Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 09. 07. 00:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#88020
Azok nem tények, hanem a te torzult percepciód a világról. Ezért nem szeretnék belemenni veled vitába. Nem akarom a trollt etetni sem. Azért kommentáltam egyáltalán, mert elkeserítő lenne mindenkinek, ha emiatt zárnák be a topicot, és csak remélni tudom, hogy a moderátorok ezt még átgondolják.
Béla2021 2020. 09. 07. 00:04
Törölt hozzászólás
#88019
infin 2020. 09. 07. 00:00
Előzmény: #87998  keljfeljancsi2000
#88018
Kimaradt, hogy azt szeretném ehhez hozzátenni, hogy szerintem mostanában nem mennek a like-ok az ilyen durvaságokra akkor se, ha neked/rólad írják. Szóval szerintem már mindenkinek elege van belőle.
infin 2020. 09. 06. 23:58
#88017
na pl erre mondtam h az ekkora rosszindulat nem egy normális fórumra való.
Béla2021 2020. 09. 06. 23:52
Előzmény: #88014  infin
#88016
Lehet csúnyán beszélek, de nem faszságokat, mint a zállítólagos vezérigazgató úr a kisközségi stílusával és intelligeniájával. Az ország recesszióban, ők meg nem tudnak elég ember felvenni, bazmeg. :D Mint berlini haverja, aki előtt sorban állnak a 20 millás telkekre licitálni bivalybasznád szélén.
Ti meg beszopjátok ezt a sok baromságot... :D
Béla2021 2020. 09. 06. 23:50
Előzmény: #88004  berlini
#88015
Húzd már ki a listából, hogy orbán önti a pénzt boldog-boldogtalanra, hogy jobban szaporodjon a nép. Más kérdés, hogy nem a nagy magyar összvagyont osztja fel, csak mindenki nyakába odavarrja az adósságot...
....
Most mondd el, mire alapozod az árcsökkenés helyett az emlekedést.
Te voltál az, aki szerint hamarosan nyugati bérek, ezért nyugati lakásárak lesznek, mi? :D Úristen....
infin 2020. 09. 06. 23:47
Előzmény: #88013  Béla2021
#88014

...és emiatt az ember miatt kéne az egész topicot bezárni ?? : (
ha fogpaszta csúnyán beszélt valaha bármikor, akkor ez mi ...........
Béla2021 2020. 09. 06. 23:43
Előzmény: #87991  guildenstern
#88013
Az a fő probléma, hogy szar a moderáció. Meg az egész portfólia olyan durván részrehajló a hirdetők felé, hogy azt már vérlázító. Hozzam a márciusi, április cikekket, amikor még a tagadás volt? Aztán a gyors felpattanásos baromságok? Aztán összeültek az ingatlosok, fejlesztők és kiokoskodták, hogy hamarosan újra kilőnek az árak.
...
Emlékeztek arra, hogy szavazást indítottatok, milyen árváltozásra számít a lakosság és hetekig titkoltátok az eredményt? A beruházok meg ingatlanosok seggnyalói vagytok, ezért nem problémamost már se az, hogy klón, se az, hogy provokál, se az, hogy seggfej. Amíg az rakétázást hirdeti, addig maradhat.
...
Engem majd megint töröltök, de csak engem, mert szerintetek ha a fogpaszta féle kamugépek beszélnek csűnyán, az nem baj. Ha a ncseed féle pszichopaták személyeskednek, az rendben van. De ha egy értelmes ember rávilágít a helyzet tarthatatlanságára, akkor azt kurva gyorsan elhallgattatjátok. Anyátok büszke lenne rátok.  A kicsifijuk jól keres. Még kitart a korábbi évek megerőszakolt piacából magukat hülyére keresők jutalékából visszacsorgatott hirdetési bevétel.
impudent 2020. 09. 06. 23:24
Törölt hozzászólás
#88012
impudent 2020. 09. 06. 23:20
Előzmény: #88009  impudent
#88011
Lakásnak csak belterületen van értéke.
Külső részeken ,vídéken csak egy szökséges rossz és az értéke nehezen böcsülhetű
infin 2020. 09. 06. 23:20
Előzmény: #88008  Vortex
#88010
Ezzel egyetértek.
impudent 2020. 09. 06. 23:18
Előzmény: #88008  Vortex
#88009
A problema ott van hogy megmondtam 70 million Nálam nem egy zugló külső tarsashazi lakas hanem egy ház.
Ösmerem külzuglót ott nem lakást köllene építeni vagy lakni hanem házat venni .
70 millió ma is irdatlan nagy összeg még házert is lakás nincs ollan ami ennyit érne
Vortex 2020. 09. 06. 23:13
Előzmény: #88005  Murdoch
#88008
Szerintem nem a tájszólással van baj.
Hanem azzal, aki "ahelyett, hogy egyszerűen továbbgörgetne, napi 10-szer feljelent"
impudent 2020. 09. 06. 22:49
Törölt hozzászólás
#88007
infin 2020. 09. 06. 22:46
Előzmény: #88005  Murdoch
#88006
A tájszólással én sem foglalkozom. Az zavar nagyon, amikor ugyanakkor rendkívül rosszindulatú a "mögöttes" (nem annyira rejtett) mondanivaló. Mondjuk én emiatt nem jelentgettem fel őt, ezeket a hozzászólásokat inkább egyszerűen kihagytam egy idő után. Az vicces még emellett, hogy ő (impudent) még más topicba is utánam megy dislike-olgatni auto a hozzászólásaimat. (95% esély h ő csinálja, mert csak ő írt abba a topicba közületek, és akkor kezdődtek a dislike-ok h beírt oda, ráadásul az nem ingatlanos topic, de mégis vmi hasonló témát sikerült behoznia oda is - én arra sem reagáltam)
Murdoch 2020. 09. 06. 22:39
Előzmény: #87986  Törölt felhasználó
#88005
Oké, kösz, ezt nyilván ti látjátok jobban, mondjuk nem igazán értem mi a jó a feljelentgetésekben, leszámítva a szitkozódós kommenteket. Azonban konkrétan a tájszólásba például nem állnék bele, ott ez pont, hogy senkit nem érdekel, a mögöttes mondanivaló viszont annál inkább, leginkább annak, akinek ez ellentétes az ingatlanpiaci érdekeivel, elképzelésével. Ha ilyen síkon is mennének a tiltások, akkor meg gyakorlatilag cenzúrázva lenne a topik. Azt mondjuk tökéletesen megértem, hogy a modiknak nincs energiája ezt az egészet mérlegelni, de hozzátenném, hogy még egy mezei IT-s fórumon is vérre menő küzdelem van abból, hogy az AMD, vagy az Intel proci a jobb :)
Mindenesetre természetesen érthető az álláspontotok, kösz, hogy kifejtettétek.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 22:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#88004
Hidd el rossz lóra teszel, ha azt hiszed, hogy az idei korrekció még évekig eltart.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 22:33
Előzmény: #88001  guildenstern
#88003
Köszönöm a választ.
Várjuk a fejleményeket.
Én azt is el tudnám fogadni, ha az lenne a döntésetek, hogy mindenki a saját nevén, tehát nem anonim módon regisztrálhat és irhat csak ide.
berlini
berlini 2020. 09. 06. 22:30
Előzmény: #87988  impudent
#88002
Válaszolj légyszives erre a kérdésre.
Miért tudtál idén februárig érthető módon irni ebben a topicban?
Miért irsz idén márciustól ebben a tájszólásra igencsak halványan hasonlitó eltorzitott nyelvezeten?
Mi történt márciusban?
guildenstern
guildenstern 2020. 09. 06. 22:28
Előzmény: #87999  berlini
#88001
fejlesztési kapacitás kérdése, előbb utóbb biztosan lesz erre valami megoldás, fent van a listán. a Portfolio új szolgáltatásai, a folyamatosan emelkedő olvasószám ad egy csomó munkát a fejlesztőinknek, ezért nem mindennel tudunk egyszerre haladni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek