Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
earth 2022. 08. 27. 15:02
Előzmény: #176808  berlini
#176819
"miközben nagypofával várod, hogy hatalmas válságba zuhamjunk, az első aki elvesziti megélhetését az Te leszel."
Az arroganciádat betudom annak, hogy szerintem te is érzed, hogy nagy valószínűséggel mi fog következni, és mivel neked nagyobb arányban van pénzed ingatlanban (feltételezem), nyilván nem fog jól esni. Nagy valószínűséggel az én házam ára ugyanúgy esni fog, de mivel még egyet akarok venni, szintén jó helyen, igen, várom a recessziót. Az, hogy a háromszoros árú lakásokat nem kapom meg harmad áron, az engem egy cseppet sem érdekel, harmad áron sem.
A megélhetésem miatt pedig ne aggódj! Nincs hitelem, nem napról napra, nem hónapról hónapra, de még csak nem is évről évre élek. Ha nagyon aggódni akarsz valakik miatt, akkor tudod kik miatt kell most...
mpagnes 2022. 08. 27. 14:45
#176818
https://www.napi.hu/ingatlan/csaladi-haz-felujitas-rezsi.758675.html
Kb. ennyi és a maradék fele meg határeset. Lehet mazsolázni a sok semmi között.
Törölt felhasználó 2022. 08. 27. 14:15
Előzmény: #176799  Shortelek
#176817
Ha bebukják  a kölcsönt. ! És mi van ha a kormány megint belenyúl a hitelek törlesztőébe.? 2050 ig moratórium . Ezektől bármi kitelik. A mi kárunkra mindig meg mentik a szavazóikat. Amíg ezek vannak kormányon , én nem látok reális esélyt , hogy változni fog a ingatlan piac. Esetleg ketté szakad, de az olcsóbb nem energiatakarékos aknak hatalmas lesz a rezsi költsége
AudreyDeak 2022. 08. 27. 14:07
Előzmény: #176810  lacikonyha
#176816
Pontosan, Siemens kollegaval ez a nézetleltérés lényege valahol. Nem minden tranzakció lényege a pénzbeli feltétlen nyereség. Ingatlanoknál meg főleg. Ha nem (csak) befektetésre vásárolsz.
kukker 2022. 08. 27. 13:48
Előzmény: #176808  berlini
#176815

"Merthogy ez se mese se hollywoodi történet, ahol a forgatókönyvirók által kijelölt jók elnyerik jutalmukat, a gonoszok meg bűnhődnek."
Pedig de!
:)
A "való világ" meg elég szubjektív lett mostanában...
AudreyDeak 2022. 08. 27. 13:45
Előzmény: #176807  siemens
#176814
Mondandód második fele. Igen van igazság abban amit írtál, de azt tudnod kell, hogy azért közös felújítási alap szedése van.  Egy idős hölgy kezeli, 2 éve részben ebből lett megcsinálva a tető. ----- Anyám ezt átvenné.  Ja igen, azt nem mondtam még, hogy egyébként én átalakításokat is szeretnék eszközölni a ház működésében, pl. egy közgyűlés összehívása után az udvar leosztását pontosan. Esetlegesen a padlásét is. Ha 2 lakást birtokolnánk akkor már 1/3 tulajdonrésszel szavazhatnánk. De különben ezt jó hogy felhoztad....
siemens 2022. 08. 27. 13:44
Előzmény: #176812  AudreyDeak
#176813
Sok sikert kívánok!
AudreyDeak 2022. 08. 27. 13:40
Előzmény: #176807  siemens
#176812
Na most akkor kérlek döntsük el, hogy "nem tudom"  vagy "nem szabad (nem "kéne) " --- merthogy ezek az igék és segédigék mást jelentenek a magyar nyelvben. Maradjunk annyiban, hogy ha nagyon akarjuk (vagy akarom ) akkor akár kp.-ban is megy. --- Nem értem mit akarsz továbbra sem ezzel: Azért mert szerintem (jelen értékelésben természetesen és szubjektív megítélésben ) 5-6 milliós rossz vétel a lakás az nem jelenti azt, hogy pl. jövőben (hosszú táv )nem emelkednek még az árak vagy hogy egyszerűen nem találok egy másik olyan vevőt aki megfizeti az árat amit kérek. Tudod, hogy hol találkozik a kereslet  és kínálat függvény az mindkét függvény görbületétől függ és a függvényből még akkor is kilóghat egy - egy egyedi eset. Egyszerű nyelvre lefordítva: Mindennek annyi az ára amennyiért megveszik. --- csak ez az én véleményem. 
AudreyDeak 2022. 08. 27. 13:33
Előzmény: #176806  lacikonyha
#176811
Akkor egyezünk ki egy kompromisszumos "anyukád" -ban. Mit szólsz? Köszi amúgy, nincs harag.
lacikonyha 2022. 08. 27. 13:30
Előzmény: #176807  siemens
#176810

nem minden ingatlanvásárlás netto pénugyi haszonszerzére van kihegyezve
az apai nagyapám-nagyanyám 1929-ben 28000 pengoért vett 1 magyar hold szántot, és még abban az évben vették 32000-ert azt a házat amiben a kovetkezo 40 évben a halálukig laktak
1946-ban a nagyapámnak volt 7 élo testvére és egyutt orokolték a szuloi házukat, amibol a nagyapám testvérenként 1 magyar hold szántoért kivásárolta oket, a ház bontando volt, igaz nagy telken
majd az ugy lezártával azonnal a lányának ajándékozta, aki nemsokára féjhezment és épitettek rá
jo uzlet volt anyagilag? ki tudja
megtehette? igen
boldog volt ettol? nagyon
minden eredeti okiratot én orzok 32éve, 12 éves voltam amikor a nagyapám meghalt, jol ismertem, mindig buszke volt arra, hogy az ové lett a szuloi háza
berlini
berlini 2022. 08. 27. 13:22
Előzmény: #174923  earth
#176809
Mindig csodálattal tölt el, amikor egy ilyen rövid hozzászólásba sikerül egy hatalmas tudásanyagot belesűriteni.
De még impozánsabb lett volna, ha 2050 utánra is előrejeleztél volna.
berlini
berlini 2022. 08. 27. 13:18
Előzmény: #176801  earth
#176808
Csalódást kell, hogy okozzak.
Az elmúlt évek mulasztásait, azt hogy folyamatosan rossz lóra tettél egy esetleges recesszió nem fogja Neked jóvátenni.
A háromszoros árú lakásokat nem kapod meg se harmad, se féláron.
A legvalószinűbb meseszerű befejezés a te sztoridnak, hogy miközben nagypofával várod, hogy hatalmas válságba zuhamjunk, az első aki elvesziti megélhetését az Te leszel.
Merthogy ez se mese se hollywoodi történet, ahol a forgatókönyvirók által kijelölt jók elnyerik jutalmukat, a gonoszok meg bűnhődnek.
Üdv a való világban.
siemens 2022. 08. 27. 13:14
Előzmény: #176804  AudreyDeak
#176807
Nem tudod megvásárolni! Nem azért, mert nincs rá kereted, hanem azért, mert az eladó és a Te elképzelésed nem találkozik egymással.
Pontosabban nem szabad megvásárolni. Egy 60 éves lakóépületben, ahol a lakók nem fizetnek közös költséget!!!!!!!!, nem veszünk még egy ingatlant, nem tetézzük a bajt, hanem menekülünk abból is ami megvan. A fűtés korszerűsítése huszadrangú kérdés.
lacikonyha 2022. 08. 27. 13:12
Előzmény: #176805  AudreyDeak
#176806

a szoveg elején  az édesanyádrol irtam, késobb használtam a mama hivatkozást, mivel idosnek irtad le, sorry ha nem szereted igy
AudreyDeak 2022. 08. 27. 13:02
Előzmény: #176771  lacikonyha
#176805
Igy van ahogy leírtad. Többé kevésbé pontos és részletes leírása a szituációnak. A "mama" az anyukám. Örültem volna ha az "édesanyja" szót használod de ne legyünk telhetetlenek.
AudreyDeak 2022. 08. 27. 12:59
Előzmény: #176761  siemens
#176804
Na akkor látom magyarázatra szorul pár dolog:
- Mit akarok / akarnék : Megvásárolni a szomszéd ingatlanját és felújítani vagy csak megvásárolni és egyelőre nem felújítani, hanem annélkül hasznosítani. (Egy telet le tudok lakni konvektoros megoldással pl. én is benne. Nem a világ vége.) Hogy melyik verzió az még nem dölt el, mint ahogy maga a vétel se. Ez az agyalás tárgya.
- "Havi 144 köbméter......" Ok aláírom de most ezt mire mondtad?
- "A szomszéd lakását nem tudod megv......stb. stb." ----- En ilyet hol is írtam, hogy nincs erre keretem és hogy nem tudom megvenni? En azt mondom, hogy szerintem a reális, mostani piaci árhoz képest 5-6 millióval túlértékeli. Ennyit mondtam.
Törölt felhasználó 2022. 08. 27. 11:17
Előzmény: #176796  lacikonyha
#176803
Pontosan, ezert vesznek sokan nagy autót is..
mpagnes 2022. 08. 27. 11:14
#176802
Melós is jöhetne már vissza, mert az energia Amper helyett m3 lett fából. Mi a helyzet vidéken?
earth 2022. 08. 27. 11:07
Előzmény: #176799  Shortelek
#176801
Remélem, hogy La Fontaine meséje visszanyeri igazságtartalmát, és kezdődik a tánc...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók