Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Benzedrine
Benzedrine 2021. 09. 10. 20:52
Előzmény: #131678  szieszta
#131680
Nekem van olyan ismerős aki házat vett Balatonon és ötven éve oda jár nyaralni. Jó unalmas lehet.
lohran 2021. 09. 10. 19:54
Előzmény: #131676  szieszta
#131679
A túlnépesedés alap próbléma volt és az,különösen most.
szieszta 2021. 09. 10. 19:40
Előzmény: #131673  lohran
#131678

Szerintem lenne visszaút, csak az  a gond, hogy senki nem szeretné bevállalni a népszerűtlenséget.
A politikusok csak úgy tarthatják meg hatalmukat, ha jópofiznak, mivel a szavazók kedvében kell járniuk.  Ez a hátránya ennek az óriási demokráciának. ha tudják is, hogy rossz fele haladunk, nem engedhetik meg maguknak, hogy ezt bevallják és tenni ellene végképp nem tehetnek. Ki örülne, ha csökkenne az életszínvonala? A covid miatt lettek korlátozások, nem lehetett dőzsölni, utazgatni, vásárolgatni és sokan majd belehaltak.
Az egyik ismerősöm azért volt depressziós, mert ki kellett hagyniuk Görögországot. Telesírta a facebookot. Nekem egy kicsit nevetséges, hogy már 12 éve ugyanoda járnak és csak ott tudja kipihenni magát. Még a szoba is ugyanaz. Én megőrülnék az unalomtól.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 09. 10. 19:37
Előzmény: #131675  Placi82
#131677

Én ide sorolnám az érdek három gyereket is. Nem tudtam elképzelni, hogy ennyi lesz az ismerőseim között, de meglepő. Félreértés ne essék, nekem nem a három gyerekkel van bajom, de azt a szülőt elítélem és nagyon rövidlátónak (hülyének) tartom akiknél látszik, hogy pontosan "csak" a támogatások miatt lett hirtelen három (egymás után, de izibe *). A másik ami a korosztályom(unk)ban van (30-35), 10 milliós babaváró és az új suzi vitara, vagy sx4 bemutatása a Facebookon (eleve az ilyesfajta mutogatást idiotizmusnak tartom). Egy átlag harminc évesnek rohadtul nem kell 8 millás új autó, pláne hitelből... ész megáll. A napokban váltok ÖNYP szolgáltatót, nejem egyik barátnőjével tanúztatta aki kicsit szégyellve bevallotta, hogy ilyesfajta hosszú megtakarításra ők nagyon még nem is gondoltak. Múltkor a másik barátom azon akadt fenn, mikor mondtam neki, hogy oké megakarod nyitni a gyereknek a startszámlát, de kockázati életbiztosításod az van-e? (-minek, nem akarok meghalni)
*Akinek van egynél több gyereke, szerintem tudja miről beszélek. Nálunk kis korkülönbség (~2év) van a két gyerek között, de azért így is kihívás menedzselni az életet (időben, térben és anyagiakban is) és bizony látom, hogy a nejem még így is kicsit beáldozza a karrierjét, bár ő ezt nem veti a szememre.
szieszta 2021. 09. 10. 19:19
Előzmény: #131674  lohran
#131676

Szerintem nem a túlnépesedéssel van a baj, hanem a túlfogyasztással. Ha az ember nem lenne ennyire mohó, töredéke elég lenne  a termelésnek. Valahol azt hallottam, hogy a karácsonyi kiárusítás után az áru harmadát megsemmisítik. A kaja harmada szintén a kukában végzi.
A csoda logisztikai rendszerek ellenér, az ismerős kamionos mondta, hogy már többször előfordult, hogy 2-3 raklappal megy 4-5 száz kilométert, de ritkán van teljesen megrakva.
Nagyon pazarló életet élünk, mindenből van bőven.
Ha belegondolunk, nem is vagyunk olyan sokan. Ha az összes ember egymás mellé állna és mindenki kapna 1 négyzetmétert, akkor könnyedén elférnénk Bács-Kiskun megyében.
Placi82 2021. 09. 10. 19:00
Előzmény: #131664  szieszta
#131675
Saját korosztalyomban vannak ilyen ismerőseim boven
Tudom miről beszélsz. Én percembereknek hívom őket. :). Hitel, és szelhamos huszárok, mikor szorul a hurok és befagy a hitelezes, mennek ők is a süllyesztőbe. 
lohran 2021. 09. 10. 18:05
Előzmény: #131673  lohran
#131674
Le köllene lassítani a világot ,a túlnépesedést de szerintem hamarosan jön egy ajándék az égből és eltünteti ezt a szarkupacot
lohran 2021. 09. 10. 17:55
Előzmény: #131669  CyrusTheGreat
#131673
Nehéz álképzelni ,hogy van innen visszaút egy normalizálodáshoz.
Piszok sok pénz ment és megy ki munka,teljesítmény nélkül ami a javak árnövekedését tovább nyomja.
Az anyagi világ pusztítása ( beépítése ) és a túlnépesedés garantált.
Út a pokolba
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 10. 17:42
Előzmény: #131671  CyrusTheGreat
#131672
és te hogy állsz? vettél már valamit?
CyrusTheGreat 2021. 09. 10. 17:36
Előzmény: #131670  ncseed!
#131671
Lemaradtal mar par kommenttel...
ncseed!
ncseed! 2021. 09. 10. 17:35
#131670
CyrusTheGreat 2021. 09. 10. 17:35
Előzmény: #131668  lohran
#131669
Nem ennyire sulyos a dilemma, inkabb csak az az erdekes, hogyan tovabb? Mit kezdunk a jelenlegi helyzet oroksegevel? Aki tud, atter EUR-ra a napi eletben is, aztan hajra, a tobbiek pedig majd jegyre kapjak az itthon keszult fureszporos kenyeret? Drasztikus a pelda, de szerintem ertheto, mire akarok celozni...
lohran 2021. 09. 10. 17:25
Előzmény: #131667  lohran
#131668
Gipsz Jakab pedig aki az élet sötétebbik oldalára került anyagilag nem hagy semmit.
Na és ?
Ki a jobb ember ?
Gyugyu vagy Tamoceuszkatatiki ?
lohran 2021. 09. 10. 17:23
Előzmény: #131666  CyrusTheGreat
#131667
Látod.
A Fideszesek maradandót hagynak az ökunokákra.
Na és ?
CyrusTheGreat 2021. 09. 10. 17:03
Előzmény: #131661  Placi82
#131666
Az ember neve és arca adott (Magyarországon ráadásul az emberek döntő többsége ugyanabban a közösségben is hal meg, mint ahol "felnőtté" lett), aki felelőtlenül élt az elmúlt évek lehetőségeivel, ilyetén tékozolta azt el, az nem épített magának/családjának semmi maradandót. Ha nem most, de később rájönnek.
szieszta 2021. 09. 10. 16:58
Előzmény: #131661  Placi82
#131665

Ez teljesen így van. Nem érdekli az embereket, mi lesz holnap. El sem tudják képzelni, hogy rosszabb is lehet, jöhet egy lejtmenet és bizony nem fog járni alanyi jogon a segélyezés. Nekem van olyan ismerősöm, aki nagyon jól keres, de semmi tartaléka nincs, sőt. A negyedik külföldi luxuskirándulásuk már csak hitelből jött ki, de mondja, decemberig visszafizetik. Karácsonyi ajándéknál már tiszta lappal tud újra nekifutni a hitelnek.
Óriási szerencséje van, mert annyira speciális munkaköre van, hogy egyedül járja  az országot, nincs még helyettese sem. Tavaly 90 ezer kilométert autózott, úgy hogy nem fuvaros.
szieszta 2021. 09. 10. 16:24
Előzmény: #131663  Placi82
#131664

Engem nem zavar mások gazdagodása, ha saját erejéből, törvényesen és felelősséggel érik el. De az engem is bosszant, mikor tudom, hogy lopva, csalva, hazudva szerzik a vagyonukat. Persze kell ahhoz is bátorság, hogy bevállalják.
Nekem is van egy ismerősöm, köztudottan áfahuszár volt, a hirtelen vagyonosodása után több évig vígan élt. Nem csak áfát csalt, de tartozásai is voltak. Egyszer csak szépen elkezdett a vagyona zsugorodni, ingatlanok más névre kerültek és indult is nyomozás, aztán szépen elcsendesedett az ügy. Állítólag minden vagyonát elvesztette, sőt, a saját fülemmel hallottam, mikor mondta, hogy te hívj mert nekem nincs pénz a kártyámon.
Jó darabig visszafogottan éldegélt, de most újra csillogni kezdett. Igaz, még mindig nincs semmi a nevén, de van 2 rokona strómannak.
Újra megtalálta az összeköttetéseket, régi kapcsolatokat és ismét új luxuskocsival furikázik. Csak 5 évet böjtölt és újra jön a kánaán.
Placi82 2021. 09. 10. 15:17
Előzmény: #131660  J0hnnyEnglish
#131663
Arra nekem se. Soha nem voltam tüntetni. De akkor fogok:). Amúgy meg bízzunk, de tartsuk szárazon a puskaport. Chf, usd, eur. Részvényt, már nem veszek tobbet mostanaban. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2021. 09. 10. 15:16
Előzmény: #131659  Placi82
#131662
+1, korábban írtam is, hogy több nyaralóhelyen (még Királyréten is) felújított nyaralónál uniós tábla: német nyuggerek pénze + ingyenhitel...
Placi82 2021. 09. 10. 15:14
Előzmény: #131657  CyrusTheGreat
#131661
Az emberek többsége carpe diem. Most legyen jó. Nem gondolkodnak arra hogy mi lesz 3 év múlva. Most lehet dicsekedni :). Ne magadból indulj ki. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek