Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
JackOne
JackOne ma, 18:25
Előzmény: #109149  stolz
#109158

Kedves Stolz Kolléga!
Dr Sz.I  tanár úr a '80 évek elejét azt mondta: " A statisztika arra való, hogy az adott hatalom azt mutassa ki amire szüksége van..." -:)))
Reméljük az USA GDP adat azért nem így készül, hanem  nem intelligens Al asszisztens bevonásával -:)))
Ps.: stream 'ATH'
 
pomperj
pomperj ma, 17:38
Előzmény: #109130  pomperj
#109157
SPY daytrade
MA nyitasban is esett tovabb, de fel ora  utan megfordult, es 
azota a varakozas szerint  megy felfele wave(ii of iii) hullam.
NDX-ben is (ii of iii) hullam recovery megy felfele. 
Talan az elozo (iv) hullamig, vagy kisse feljebb van a target.
.
https://imgur.com/a/lq4S292
Zedisdead ma, 17:21
#109156
Rigecske, drágaszágom, van egy jó napod!
Placi82 ma, 17:20
Előzmény: #109153  KrisztinaI
#109155
Csendes gazdagság. Hát igen. Több generációt visszamenőleg az dednagyapa is volt már valaki, és bankhaza, gyára, etc, voltak. Ezek nem hordanak, nagy feliratos markakakat, sőt Ferrarival se feltunoskodnek. Etc.. 
Meg vannak ezek a gyuttmentek, akiket 1970 ben egy jobb golf klubba se engedtek volna be USA ban, de pofátlanul mint piaci légy feltortek, és már övék a country club, és a golf club is. És már ők diktalnak. Állítólag 😀
kozi723
kozi723 ma, 17:14
Előzmény: #109140  pomperj
#109154
Szerinted trendszeruen megmarad ez a megrendeles bovules? Mert ha igen, es beallna evi 2,5-2,7 mrd usd - re , akkor az mar szemmel lathato profitot fog hozni. Remelhetoleg persze nem herdaljak el menedzsment premiumokra es egyeb szarsagokra.  
KrisztinaI ma, 16:09
Előzmény: #109146  pomperj
#109153
Nekem az az érzésem, hogy valami más van a háttérben.... a kis mogyika emberek televásárolták magukat hatalmas Dior, YSL logós táskákkal....  utána pedig kirobbant a Dior botrány, hogy az 57USD-s sweatshopokban készülő táskáskat 2800 USD-ért adták el.... ezután láttam az influenszereket, hogy arról kezdtek beszélgetni, hogy a márka "damaged" lett, és már nem szeretik őket hordani + kezd elfogyni a felesleges pénz, amiből a middle class ezekre költhetett, nem csoda, hogy Párizsba sem rohannak az Olimpiára.
Nekem az kezdett furcsa lenni, amikor az összes kis kicsit megtollasodott influenszer a Van Cleef-nél kezdett karkötőket venni magának....meg kellene nézni mondjuk Celine-t, Loro Pianat, Brunello Cuccinelli,  ilyen márkákat, hogy ők egymagukban hogy állnak.  Jelen pillanatban a mainstream luxusmárkákat a middle class veszi, nem a gazdagok, a gazdagok nem vesznek logós termékeket lsd "quiet luxury".... lehet, hogy tudatosan nem teszik.....mert ha kitör a néplázadás, még meglincselnék őket. Nekem a Cybetruck-ról is mindig Dél-Afrikában a hatalmas rendőrautók jutnak eszembe, amik olyanok voltak, mint a armoured járművek  az apartheid idején... Musk is ott nőtt fel, és látta, ahogy az embereket kerítések mögött tartották ezekkel. Van pénz most is, és az valahová vándorol, de szerintem kezdik kivenni mindenből, amibe eddig a kis ember belelapátolta és  az így "elveszíti" az értékét. A logós táskákból mindenképpen, de mi az, amit a kisember nem tud megvenni? Lifestyle: nyugalmas környéken egy szép ház, Lake Tahoe-nél, vagy saját szigeten, föld, .... ő mit fog tudni venni: kis lakást a városban+ még a munkáltató is szorítani fogja, hogy most már be kell járnia a munkahelyére.
Zsolt90 ma, 16:04
Előzmény: #109149  stolz
#109152
Usa gazdasag jo borben van. EU gazdasaga docog egyedul, legalabbis amit janos lenn ir, hogy lng-vel lett az orosz gaz potolva az jol hangzik, de azt tegyuk azert hozza, hogy gozerovel duborog a deindusztrializacio nemeteknel, osztrakoknal legalabbis egeszen biztos, elso sorbol nezem, es baj van bizony. 
kajli_man
kajli_man ma, 15:53
Előzmény: #109149  stolz
#109151
Nem néztem utána, de tippre: government spending.
mereszZenesz ma, 15:36
Előzmény: #109149  stolz
#109150
Követhetetlen....
stolz
stolz ma, 15:34
#109149
Ez a gdp adat szkeptikussá tesz a recesszióval kapcsolatban...amúgy nem tudom mi a sz@rtól megy ennyire a gazdaság, ha egyébként minden egyéb adat meg rossz volt az elmúlt pár hónapban...
mereszZenesz ma, 15:30
Előzmény: #109145  mereszZenesz
#109148
És el is engedtem....
magnezium
magnezium ma, 15:17
Előzmény: #109134  TheSnake2020
#109147
na most jól megcibálták
pomperj
pomperj ma, 14:46
Előzmény: #109144  mereszZenesz
#109146
Meg az LVHM, Gucci, Kering is esik rendesen, a forgalmuk iden minus 20-30%, ezek luxus markak,
beveteluk jo resze Azsiai, es nemcsak Japan+Korea+SIngapore, de mar a kina gazdagok is hatralnak.
Es amikor a gazdagok elkezdenek kihatralni  superdraga uzletekbol, nem kerik luxus markas cuccokat
nos,  akkor gyanithatoan  a tozsdebe is kevesebb jut a penztarcabol.  
A kozepkategorias Macy, TGT mar 2 eve hatral, igaz az also kategorias WMT es BURL tartjak magukat,
vagy ? rosszmajuan nezve lehet az  a helyzet,  hogy a goldcard nepek mennek at a 99 centesbe?
mereszZenesz ma, 13:50
Előzmény: #109143  pomperj
#109145
Én inditottam egy laza DAX shortot " mert mostmár tényleg itt az ideje egy egészséges korrekciónak "
mereszZenesz ma, 13:48
#109144
Arany, ezüst  elég szépen elkezdett esni...
pomperj
pomperj ma, 13:37
Előzmény: #109127  Zedisdead
#109143
Egyetertek, de
a BULL  eddig mindket szemere vak volt.
Es talan mostanaban kezdi homalyosan meglatni, egyelore  csak az egyik szemevel latva, hogy nini, 
van Ukran haboru, van MiddleEast haboru, van 2. hideghaboru Kina es Nyugat kozott, es van olyan
USA elnokjelolt, akinek eros izolacios hajlama is van a regi/meglevo Kina-utalat fokozasa melle.
.  
A bull masik szeme egyelore szinten felig latja csak, hogy eddig  a  recesszios varakozasok 
ugyan nem teljesultek,  de az USA allamhaztartasa igy is katasztrofalisan sz@r allapotban van.
Az adossag 120%/GDP, iden ujabb 5-6% add deficit, es ha Trump gyoz akkor ez novekedni is fog.
.
Az nehezen ertheto, miert nem lattak ezt eddig az invesztorok?
Igaz, eddig a cegek nagyszeruen adaptalodtak, egyreszt atvitteek Kinabol vietnami+indiai stb gyarba
  
amit lehetett. Masreszt EU is adaptalodott az orosz gaz kieses potlasara LNG-vel, 
plusz a FED es ECB adott hozza gazdagon stimulust, es az allamok hiteleket. 
A tozsdeik eddig mentek is szepen fel, eddig a legrosszabbul epp Kina teljesitett, -10%.
.
De kozben felfutott az inflacio. Muszaj volt kamatot emelni, aminek hatasa most kezd megjonni. 
Trump ugyan ujra corp. adocsokkenest iger, 21-->15%, ami hatalmas deficit novekedest
es Dollar gyengulest iger, viszont igy megint marad  penz a cegeknel beruhazni is, meg berekre is. 
Csakhogy  a Kina ellenesseg ellenreakciokat szul,  az invesztorok tobb iranybol pofonokat kapnak,
es a jo helyzetbol hamar lehet kaoszba vinni a finoman tuningolt egyensulyokat.
Na, akkor kinyilhat a BULL masik szeme is. Es alighanem ijedten fog elrohanni, talan a masik iranyba.
AlonsoAston ma, 13:06
Előzmény: #109141  pomperj
#109142
Köszi! 
Érik már egy fekete hattyú esemény, egész régen volt kriptóban legutóbb, ideje lenne. Bár ETF-k miatt biztos tompább lesz mint régen. Majd látjuk. Én nem bánnám ha beszakadnánk.
pomperj
pomperj ma, 12:36
Előzmény: #109137  AlonsoAston
#109141
ETH
egyelore akkor lenne szep, ha lejon 2800 supportig a (C of Y)=wave(4) hullam.
Amde, ha a tozsde omlik tovabb oktoberig, akkor baratsagtalanabb 2200 a target.
.
https://imgur.com/a/3SyqUgJ
pomperj
pomperj ma, 12:12
#109140
RIG
Ez a 2024Q2  egy jo fleet-status jelentes.
1)ATLAS egy ujabb 580.000/day dayrate csucson, a Deepwater szektorban. Es 2 ev mulva 650.000$.
2)A Deepwater dayrates egy ev ota szepen emelkedett, most  455k-580k dayrate savban van.
Hasonlitasul, egy eve a sav  268k-480k volt. Tehat az atlag-ar javulas  kb. +38% . Kezd tetszeni.  
.
3)Teruletileg  RIG szamara 2 fo fokusz maradt.
Az egyik a  Mexicoi Obolben  most  Chevron, Beacon, Shell es Hess a fo megrendelok, 
Brazil vizeken PBR, Angolaban Total Energies.
4)A masik fokusz a HarshEnvironment, most Norveg, Spitzbergen, Romania, Australia.
Harsh environment-ben a Norveg vizeken  a dayrates most 375-520.000$/nap,
egy evvel ezelott 297-455.000$/nap savban volt. Ez is baratsagos +19% aremelkedes atlagosan.
Ezek az arak az utolso evtized legjobb arai. A trend felfele mutat.
.
5)Az USA olajfogyasztasa most 19mbpd, a termelese (minden frackingal egyutt) 13.3 mbpd.
6)A vilag olajfogyasztasa iden  2.2mbpd-vel no, jovore 1.8m bpd-vel.
A vilag olajtermelese iden 1.2m bpd-vel fog noni.
A meglevo kutak termeles-csokkenese evente -5% tovabbra is.
Ez azt jelenti, hogy minden evben a meglevo kutak 5%-anak megfelelo szamu uj fures kell, 
csak azert hogy tartani a termelest. De az uj kutak hozama hosszutavon csokkeno, 
ezert egyre tobb uj furt kutbol kell potolni a kifuto kutak termeleset.
AlonsoAston ma, 11:52
Előzmény: #109138  szieszta
#109139
Ez is egy színvonal. :)
szieszta ma, 11:41
Előzmény: #109136  AlonsoAston
#109138
Az eth ára azért esik, mert nincs értéke. Ha meg csak ára van, azt bármilyen lehet. Csak reklám kérdése, meg persze az ármanipuláció hatása.
AlonsoAston ma, 11:32
#109136
Örülök, hogy már a Portfolio is a Mr. Alonso által linkelt táblából dolgozik. Segítek miért esett az eth, azért mert aki Grayben van az vastagon nyerőben van, akár diszkonttal is vehették, régen vették ezeket.. Szóval legfőképpen nem a díjak miatt adnak el.
 https://www.portfolio.hu/uzlet/20240725/a-kriptopiacot-is-elerte-az-eses-utik-az-ethereumot-700459
TheSnake2020 ma, 10:48
Előzmény: #109133  Yngwie
#109135
Vadinak és Boolenak is volt topja ott, ahol az SP500 fordulni látszik. Ha jól emlékszem. Bár egyesek szerint a memóriám már nem a régi
 😉
TheSnake2020 ma, 10:02
#109134
JPY naposon jelet adott, mind EUR, mind USD vel szemben. További JPY erősödés várható. Ha jövő hét végén kapunk egy ellentétes kommunikációt,  netán a FED csökkent, akkor a carry bajban lesz..lehet gyorsabban mint gondolnánk. A hetes gyertya eddig impozáns.
Yngwie ma, 10:01
Előzmény: #109132  HuTi
#109133

Jó lenne valami klassz elemzés Szarvasvadásztól, Pomperjtől vagy Booletól. Ez az örök optimisták klubja.
HuTi ma, 09:30
Előzmény: #109125  kozi723
#109132
Magányos Transocean befektetők negyedéves találkozója :)
pomperj
pomperj ma, 07:51
Előzmény: #109128  BGer86
#109131
pomperj
pomperj ma, 07:32
Előzmény: #109105  kajli_man
#109130
1)SPY daytrade
A zarasra meeg esett, es az also pont 5419 nagyon jol megkozelitette a kalkulalt 5415 varakozast.
Ez lehet egy ideiglenes support alj.
Raadasul eleg tiszta 5 subhullam ban, szoval, ma kezdodhet a vart felpattanas. 
.
VIX 18 szinten, nincs divergencia, szoval az eses vege nem itt varhato. 
A Bollinger-bol alul minden index kiesett.
Az elozo daytrade chartok is ervenyesek.   A next target marad a felpatt   5490 kornyeke.
.
https://imgur.com/a/4V8Rc6Z
.
2)NDX  
A Magic7 chartok hasonlok SPY-hoz, egyelore ezt tekintem alap varakozanak azokban  is.
De, NDX nezheto ugy, hogy a tegnapi  alj lehet a wave(i) vege; es ha igy volna, akkor ezekben  nagyobb
felpattanas kezdodohet, ami jol tradelheto felfele.  
Hogy igy lesz-e az kerdojeles, de  lehetseges; csakis jo tradereknek erdemes probalkozni.
.
https://imgur.com/a/Fd774TU
.3)NYA
nagyobb idotavon is egyertelmunek tunik a helyzet
.
https://imgur.com/a/dW7jRxd
4)Tesla
Nagy oldalazos haromszog (D) pontjanal is lehet ez a lefordulas. AMZN chartja is ehhez hasonlo.
Es talan meglepo, de DOW es Russell IWM napos strukturaja is nezheto ehhez hasonlonak.
.
https://imgur.com/a/TCJ2lY1
.
5)Gold
talan egy oldalazo ABCDE szerkezetben van, aminek az eleje tajan jarhat.
.
https://imgur.com/a/ZKtHdVp
aetzw4zer ma, 05:46
Előzmény: #109128  BGer86
#109129
frontin + guinness 
BGer86 ma, 04:58
#109128
ezüst esésre valakinek valami?
Zedisdead ma, 00:18
Előzmény: #109126  Zedisdead
#109127
fundára meg most arra gondolnék, hogy a piac elkezdi büntetni a fékeveszett AI spendinget, ezzel viszont az NVDA és tsai rallynak akkor szekulárisan vége lehet egy időre
Zedisdead ma, 00:17
Előzmény: #109121  Placi82
#109126
ez nem funda, csak szeretem megérteni a sentimentet, mert általában 2 max 3 sentiment pattern váltakozik. és néha rezsim change van. talán most is.
kozi723
kozi723 szerda, 23:54
Előzmény: #109123  HuTi
#109125
A kozos nevezo. 😂😅
kozi723
kozi723 szerda, 23:54
#109124
Hoppa. 656 m usd. 505k, 515k, 517k, sot 650k napidíj mar nem komolytalan. Ezt mar nevezhetjuk mocorgasnak.
.
 https://www.deepwater.com/news/detail?ID=28741
kajli_man
kajli_man szerda, 23:37
Előzmény: #109119  Zedisdead
#109122
Szerintem ez egyelőre semmi, ugyanott van minden mint 3 hete.
---
@Placi82 - Igen, a VIX szépet ment, meglátjuk visszanyomják-e 12 alá
Placi82 szerda, 23:27
Előzmény: #109119  Zedisdead
#109121
Pánik, persze hogy pánik azért írtam. de az arany is esett  kicsit. Most vagy nagyott kellett volna esnie a hirtelen a margin call ok miatt piacra dobott aranytartalek miatt.  Vagy nem kellene esnie, sőt emelkednie.  Például. Nagy anomáliák vannak most itt, ezt most én se értem. De nem tok mindegy Powell valamelyik samesza  bejelent egy combosabb kamatvagast  mondjuk szeptemberre és huss, repül minden. Honnan tudjam mit akarnak. Idáig a cegertekek és a jelentesek számítottak? Akkor.? Mit keres mostani helyen az NDX? :) . Mi funda alapján.? Zed? Ne már!  Felesleges tippelni. FED et figyelni. Beszarik e.. Oszt jonapot. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek