Azért Japán speciális mert volt előtte egy Dodge-terv amivel versenyelőnyt biztosítottak Japánnak, Kínánál nem volt/nincs mesterséges mankó amit most megszüntetnek....
Plaza Accord, 1985. Az usa 1eletre kinyirta Japant, amikor gazdasaguk kezdett a fejukre noni. IMHO. Most kina van soron. Lehet hogy *rágósabb* falat lesz
Siman csak mindent a helyere kene arazni; novekedesre kepes szektorok 20-as PE Stabil szektorok 10-es PE Hanyatlo, de nyereseges szektorok 5-ös PE. Es akkor ki lehet szamolni hol a helye a tesla, nvda, avgo es tarsainak. A furdovizzel kiontott csecsemok kozul pedig lehet es kell is mazsolazni, mert jo lehetosegek lesznek.
Az is az érzésem, hogy az emberek mehetnek vissza dolgozni, a tőzsdés játéknak vége, akinek eddig sikerült, az örülhet, és nem biztos, hogy buy the dip lesz, vagy "ripping off the face" korrektív rally felfelé, ahogy tegnap valaki írta..... sok kommentből, még elemzőkéből is nekem úgy tűnik, hogy sokan belealudtak a pozijukba, pl NVDA visszatért oda, ahol nagyon sokan beszálltak.
" Kamatcsökkentésre készülhet a Fed, de mit jelent ez a részvényekre nézve? A Fed korábbi kamatcsökkentési ciklusaiban az S&P500 medián hozama 12 hónappal az első csökkentés után +10%-kal nőtt.Azokban az esetekben azonban, amikor az amerikai gazdaság recesszióba került, az S&P500 medián teljesítménye -15%-os csökkenést mutatott ugyanebben az időszakban! Történelmileg az első kamatcsökkentést követő első 2 hónapban az S&P500-nak lapos volt a teljesítménye.Ha a Fed el tudja kerülni a recessziót, akkor a tőzsde történelem alapján a piacnak több tere van gyarapodásra, növekedésre.A "Fed pivot" végre itt lehet. Ha az amerikai gazdaság valóban recesszióba kerül, a kamatcsökkentés rossz jel a részvényekre nézve.Ha a piacok beáraznak egy 50 bázispontos kamatcsökkentést, az egyértelmű jele annak, hogy a befektetők aggódnak a recesszió miatt ... és várhatóan komoly mennyiségű részvény kerül majd piacra ... az indexek pedig folytatják az esést. Rögös út áll előttünk... "
Nekem lenne egy kérdésem: miért gondolja mindenki azt, hogy ha a FED kamatot vág, akkor minden jó lesz? A market azért esik, mert a vevőnek elfogyott a pénze, és nem tud több autót venni, McDonald'sba menni, Starbucksban költeni, stb, Ha esik a kamat és újra rászabadítjuk az inflációt, akkor mivel lesz jobb? Most valamivel több lett a munkanélküli, de nem hiszem, hogy az a pár ember dönti romba a McDonald's bevételét, hanem a szimpla tény, hogy minden sokba kerül mindenkinek.
Ma reggelre nekem is eszembe jutott a beszélgetésem a kollégával, amikor mondtam neki, hogy jobb a tigris nyomában járni, amikor pomperj azt írta, hogy a befektetők kivonulnak a risk asset-ekből.
Ha megnézel autós helyeket, nagyon komolyan ekézik az EV-t, a használt piacon is gyorsan veszíti az értékét, sok vevő is azt mondja, hogy soha többé, a legnagyobb gyártók is hátrálnak, hybridbe, vagy visszahozzák a régi motorokat.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.