Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaboracing ma, 01:32
Előzmény: #229949  izommanujra
#229985
Lehet hogy nem véletlenül próbált meg egyszer elmenni, csak épp nem volt akaratereje végigcsinálni. Konkrétan hányok az ilyen emberektől, akik szerint attól, hogy egzisztenciát tekintve előrébb jár másoknál, az többet is ér. Alkalmazod a Lázár mantrát? Mindenki annyit ér amennyije van. Volt egy kollégám, okádtam tőle amikor elmesélte hogy ő kezeli a felesége fizetését is, de gondoskodó férfi, mert kéthavonta választhat a feleség egy cipőt a Kínaiban..
Andy01 ma, 00:31
Előzmény: #229981  Atti
#229984
Atti, maradj az ingatlan mellett. 
N0MAD vasárnap, 23:51
Előzmény: #229982  Pistike12
#229983
Te amúgy tudsz szöveget értelmezni?
Tavaly ősszel azt mondtad akkora árrakéta jön ingatlanban hogy mindenki kiárazódik, az államkötvényes pláne. Nem hittek neked, felszívtad magad.
Nos eltelt egy év. Ezidáig mondjuk ingatlanok forintromlással emelkedtek. Állampapír meg többet hozott. Pont.
Jö eséllyel forduló jön, pmap lejárat közel. Sokan azt gondolják ingatlanba megy, beárazzák. Nem tudom milyen mértékben lesz így, meglátjuk. Ha te tudod mondd bátran.
A pmap kmatfizetés és a jó eséllyel tőkekivétel valami nagyot fog okozni, ez azért sejthető. Vagy nem engedik a tőkét (nincs is a szerződési fektételekben csak szokásjog a bármikor veheted és egy százalék) vagy a visszaváltás kamatát piszkálják meg, vagy forint roskad meg, vagy dobnak valami jobb kamatú állampapírt hogy maradjanak a népek. Mást nem nagyon látok. Meg forinterőt se.
Személy szerint én, ha már személyeskedsz: már egy éve is írtam hogy se venni se eladni nem akarok. Mert ingoványosnak látom a jövőt az gazdaságban, meg huxit, meg anyámtyükja. Meg elegem is lett a lakáskiadásból.
Azt is írtam hogy kb 20% tőke van állampapírban, a többi jórészt privátbank, azt is hogy hol. (Annyiszor leírtam hogy már ciki volt, azt hiszitek reklámozom.) aztbis hogy kevéssé forintban. De elmondhatom, a hozamok szerintem publikusak, de ha nem azt is.
Azt is hogy milyen szakma, milyen jövedelmi szint.
Namármost, nem gondolom ebből bármelyik is bukta lett volna. Ingatlan sem amúgy, de abban nem vagyok.
Szólj miben nem értesz egyet és miért. Nem én tagadom le amiket mondtam. Már bemásoltam az ingatlanárrakétás kommentjeidet amiket sose mondtál, szűkült a kör, csak saját részre, csak hitelre, csak anyámtyükja. Na persze pistike, ez olyan hogy a neten nem marad meg amit ír az ember. Ja és nem hasonlítunk hírdetési árakat eladási árakhoz, tervasztalos árakat kulcsrakészhez.
Szőval hol a vita? Gondolom az elmult egy év adatain nem, az tiszta. 
Azon se hogy nem azt csináltad amit ajánlgattál. Akkor mit szeretnél?  Hogy azt mondjam, tényleg nominális áremelkedés volt? Tényleg az volt.
Pistike12 vasárnap, 23:10
Előzmény: #229970  N0MAD
#229982
Mar megint a csusztatas, majd sikamlossag. Hihhhhhetetlen. 😀
Mar a csudakotveny sem jo..., de egyebkent is a lakasarak nem nottek egy evig😀. Hat ja, latszik😀 
A kulonben is nem erdekel az ingatlan egy ingatlantopikban fenomenalis. 
De mar az orszag sem erdekel, a forint sem, csak hat a franya fizetes... 😀
Osszegezve: egy evig rossz tanacsot adtal, csudakotvenyre buzditottal, majd a vegen kinyogod, hogy ja nincs is mar kotvenyem. 
De azert a fricska csak nem maradt benned a vegen, mikozbennazberedmeny ismert lett😀
Hat meg kellene volna fogadnod, hogy nem szakemberezel cinikusan es mondasz hulyeseget mast felrevezetve. De ere nincs remeny, hisz kb az eget nezed es nem latod elotted az utat. 
De orulok hogy most mashova raktad a penzed, de nem ertem miert nem Nvidiaba mar 2 eve😀
Atti vasárnap, 22:58
Előzmény: #229977  Andy01
#229981
Akkor már meg is beszéltük mennyit ér a házassági szerződés. Pont annyit, amennyit betartanak belőle, a többiért lehet pereskedni.
FR73 vasárnap, 22:57
Előzmény: #229955  Freszelés
#229980
Ne tudd meg, feleségem micsoda Excelt rittyentett a részvényekről, aranyról, ETF-ekről. Olyan kontrolling van benne, hogy csak na.
Mellette feketeöves kuponmester is, a boltban mindig mindent nagy tételben, amikor olcsó. Tanítania kellene, mondtam már neki.
Viccet félretéve, újabban már ő szokott ragaszkodni ahhoz, hogyha befektetésben veszek vmit, ő is vesz, sírjunk és nevessünk együtt.
Könnyű helyzetben vagyok, kb egyforma vagyonunk van (talán 47:53 arányban), mindig én kerestem sokkal többet, de bizonyos dolgokba (utazás, autó) többet is adok be.
Atti vasárnap, 22:54
Előzmény: #229964  csakegynick
#229979
Nyugi, ahol a feleség háztartásbeli a 3 gyerekkel, miközben a férj keres, ott nem lesz földön futó válás estén az Asszony.
Akinek kétsége van beszéljen 1 ügyvéddel.
Javasolom, hogy ne azzal, aki a " család ügyvédje" hanem mással, esetleg függetlennel.
Mégis ki szerint lehet földön futó a Nő, aki 3 gyerekkel várandós, majd szül, majd gondoskodik.
Ezalatt természetesen kiszorul a munka erő piacról, csökken a jövedelme, esetleg meg is szűnik?
Majd 10 év után kisemmizve mindenből mehet sorsára?
Aki szerint tényleg így működik a jog, ne sajnálja a pénzt és járjon utána, mert koppanni fog.
Bandita vasárnap, 22:49
Előzmény: #229973  N0MAD
#229978
Nem, egészen más.
Csak nyers hús, valami ilyesmi rémlik, van azt hiszem tecső csatornája is erre.
Andy01 vasárnap, 22:42
Előzmény: #229974  Atti
#229977
Minden szerzodest meg lehet tamadni, es lehet kerni annak a modositasat. Ha ez nem igy lenne, mibol elnenek az ugyvedek, na meg a birok is? 
berlini
berlini vasárnap, 22:40
Előzmény: #229949  izommanujra
#229976
Menjél a bamahákra. Ott talán elfogadják ezt a jogellees házassági szerződést. Sehol máshol nem tudod érvényesiteni.
Egyszerűbb lett volna házasság helyett több munkaszerződést kötni
Időrendi sorrendben:
1. szerződés: háztartásvezetésre + szexuális szolgáltatásra
2. szerződés: gyerekek kihordása (béranyaság egyik érdekes a gyakorlatban eddig nem előfordult formája) 
3. szerződés: nevelőnő, bébiszitter
Dijazás megegyezés szerint, lehetőleg úgy hogy ne tudjon sokat félretenni.
Andy01 vasárnap, 22:40
Előzmény: #229971  N0MAD
#229975
Honnan tudod, hogy nem fizet valamilyen nyugdijbiztositast, vagy nyugdijalapot, jarulekot? 
 Egyebkent  valas eseten  a birosag tekintetbe veszi mindazt, amit elmondtal  ebben a hsz-ben, es ennek megfeleloen hoz iteletet.
Atti vasárnap, 22:40
Előzmény: #229967  Andy01
#229974
Rosszul tudod.
A házassági szerződés addig véd meg bármitől is, amíg mind2 fél úgy gondolja.
Apámnak volt ügyvéd által írt szerződése.
Mégis 2 év és 3 tárgyalás után tudott elválni a 2 nejétől.
Sajnos bele kellett folynom.
Nem volt szép. Nem volt könnyű.
És volt házassági szerződés, amit mind2 fél aláírt.
N0MAD vasárnap, 22:37
Előzmény: #229972  Bandita
#229973
Hát ha igen remélem nem az asszonyét.
Mondjuk a tatárbifsztek nem akkora ritkaság :D
Bandita vasárnap, 22:31
Előzmény: #229971  N0MAD
#229972
De 3 éve le akart lépni a zasszony, emlékeztette rá, hogy alig kap valamit, azóta boldogan élnek együtt nap mint nap!
Ő az aki nyers húst eszik, vagy ilyesmi?
N0MAD vasárnap, 22:28
Előzmény: #229967  Andy01
#229971
“ 6 lakásból 4 saját nevemen van külön vagyon 2 pedig közös néven.”
Akkor exasszonynk lesz egy lakása, nyugdíja viszont nemigen háztartásbeli lét után. Nem tudni mennyi hozomány és hány évnyi munkajövedelem beletolása után.
Gondoskodás magasiskolája, ja.
Viszont így “az van amit én mondok”
High life ahogy azt a khm, nép fia elképzeli.
N0MAD vasárnap, 22:23
Előzmény: #229965  Pistike12
#229970
Egy évig tartottuk neked a lakásárakat forintgyengülés mértékével se emelkedett.
Ingatlanhelyzet nem éint, se venni se eladni nem akarok az országban, bár lehet ha elköltözés van mégis. Állampapírban már csak mutatóba, forint is csak a munkajövedelem miatt érdekes. De úgyis leköveti.
Evvan ha valaki nem csak beszél arról hogy miben látja a jövőt. Mert elméleti(leg) szakemberekkel tele a padlás.
Pedig jó tanács volt hogy aki magának akar valamit az vegye meg. Meg kellett volna fogadni.
Sony123 vasárnap, 22:23
Előzmény: #229968  Sony123
#229969
...ja és ez nem személyeskedés. Mindenkinek szól, aki így gondolkodik.
Sony123 vasárnap, 22:21
Előzmény: #229949  izommanujra
#229968
Nem haragszol, ha azt mondom: HÁNYINGEREM van tőled.
De fogalmazhatok másképp is: Egy bunkó paraszt vagy!
Andy01 vasárnap, 22:20
Előzmény: #229964  csakegynick
#229967
Ha visszaolvasod, vett kozos nevre is lakast az asszonnyal. Tehat segiti az asszony gyarapodasat. Tehat azert nem olyan szornyu a helyzet, mint ahogy ezt leirod (bar nem tudom, mire alapozod). Kulonos tekintettel a topic temajara,  szerintem maradjunk annyiban, hogy a hazassagi szerzodes sok jogi problematol megved, es nem az ugyvedre koltod a penzed, hanem arra, amire akarod.  Foleg azoknal, akik ingatlanba szeretnek penzt fektetni.
Freszelés vasárnap, 22:17
Előzmény: #229964  csakegynick
#229966
Bízom benne, hogy ha valaki ezt meg is tudja tenni - mert ennyire egyoldalú a szerződésük - azért eljut agyilag oda, hogy a saját gyerekei anyját csak nem akarja kicsinálni még akkor sem ha esetleg az asszony vétkezett. Van 3-6-8 ingatlan? 1-2-3db mehet az asszonynak, a gyerekeknek is jó, ha van egy nem megroppantott anyjuk. Nekem (férj) meg az a jó, ha a gyerekeimnek jó. Gondolom.
Pistike12 vasárnap, 22:15
Előzmény: #229963  N0MAD
#229965
csakegynick
csakegynick vasárnap, 22:12
Előzmény: #229960  Andy01
#229964
Két keresö esetén tökéletesen igazad van, így kell a dolognak müködni. Izomman esetében viszont arról van szó, hogy az asszony háztartásbeli, ami három kisebb gyerekkel érthetö is, de ezért minden vagyongyarapodásból szerzödésileg ki van zárva, tehát gyakorlatilag kosztért és kvártélyért létezik. Nem tudom, nekem ez nagyon nem 21. század. És nem arról van szó, hogy dobjunk oda mindent az asszonynak, de valahol azt is el kéne ismerni, amit otthon elvégez. Most gondold el, izom - többek közt a három gyerek után járó támogatási formákból - sokadik lakását pakolja össze, minden háztartási és gyerekfelügyeleti, nevelési gond az asszony baja (ha már úgysincs más dolga, ugye?), aztán 10-20 év múlva elválnak. Izomembernek lakáshegyek, FIRE élet, stb,, asszony meg nullánál, kiégve.
N0MAD vasárnap, 22:05
Előzmény: #229945  Pistike12
#229963
Kár hogy nem szólt neked senki hogy tavaly kell megvenni a xiii n+3at.
Hát ez a hajó elment.
De vidéki újépítésűben is van élet persze.
Bandita vasárnap, 22:01
Előzmény: #229940  izommanujra
#229962
És azóta boldogan éltek együtt?
Nem semmi ez a topic. 
Andy01 vasárnap, 22:00
Előzmény: #229959  csakegynick
#229961
A humanus tornadot meg kellett volna becsulni. Ritka eset!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók