Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 19:28
Előzmény: #134998  Törölt felhasználó
#135000
ez attól függ merre megy a pijac.... amúgy meg nem én írtam.
lacikonyha 2021. 10. 22. 19:24
Előzmény: #134993  ncseed!
#134999

'Miért is mennék bele a közös felbontásba ha a bérlő ki akar lépni? Ja semmiért!Illetve ha kifizeti a határozott végéig esedékes díjat egyben akkor már holnap tiplizhet közössel!'
ha elmegy, ésnem fizeti ki ahátralévoidot, ésbeperled, nem adneketigazat a biroság
hanem akarod elolvasni a ptk-tkérdezz meg egyugyvédet
Törölt felhasználó 2021. 10. 22. 19:23
Előzmény: #134993  ncseed!
#134998

" Miért is mennék bele a közös felbontásba ha a bérlő ki akar lépni?"
Ha tihamer nem lenne emellé kő fideszes még szeretném is:
 11:52 #134648
"Így van, nekem lett igazam.
Lajos is gúnyolódott, meg mocskolódott, de nem azt kell nézni hogy mit mondanak, hanem hogy ki mondja.
Mindenesetre én nagyon jól járok folyamatosan, dől a lé mázsaszám.
Ha egy bérlő felmond, csak örülök neki, mert emelhetek plusz 20 %-ot és kauciót kérve simán kifizetik, ráadásul Dec 31-ig egybe. Úgyhogy nem panaszkodom, megy a szekér.
Nemsokára újra vásárolok."
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 19:22
Előzmény: #134992  Törölt felhasználó
#134997
Te tudsz olyan törvényről ami tiltja hogy cégek lakásokat vegyenek és bérbe adják? Mert én nem... Akkor? Legyél te is Julcsi néni és kaszálj! Ha nincs hozzá lóvéd a bankban van pénz, vedd fel a hitelt, tárazz be pár lakást és dolce vita! Ja mégsem...
Törölt felhasználó 2021. 10. 22. 19:20
Előzmény: #134994  lacikonyha
#134996
Ez azért érdekes, mert pl ez az irodapiacon is mintha úgy működne, ahogy sales-es barátunk írka, ott meg azért azt gondolná az ember, hogy már kevésbé a szájhagyományt követik a felek, és van jó jogászuk...
lacikonyha 2021. 10. 22. 19:20
Előzmény: #134993  ncseed!
#134995

nem hosszufejezet a ptk ide vonatkozo része
ls sokminden változott az uj ptkban a bérletekkel kapcsolatban
lacikonyha 2021. 10. 22. 19:18
Előzmény: #134992  Törölt felhasználó
#134994

már több mint 10 éve van legfelsobb birosági jogegységi határozat, nem lehet kovetelni a határozott ideju szerzodésbol hátralévo idore a pént ha felmond kozben a bérlo
a bérlonek is érdemes tájékozottnak lennie,......... nem csak a szájhagyományokat tekintve
a bérlo  jobban ki tud szurni a tulajdonossal ha elég szemét és elszánt, mint a tulajdonos
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 19:17
Előzmény: #134991  lacikonyha
#134993
"a határozott idore kszolo szerzödés a végén megszunik, nem kell felmondani"
Ki mondta hogy nem? Ja hogy a általában úgy kötik a bérleti piacon hogy automatikusan határozatlanba vált lejáratkor? Ki hitte volna? Ami amúgy mindkét fél által bármikor felbonthatót jelent a felmondási idővel???
Én miért nem sértődtem meg soha ha a bérlő ekkor felmondott és elsétált 1-2-3 hó után? Ja mert én jogismerő és követő vagyok...
*****
"a határozott ideju szerzodések pedig felbonthatok menet kozben mindkét fél részérol"
Ismét csak ki mondta hogy nem? Miért is mennék bele a közös felbontásba ha a bérlő ki akar lépni? Ja semmiért!Illetve ha kifizeti a határozott végéig esedékes díjat egyben akkor már holnap tiplizhet közössel!
Törölt felhasználó 2021. 10. 22. 19:11
Előzmény: #134989  ncseed!
#134992
Köszönöm, hogy leírtad újra, amit akkor is leírtál, lacikonyha íme az egzakt válasz a kérdésedre, nem kellett nekem kínlódni vele, megy ez másnak zsigerből is. :D
A bérlő az évente hosszabbítgatással sincs előrébb, 10 évre meg nyilván nem fog aláírni semmit ilyen peremfeltételekkel, hogy akkor azt ki is kell perkálni, bármi történjen.
Nos ezért kéne ide professzionális bérbeadói réteg, nem csak ilyen szedett vedett Julcsi néni befektetőcskék, mint amik ti vagytok.
Ja lehetett volna benned annyi, hogy akkor pl. legalább kivárod, még valamelyik szerencsétlen még felmond, de nem, te beparáztál a dékától, a momentumtól meg esetleg még a zolajáraktól(bár az talán kicsit későbbi történt, mind1), aztán inkább elpattintottál még egyet, mielőtt rádhozza a zélet a dögvészt.
Ja a professzionális bérbeadók megjelenése nyilván megint para Julcsi néni rétegnek, mert esetleg neki is akkor igazodni kéne az általuk behozott új szelektől.
Csak hát elég nagy szerencsétek van azzal, hogy ez az elfuserált országban valahogy senki sem érzi az erőt arra, hogy piacra lépjen.
Annyira nagyon versenyképesek vagyunk világviszonylatban valószínűleg.
Ezért is maradunk még sok sok évig ilyen posztkommunista senkiföldje, pláne ha Orbi mégis behúzza a követkető négy évet is.
lacikonyha 2021. 10. 22. 19:08
Előzmény: #134989  ncseed!
#134991

hát ebben van egykét pongyolaság
a határozott idore kszolo szerzödés a végén megszunik, nem kell felmondani
a határozott ideju szerzodések pedig felbonthatok menet kozben mindkét fél részérol
a gond inkább akkor van ha az egyik fél megszegi a szerzödést és nem együttmüködö, a másik nehezen érvényesitheti a jogait
buggyant
buggyant 2021. 10. 22. 19:06
Előzmény: #134987  lohran
#134990
Mindenki csinálni ami Neki jó lenni.
Én és enyém magyar feleség csinálni sok gyerek.
Állami támogatásokat mi felvenni.
Vígan élni.
Afrikában ilyen nem lenni
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 18:59
Előzmény: #134986  Törölt felhasználó
#134989
Valóban kell...
Fogalomzavarban vagytok sokan. Nem ebrudaltam ki senkit! Volt egy szerződésünk miszerint a határozott idő letelte után bármelyik fél felmondhatja a szerződést! Én éltem vele. Bocsi hogy jogkövető vagyok.... A bérlő leszerződni nem akar hosszú távra (és hosszabbítgatni sem évente fixre) hogy ő akkor mondhasson fel amikor akar de fel vagytok háborodva ha a bérbeadó él ezzel a jogával!
***
Én kiadom neked határozott 10+ évre is a lakásom, no problém! Kirakni se tudlak de akkor 10+ évig fizeted ha törik ha szakad és pont nem érdekel milyen élethelyzeted van!!!
***
Mo-on az okozza a szembenállást bérbeadó és bérlő között hogy jellemzően kényszerből bérelnek a nípek és két eltérő vagyoni helyzetű csoportról van szó. Valamiért azt hiszik sokan hogy irgalmas szamaritániusnak kellene lenniük a bérbeadóknak emiatt. Arra ott a zállam lehet lógni az ő csecsein!
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 18:53
Előzmény: #134983  lacikonyha
#134988
MÁP+
Hoz amennyit hoz, de azt biztosan. Most nincs se időm se kedvem mással foglalkozni.
lohran 2021. 10. 22. 18:52
Előzmény: #134979  berlini
#134987
Legutóbb filoztam a Máp vaky az inflakövető.
Mápot választottam.
Pont a szabadság és a bizalomhiány miatt.
Ki bízik egy valós infla kimutatásában ?
Ki bízik hosszútávon egy felpuffasztott és pénznyelő ingatlanban.
Nekem marad a szabadság és az azonnali lehetőség.
Az ingatlanosoknak meg a bízalom a hosszútávú trendekben és az állandó gond az ingatlannal
Törölt felhasználó 2021. 10. 22. 18:42
Előzmény: #134982  ncseed!
#134986
Jogos, hisz a sales-hez is sok empátia kell.
Nagyon várta is már az indulást a kiebrudalt bérlőd? 
Nem, nem az áremeléssel jöttem, ezt egy korábbi hsz-ben ki is fejtettem, hanem azzal, hogy "bármikor" eladod az ingatlant a bérlőd feje fölül, ha kedved szottyan, aztán lehet menni amerre tetszik.
Ez végül meg is történt, igaz?
berlini
berlini 2021. 10. 22. 18:40
Előzmény: #134981  mr_bob
#134985
Az élet már csak ilyen.
Tele van alternativákkal, döntési helyzetekkel.
Lehet jó és kevésbé jó döntéseket hozni.
Egyet nem érdemes.
Nem dönteni.
fogpaszta
fogpaszta 2021. 10. 22. 18:39
Előzmény: #134977  berlini
#134984
Tökéletes helyzetértékelés!👍
lacikonyha 2021. 10. 22. 18:38
Előzmény: #134982  ncseed!
#134983
mit kezdtél az eladásokbol származo pénzzel?
ncseed!
ncseed! 2021. 10. 22. 18:34
Előzmény: #134974  Törölt felhasználó
#134982
Van bennem empátia, nem is kevés. Minden bérlőmmel jó volt a viszonyom pedig volt pár.
Olyannal jössz mintha a péket kérnéd számon hogy menniért adja a kenyeret mikor tudja hogy alapszükséglet...
mr_bob
mr_bob 2021. 10. 22. 18:29
Előzmény: #134977  berlini
#134981
az utolsó mondatodban sok a ha

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek