Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin ma, 00:14
Előzmény: #226960  izommanujra
#227035
Úgyis kitalálható az eddigi hozzászólásaidból, hogy ez most nem a külváros lett volna. :) És hogy a tavaszi  vételed sem az volt. :)
Pistike12 csütörtök, 19:22
Előzmény: #227033  Rincewind2
#227034
Nalunk most targyaljak az allamkotvenyvasarlast az extraado csokkenteseert. Vszinu a lakossagi kiaramlas lehetosege miatt
Rincewind2 csütörtök, 18:10
Előzmény: #227028  Pistike12
#227033
Én már várom az önkéntes kamatmentes100 éves futamidejű állampapír vásárlásra történő felhívást, mert ha nem jegyeznek önként a bankok akkor......
TitusPullo
TitusPullo csütörtök, 17:35
#227032
ma olvastam hogy csak az önkéntes nypénztárak lesznek lehetnek belevonva az adómentes feltörésbe ha lakáscélra használják, egyellőre. (ha volt már elnézést).
https://24.hu/fn/gazdasag/2024/09/19/nyugdij-epitoipar-nagy-marton-befektetes-lakasfelujitas-megtakaritas/
Xis24 csütörtök, 16:37
Előzmény: #227028  Pistike12
#227030
Nekem van eladó házam ha érdekel valakit... rá is szorzok menten 100%-ot a beker árra .. hát de így már csak piszok drágán tudom adni 😃😃😃 ha viszi valaki majd  veszünk valami tengerparti kecót vagy bérlünk valami befuccsolt olcsó AIRBNB lakást 😃 Menjenek csak az árak. Hajrá 😃
Murdoch csütörtök, 16:26
Előzmény: #227028  Pistike12
#227029
Minek, hiszen minden nap van n+1 cikk, hogy óriási fordulat van a piacon, rakéta, ömlenek a vevők stb.
Pistike12 csütörtök, 16:21
#227028
Nagy Marton "
  • Arra kérte a bankokat, hogy a lakáscélú hitelek THM-szintjét önkéntes alapon szorítsák 5 százalék alá." 

  • Pont:) 
    2345678 csütörtök, 13:33
    Előzmény: #227026  Ecnedam
    #227027
    Szerencsés a kollégád, hogy nemcsak exportra termelt. Ezért kialakult egy vevőköre. ha ma kezd valaki vevőkört építeni, akkor elkésett .
    Ecnedam
    Ecnedam csütörtök, 12:18
    Előzmény: #227021  2345678
    #227026
    kollégám is méhészkedik. A családnak tőle veszem a mézet. 4 éve nem emelt árat, azt mondja egyszerűen nincs tér árat emelni így egyre kisebb a profit rajta, ha a befektetett munkát óraszámot szembeállítja a profittal tul.képp meg sem éri csinálni. De neki ez hobbija is így nem hagyja abba.
    2345678 csütörtök, 10:44
    Előzmény: #227024  Xis24
    #227025
    Ez tényleg így van. Ismerek egy méhészt  aki még jóidőben és jó áron kiszállt a méhészetből. Most egy 20 szobás munkásszálló boldog tulajdonosa. Azt mondja nagyon jó.
    Xis24 csütörtök, 09:52
    Előzmény: #227021  2345678
    #227024
    Nincs olyan, hogy valami örök.Sok peldát láttam én is, hogy ha valami megy pár évig akkor azt hiszik örök, aztán úgy számolnak, hogy mindig az lesz. Ha váltani kellene akkor nehezen, sehogy nem megy, mert amikor jól megy, akkor nem tőkeképzésre használják a pénzt, hanem elköltik.
    2345678 csütörtök, 09:43
    Előzmény: #227022  slash
    #227023
    Pontosan így van. 
    slash csütörtök, 09:38
    Előzmény: #227021  2345678
    #227022
    Méhészet ügyben nem a kevert kínai meg dél amerikai silány import  méz tette tönkre a hazai ipart? 
    2345678 csütörtök, 09:17
    Előzmény: #227013  Xis24
    #227021
    Van egy családi méhészetünk. Jó jövedelem kiegészítést adott évtizedekig. Azt gondoltuk, hogy ez mindig így lesz. Azzal kezdett elromlani a helyzet, hogy egyre többen értesültek arról, hogy a méhészet milyen jó. Egyre többen kezdtek bele. Itt lett Európa legnagyobb méhsűrűsége.( A pergetett mézet én bérleti díjnak tekintettem amit joggal szedtem be a méhektől a tőlem kapott méhlakás használatáért. De a  bérleti díj évről évre csökkent a megnövekedett családszámok miatt és a klímaváltozás miatt és a többi dolog miatt is.) Sokan már csak ebből akartak megélni. De ennek már vége. Nem lehet belőle pénzt kivenni. Gyakorlatilag megszűnt az export. És ennyi mézet nem vesz fel a hazai piac Szóval sokan gondolták, hogy majd ebből fognak megélni Ennek vége van. Így aztán a fő állású méhészek is szépen visszamentek  a szakmájukba és elkezdtek újra dolgozni a régi szakmájukba.
    Stg csütörtök, 08:19
    Előzmény: #227019  Murdoch
    #227020
    Ahha.nem követtem .
    Murdoch csütörtök, 07:16
    Előzmény: #227017  Stg
    #227019
    Kaliforniából vitt Musk mindent amit lehetett, a Tesla székhelye már évek óta Texasban van. 
    https://www.bbc.com/news/articles/c1vd097z7rvo
    slash csütörtök, 06:57
    Előzmény: #227011  J0hnnyEnglish
    #227018
    Mivel itt lakom a környéken, tegnap hívtak embereket a Rómaira zsákokat tölteni. Érdekes amikor nyáron lent voltam a magán yacht clubba meg a lekerített elit luxi teraszokra nem engedtek be. Fura ez én mondom..
    Stg szerda, 22:42
    Előzmény: #163369  mpagnes
    #227017
    Tesla nem ott van?
    Valahol a nyugati parton nem?
    Xis24 szerda, 22:24
    Előzmény: #226988  Xis24
    #227016
    Berlini kommentje miatt, ha már szóba jött...biztos ami biztos beírom ,hogy én  természetesen a  német Bayer AG-re gondoltam.😃.. mielőtt valaki félreérti.  😃 Na az egy érdekes kérdés.  😃 Jó éjt.
    Xis24 szerda, 22:12
    Előzmény: #227014  Xis24
    #227015
    Nézem a trendet.😃 De  csak heti adatokat írok majd 😃
    Xis24 szerda, 22:10
    Előzmény: #226840  Xis24
    #227014
    Vi ker eladó lakások száma 1354. 
    Xis24 szerda, 21:46
    Előzmény: #227009  hubi2
    #227013
    Részben. A lefagyásos piacon is el lehet adni természetesen, csak nem optimális áron és nem akkor amikor akarja az ember.. Ugye azt soha nem tudjuk miért és miből alakul ki lefagyás.  Olyan világban élünk, hogy kiszámolja az ember, hogy milyen jól fog járni 1 év múlva aztán lehet, hogy reggel felkel elolvassa a híreket és éjjel borult minden. Nem csak az ingatlanra vonatkozik ez természetesen. Csak az ingatlant nem olyan könnyű konvertálni... ha mégis csak rákényszerül az ember. Nagy erők mozognak mostanában. Nincs olyan, hogy valami biztos úgy lesz, ahogy most kinéz. Melyik átlagember gondolta volna 2020 január elsején vagy 2022 elején, hogy mi lesz. Szóval hipergyorsan is ki lehet esni a játékból. Gondolja az ember ...el fogja tudni adni amikor csak akarja ...max kicsit alámegy a többi árnak. Hát szerintem nem biztos, én megtapasztaltam már milyen az, ha egyik héten jönnek érdeklődők csapatostul...aztán hirtelen semmi.. telnek múlnak a napok, hetek  és a kutya fel se hív.  Kérdés ki mennyire akar épp szabadulni, akkor az ingatlantól ha lefagy a piac vagy kérdés tud-e egyáltalán szabadulni. Na de ne fessünk minduntalan ördögöt a falra, reméljük semmi rossz nem fog történni mostanság.
    J0hnnyEnglish
    J0hnnyEnglish szerda, 20:54
    #227011

    Sokak arcáról letörli a vigyort a mostani dunai árvíz! A vízügyesek és a polgármesterek szerint exponenciálisan megnőtt az ártéren életvitel szerűen élők száma.
    Nyilván ez is egy ok okozata és 2013 kellően régen volt covid/árrobbanás...stb
    Atti szerda, 19:48
    Előzmény: #227008  berlini
    #227010
    Amit én néztem garzont az annyira pörög, hogy kora délelőtt néztem, 1-2 óra múlva már nem volt meg.
    Szerintem ebben a formában nem akarnak engedni, de nem vagyok szerelmes a projektbe.
    Ha nagyon nem tettszik, nem szerződök.
    hubi2 szerda, 19:30
    Előzmény: #227002  Xis24
    #227009
    Az ingatlan vételára az eladó kezében kilép a játékból?
    Sőt, pont ott lép be inflációt gerjeszteni a frissen nyomtatott lakáshitel pénz...
    berlini
    berlini szerda, 17:43
    Előzmény: #226983  Atti
    #227008
    2017-ben napokat forditottam a cégek "átvilágitására"
    (Facebook csoportokat is néztem, elégedettségi mutatókat korábban átadott lakóparkjaiknál. stb)
    Ez hiányzik a bayer-nél most.
    Ami tudható, hogy erősen be van kötve a NER-be és a nagyok közé tartozik.
    De a 60%-ot sokallom.
    Kis segitség.
    A Cordia és többet akart előlegnek 2017-ben mint 25%.
    Árból nem voltak hajlandók engedni, de drasztikusan le lehett alkudni a befizetendő előleget.
    berlini
    berlini szerda, 17:37
    Előzmény: #226947  zajec
    #227007
    "Tudatos es mezei lakossagi  befektetoknek van allampapir szamlajuk. Ezt saccolom 50%ra. Mivel infla felett fizet kamatot es biztonsagos ezert megtartjak sztem."
    Az állampapirok többsége egy erősen kisebbség kezében van.
    Őket nem nevezném mezeinek.
    Miután a magyar állampapir nem biztonságos és az elcsalt infláció statisztika miatt nem hoz reálhozamot, ezért csak annak érdemes benntartani, akinek a befektetése még egy kis lakás önerejét sem éri el.
    A nagpénzek megmozdulnak.
    Részvények- ingatlanok, dollár, arany
    Xis24 szerda, 16:24
    Előzmény: #227005  Xis24
    #227006
    Na de megyek is mielőtt jön L bácsi és elküld melegebb éghajlatokra, hogy írom itt a hülyeségeimet.. Na de igaza is van.. Tegyük hozzá 😃
    Xis24 szerda, 16:17
    Előzmény: #227004  Atti
    #227005
    Az aki nem az összes vagyonával játszik az nyugodtan játszhat, mert ha futtat olyan összehasonlítást, hogy jó jó drága de máshol mégdrágább ott ki is jön, hogy drágulhat még.  Viszont ahogy a cikk is írja.. egyre nehezebben lesznek új belépők. Már közel sem biztos hogy a dagály minden szemetet felemel.. ahogy tartja a mondás. Oda kell figyelni és számolni azzal, hogy mi van akkor ha beragad a dolog.
    Atti szerda, 16:05
    Előzmény: #227002  Xis24
    #227004
    Fene tudja mi lesz.
    Én már az 5 évvel ezelőtti 600 ezer/nm új építésű árra is azt mondtam, hogy ez már agyrém.
    Aztán nem sápítozni kellett volna, hanem venni 2-t.
    :-)))
    Atti szerda, 16:01
    Előzmény: #226991  Pistike12
    #227003
    Befektetésre lenne.
    Nem annyira zavarna a légi folyosó.
    Xis24 szerda, 15:54
    Előzmény: #227001  tihamer
    #227002
    Nekem van mindig egy olyan fantazmagóriám is, hogy az ingatlanpiacnak azért is kell szárnyalnia, hogy elégesse a plusz pénzeket, így a bértömeg vagy jelen esetben + kamattömeg növekedése nem okoz hatalmas inflációt. Csak az a kérdés mint a részvényeknél ami nyomott egy 4-es 5-ös szorzót ,hogy mennyire hisszük már el, hogy nagyon jól járhatunk, ha követjük a trendvonalat és bizonyossan lesz vevő az emelt árfolyamra is. Azért 1 egység ingatlant csak 1 ben lehet eladni. A részvényt meg aprózva is.
    tihamer
    tihamer szerda, 15:44
    Előzmény: #227000  tihamer
    #227001
    "Kérdés viszont, hogy ha a gazdagok pénzét ilyen módon rászabadítják az ingatlanpiacra, az jót tesz-e majd az országnak? Vagy még nehezebbé teszi majd az ingatlanvásárlást azok számára, akiknek eddig is csak álom volt a saját lakás a magas árak, a hiányzó önerő és a még most sem olcsó lakáshitelek miatt. "

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek