2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
augusztus 08. | 11:54
előzmény: #16888  because
juhéééé, már 2,1%... és?
Mennyi az EUR? 304? még mindig lazítani kellene, de már az alapkamaton nem akarnak, maradnak a nem konvencionális eszközök...

Aki nem tudná választás jön. Még egy kis áfa csökkentés itt-ott, rezsicsökkentés amott, stb.
augusztus 08. | 11:47
előzmény: #16889  terelemel
Nyugodtan szororzd meg 2-vel:telek legalabb 10 milla, de inkabb sokkal tobb...ebben az arban csak a haz van benne: nincs: kerites, tereprendezes, kert, jarda, stb...Egyik ismeros kertet csinaltatott: 10 milla voltMasik csak fuvesitett(bozot kivagas, fuvesites is benne volt): 1,5 millaEgy kissebb terkovezes 1-2 millacsaloka ez a keszhaz, itt aztan tenyleg el tud szallni a koltsegvetes...Garazsra is szamolhatsz 1-2 millat....
augusztus 08. | 11:28
www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/elszalltak_az_arak_hatalmas_vitak_vannak_a_megrendelok_es_a_kivitelezok_kozott.258859.html

Mindez azt jelenti, hogy egy minőségi készház tavaly még
jellemzően 180-200 ezer forintos négyzetméterára mostanra 250 ezer
forintra kúszott, de ha a cég a pénzénél szeretne lenni, inkább 300 ezer
forint körül kell számolnia.
-----------

Tehat egy vadi uj 100 m2-es kertes haz kb 30 millioba kerul haszonnal egyutt?
augusztus 08. | 10:38
előzmény: #16887  ncseed
augusztus 07. | 09:37
előzmény: #16885  pitcairn2
ezt is megértem, hogy egyetértünk valamiben! :)))
augusztus 07. | 09:34
előzmény: #16882  ncseed
bár las vegasban elképzelhető, hogy 20 millióból már tényleg lehet vmi többé kevésbé normális lakást venni

de las vegas nem tartozik a drága városok közé az usában
augusztus 07. | 09:31
a közveszélyes gettókban egyébként elképzelhető, hogy tényleg lehet házat venni egy budapesti panel árából, de nem hiszem, hogy bárki is szívesen lakna ott...
augusztus 07. | 09:28
Las Vegasban a medián házár 218 ezer USD

link
augusztus 07. | 09:17
előzmény: #16880  Vortex
Nem mellesleg három BP "átlagos" panel árával (3*22=66M) már bőven benne vagy a vagyonod alapján az országos felső 10%-ban.... tetszik, vagy sem de ez van. Feltételezem abban azért egyet értünk, hogy itthon ezzel a pénzzel nagyobb "király" vagy mint ámerikában ;)
augusztus 07. | 09:07
előzmény: #16880  Vortex
Nem "így gondolkozom", hanem ámerikába készülő barátunk elkezdett itt arcoskodni, hogy egy bp panel árán ő medencés kacsalábon forgó házat vett LV, sőt rögtön kettő árán kettőt. Úgy állította be, mintha a 15-25 millából (nem tudom mit adott el) bármi - kinti szemmel - háznak nevezhetőt lehet venni...

Bár nem élek kint - és mint meg tudtam ezért ne is mondjak semmit - de olvasni azért szoktam, és erősen kétlem, hogy ugyanazon pénzen vett kinti kunyhóval társadalmilag ugyanoda a szintre érkezel kint mint az itthoni bp panellel. Ha a cikket elolvastad amit linkeltem akkor tudod miről beszélek...

Él kint ismerősöm nagyon régóta Miami-ban családdal (már állampolgárok) és tőle nem azt hallottam, hogy annyira olcsó lenne arrafelé az ingatlan vagy az élet, az orvosi ellátásról inkább nem is beszlnek. A mai napig itthonról támogatják őket a szülők súlyos tízmilliókkal, hogy az ottani szemmel elfogadható színvonalon éljenek. De tudod mit, beszélek vele megint mibe kerül egy elfogadható áz arrafelé...
augusztus 07. | 03:41
előzmény: #16879  ncseed
Oké, panelkirály neked is sok szar bérlőt !!!
augusztus 06. | 22:46
előzmény: #16873  ncseed
"Na, már most a három panel árával nem tudom hol leszel a kinti hierarchiában de feltételezem, hogy nagy király! :P"

Ha így gondolkozol, Budapesten ne költözz jobb környékre, mert a három panellel már ott sem leszel király :))
augusztus 06. | 22:18
előzmény: #16878  cerulean
Aztán csak okosan, nehogy egyszer már csak itthonról nézegesd a google maps-en a bungallow-idat... :))))) link
augusztus 06. | 20:29
előzmény: #16876  mamoka47
Kutyaól??
Azért havi 200 dollár a közös költség,ugye ???!!!
Te micsoda veréb vagy !
augusztus 06. | 17:51
előzmény: #16875  cerulean
ez a topik nem arról szól ki mekkora izgalomra vágyik vagy hogy hol járt/élt életében, az egy másik téma.
"Téma: Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru"

Hidd el rajtad kívül is rengetegen élnek külföldön és bár mindenki csak arról ír mindenhol milyen szuper, de attól tartok nem mindenkinek úgy jött be minden ahogy szerette volna, csak hát erről senki nem szívesen beszél... Ettől függetlenül kívánom neked, hogy legyen szerencséd kint, de hidd el az EU-ban és Magyarországon is lehet jól és boldogan élni.... világ viszonylatban BŐVEN jó helynek számít Mo, persze nem mindenki látja így az itthon élők közül.
augusztus 06. | 17:50
előzmény: #16875  cerulean
Megjegyzem 2 panelt adtam el Füredin,és 2 lakást vettem érte Vegasba. Figyelj haver,maximum kutyaólat vagy valamelyik gettóban vettél te lakást kb 40-50000 dolcsiért. Leírod ,hogy Vegas. Oda ne rohanjak. Alsó hangon ami nekem elfogadható állapotú az min 1milla/nm
augusztus 06. | 17:13
Mindenesetre az én kalandom izgalmasabbnak tűnik,mint a Tiéd....
Arról nem beszélve,hogy az ami Veled megtörtént ,mással is megtörtént(pl:Velem is)
Szóval napi 30-40 kommentet biztos nem ér a storyd !!!
augusztus 06. | 17:01
Hát akkor sok forintot NEKED !
augusztus 06. | 16:55
előzmény: #16871  cerulean
Hát sok mindent mondtak már rám, de hogy buta azt még nem.

Bár szerinted az olvasástól buta lesz az ember, de ajánlom figyelmedbe az alábbi érdekes cikket: link

Na, már most a három panel árával nem tudom hol leszel a kinti hierarchiában de feltételezem, hogy nagy király! :P

Addig mi itthon elkapirgálunk a kis szemétdombunkon és tátott szájjal hallgatjuk a medencés mesélőt mikor időt szakít ránk és bekukkant fórumunkra, hogy megossza élményeit.
augusztus 06. | 16:50
előzmény: #16869  ncseed
7.Ne okoskodjál mán a panelból,Öcsém !!!

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE