Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ebadta
Ebadta 2020. 01. 24. 08:21
#57680
Olaszországban van olyan kisváros ahol egy euróért vehetsz házat, sokkal szebb helyen mint Ózd.
buyandhold 2020. 01. 24. 08:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#57679
Azert erzek benned bizonytalansagot. Az ittenieket akarod meggyozni, vagy tenyleg venni akarsz ozdi lakast? AZ ittenieket nem fogod meggyozni. Max hagyod magad lebeszelni, par ev mulva meg ugy jarsz mint itt a tobbseg, hogy lemaradtal eleted lehetosegerol. Szerintem az elkepzelesed helyes, ideje a tettek mezejere lepni :)
subzero444 2020. 01. 24. 08:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#57678
A baj a következő:
Pesten megveszel egy panelt mondjuk 25m-ért, kipofozod 2m-ből, azaz ráköltötted az ára kevesebb, mint 10%-kát.
Ózdon megveszed 2.5-ért, 2m-ből kipofozod, azaz ráköltöd majdnem a lakás árát megint. Soha nem fog visszajönni neked az az ára, amennyiért kipofoztad. Szerintem.
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 24. 02:08
Törölt hozzászólás
#57677
tihamer
tihamer 2020. 01. 24. 01:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#57676
Nagykanizsai garázs árakban vannak Ózdi lakások.
Döbbenet!
tihamer
tihamer 2020. 01. 24. 00:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#57675
Hú basszus, tiszta Komló, Komló 2.
Törölt felhasználó 2020. 01. 24. 00:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#57674

Szerintem ingatlant csak olyan helyen vegyen az ember, amit ismer. Jól ismer. Simán besz.phatja egy pesti ha vesz egy ózdi kéglit, hiába olcsó. Meg egyáltalán hogyan üzemelteti a kiadást? Cask a havi vizit belekerülne 8e forintba benzinpénzben, meg kéne éves országos matrica. Nem is beszélve arról, hogy mi van, ha bérlőnek nyűgje van, mert mondjuk tönkrement a mosógép, a hűtő?
Aztán persze lehet az is, hogy odamegy egy jó cég ózdra és 5-10 év múlva 5x árat ér majd a kégli. Csak nem túl valószínű, de lehetséges ez is.
impudent 2020. 01. 23. 23:47
Előzmény: #57670  impudent
#57673
Még a multiknál is csak az atlagszinteken van tenyleges tudas es teljesitmeny szerinti differencialas a berekben.
A kiugró vagy teljesen indokalatlan jovedelmek szinte semmilyen kapcsolatban nincsenek a tudassal es a teljesitmennyel.
Ez a fitesz újabb rafinalt hazugsaga volt az egykulcs bevezetesekor.
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 23. 23:44
Törölt hozzászólás
#57672
impudent 2020. 01. 23. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#57671
Akkor megyek Ózdra lakást venni és kiadni.
impudent 2020. 01. 23. 23:39
Előzmény: #57668  Törölt felhasználó
#57670
Na errul is beszeltem amikor a csok es a tobbi teljesen szuksegtelen csaladtamogatas meg egykulcs a jomoduaknak van kiosztva.
Luxusauto tamogatas stb.
Ha ez sem olég akkor gyun a tovabbi olcsó hitel.
Teljesen kificamitottak ezek a fityeszhuszarok mindent.
A károk felbecsulhetetlenek.
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 23. 23:26
Törölt hozzászólás
#57669
Törölt felhasználó 2020. 01. 23. 23:23
Előzmény: #57653  impudent
#57668

Nem is ez a durva, hanem hogy pesten az emberek elmennek a lehetőségeik legvégső határáig a költekezésben. Jó, én is bevállaltam 200e törlesztést, de nekem van 2 bérlőm jelenleg is, akik a nagy részét kifizetik ennek. Illetve hát el se költöttem a pénzt, meg ha elköltöm, akkor megint csak egy cash flow-t termelő lakásba teszem. Azért ez ugye egy teljesen más dolog, bár tény, ha kirúgnának, akkor vakarhatom a fejem én is, hogy mit csinálja a hitellel, mert ugye a kezdeti költségeket vissza kell fizetni, ha 3 éven belül végtörlesztem, ami nem kevés. Nekem viszont csak ennyi az össz kockázatom.
Nade basszus, mindenki aki a környezetemben van, az egyik villanyautót vett, mert támogatják, ja így is valami 8 millájába került, de már várja a VW új villany autóját, az id3-t, mert az milyen jó lesz és csere. Az sel lesz olcsóbb. Olyan havi törlesztőt fizet, hogy csak lestem. A lakás miatt a legtöbben a legvégső határig eladósodtak és olyan törlesztőket nyögnek, hogy ha nem lenne negyedéves prémium akkor már komoly bajban lennének.
Egy kezem elég lenne, hogy megszámoljam azokat a családokat, akik nincsenek durván eladósodva és nem nyaralnak még ennek tetejébe évente többször. Most a legdurvább eset, amivel én találkoztam az ünnepek alatt, hogy elhívtak ismerősök karácsonyi ebédre sokunkat egyszerre, hogy dicsekedjenek, természetesen. A fenyőfa 5,5m magas volt ! a cuccok rajta, az ajándékok összesen legaláb fél milla, a gyerekek tavaszi szünetében mennek a karib tengerre nyaralni, mutogatták a prospektust meg a szállodát, hogy együtt örüljünk velük. Na ja, örült mindenki, hát persze :) Sima beosztottak, nem tudom mennyit keresnek, de ketten szerintem 7-800-t, de mindegy, mert most volt jó kamattal személyi hitel és simán belefért neki a költségvetésbe.
Bmeg én ezektől tudnék hátast dobni. Ezek a családok teljesen a földbe állnak már akkor, ha a negyedéves prémium kicsit kevesebb, nemhogy valami kicsit is komolyabb stagnálás ne adj úristen reccs jönne...
impudent 2020. 01. 23. 23:20
Előzmény: #57665  gombócból_is_sok
#57667
Menj a Grószhoz ha peugeotos vagy a Garas is odavitte.
impudent 2020. 01. 23. 23:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#57666
Ózdon azt mondta egy vasúti munkas hugy a nem lakott lakasodat kipakoljak bizonyos korok.
Menj inkabb Salgotarjánba az mégis egy komolyabb és olcsó város
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 23. 23:13
Előzmény: #57658  Törölt felhasználó
#57665
Ajánlás alapján kell menni. Persze szar ajánlást is lehet kapni ezért nem árt ha van az embernek autóbuzi ismerőse, aki tényleg tudja, ki korrekt. Én így csinálom, lekopogom működik. Korábban pár tanulópénzt kifizettem amíg ifjú voltam és bohó és azt hittem hogy mindent (is) jobban tudok tehát eldöntöttem magamtól hogy ki a korrekt autószerelő. 
hunor555
hunor555 2020. 01. 23. 23:12
Előzmény: #57658  Törölt felhasználó
#57664
Szerelőket könnyű befenyíteni. Mondjuk hogy szar a kocsin a zár nem lehet kinyitni a csomagtár ajtót. Kiderült hogy a felhúzójában van egy kis pöcök az tört le nem a zár, de a zárat megvette, gyári, amit nem lehet visszavitetni a bárdiba, kicserélte ki kell fizetni. Mondom nem fogom kifizetni. Elkezdett keménykedni, mondom haver számlát soha a büdös életben nem kaptam tőled, te sem gondolod komolyan hogy itt keménykedsz. Hirtelen kezesbárány lett. Jó, többet nem vittünk hozzá autót. Olajat magam cserélem nem bízok senkiben. Ha meg szar a centír érzed hogy ráz a kocsi egy adott sebességnél, meg remeg a kormány, azárt arra hamar rájössz. Sőt, ha nem padkázod a felnit, nem is kell minden évbe centírozni.
Borsodi_Bivaly 2020. 01. 23. 23:11
Törölt hozzászólás
#57663
UglyTruth 2020. 01. 23. 23:09
Törölt hozzászólás
#57662
UglyTruth 2020. 01. 23. 23:08
Törölt hozzászólás
#57661

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek