Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés 2023. 12. 14. 10:52
Előzmény: #212218  Vodafonelive
#212220
A bérlő se hülye. Ha egy gecit fogsz ki, akkor fenyegethet azzal hogy felnyom az adózás miatt... és hát a közjegyző gondolom pont a gecik miatt kellenének.
Nem tudom, hogy nyugaton mennyit keresnél és más zsebére sem akarok nagyvonalú lenni, de amiről itt szó van az havonta egy jó éttermi vacsora ára 1 üveg borral, amiért cserébe már trükköznél és a nyakadba vennél feladatokat.
FR73 2023. 12. 14. 10:49
Előzmény: #212218  Vodafonelive
#212219
Voda, nőjj már fel kérlek. Hitelszerződést tuti helyre tenni, és a lejárata után is még legalább 5 évig őrizni. Ez nem játék, ennek rendben kell lenni mindig.
Tavaly dobtam ki azokat, amik 2004-ben jártak le. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 14. 10:45
Előzmény: #212217  Freszelés
#212218
Értem, nekem biztos hianyozna az a penz, azert havi ~90.000 forint az most 235€ vagy 258$ havonta. Meg az is lehet lenne ismeros vagy csaladtag addigra. Kozjegyzot mindenkeppen akarok csak ha az van de kozben pl. feketen van kiadva ilyenkor kit ved a torveny? Var ami barmikor van ideiglenesen (ismeros vagy videk). Hitelszerzodest megkeresem, amugy ha nem talalom azt ujra ki tudja nyomtatni a bankom, igaz?
Freszelés 2023. 12. 14. 10:35
Előzmény: #212216  Vodafonelive
#212217

Lakáskiadás 'távolról':
+ pénz
- foglalkozni kell vele (bérlő keresés, mutogatás, közjegyző) (vagy persze rálőcsölheted apura/anyura/tesóra, de ettől még valaki foglalkozik vele)
- kockázat (lelakja, tönkreteszi, nem fizet, nem lehet kitenni)
- adózási kérdések (újhazában, óhazában)
- nincs egy vár, ami bármikor vár
- hitelszerződésben is kiköthetik hogy nem csinálhatsz ilyet
Ezt mérlegeltem és nekem egyszerű volt a döntés. (nem adom ki) és a pénz se hiányzott.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 14. 10:22
Előzmény: #212212  Freszelés
#212216
Szuper, igen ez nekem meg a jovo zeneje de en abban gondolkodom, hogy ha kulfold valoszinu kiadnam a lakast. Ahhoz pedig TB-bol kijelentkeznek az allando lakcimem pedig amugy is videken van. Az egyetlen bibi, hogy a feketen valo kiadas lenne a jo de ilyet meg nem szeretnek csinalni (plusz ha van kozjegyzo akkor furcsan mutatna, hogy feketen tortenne)… kicsit korulmenyesebb is lenne szerintem hivatalosan de galibat sem akarok.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 12. 14. 09:52
Előzmény: #212209  FR73
#212215
Fel lehet építeni mindent újra, külföldön ezt úgy hívják, hogy Disneyland.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2023. 12. 14. 09:41
Előzmény: #212185  EURHUF_goes_to_haven
#212214
TB is van, benne is fogunk lakni legalabb evi 100-120 napot. Spontan sehova se csengessenek be, mert spontan senki se koteles otthon lenni semmilyen pillanatban 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 14. 09:31
Előzmény: #212200  J0hnnyEnglish
#212213
Nálunk papíron a felvétel időpontjában minden rendben volt, bár én már a felmondási időmet töltöttem akkor :D. A jövedelemigazolásnál  kértem a HR est hogy ezt ne említse . Szerintem a legjobb-legrosszabb hiteles vagyok, mert mindig időben fizetek a törlesztőn felül (kiegyenlítő hitel), és 3,5 év alatt visszaütöm a 20 évest... A banknak rossz, mert papíron több pénzt húzna le rólam 20 év alatt, bár ha visszaütöm azt újra ki tudja heleyzni 6-7% on. 
Imserőst meg fogom kérdezni pontosan hogyan vette fel.
Freszelés 2023. 12. 14. 09:28
Előzmény: #212210  Vodafonelive
#212212
Még magyar munkahellyel vettem fel a hitelt és nem érdekelte őket, de ki volt kötve, hogy nem adhatom ki. Ez 8 éve volt az Ersténél. Egyébként sem akartam, kiadni és így bármikor hazaugorhattunk 1-2 napra. Az, hogy nem dolgoztam Magyarországon az nem tartozik rájuk, nem is kommunikáltam ezt velük. Egyedül a TB-vel, mert két EGT-s országban nem lehet biztosítva senki egyszerre (és fizetni se akartam duplán).
Aki pedig felvett magyar banktól így hitelt az egy nagyon közeli barátom. A beszámolója alapján folyamatosan változott, hogy melyik bank fogadta el a külföldi jövedelmet. Az Erste és a KH lazább volt, a gránitbank szigorú, ez kb ~2 év volt. Simán átszámolták a munkajövedelmét forintra valami napi árfolyamon és megnézték hogy bírja-e belőle törleszteni.
wantuu 2023. 12. 14. 09:18
Előzmény: #212197  mr_bob
#212211

Szerintem főleg a szabályozás hibája az ingatlanok rossz állapota.
Ha kötelezve lennének a lakók egy minimum állag fenntartására, akkor a most 40M-t érő romhalmaz állapotú belvárosi házban lévő lakás 40M helyett mondjuk 20M-t érne. Ekkor már megérné megvenni és rendberakni. Ha lenne ilyen szabályozás, már rég elköltözött volna aki nem tartja rendben.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 14. 09:15
Előzmény: #212190  Freszelés
#212210
Ezt lehet tudni melyik evben tortent es melyik bankban? Kikothetnek olyat, hogy nem adhatod ki? Problemaznak ha bejelented, hogy kikoltozol kulfoldre? En nem emlekszem ilyesmire a szerzodesben. A szerzodesemet sem nagyon talalom most.
FR73 2023. 12. 14. 09:04
Előzmény: #212208  J0hnnyEnglish
#212209
A cél érthető, mert teli voltunk romokkal, és a 21. században a romok nézegetése nem szexi. A hogyan már kérdéses. A fő kérdés, hogy milyen mértékig építsék fel újra, ebben most az az irányzat, hogyha találnak jó dokumentációt, akkor azt az állapotot építik fel, de mai technológiával. Mert arra vágynak a turisták. Ezen lehet vitatkozni, hogy jó-e, vagy sem. A rombolás viszont kontármunka, azt nem értem.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 14. 08:58
Előzmény: #212203  FR73
#212208

Szerintem mint írtam nem az állagmegóvással, felújítással, részleges visszaépítéssel van a gond, hanem a hogyan dolgokkal.
A lent felsorolt helyeken a műemlékesek fényt kaptak a látszóbeton koncepciótól meg lapos tetőtől.
210-es 2023. 12. 14. 08:58
Előzmény: #212182  EURHUF_goes_to_haven
#212207

Lehet 150 év.  A födém a legfontosabb, ha nem ázik és rohad örök élet. Az elektromos
betáplálás és felszálló gerincvezeték  valamint a vizes csövezetékek cseréje egyszerűbb
a hagyományos társasházakénál.
FR73 2023. 12. 14. 08:58
Előzmény: #212204  Benzedrine
#212206
Egyszerű, el kell olvasni a CSOK feltételeket betűről betűre, hogy azt kell aláírni. Benne van az is, hogy milyen esetek számítanak szerződésszegésnek, és akkor mi a teendő.
Az is lehet, hogy 6 év múlva felerősödik egy olyan irányzat, hogy aki bevállalt sok gyereket és nem teljesített, az a nép ellensége, vagy aki külföldre ment és nem jelentette, az a nép ellensége, és elindulnak utánuk.
Emlékezzünk vissza, hogy 20 éve pl határon átnyúló végrehajtás esélye kb nulla volt, jelenleg ez már működik. Lehet, hogy EU-n belül a NAV simán látja majd, hogy az összes magyar állampolgár hol és mi után adózott, vagy csak annyi, hogy aki idehaza nem nyújtott be SZJA-t és van neki CSOK-ja, annak egy kicsit utánamennek. Csak akarat kérdése lenne, erre bazírozni, hogy sosem teszik meg, azért jelent némi kockázatot.
Freszelés 2023. 12. 14. 08:55
#212205
Elsőkézből legyen infó: külföldön élve (de állandó magyar cimmel is rendelkezve), magyar bank adott rendes, svejci alkalmazotti jövedelemre lakáshitelt (ingatlanfedezettel).
Benzedrine
Benzedrine 2023. 12. 14. 08:50
Előzmény: #212158  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#212204
Ha életvitelszerűen ott élsz, akkor adóbevallást kell beadnod, amiben be kell vallani a külföldi jövedelmet akkor is, ha külföldön adózol utána és helyben kell járjon a gyerek iskolába és TB-t is kell fizetni. Ha szerencséd van ezeket senki nem kéri majd számon, de jól fogsz-e aludni így?
FR73 2023. 12. 14. 08:49
Előzmény: #212202  sztiv
#212203
Mintha ezt írtam volna: "Mi nem Skócia vagyunk, ahol a többség fennmaradt, a kevés rom pedig úgy hagyva."
Ott is vannak romként hagyottak is, a legismertebb az Urquhart, aminek így romként is rengeteg látogatója van, de nem azért mert olyan hűde nagyon szeretik a látogatók a romkastélyokat, hanem mert a Loch Ness látogatóközpontja.
Meg vannak olyanok is, amiről elhiszed, hogy több száz éve állagmegóvás van rajta, ilyen pl az Eilean Donan.
Megjegyzem, nemcsak úgy írogatok most, hanem láttam is ezeket, meg néhányat rajtuk kívül személyesen is.
sztiv 2023. 12. 14. 08:43
Előzmény: #212194  FR73
#212202
Ajánlom, hogy tanulmányozd például a National Trust for Scotland működését mielőtt badarságok kerülnének leírásra. Ők például civilként tartanak fenn és állagmegóvnak 28 várat és 38 kastélyt pályázatokból, de főleg a civil lakosság támogatásából. Kb. a 19. század elején nem különbözött a magyar várak és skót kastélyok leromlott állapota (minkét helyen kivéve a családi tulajdonban lévők), de amíg nálunk a tisztelt lakosság a legközelebbi kőbányának nézte őket, addig ott a lakosság szélesebb körében kialakult az igény a felújításra, állagmegóvásra....
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 14. 08:42
Előzmény: #212198  Ishar
#212201

A festett üvegmozaik ablakokat is lecserélték újra:
https://www.veszpremkukac.hu/mi-lesz-veled-veszpremi-szekesegyhaz/

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek