Topiknyitó: gilgalad 2010. 08. 25. 20:24

Földgáz  

Kedves Érdeklődő!



Úgy ítéltem meg, hogy a téma talán megérdemel egy külön szobát. Egyrészt az instrumentum különös ismertető jegye, hogy ciklikus és a szokásos őszi periódus előtt állunk éppen, ami könnyen lehet különös izgalmakat hozhat ebben az évben. Másrészt a téma iránti érdeklődés talán már elérte azt a határt, ahol már érdemes az OIL topictól különválasztani, hogy az erre az instrumentumra jellemző specifikumokat külön lehessen megvitatni.



Tehát, várok minden érdeklődőt, befektetőt, hogy remélhetőleg színvonalas meglátásaival gazdagítsa ezt a "szobát"!



Üdvözlettel:

gilgalad
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
robik 2024. 07. 29. 12:47
#278
Ha nem b...szták volna el a KEG most jó lett volna... LöLőőőőő hol van?
Nedden 2024. 07. 29. 02:12
#276
Földgáz ára Tokió nyitással felrobbant! A DXY még 104 felett. Úgy látom már beindult az USA kamatvágás miatti USD csökkenés beárazása. Valószínüleg senki nem akar kimaradni a “jóból”.  
.
Gáz shortomat így hajnalban a csúszóstop zárta. De az USD árfolyam alakulásától függetlenül a túlkínálat  megmarad így egy magasabb árról újra indítom. Ki kell várni melyik árra fog beállni.
Nedden 2024. 07. 28. 16:27
#275
2024.augusztus 8. Cheniere féléves jelentés.
Tehát péntekig lehet ralli menet, utána meg vagy kitörés vagy zuhanás.
Gondolkodom, hogy nyitva hagyom a pozíciót, de csúszóstoppal. 
Nedden 2024. 07. 27. 16:54
Előzmény: #273  matatakakiba
#274

Igen, Harris a zöldebb energiát szeretné, Trump meg csak energiát. 
https://www.marketscreener.com/news/latest/Stocks-to-watch-as-Biden-Trump-vie-for-presidency-47402357/
.
 A terminál már 70%-on készen van a bővítéssel. Nem most építik "csak" kibővítik. USA mindent elfog követni, hogy eladja a gázt akár belső akár külföldi használatra. Lásd USA -EU lobbit a kieső Orosz gáz pótlására. A tárolása is költség, gondolom a levegőbe nem engedik ki.
USA is ugyanúgy "megszenvedi" a nappali áram bőségét. A gáz erőmű jól szabályozható és tisztább mint a szén, olaj. 
Az biztos figyelni kell! De hát ez mindig alapvető szabály.
.
Viszont ma már többször jön elő az újrahasznosító ipar. Harris politikája biztos ebben az iparágban erősen hatna.
matatakakiba 2024. 07. 27. 11:46
Előzmény: #271  Nedden
#273
Biden jegelte az lng terminalok epiteset/boviteset persze kornyezetvedelmi aggalyokra hivatkozva. Ezt nemreg 1biroi itelet tudomasom szerint felulirta szoval folytatodnak a bovitesek. A tervem az volt hogy felvasarlom a gaz cegeket devon nfe et cheniere es valamelyik usa lng hajozot de ujabban egyre tobb olyan *utalast* olvasok miszerint az usa elit (fuggetlen hogy republikanus vagy demokrata nyer) elhatarozta kina megfojtasat. Ezert is jegeltek az lng terninalok boviteset. Ugyan kina forrasom szerint csak 4% az usa lng kivitelbol, de 1. ezek hosszu tavu szerzodesek ami ebben az iparagban nem jellemzo 2. vannak plusz spot uzletek 3. ha usa embargozza a kina iranyaba meno lng-t akkor el fogja ernihogy a csatlosok is kovessek es akkor az lng uzletag tovabb romlik.
Az usa igy szazadszor is labon lovi magat hiszen lassan ingyer veszik at a termeloktol a gazt, mig kinat meg bekehajszoljak abba hogy epitsen 1bazinagy lng terminalt sziberiaban.
Kivancsi lennek a velemenyetekre...
Nedden 2024. 07. 27. 11:02
#272
BUDAPEST, július 27. (Reuters) – Magyarország azt tervezi, hogy ellátásbiztonsági okokból átlépik a hőmérsékleti határértéket a Duna azon szakaszán, amely a paksi atomerőműből kapja a hűtővizet – áll az Energiaügyi Minisztérium pénteki közleményében. .Az erőmű négy reaktora a Duna vizének felhasználásával üzemel. Jelenleg a szabályozás szerint az erőmű nem fogadhat vizet, ha a hőmérséklete meghaladja a 30 Celsius-fokot, ebben az esetben az üzemeltetőnek le kell vágnia a teljesítményt, és meg kell várnia, amíg a folyó a határ alá hűl.„Az éghajlatváltozás miatt az időjárási viszonyok egyre inkább a határérték eléréséhez vezethetnek nyáron, különösen alacsony vízállás esetén” – olvasható a közleményben.
.
Én gondolatom ha nem akarunk importálni villamos energiát, a gáz erőműveket pörgetik fel. Vagy a szénerőművet kell begyújtani ami drága és szennyező.
Hiába a napelem ha éjjel mennek a klímák. Ez okozta idén a történelmi magas hazai éjjeli fogyasztást is. 
USA hasonló gonddal küzd. Klímák zabálják az áramot. Emiatt csúcson a gázerőművek üzeme idén nyáron.
Nedden 2024. 07. 27. 07:47
#271
A pénteki vegyes  (inkább kedvező) PCE adatok a gáz árát megemelték, de az adatközlés után folytatódott a csökkenés. Jövő héten kiderül az USD hol fog kikötni, hétfőn lehet pár napra zárom a gáz pozíciókat.
.
A Cheniere részvényem szintén heves mozgást mutatott, de folytatta a long irányt. Azt gondolom, hogy a tározók túlteltsége a szállításra nem lesz akkora negatív hatással.
USD miatt nem zárom el a Terminálom csapját. :)
.
Jó lenne átadnák 100%-ban a Corpus Christi Stage 3 giga állomást a fűtési szezon előtt! Jelenleg bővítik.
A terminál aminek icipici mikroszkopikus részese vagyok (egyelőre):
https://www.cheniere.com/where-we-work/ccl
Nedden 2024. 07. 27. 07:25
#270
Hoztam Nektek egy érdekes oldalt! Átolvasva és ismerve az USA jegybank politikáját egészen megszelídül ez az idegennek tartott energia befektetési osztály. 
A világ energia ellátásáról gyűjthetünk rengeteg információt! Olaj, földgáz, villamos energia stb.
Földgázt elemezve azt látom elég magasak mind az USA mind a világ készletek.Ez számomra megerősíti a további gáz short tartását. De a dollár esetleges gyengülése emelhet egyet az árfolyamon, ami után a magas készletek fennállásáig újra eladás.
.
https://www.eia.gov/naturalgas/weekly/#tabs-storage-3
Nedden 2024. 07. 26. 05:38
#269
Az amerikai puha landolás és a csökkenő infláció optimizmust váltott ki a piacon. A WTI ma már hajnalban pluszban van. De a mai emelkedés ellenére is 3 hete tartó árcsökkenésen vagyunk túl.
A földgáz szintén emelkedést mutat, de ne feledjük az amerikai jelenlegi túlkínálatát.
Viszont ma 14:30- kor USA PCE adatok jönnek! 
A DXY esetleges gyengülése emelheti az árakat. 
Egyelőre zártam a gáz shortot, ami szépen hozta a vártakat. 
Nyitottam viszont WTI olaj és NGas longokat, kis pozíciómérettel, szűk stoppal.
Földgáz transzportáló Cheniere részvényem tartom longban. Eddig ez sem okozott csalódást.
Nedden 2024. 07. 25. 16:45
#268
USA földgáz tározókban dupla mennyiség van mint volt és sokkal több mint eddig gondolták.
Ez most erős túlkínálatot jelenthet. Árfolyam meg is erősítette ezt. 
Nedden 2024. 07. 25. 15:46
#267
Csoda a Chenier terminál részvényem zöldben van!
Egy ilyen nap után ez tetszik.
.
Gázár nem kapott támogatást a dollártól, így a short folytatódhat. Meglátjuk a tározó adat tovább segít e?
Nedden 2024. 07. 25. 13:24
#266
A gáz szépen viselkedik a világgazdasági gondok közepette.
Grafikon viszonylag nyugodt. Hozza a papírforma esést. Short pozícióm egészen jó.
Ma 16:30 USA gáztározó kapacitás, ahol emelkedést várunk az adatokban. 
.
Viszont ma tesztelhetjük azt is a 14:30- kor GDP miatti DXY mozgás hogyan befolyásolja az árfolyamot! 
.
Érdekesség az, hogy ha esne a dollár és utána a növekvő készletek miatt esik a gázár akkor a két ellentétes hatás kioltja e egymást vagy melyik lesz fontosabb a gáz számára. 
Nedden 2024. 07. 24. 22:16
Előzmény: #262  guantanamo
#265
most shortolok, de én is emelkedésben bízom.
Köszönöm TA  elemzésed!
Nedden 2024. 07. 24. 22:14
Előzmény: #262  guantanamo
#264
Óriási lehetőségeket látok!
Tök mindegy short vagy long . 
Ha lesz elég topik követő úgy is kialakul  követendő trend!
Bízom a csapatmunkában! 
Nedden 2024. 07. 24. 22:09
#263
Számomra mint Magyar állampolgárnak felfoghatatlan, hogyan lehetnek ekkora giga vállaltok mint a sokunk számára nem is ismert Cheniere ami olyan nagy, hogy a Tesla is csak nézheti. 
Giga vállalat az USA-ban! Céljuk az Orosz -Ukrán  háború miatt Európát ellátni gázzal.
Spanyolországban épülnek az új befogadó terminálok, de messze nem akkorák mint amik Amerikában vannak. 
.Szó-szó  a gázüzlet messze nem csak a gáz ceriről szól!
guantanamo
guantanamo 2024. 07. 24. 22:08
Előzmény: #261  Nedden
#262
Nedden 2024. 07. 24. 21:56
#261
Esett a Cheniere. Bevettem magam longra.  Giga terminálokat üzemeltett LNG-re. Olyan nagyok a terminálok és a hajók, hogy fel sem fogjuk itt Magyarországon! 
USA gáz tározók tele vannak, (szerintem a föld repesztés technológia miatt) , de meg fog indulni az USA export.
Na erre spekulálok.
Nedden 2024. 07. 24. 21:20
Előzmény: #259  Nedden
#260
Jajj nem ide céloztam az arannyal kapcsolatos bejegyzést. :)
Nedden 2024. 07. 24. 21:18
#259
Aranyon megyünk tovább! 
2438 a következő cél! (várunk egy beesést, de utána új és új ATH)
.
HULU LULU -tól van az információ! 
.
Ki Hulu Lulu? - hát egy legenda a nemzetközi tőzsdei arany piacon.
1980-tól dolgozott a New Yorki tőzsdén személyesen! ..... 
Nedden 2024. 07. 24. 19:45
#258
Na a délutáni bikák feltámadtak! -Nem baj az előző napi esésekhez kell némi korrekció!
Tartom short pozíciómat. 
Tervem : short és amikor beindul a betárazás télire akkor long.
Honnan tudom, hogy fordul a kocka? - Ezért figyelem a giga LNG terminálokat.
Szerintetek?
Nedden 2024. 07. 24. 13:22
#257
Cheniere Energy (NYSE: LNG ) : A Cheniere Energy árfolyama lemaradt 2024 első felében, mindössze 2%-os emelkedéssel az Alerian MLP-indexhez (AMNA) képest, amely 13%, főként az alacsonyabb nemzetközi gázár-kilátások miatt, jegyzi meg Goldman.
Egy friss tőkeallokációs frissítés azonban fellendülést indított el, a bejelentés óta 17%-ot erősödött a részvény.
 A Goldman Sachs további katalizátorokat lát, köztük a 2Q24 visszavásárlások ütemét és a Corpus Christi Stage 3 frissítéseit, amelyek támogathatják a további teljesítmény folyamatos javulását az év hátralévő részében.
.
https://tankterminals.com/news/chenieres-corpus-christi-lng-expansion-project-62-4-percent-complete/.
.
A Cheniere Energy LNG az egyik legnagyobb USA tanker terminál. Árfolyama meglátásom szerint a mostani kitörésig szép megbízható emelkedésben volt. W1 -en. D1-ben hatalmas zászló(rúd) alakult ki. 
Kisebb visszahúzás megtörtént. De lehet még. Vásárlás előtt vagyok es már megfigyelés alatt tartom. (Nyár végi tornádó szezon kissé elgondolkodtat. De valahogy, valahol be kell tölteni a giga tankereket.)
Fényképeken érdemes rákeresni ez mekkora komplexum a Corpus C. Stage 3 és ez csak egy a vállalatnak.
Nedden 2024. 07. 24. 11:33
Előzmény: #255  Beze
#256
Muszály diverzifikálni.  A geopolitika bármit hozhat. De a tél biztos jönni fog :)!
Naposon van egy torz váll-fej- váll.  Éppen leszálló ágban vagyunk, amire jött egy túlkínálati hír. Ami megerősítheti a további csorgást. Ezért most shortban vagyok. 
De csak nagyon biztonságosan (ha certifikátban tenném csak jó távoli KO- val).
Egyelőre kis mennyiséggel vagyok benne 50 USD, de magas tőkeáttéttel brókeremnél ami kb, x100. Így kis pénzzel, figyelem, követem.
NGAS aug 24 a követett eszközöm.
Nagy előny, hogy USA és egyéb világpiaci hírt úgy is figyelnem kell a fém kitettségem miatt így remélem egyik segíti a másikat.
.
Az igazság az, hogy a hirtelen válság soha nem akkor jön amikor éppen esik a tőzsde. 
Jobb előre felkészülni! 
Beze
Beze 2024. 07. 24. 08:47
#255
Már gázban is utazol, Nedden? :)
Nedden 2024. 07. 24. 06:11
#254
Július 23. (Reuters) – Az amerikai határidős földgázpiaci jegyzések körülbelül 3%-ot estek kedden a növekvő kibocsátás és a tárolókban lévő gáz folyamatos túlkínálata miatt.
.
Teljes hosszú elemzés brókerem híreiből:
.
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/us-natgas-prices-slide-3-on-rising-output-oversupply-in-storage-53887207
.
Cikkből kiderül felemás meg a helyzet. De ez biztos változni fog.
Nedden 2024. 07. 24. 05:58
#253
Úgy látom kihalt ez a topic. Itt az ideje frissíteni az elképzeléseket!
Tudom éppen nagy hőség van de a gáz nem csak fűtésre használható. Közlekedésben, hidrogén előállításban egyéb vegyipari és ipari tevékenységekben is.
Gázzal sem certifikátban kereskedem hanem külföldi brókercégnél. 
Történelmileg amikor nincs éppen háború a kitermelőknél akkor nyár második felében szoktam látni egy felfutást. Mivel a gáz is USD alapon van elszámolva így az USD esetleges leértékelése itt is fontos lesz. Ami egybeeshet a nyár végi őszi betárazásokkal.
Nem vagyok túlzottan otthon a témában, de kell a diverzifikáció miatt más eszközosztály is. Pl. Energia. 
Törölt felhasználó 2011. 02. 24. 12:36
Törölt hozzászólás
#252
akibaci 2011. 02. 24. 09:51
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#251
A kérdés továbbra is adott, vajon mi kell az emelkedéshez, ha a 100 dollár fölötti olaj (és az átlagnál jobban csökkenő készletek) mellett is tud 1%-ot esni...
Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 16:56
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
az az érdekesség, hogy a készletadatok szerint, az 1 éves átlaghoz képest -6,9%, az 5 éveshez képest -6,3% a csökkenés....reakció > beszakadás....valyon mi kell az emelkedéshez?
Törölt felhasználó 2010. 12. 06. 18:53
Előzmény: #248  bodij
#249
Ez engem is érdekelne, van valaki longban? Célár?:)
bodij 2010. 11. 09. 09:32
#248
Mi újság a panaszokkal? Van eredménye?
Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 15:47
#247
Nem tudjátok mikor lesz új long certi?
Törölt felhasználó 2010. 11. 03. 13:08
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
akarom mondani short
Törölt felhasználó 2010. 11. 03. 13:04
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
szerintetek belefér ma egy sort??
Törölt felhasználó 2010. 11. 02. 09:51
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#244
kellett már egy kis korrekció...
3 nap is eltelt komolyabb esés nélékül, így ezt 1 nap alatt kellett behozni :D
Törölt felhasználó 2010. 11. 01. 20:53
Előzmény: #242  TAki083
#243
Sziasztok...Ma is annak lehettünk tanúi,hogy teljesen kiszámíthatatlan a gáz...ki várt mára -5%os esést pl.?
TAki083 2010. 10. 29. 17:20
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#242
Longolni, de mitt az erste még mindig nem rakot be újabb certit múltkori sötét körülmények között kiütött helyett( amit már remélem vizsgál a PSZÁF).Ja biztos azért, hogy akiket megszívatott utaljanak újabb pénzmagot a számlára majd akkor lesz új certi :D.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 17:03
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
órás charton felfelé menő trend alakul...a kérdés, hogy ez meddig fog tartani...
(persze szeptemberben is longot vártam (szezonalítás miatt), pedig akkor egyértelmű lefelémenő trend volt...most shortoltam volna, de úgy néz ki fordul a dolog...legalábbis órás charton...)
napiban persze még mindíg short

Topik gazda

gilgalad
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek