 14:10
Előzmény: #220760  FeherTibi
#220761
Te most azt várod, hogy a Lidl meg a Spar megindokolja, hogy azért emelte meg a párizsi meg a tetőléc árát mert.... az ő beszállítója is emelt, vagy már EUR árfolyammal számolt,vagy emekledtek a bérköltségei... 1000 meg 1 okot tud mondani ilyen környezetben. Pont emiatt hülyeség megkérdezni egy eladó autónál, hogy "miért eladó", ha motorhibás de még épp ketyeg 5km-t akkor se fogja megmondani, de ha útban van vagy szét van rohadva azt se.... 
Ezt azért ne jelentsük így ki, hogy mindig a rohadt multik a szemetek. Tessék megérteni hogy kapitalizmuisban a piac diktál és optimális esetben a nagyon nem kartelenznek össze, hogy nálam a tejtermék az olcsóbb nálad a pékáru.... 
Ne ad-hoc vannak megállapítva az árak a boltokban sem. Hiába mondja ezt a nagy marcika (direkt kisbetűvel!!) minket is ütnek a vevők, hogy csökkentsük az árat így meg úgy... miközben minden beszállítónk árat emel, a bérek se alacsonyabbak... covid alatt 2 hetente jött a beszállíóktól a mail, hogy nem adnak már 3-6 hónapig érvényes árakat, mert nem tudják majd tartani... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek