Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
borembuk ma, 07:58
Előzmény: #109548  FeherTibi
#109550

Metanal én is fogom a fejem. Duplázásnal kiszálltam. És ha előre tudom, hogy 500%-ot hoz allin mindent bele teszek. De hát ilyen ez...
bankos
bankos ma, 06:51
Előzmény: #109548  FeherTibi
#109549
Menni fog az Intel szerintem egyszer és jó lesz....a kérdés csak , hol lesz az alja.
Én inkább veszek drágábban , ha letisztult a kép , de bele nem ragadok semmibe már....kidobom mínuszban is azzal a jeligèvel , hogy nem jött össze nézzünk mást 
FeherTibi ma, 01:20
Előzmény: #109538  bankos
#109548
emllitek még egy érdekességet. Pár éve (2-3 éve)  Meta-t vettem, kerestem vele mondjuk kb 28 %-ot. 29x körül eladtam, fel is ment 38x körülre, de éreztem, késő beszállni, nem foglalkoztam vele. Egy bizonyos idő mulva ujra megnéztem, 240 Euro körül táncolt. Elkezdtem figyelni. Csorgott lefelé, és 19x körül beszálltam. 21x körülre felment, de nem adtam el, csak amikor 204 körülre leesett. A dollár is drágult, gyorsan forintositottam is a pénzt. Utána vettem valamit, már nem emlékszem, mit. A Meta pedig lement 100 alá. Nem tudom, át tudtam volna e oda szállni (nyereségben voltam e a másik papirral), de nem szálltam át,. És utána 1-2 év mulva 500 dollár fölé ment. Tehát itt volt kb 2 év alatt egy 5x-es lehetőség, amit nem használtam ki. Szóval 384 dollárról 100 alá esett, és most mégis milyen erős a papir
Franky szombat, 22:51
Előzmény: #109545  FeherTibi
#109547
Szinte lehetetlen a TSMC-vel csikszelessegben, az AMD-vel X86 CPU tervezesben, az Nvidia-val AI gyorsitokban es a ket utobbival egyben GPU tervezesben es vegul a Qualcomm/ARM-mal fogyasztascsokkentesben egyszerre versenyezni. Plane, h ezek egyuttes r&d budgetje boven meghaladja az Intel budgetjet es eleg csak a sajat teruletukre koncentralniuk. Messze meg az alagut vege.
Bodegue szombat, 22:30
#109546
Thyessenkruppról tud valaki valamit? Német adatokhoz nehezebb hozzáférni szerintem.
ATL en van? Mi történt ezzel is?
FeherTibi szombat, 22:05
Előzmény: #109544  boxika
#109545
Igen, de jelentes elott kellett volna kiadni pl. az elozo negyedevre visszatekintve
boxika szombat, 21:21
Előzmény: #109543  FeherTibi
#109544
A profit warning ki lett adva a következő negyedévekre, azért esett ekkorát.
FeherTibi szombat, 20:25
#109543
Egy profit warningot azert kiadhatott volna az Intel. Majd lehet meselek meg a "sztorimrol" hadd tanuljon mas
FeherTibi szombat, 18:51
Előzmény: #109541  FeherTibi
#109542
XY 65 éves amerikai Sam vagy John mérnökök Nyugdijba akarnak menni, és van egy csomó részvényük. Lehet, verik az Intel asztalát a szintén 65 éves Clara-val meg Peter-rel, hogy vigyék feljebb az árfolyamot, mert nyugdijba mennek, és kell a gyereknek is a pénz. A meglévő alkalmazottak verhetnék az asztalt, hogy anyagi érdekük a magasabb részvény árfolyam, Mindez nem lenne, ha nem lenne céges részvény opció, de egy szinttől feljebb van. 
FeherTibi szombat, 18:47
Előzmény: #109536  FR73
#109541
de nem csak én és a kisbefektető van minuszban, hanem valószinüleg az Intel vezetők is, mert ők is részvény birtokosok. Vagy esetleg kiszálltak a jelentés előtt. XY felsőbb szinten lévő Intel munkavállalónak valószinüleg sok Intel részvénye van. Ha épp nyugdijba akar menni, nem mindegy, hogy 20 vagy 40 dollárt ér a részvény, és nem szivesen vár éveket. Az Intel alkalmazottai is szidhatják ezért a céget. Lehet, hogy mondjuk a menedzsment úgy alakitja a dolgokat, hogy azért menjen már fel a részvényár valamennyit, mert egy kis dolgozói elégedettség kellene. Mi van, ha a vezető mérnökök lépnek le a rossz teljesitmény miatt ? Azt gondolom, hogy ezen okok miatt, hogy legalább a megmaradt alkalmazottak bizzanak a cégben, kicsit feljebb kellene mennie az árfolyamnak, Mondjuk 25-30 dollárra, ahogy lentebb irva lett. Biztos vagyok benne, hogy az Intel tudott volna jobb jelentést csinálni, ha nem a Foundryt erölteti. Ne felejtsük el azt se, hogy nemcsak az Intel rughat ki embert, hanem emberek, akár jó szakemberek mehetnek el maguktól, mert más cégek jobbat kinálnak. Tehát nem az van, hogy a megmaradt emberek tapsolnak örömükben, hogy "De jó, nem rugtak ki !" Ilyen helyzetben gyakran az emberek elkezdik nézni a LinkedIn-en a munkákat, és majd lelépnek, vagy bérköveteléssel, vagy részvény árfolyam kis mértékű felhajtására vonatkozólag tesznek kérést. Tulajdonképpen úgy tekinthetek magamra, mintha Intel dolgozó lennék, mert részvényem van. De a fizetést másik cég adja. Ha az Intelnek rossz részvény árfolyama van, nyilván az Intel alkalmazott is megérzi a részvénye árán keresztül. Szerintem az Intel túlhuzta a Foundry eröltetését, és nem figyelt a a saját termékeire., pedig vannak jó termékei. Lehet, hogy Gelsinger azt mondja, "Na jó, kicsit lazitsunk a Foundry tempoján, és legyen egy 30 dolláros árfolyam, hogy megnyugodjanak a kedélyek", Mert szerintem meg tudná csinálni. 30 dolláros árral elégedett lennék, akkor is, ha még azzal is vagy 25 % minuszban lennék,
Franky szombat, 18:23
Előzmény: #109530  FeherTibi
#109540
Most megszivtam az Intel-lel, ez tény, 38.6 dolláron vettem. Ugyanakkor nem pánikokolok, sokkal tapasztaltabb vagyok mint mondjuk 10-15 éve. Az Intellel majdnem akkora minuszban vagyok, mint amennyi  pluszt összeszedtem 2-2.5 év alatt. De korábban dupláztam, ezért nem visel meg most annyira az Intel helyzete. Az új stratégiám, hogy nem szállok ki veszteséggel, ha a cég komoly.
ha sokan gondolják így, mint te, akkor még lehet lefele potenciál, még nem végeztek ki mindenkit. :-( 
bankos
bankos szombat, 18:19
Előzmény: #109538  bankos
#109539
Amúgy én is követem , várom , hogy letisztuljon a kép
bankos
bankos szombat, 18:14
Előzmény: #109533  FeherTibi
#109538
Van esély erre amit írsz , de túl egyszerűnek tűnik... És mi van , ha pl 5 év mire újra ott lesz az Intel , hogy csak nullában legyél.... Mi van , ha innen tényleg 10ig esik aztán a poklot járod meg az idegeiddel..
Nem irigyellek , egy nehéz döntést kell meghoznod, kívánom a legjobbakat!
Én is voltam már így , és azt tanultam belőle , hogy elengedem a francba....lehet vissza megy majd , de csak lehet.. inkább megpróbálom mással megkeresni , ami úgyszint lehet sikerül..
TheSnake2020 szombat, 18:05
Előzmény: #109536  FR73
#109537
A tőzsde ma egy kaszinó. Ennyi. Ott se nyer vissza senki semmit. 
FR73 szombat, 17:52
Előzmény: #109535  FeherTibi
#109536
Olyannak tűnsz, mint aki a kaszinóban vissza akarja nyerni a veszteségét. Elmúlt évben buktában dobtam a BAYN és VOW3-at is. Helyette lett IBB1.DE és arany etc. Most 25-30%-kal jobban állok, mintha megtartottam volna a két buktát.
Ha jobb lehetőséget látok, én elengedem, ami van
FeherTibi szombat, 17:44
Előzmény: #109534  FR73
#109535
igen, most ez a kettő van.
Ha a Wizzair-es számlával esetleg nyerni tudok, netalán többször is, akkor azzal az Intel-t tudnám higitani.
Az Intelt április elején vettem, amikor a Gaudi 3-at bejelentették. Egyébként még előtte, márciusban amikor a Foundry-val kapcsolatban jött egy hir, egy elemző 100 dolláros célárat mondott az Intelre, éjszaka After Hoursban kb 42 dollárról 48 dollárra is felment az ár, de ez csak After Hours volt. Majd a 7 billiós Foundry veszteség hire vitte le az árfolyamot. Ekkor jött a Gaudi 3 bejelentés, amitől az eső trend megfordulását vártam, ekkor léptem be.
Nyilvánvalóan nagy hibát követtem el, mert már áprilisban olvastam a 13. és 14. generációs processzor hibákról. Akkor már megvolt a részvényem, a hibák miatt ki kellett volna szállni.. Illetve legutóbb 2 hetre Trump megszólalásakor is 37 dollárra ment fel a részvény. Az lett volna az ideális pillanat kiszállni kis veszteséggel. Volt fantázia az Intel-ben a jelentés előtt. Úgy érzem, a cég becsapta a részvényeseket. 
FR73 szombat, 17:29
Előzmény: #109533  FeherTibi
#109534
Tehàt 2 részvényed van igazából. Bátor vagy, majd elválik, hogy sikerül neked.
FeherTibi szombat, 17:25
Előzmény: #109532  FR73
#109533
én a 2 %-nál rosszabbul diverzifikáltam, bár az Intel mellett volt Raiffeisen is, amivel nemrég 10 %-ot hoztam 2 hónap alatt (17 -> 18,7 Euro,  ez a nemrég irt 50 %-on felül 10 %, de most kevesebb tőkével csináltam). Ezt a nyereséget Wizzairbe tettem. A tervem az volt, hogy ha az Intellel pluszba kerülök, akkor Microsoftba teszem, illetve jobb diverzifikáláson is gondolkodtam. De ez a terv most eluszott.  Tehát most Intel-ben és Wizzairben vagyok, de az Intelben több pénzzel. 
És most kell, hogy előjöjjön a 15 év tapasztalata, stressz tűrő képessége. Akkor 2011-ben a General Motors-ból komoly veszteséggel szálltam ki. De most nem szállok ki az Intelből, pedig részvényárak majdnem ugyanolyanok most mint akkor. Akkor a General Motors-t az állam mentette meg (mielőtt beszálltam volna), most az Intel-t tolja az állam. Leesett mindkettő, és a General Motors, bár már nélkülem, de felment. 
FR73 szombat, 16:04
Előzmény: #109530  FeherTibi
#109532
Mennyire diverzifikálsz? Nekem van egy olyan szabályom, hogy egy bizonyos részvénybe max a töke 2%-a mehet.
TheSnake2020 szombat, 15:55
Előzmény: #109518  Bodegue
#109531
A JPYHUF szerintem most nehéz terep lesz. Én beírtam ide is, de most kiszálltam a JPYbol . Az 50 hetes mozgoatlagok közelednek és ázok szerintem egy időre megfogják.  A 200 naposat is illene azért visszatesztelni. A Bollingernek is túl tágak jelenleg. Közelítünk a hónapos felső szalag. A tőzsdék szigetek is talán betöltésre kerülnék, mert ez így nagyon erős. Ahhoz JPY erősödés kell, mert a carry nyomás túl erős. Továbbra is az a meglátásom, hogy a JPY hosszú távon kulcsa lesz mindennek. Bődületes carry épülhetett ki benne az elmúlt években. 
FeherTibi szombat, 15:23
Előzmény: #109482  FR73
#109530
illetve inkább a valóságot mondva, azért a teljes tőkém egy jól látható részével tőzsdézem, tehát nem igaz, hogy csak egy nagyon kicsivel. Másfelöl erre a pénzre nincs most szükségem, van készpénzem is. Egyáltalán nem a tőzsdéből élek, 15 év alatt semmi pénzt nem vettem ki a tőzsdéről. 13 év vegyes eredményei után,  2022-től (a háborutol kezdve) 2 év alatt 2024 év elejére sikerült duplázást elérnem (mondjuk ez nem volt azért nehéz), úgy hogy egy nagyon kis OTP minuszt (többször is voltam OTP-ben), és egy 0 % közel Volkswagen befektetést leszámitva mindig nyertem. Az emlitésre méltó eredmények 2022 áprilisa óta  : OTP 30 %, Wizzair 15 %, Raiffeisen 50 %. De voltak kisebb egyéb sikerek is. 
Most megszivtam az Intel-lel, ez tény, 38.6 dolláron vettem. Ugyanakkor nem pánikokolok, sokkal tapasztaltabb vagyok mint mondjuk 10-15 éve. Az Intellel majdnem akkora minuszban vagyok, mint amennyi  pluszt összeszedtem 2-2.5 év alatt. De korábban dupláztam, ezért nem visel meg most annyira az Intel helyzete.
Az új stratégiám, hogy nem szállok ki veszteséggel, ha a cég komoly. Persze ha látok egy nagyon jó lehetőséget, akkor lecserélem az Intelt, de egyenlőre nem gondolkodom ezen. Elviselem a minuszt, és várok, hónapokat, akár 1-2 évet is. 
Zedisdead szombat, 14:20
Előzmény: #109528  FeherTibi
#109529
Azért azt a CEOt még keresni kell egy ideig, aki nem Bagdad Bobot játszik, ha a sajat termekeirol van szo. Ha olyan jók lennének a termékek nem stagnálna a yoy árbevétel, mikozben amd duplazott. Ha még egy két Qt elbasznak yield problemakra, siman lemegy 10 ala a rv. Rovid tavon 25-30 koze varom. Gelsingernek elore kellett volna latnia az ertekesitesi problemakat es megkezdeni a leepitest.
FeherTibi szombat, 14:01
Előzmény: #109517  Zedisdead
#109528
tegnap megnéztem egy 10 perces beszélgetést Gelsingerrel a jelentés után (e jelentés utáni 1 órás videot kihagytam). Nekem nem tűnt olyan rossznak, amit mondott. Elmondta, hogy több termék esetében is a legjobbak között vannak. És beszélt e leépitésről is. Szerintem teljesen racionális. Rengeteg ember van az Intelnél, lassan olyan, mint egy Charity szervezet. Az AMD-nél és Nvidia-nál sokkal kevesebben dolgoznak. Leépités és osztalék vágás otán a következő jelentés szerintem jobb lesz. Olvastam, hogy jövőre lefoglalták a teljes ASML kapacitást. Azt mondjuk nem tudom, ez hogy érinti a riválisokat, esetleg visszaveti e őket. Sokat várok a Gaudi 3-tól. Jelentősen olcsóbb, mint az Nvidia H100-as, és a Blackwell B200 még nincs a piacon. Miért ne lehetne sikeres ? 
pomperj
pomperj szombat, 13:53
Előzmény: #109525  papafilip
#109527
a multheti legjobb szektorok mind a defenzivek voltak  (restaurant a kakukkfioka, talan olimpia miatt)
.
https://imgur.com/a/HWdvQgz
pomperj szombat, 13:52
Törölt hozzászólás
#109526
papafilip szombat, 13:13
Előzmény: #109524  kajli_man
#109525
Nem aggódok a minusz miatt :D 
Én is kétlem hogy átugraná a versenytársakat, azt mint nagy bull elképzelés írtam, de sztem az lesz, hogy nagyjából pariban lesznek és mondjuk a Gaudi meg újabb hasonló gyártásokat legalább haza tudják vinni és nem azzal is TSMC-t erősítik, meg valamennyi business-t elszipkáznak. Szóval ebbe én nem látok banrobbantást, de mondjuk egy 3-4-5 éves távlatban lehet benne némi nyereség ezekről az árfolyamokról.
De nagyon túlbeszéltem, az arnybányász ETF-em meg a RIO sokkal jobban hoztak és a következő 1 évre azokban többet látok.
kajli_man
kajli_man szombat, 12:57
Előzmény: #109516  papafilip
#109524
Nem tőlem kaptad a minuszt, viszont én abban kételkedem, hogy az Intel átugraná az amúgy rendkívül profitábilis, bővülő versenytársakat fejlettségben. De ettől szép a részvénypiac, mindenki mást gondol, más miatt vásárol vagy éppen ad el 😉
FeherTibi szombat, 12:41
Előzmény: #109515  kajli_man
#109523
TSMC tervez gyarat Nemetorszagban is
Boole szombat, 12:37
Előzmény: #109520  pomperj
#109522
Köszönöm, nagyon profin összeszedted. Szerintem hamarosan minden támogatás a bányászok mellett lesz, főleg, ha az energia kicsit mérséklődne. A LAC is lassan eléri a vételi zónát. Kb. 1,9-2 USD lehet a vállalati érték részvényenként.
pomperj
pomperj szombat, 12:35
Előzmény: #109518  Bodegue
#109521

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek