Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeherTibi 2024. 08. 04. 15:52
Előzmény: #109559  FeherTibi
#109560
Bar tudom, ez egy vagyalom, de hatha az amerikaiak elkezdenek hinni a "Made in America"'-ban, mert eddig foleg Trump, az Intel vezetoi es meg kevesek hisznek benne. Azonban a "Made in America" egy esszeru terv. Ha tomegek hisznek benne, akkor mar nem csak az EPS szamit. Egyebkent miert vesz ilyen olyan reszvenyt az ember ? Altalaban a pillanatnyi hirek alapjan. Sokan el se olvassak a jelentest. Latnak egy szalag cimet, hogy celaremele van, bele se olvasnak, rohannak venni. Ha a Wall Street elkezdene ajnarozni a "Made in America"'-t, az egy katalizator lehetne. De foleg egy esetleges Chips Act 2
 
FeherTibi 2024. 08. 04. 15:36
Előzmény: #109557  pomperj
#109559
En emlekszem az emlitett cegekre, talan azert is, mert informatikaval foglalkozom. A DEC PDP 8 (?) ast Magyarorszagon egyebkent  TPA neven koppintottak le a 80-as eveben. Valoban, a 90-es evekben a Compaq jobb gepeket is csinalt mint az IBM, emlekszem, mar akkor olvastam rola. Ha jol tudom, a Compaq vette meg a DEC-et, majd a Hewlett Packard a Compaq-t vette meg.
Ceg megvetel eseten a veteli ar lehet magasabb mint a piaci ar. Pl. Nvidia a jovo hetem 30 dollar/share aron megveszi az Intelt. Ez is lehet.
Az AI lemaradas tekinteteben ne felejtsuk el, hogy az AMD es Nvidia az AI sikert nem a tobbeves tudatos es tervezett kutatasnak es fejlesztesnek koszonheti, hanem annak, hogy a AI oruletben a GPU-k reven olukbe hullt a piac. Azaz szerintem reszben a veletlennek is koszonhetik a sikert. Az Intel tehat nem lemaradt a verseny elejetol szamitva, hanem ott se volt. Most szall be a versenybe, kiderul, mire jut. Ettol fuggetlenul nyilvan komoly kockazatok vannak a ceg haza tajan, de en az amerikai tamogatas, uj termeket, javulo miniaturizalas es a Tajvani helyzet miatz hosszabb tavon optimista vagyok
pomperj
pomperj 2024. 08. 04. 15:21
Előzmény: #109556  bankos
#109558
pomperj
pomperj 2024. 08. 04. 15:12
Előzmény: #109554  FeherTibi
#109557
Intel siman csodot jelent 1 ev mulva,  mert pl. nem fogja tudni fizetni a mar megkotott epitesi es
szallitoi szerzodesek vetelaraat sem.  
Nincs mas, a maradek know-how engineering tudast megtartjak: felvasaroltatjak valamelyik semicond
 ceggel. 
Mintakent, nos, van-e  aki emlekszik pl. digital (DEC, PDP, VAX)   nevu cegre?  A 2. orias volt IBM utan.
Esetleg Compaq PC?  Mi is tortent veluk, amikor hasonlo helyzetbe kerultek?
NVDA vagy AMD  a mellenyzsebbol kifizet majd egy nevleges (par cent)  arat Intel-ert. 
bankos
bankos 2024. 08. 04. 14:23
Előzmény: #109555  FeherTibi
#109556
Milyen részvényeket tettetek figyelőre? Most, hogy talán lesz lehetősèg olcsóbban venni..
Mondjuk az én kedvencek listám legalább 3/4 része szarrá verve az elmúlt évekhez képest....ha jön egy szép esés nem is tudom hova esnek majd..
FeherTibi 2024. 08. 04. 13:50
Előzmény: #109551  pomperj
#109555
A leepites es osztalek megvagas jobb penzugyi eredmenyeket fog hozni. Tul sok ember volt az Intelnel, Nvidia es Amd sokkal kevesebb emberrel rendkelezik. A leepites csak a logikus ceg reakcio a rossz eredmenyekre. Elkenyeztette magat korabban a ceg, most szigort vet be.
FeherTibi 2024. 08. 04. 13:44
Előzmény: #109551  pomperj
#109554
Ha a konkret outlookot nem nezzuk, akkor az van mint sok masik komoly, nagy cegnel : hirtelen nagyon beesett, mint a Meta a par eve.
Lemaradasban van a ceg, de pl. az Nvidia Blackwell B200-as kesik  megjelenessel. 
Az allam akarja az Intel sikeret, ez fontos. A yahoo forumjaban azt irjak, hogy Amerika nem engedheti meg tovabb a Taiwani gyartast. Ezek szerint mindenfelekeppen elhagyjak Taiwant. De az csak forum, nem a Kormany irja. Egy weblapon meg valami olyasmit is olvastam, hogy az allam nem sokaig fogja nezni az Intel szenvedeset. Azaz az Intel nem egyedul harcol Amd, Nvidia, Tsmc, Qualcomm stb cegekkel, hanem az allammal.egyutt. Kicsiben a magyar tozsden is latjuk, mennyit szamit, ha van allami hatas
Zedisdead 2024. 08. 04. 13:23
Előzmény: #109551  pomperj
#109553
Konkrétan az intel mindig a tsmc előtt járt a történelemben, az EUV lépcsőt hagyták ki, kb 5 éve, azt szivják most. Nem értem miért ne versenyezhetnének hirtelen a tsm el a core businessükben.
Zedisdead 2024. 08. 04. 13:16
Előzmény: #109547  Franky
#109552
Ugyanezt el lehetett mondani az AMDről 19ben. Akkor is mindenk8 rohadt szkeptikus volt. Aztán DCben már pariban vannak intellel, árfolyam meg legalább 300% ot ment. Nekem legalábbis volt 30 dolláros AMDm még a békeidőkben. Igaz eladtam 50en és örültem mint majom a farkának. 
pomperj
pomperj 2024. 08. 04. 12:42
Előzmény: #109541  FeherTibi
#109551
Intel
Kijottek Q2 jelentes  utan  egyszerre 3 rossz hirrel:
1)A kb. 100k alkalmazottbol 15k fo  elbocsatas jon
2)Az osztalek felfuggessztve  (eddig se sok 0.125$/nev, de mostantol semmi)
3)Igen geynge a Q2 jelentes, de Q3 es Q4 rosszabbra varhato.
..
A piac meg feladta az Intelben valo  remenykedest, es bezuhant. 
A 3 eve meeg 67$ arfolyam most 21$.  A multheti   36$-->21$,   az -42%,
Intel most ott tart arfolyamban, ahol 10 evvel ezelott volt. Az hab a tortan, hogy a 10 evvel ezelotti
EPS=2.30  iden talan   1.10$/sh lesz. Mar ha csoda lesz, mert a varakozas Q2+Q3-ra   0.02 + 0.03 lett.  
.
Az intel-t koveto 49 analistabol 31 Hold vagy Sell ajanlast ad; en meg soha nem lattam ilyen negativat.
AMD server processzora sokkal jobb, nincs vita. ES mi is Gelsinger CEO okos kiutja a vert allapotbol?
Hat, ha nem megy a verseny az amerikai chip csapattal? akkor versenyezzuk a taiwan-i TSM-el.
Ehhez csinaljuk egy oriasi inveszticiot (amire nincs penz, nem is lesz, hacsak Sam bacsi segit),
es hozzunk letre TSM-hez  hasonlo profilt. Es toluk  probaljunk  elvenni 50%-ot a piacukbol !?
Ajjajj, a fuldoklo szalmaszala?
.
Barataim, az Intel  helyzete nagyon  sz.r.    Es  szerintem egyelore sza..bb lesz ennel is.
Multheten a  semicond index, SOXX amugy is bezuhant -25%, a legnagyobb EU Bigtech ASML -35%.
Szoval, TA nyelven a felvezoto csodakorszaknak vege, most mar wave(3 of 3) van lefele. 
Es nem itt a vege.  Mit szolnal INTC 5$ arfolyamhoz?
borembuk 2024. 08. 04. 07:58
Előzmény: #109548  FeherTibi
#109550

Metanal én is fogom a fejem. Duplázásnal kiszálltam. És ha előre tudom, hogy 500%-ot hoz allin mindent bele teszek. De hát ilyen ez...
bankos
bankos 2024. 08. 04. 06:51
Előzmény: #109548  FeherTibi
#109549
Menni fog az Intel szerintem egyszer és jó lesz....a kérdés csak , hol lesz az alja.
Én inkább veszek drágábban , ha letisztult a kép , de bele nem ragadok semmibe már....kidobom mínuszban is azzal a jeligèvel , hogy nem jött össze nézzünk mást 
FeherTibi 2024. 08. 04. 01:20
Előzmény: #109538  bankos
#109548
emllitek még egy érdekességet. Pár éve (2-3 éve)  Meta-t vettem, kerestem vele mondjuk kb 28 %-ot. 29x körül eladtam, fel is ment 38x körülre, de éreztem, késő beszállni, nem foglalkoztam vele. Egy bizonyos idő mulva ujra megnéztem, 240 Euro körül táncolt. Elkezdtem figyelni. Csorgott lefelé, és 19x körül beszálltam. 21x körülre felment, de nem adtam el, csak amikor 204 körülre leesett. A dollár is drágult, gyorsan forintositottam is a pénzt. Utána vettem valamit, már nem emlékszem, mit. A Meta pedig lement 100 alá. Nem tudom, át tudtam volna e oda szállni (nyereségben voltam e a másik papirral), de nem szálltam át,. És utána 1-2 év mulva 500 dollár fölé ment. Tehát itt volt kb 2 év alatt egy 5x-es lehetőség, amit nem használtam ki. Szóval 384 dollárról 100 alá esett, és most mégis milyen erős a papir
Franky 2024. 08. 03. 22:51
Előzmény: #109545  FeherTibi
#109547
Szinte lehetetlen a TSMC-vel csikszelessegben, az AMD-vel X86 CPU tervezesben, az Nvidia-val AI gyorsitokban es a ket utobbival egyben GPU tervezesben es vegul a Qualcomm/ARM-mal fogyasztascsokkentesben egyszerre versenyezni. Plane, h ezek egyuttes r&d budgetje boven meghaladja az Intel budgetjet es eleg csak a sajat teruletukre koncentralniuk. Messze meg az alagut vege.
Bodegue 2024. 08. 03. 22:30
#109546
Thyessenkruppról tud valaki valamit? Német adatokhoz nehezebb hozzáférni szerintem.
ATL en van? Mi történt ezzel is?
FeherTibi 2024. 08. 03. 22:05
Előzmény: #109544  boxika
#109545
Igen, de jelentes elott kellett volna kiadni pl. az elozo negyedevre visszatekintve
boxika 2024. 08. 03. 21:21
Előzmény: #109543  FeherTibi
#109544
A profit warning ki lett adva a következő negyedévekre, azért esett ekkorát.
FeherTibi 2024. 08. 03. 20:25
#109543
Egy profit warningot azert kiadhatott volna az Intel. Majd lehet meselek meg a "sztorimrol" hadd tanuljon mas
FeherTibi 2024. 08. 03. 18:51
Előzmény: #109541  FeherTibi
#109542
XY 65 éves amerikai Sam vagy John mérnökök Nyugdijba akarnak menni, és van egy csomó részvényük. Lehet, verik az Intel asztalát a szintén 65 éves Clara-val meg Peter-rel, hogy vigyék feljebb az árfolyamot, mert nyugdijba mennek, és kell a gyereknek is a pénz. A meglévő alkalmazottak verhetnék az asztalt, hogy anyagi érdekük a magasabb részvény árfolyam, Mindez nem lenne, ha nem lenne céges részvény opció, de egy szinttől feljebb van. 
FeherTibi 2024. 08. 03. 18:47
Előzmény: #109536  FR73
#109541
de nem csak én és a kisbefektető van minuszban, hanem valószinüleg az Intel vezetők is, mert ők is részvény birtokosok. Vagy esetleg kiszálltak a jelentés előtt. XY felsőbb szinten lévő Intel munkavállalónak valószinüleg sok Intel részvénye van. Ha épp nyugdijba akar menni, nem mindegy, hogy 20 vagy 40 dollárt ér a részvény, és nem szivesen vár éveket. Az Intel alkalmazottai is szidhatják ezért a céget. Lehet, hogy mondjuk a menedzsment úgy alakitja a dolgokat, hogy azért menjen már fel a részvényár valamennyit, mert egy kis dolgozói elégedettség kellene. Mi van, ha a vezető mérnökök lépnek le a rossz teljesitmény miatt ? Azt gondolom, hogy ezen okok miatt, hogy legalább a megmaradt alkalmazottak bizzanak a cégben, kicsit feljebb kellene mennie az árfolyamnak, Mondjuk 25-30 dollárra, ahogy lentebb irva lett. Biztos vagyok benne, hogy az Intel tudott volna jobb jelentést csinálni, ha nem a Foundryt erölteti. Ne felejtsük el azt se, hogy nemcsak az Intel rughat ki embert, hanem emberek, akár jó szakemberek mehetnek el maguktól, mert más cégek jobbat kinálnak. Tehát nem az van, hogy a megmaradt emberek tapsolnak örömükben, hogy "De jó, nem rugtak ki !" Ilyen helyzetben gyakran az emberek elkezdik nézni a LinkedIn-en a munkákat, és majd lelépnek, vagy bérköveteléssel, vagy részvény árfolyam kis mértékű felhajtására vonatkozólag tesznek kérést. Tulajdonképpen úgy tekinthetek magamra, mintha Intel dolgozó lennék, mert részvényem van. De a fizetést másik cég adja. Ha az Intelnek rossz részvény árfolyama van, nyilván az Intel alkalmazott is megérzi a részvénye árán keresztül. Szerintem az Intel túlhuzta a Foundry eröltetését, és nem figyelt a a saját termékeire., pedig vannak jó termékei. Lehet, hogy Gelsinger azt mondja, "Na jó, kicsit lazitsunk a Foundry tempoján, és legyen egy 30 dolláros árfolyam, hogy megnyugodjanak a kedélyek", Mert szerintem meg tudná csinálni. 30 dolláros árral elégedett lennék, akkor is, ha még azzal is vagy 25 % minuszban lennék,

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek