Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 09. 06. 21:23
Előzmény: #87970  Murdoch
#87980
Erre tőlem is ment a like
berlini
berlini 2020. 09. 06. 21:17
Előzmény: #87968  guildenstern
#87979
Én átalakitanám a regisztrációt.
Ne lehessen csak egy email cimmel regisztrálni. (Régen regisztráltam, de ha jól emlékszem annyi elegendő volt)
A Fórum üzemeltetője igenis tudja, hogy kik irnak az egyes topicokban.
Annak is biztosan megvan a módszere, hogy hogyan lehet azokat kiszűrni, akik hamis adatokkal (név, cim stb) regisztrálnak. Az is segitene, ha az igy regisztráltak csak pár hét után irhatnának a fórum topicjaiba.
Csak a mai napon legalább kettő ilyen troll bohóckodott itt is.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 21:15
Előzmény: #87969  Vortex
#87978
Én átalakitanám a regisztrációt.
Ne lehessen csak egy email cimmel regisztrálni. (Régen regisztráltam, de ha jól emlékszem annyi elegendő volt)
A Fórum üzemeltetője igenis tudja, hogy kik irnak az egyes topicokban.
Annak is biztosan megvan a módszere, hogy hogyan lehet azokat kiszűrni, akik hamis adatokkal (név, cim stb) regisztrálnak. Az is segitene, ha az igy regisztráltak csak pár hét után irhatnának a fórum topicjaiba.
Csak a mai napon legalább kettő ilyen troll bohóckodott itt is.
infin 2020. 09. 06. 21:14
Előzmény: #87975  keljfeljancsi2000
#87977
Pontosan ezért nincs veled semmi bajom alapvetően. Mert látom, hogy nem a szerző személye számít neked (sem). Sajnos ez nem mindenkire igaz széles e világon
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 06. 21:11
Előzmény: #87973  berlini
#87976
Nálunk magyaroknál nagyon bennünk van ( átlagban és inkább a 40+-os korosztályban ) hogy legyen saját.
-
De kezdünk ebben is hasonlítani a nyugathiz, hogy egyre több fiatalnak fontosabb a jólét mint a saját tulajdonú lakas.
-
Nekem anno ( mistanra mar 40+-os vagyok ) fel sem merült hogy ne tegyek meg mondent hogy legyen sajat
keljfeljancsi2000 2020. 09. 06. 21:05
Előzmény: #87974  Murdoch
#87975
De, az volt! Nagyon ritkán pontozok le vagy fel és nem a szerző személye számít nekem hanem a mondanivalója! Akkor is ha sok más kérdésben nem értek egyet vele! 
Murdoch 2020. 09. 06. 21:03
Előzmény: #87971  keljfeljancsi2000
#87974
Nem lehetett könnyű döntés :) 
berlini
berlini 2020. 09. 06. 21:01
Előzmény: #87961  Murdoch
#87973
Nagyon egyetértek.
Saját ingatlan:
- még ott is túl nagy kockázat, pedig nagyobbak a keresetek,
- mobiltás akadálya,
Csak azt nem értem, hogy miért erőltetik itt nálunk, hogy az amerikainál is nagyobb kockázatba menjenek bele az emberek.
impudent 2020. 09. 06. 20:59
Előzmény: #87970  Murdoch
#87972
Persze hugy bezárják mert az ingatlanspeka kezd befuccsolni
keljfeljancsi2000 2020. 09. 06. 20:58
Előzmény: #87970  Murdoch
#87971
Na most kaptál tőlem egy like-ot! 👍
Murdoch 2020. 09. 06. 20:55
Előzmény: #87968  guildenstern
#87970
Lehet, hogy az itteni topikhoz képest a többin közönséges kofalárma megy, azért kíváncsi lennék, hogy az pl. az 'ORBÁN TAKARODJ' kommentelők közül hány lett felfüggesztve és/vagy tiltva.
Vortex 2020. 09. 06. 20:54
Előzmény: #87896  Törölt felhasználó
#87969
Érdekesek az üresen álló lakások.
Beszélgettem a hétvégén néhány ismerőssel.
Az egyiknek most készült el a háza. Áldja az eget, hogy tavaly eladta a lakását 1 éves visszabérléssel.
Az tulaj mondta, hogy már keresi az új bérlőket, és kérte engedjék majd be őket a lakásba. Pár hét alatt eddig egyszer sem zavarták őket.
Több eladó lakásról is hallottam, amit eddig kiadtak vagy airbnb volt. A tulajok már próbálnak szabadulni tőlük. Azok a lakások is üresen állnak.
guildenstern
guildenstern 2020. 09. 06. 20:44
#87968

Kis figyelmet kérünk. Nem soroljuk fel, hogy ebben a topikban hány ember viselkedik óvodás színvonalon, de mivel ez a szám messze meghaladja az összes többi topik átlagát, ezért a következő döntést hozzuk.
Ha nem sikerül ezen néhány napon beül drasztikusan változtatni, a topikot egyszerűen bezárjuk, és mindenki mehet az ingatlaniaci mondanivalójával egy másik fórumra.
Portfoliooo 2020. 09. 06. 20:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#87967
Te, csak nem a mai tuntikezesen veszel reszt, es onnet irogatsz? Inkabb koncentralj arra, dontsetek meg az elolanc ginnnisz rekordjat!!!!!!!
berlini
berlini 2020. 09. 06. 20:42
Előzmény: #87959  Murdoch
#87966

Kejfeljancsi nem azt állitotta, hogy nem nőttek a lakossági megtakaritások és igy a potencionális önerő.
Ő arra hivta fel a figyelmet, hogy a bankok most jobban megnézik kinek adnak és mekkora hitelt. Igy az önerő abszolút értelemben bekövetkezett növekedése ellenére sem biztos, hogy a bank hitelezi a szükséges hiányzó összeget. (Én konkrétan arról hallottam, hogy nem tettszett a hiteligénylő munkáltatója a banknak.)
Igy nem feltételenül az emberek döntik el egyedül, hogy mikor akarnak (tudnak) venni. egy lakást nagyrészt hitelből.
Amúgy meg azt az abszurdumot, hogy a budapesti piac évek óta lejtmenetben van miközben duplázódtak az árak most olvastam először.
Mindig tanul az ember.
Igy már értem, hogy miért vársz még.
Nyilván megvárod a piac legalját amikor a panel ára eléri a mai rózsadombiét és a tranzakciószám a mainál is alacsonyabb lesz. (Még 10-15 év és a mai infláció vagy magasabb és megéljük.)
Murdoch 2020. 09. 06. 20:39
Előzmény: #87962  keljfeljancsi2000
#87965
Mond vmit az, hogy buborék? Ez most irgalmatlanul fel lett fújva, naná, hogy kivárás van. Minden szinten, befektetőtöl az átlagemberig. Az, hogy mondjuk a XI. kerületi kétszobás panel 39M helyett most 35M, az nem 'olcsóbb', csak egy kevésbé szédült ár, az önerős dolgot meg nem is értem, én speciel nem terveztem hitelt felvenni. 
Tepes 2020. 09. 06. 20:38
Törölt hozzászólás
#87964
Tepes 2020. 09. 06. 20:32
Törölt hozzászólás
#87963
keljfeljancsi2000 2020. 09. 06. 20:27
Előzmény: #87959  Murdoch
#87962
Figyu, ezredszerre bizonyítod hogy tök felesleges neked írni bármit!Nem az számít hogy az átlagkereset nőtt vagy sem hanem az hogy az éppen lakást vásárolni szándékozók keresetével, hitelképességével, létbizonytalanságával mi történt! Képzeld, a mi fizunk is nőtt de mi pont nem akarunk lakást venni ezért nem oszt nem szoroz a lakáspiacon a mi fizunövekedésük! Ezt se érted, mi?
***
"És nem, nem az alját várják az átlagemberek, hanem azt a pontot, amikor már megvan az önerő."
Bakker, levezettem hogy az önerőd már neked is régen megvan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Meg Tibinek is!!!!!!!!!!! Olcsóbbak a lakások! Akkor mégis mire vártok?????? Naná hogy a TOVÁBBI árcsökkenésre! 
ODA IS ÍRTAD:
" Egyetlen fő visszatartó erő van, az árszint."
Magad igazoltad amit írtam és nem érted.... no comment. Feladom! Élj a saját világodban tovább!
Murdoch 2020. 09. 06. 20:21
Előzmény: #87960  fogpaszta
#87961
Persze, mert egészen más a bérszint, évtizedek óta. Én is bérelnék, két-három ingatlan ára meg be lenne fektetve. Ugyanakkor a saját tulajdon van ahol erős kockázat, lsd. pl. USA - Detroit, ahol a válság után gyakorlatilag elértéktelenedtek az ingatlanok.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek