Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mereszZenesz 2024. 07. 21. 11:52
Előzmény: #108928  Placi82
#108940
Mondok pár tényt és utánna gondold/gondoljátok újra :
 A bitcoint (forráskód, whitepaper) 2009  tették fel a netre, egy olyan honlapon beszélgettek róla ahova  hardcore programozók, kockák voltak csak jelen.
Az első hónapokban pár tucat az első évben pár százan futtaták az otthoni gépeiken és bányászták és még mindig csak a " kockák "....
( részemről már itt elbukott az összes összeesküvéselmélet a létrehozásásval kapcsolatban)
Eltelt majd 2-3 év mire az " átlag" ember is hallott róla !!! (akkoriban még mindig lehetett otthoni gépről is bányászni mivel annyira kevesen voltak a hálozaton, hogy nem növekedett a bányászati nehézség)
És valahol 2013-14-tol kezdte el kapizsgálni még mindig csak pár tucat ember, hogy "jéééé" ez egy elég érdekes pénzügyi eszköz, vegyünk belőle amennyit csak tudunk lsd Winklevoss fivérek ( 600 dolláros átlaggal bevásároltak 65 millió dollárért )
Éééééésss aztán eltelt megint jópárév ......... 2017-töl jöttünk mi is az átlag userek
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:48
Előzmény: #108934  Placi82
#108939
Egyetértek ebben az idősebb tehetősnek nincs motivacioja btchez. Elég ha diverzifikal, ott már a biztosra érdemes menni. És ha mondjuk tobb orszagban van ingatlanod az elég erre. Az már egy védekező, kockázatkerulo strategia. Aminek lehet része a btc is de nem életszerű hogy nagyobb arányban a része legyen. Egy 50 pluszosnal.
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:43
Előzmény: #108933  pomperj
#108938
Nem mondtam h orokke felmegy, csak hogy a hosszú távú trend még sokaig felfele vezet.  Nagyobb a volatilitasa de gyorsabban is megy felfele. Szted újat mondasz azzal h vannak medvepiacok? 17 ben volt cúcson a btc nem 18 ban. Ahogy nem is 24 ben van csúcson mert most nem vagyunk a ciklus tetejenel, messze nem. Szóval maradjunk a 4 évnél..miért is 4? Mert 4 évente vannak felezések, amik hatása egyre kevesebb, szval az etfekkel lehet el is tunnek ezek a 4 eves ciklusok. A gyenge kezek rosszul jarnak abban nincs vita ha valaki nem tud ulni rajta annak nem való. Nem is akar senki verenyezni a legjobb traderekkel, meg venni és várni, kulonben csak leszalamizza az ember magát. A fed kamatcsokkentese biztos nem lesz hatrany a btcnek. Ki fog lőni mint a rakéta, sztem. Egyébként is 25 ben esedékes a következő bika.
Placi82 2024. 07. 21. 11:35
Előzmény: #108932  AlonsoAston
#108937
Hajaj ez messzire vinne... A dollár fiat valutanak nem tenne jót. Maradjunk ennyiben. 😉.  Ezt nem boncolgatnam részletekre meg egy ilyen eldugott fórumon se. 
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:35
Előzmény: #108931  kkv14
#108936
🤣🤣segítek, azért nőttek az árak mert nőtt a kínálat..a pénz kínálata. Láthatoan nem érted a dolgot. A nyomtatásból jutott lopásra is inflációra is.
A mai 50 esek úgy gyűjthettek egyszerubben pénzt, hogy akkor kevesebb ember osztozott a javakon amikor fiatalok voltak, így felértékelodott az akkori vagyonuk. Illetve hosszabb tavon vagyonbol konnyebb vagyont csinalni mint rovidebb tavon.
joe001
joe001 2024. 07. 21. 11:35
#108935
Placi82 2024. 07. 21. 11:32
Előzmény: #108926  AlonsoAston
#108934
Tessék meg erősíted az egyedi narratívamat. Itt egy ékes példa mint te. Nem hiszel a" rendszerben" trandy, sexy és fancy lehetsz és fiatal. Veszed aBTC t  Aki meg 60 feletti boomer annak meg élet idegen BTC, az vesz arany etfet a portfoliojahoz 5-10%nyit. Ennyi. Aki meg a veszkorszakot is megléte ,mert olyan idős az meg fizikai aranyat is vesz. Ennyi. 
pomperj
pomperj 2024. 07. 21. 11:31
Előzmény: #108915  AlonsoAston
#108933
BTC
par kiegeszitest erdemes megfontolni.
1) A kapitalizmusban minden ciklikus. Gyenge labakon all a  mese, hogy BTC orokke felmegy.  
A tozsdehez kepest sokkal nagyobb a crypto es BTC  volatilitasa.  Sokkal rizikosabb azoknal.
.
2)Eddig 2018, 2021, 2024 voltak a BTC  csucsok, jellemzoen 3-3.5  eves a ciklus.
Mindegyik rally 6-8 honapig tartott eddig, aztan jott 20-30 honap medve. Sokkal tobben buktak BTC-n
a 6/30 idoaranyos bull/bear volumenek kulonbsege miatt, mint ahanyan nyertek.
.
3)A BTC fekete-oves trading palya, a vilag legjobb tradereivel versenyzel. 10% nyeresi eselyed sincs.
.
4)Most (lasd itt a juli.15 BTC weekly chart) lehet arra gondolni, hogy a wave(5) rally szakasz hatra van.
 
https://imgur.com/a/adUFJB4
.
A wave(i of 5) hullam mostanaban lehet kesz; 14k pont meretu volt. Meg nem tort ki a marc-i 73k fole.
Durva kalkulacioval, ujabb 2*14k elmeleti rally varhato a (v of 5) vegeig, az 90-100k target szintet jelent.
De most BTC es SPY 9 honapja szinkronban, paralel mozog, extended hosszu ideje tart. Meddig meg?
A FED most is havi 60Mrd$-al csokkenti az M2 allomanyt. Amikor SPY megall, fordul BTC is.
.
https://imgur.com/a/HhwOY0H
 
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:30
Előzmény: #108928  Placi82
#108932
Aha és miért baj ha felmegy az arany ára?
kkv14 2024. 07. 21. 11:28
Előzmény: #108903  BKKT
#108931
" - Boltban duplázódnak az árak, pedig a politikusok mindent ellopnak...
 Te írod: a kereslet növeli az árakat. Akkor ellopták vagy van kereslet? A boltban nem csak tolvaj politikusok vásárolnak, az árak nem hozzájuk vannak igazítva,(tömegekhez) -  írod: kereslet kínálat.
A tőke 50 felettiek kezében van!  - Miért tizenévesek kezében legyen?
Ha az 50 évesek buták, akkor hogyan gyűjtöttek tőkét? Fiatalon még okosak voltak?
Írod : átlagember...   Benne a nevében!
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:27
Előzmény: #108925  KrisztinaI
#108930
Amúgy te mi a  túróról beszélsz? Kb. Minden ember nyert rajta edddig akki 4 évig a seggén tudott ülni és nem adta el, még hozzá nem keveset. Akinek ehhez gyenge az idegrendszere annak nem való. Aki aktívan tradel és kisember pont az szokta elcseszni a btc vagyonát, aki ül rajta annak meg hoz..
Szted a saját coinok visszavaltasa problémás szted? Rakat váltó van erre, mind legális. A többi a fantáziád csak. 10 éve ezeket a hülyeségeket haraogjátok semmi se lett belőle, már nem is lesz mert elérte a kritikus nagyságot a story.
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:21
Előzmény: #108924  KrisztinaI
#108929
Konteos hulyeség a fele a mondandoidnak egy splittingen lovagolni, atyaég. Mire nem tudok válaszolni? Mivel amúgy nem vagyok etf tulaj nem is erdekelnek ezek a problemak. Aki lusta arra hogy megtanuljon btct venni az vállalja cserebe az etf kockázatot.
Placi82 2024. 07. 21. 11:18
Előzmény: #108904  Boole
#108928
Azert  jött létre, mert ellenfele az aranynak. A neve is "digitális arany". Akik nem bíznak. "" Rendszerben"", vagy megeltek a veszkorszakot, vagy háborút, vagy inflációt és boomereek azoknak van pár aranylapkajuk fizikai vagy arany ETF ben. Aki meg szintén nem bízik a rendszerben, decentralizált biztonságot akar és nem boomer hanem fiatal trendy, sexy, és fancy. Az pedig a rendszer fuggetlen digitális aranyba tesz egy kis tartalékot azaz 4000 Mrd usd kapitalizacioju. Mert az MMT okozta penzpumpa okán az arany arfolyam elszállt volna a csillagos egbe így fojtottak le az árfolyamot. És terelték a sok szabad likviditás ezekbe a coinokba. Ezt sehol se olvastam, ez az én saját gondolatom. Nekem ez a saját külön bejáratu egyedi  narrativam évvel kapcsolatban De logikus. És akár vége is lehetne ennek BTC felesleges vitának ami folyik itt, és tépik egymást a fórumon. . Mert mindenkinek igaza van. Csak az okot és az okozatot nem fejtettek ki maguknak.  
KrisztinaI 2024. 07. 21. 11:16
Előzmény: #108925  KrisztinaI
#108927
szigorúan hozzátéve, hogy csak szerintem....persze lehet, hogy tévedni fogok. :-)
AlonsoAston 2024. 07. 21. 11:15
Előzmény: #108923  kajli_man
#108926
Sztem egyre többen bíznak egy program által biztosított manipulálhatatlan valamiben mint egy rommá manipulált fiat rendszerben. A palackból régen kibújt a szellem. Ha már bizalom.
KrisztinaI 2024. 07. 21. 11:09
Előzmény: #108924  KrisztinaI
#108925
A BTC egy minden oldalon "veszteséges" eszköz  kis embernek nagy kockázattal, kivéve, ha aktívan tudod tradelni  (a kis ember ezt sem tudja).
-ETF-ben azért, mert beszorulhat, ahogy a többi, és ekkor az igazi benefitjét nem tud kihasználni, akkor, amikor ez igazán bizonyítható lenne
-Saját Coin-ként pedig azért, mert meg vagy lőve a visszaváltásnál, mert nem centralizált/ illegális váltókon keresztül tudod saját kulccsal visszaváltani, ott pedig vagy megkapod a pénzedet, vagy nem.
KrisztinaI 2024. 07. 21. 11:00
Előzmény: #108919  AlonsoAston
#108924
jav: piactól függetlent arr értettem, hogy az ETF-edet nem tudod eladni, csak trading hours-ben, az összes announcement meg általában utána jön, hétvégén stb..... illetve azt is, hogy a tőkepiaci felügyelet hagyja jóvá a létezését, annak szabályai szerint működik, de mindegy, a többi kommentmemet nem tudod megválaszolni, mert logikailag nem stimmel.
Azt is véggigondolhatnád, hogy hogy van az, hogy amikor ETF lett belőle és már mindenki veheti könnyedén furcsa módon már nem hasít, a nagy részvényekből is akkor van splitting, amikor eléri a tetejét, 120-nál NVDA, addig 1200-on fájdalmas lett volna mogyika emberkéknek megvenni......igaz, még 1400-ig lehetett rajta egy kicsit keresni, aprópénzt... a Tesla is valami hasonló sztori volt.... nem érted az egészet, csak hinni szeretnéd. :-)
kajli_man
kajli_man 2024. 07. 21. 11:00
Előzmény: #108920  AlonsoAston
#108923
Nem írtam ilyet, de látom magam előtt a Winklevoss tesókat, ahogy a Blaha aluljáróban váltják a coint. Hatalmas bizalmat sugároz egy olyan eszköz, aminek csak egy fekete piaca létezik az egyik irányú váltásra 😉 Alábecsülöd a bizalom szerepét, mint tegnap a cloud témakörben is. Amíg lehet oda-vissza váltani a telefonon két gombnyomással, addig mindenki örökké tartja a coin-t és fúj FIAT, de ennek a hitvallásnak egyelőre nincs tétje. Most olyan állapot van, hogy te sem tudsz engem meggyőzni arról, hogy soha nem fogod a cryptodat visszaváltani történjen bármi is, és én sem tudom bebizonyítani, hogy attól, hogy lehetőséged van rá tényleg meg is tennéd. Ismétlem, jelenleg nincs tétje ezeknek a mondásoknak.
Bodegue 2024. 07. 21. 10:56
Előzmény: #108902  Maxwell
#108922
Igaz amit írtál, dollárban lehet 0 is meg dupla is, de ha a MÁP hoz hasonlítja valaki, akkor nem tekinthetünk el a forintértéktől szerintem.
Szerintem az a magyar áp, aki 2021 ben átlag $48k -n vett btc-t, az nagyon vastagon pluszban van forintban, de közben megjárta mennyet és poklot.
AlonsoAston 2024. 07. 21. 10:54
Előzmény: #108917  kajli_man
#108921
Amúgy jók ezek a halucinálgatások de az eu meg az usa stb nagyobb hatalmak pont a leberalizacioja felé tartanak.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek