Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 06. 30. 19:21
Előzmény: #223297  szieszta
#223300
Igazad van.
Kettős a dolog, egyrészt vasfüggöny mögött születettként vonzó a szabad költözés gondolata, tenger, hegyek, akarmi, nehéz betelni velük, másrészt aggasztó a szociális háló jelene es jövője.
Az első egyéni preferencia kérdése, ezen kár is vitatkozni, a második inkább ténykérdés, de ezen is kár. 
Nem akartam belemászni, de gyerekek már rég külfóldön, (sajnos csak) egy szülő meg még itt. De hogy egy ember saját tervein itt mennyien elkezdenek habzani azt “nem is értem” (hogy az állandóan önfényező is örüljön)
Bánom is hogy leírtam, de slashnek szántam a sztorijához kapcsolódőnak tűnt, mi lehet oka a távozásnak.
Mindjuk zsezsegjenek nyugodtan, pont semmi hatása az életemre, mutogassanak ujjal, nem ritka hobbi :D
slash 2024. 06. 30. 18:56
Előzmény: #223286  lacikonyha
#223299
 A kevélység az öntudat túltengése, önmagunk mások fölé helyezése. A szó további szinonimái: önteltség, gőg, dölyf.  
lacikonyha 2024. 06. 30. 18:42
Előzmény: #223296  zajec
#223298

persze
nem véletlen hogy anonim fórumon ismeretlen embereknek bizonygatják érzelemdúsan, hogy nem vesznek már magyar ingatlant és ha országot váltanak gondmentes kényelmes vidám életük lesz
formailag másoknak magyarázzák, valójában meg saját magukat győzködik
.
én meg elleszek majd valahogy pl a fiatal,itt végzett perzsa fogorvosnőm, vagy a szir barberem kezet között, ehetek bármikor pl olasz főztöt pl a Mozsár utcában vagy kinai, török, arab, stb főztöt szinte akárhol, és hallok elég idegen szót a bevált kedvenc járdáimon, azok előtt az épületek homlokzatai előtt amelyek már a dédszüleimet is látták ott sétálni, nem csak az unokámat
.
ukrán bérlőm már van, volt már szlovák is, jöhet más is a távozók helyére
és ha elég sokan elmennek kb 1 millió lakóingatlan nyugodtan az enyészeté lehet, úgysem nagyon érdemelnek jó ideje mást, tehát nincs veszély a kivándorlási és egyéb okból zajló magyar népesség fogyás miatt az ingatlanpiacon
..
aki menni szeretne, menjen nyugodtan, bőven elég indok hogy szeretne
szieszta 2024. 06. 30. 18:24
Előzmény: #223291  N0MAD
#223297

Megmondom neked, úgy ahogy van. Sokszor tapasztaltam, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb.
A milliomos ismerősöm a milliárdosokat irigyli, és a milliárdos meg lölöt.
Az Amerikában élő ismerősöm meg ezt leszarja. Szegénynek vallja magát, mert úszik az adósságban, de a környékén mindenki így van. Ennek ellenére körbeutazta Amerikát és ami megtetszik neki, megveszi részletre. Nem kuporgat, nem spórol, nem izgul  a jövő miatt., pedig itt nőtt fel, ahol mindig a jövőtől  félünk.
zajec
zajec 2024. 06. 30. 17:44
Előzmény: #223258  kkv14
#223296
Vannak akik soha nem mennek el innen, egyreszt mert csak virtualis az amiket irogatnak es az is utolagos A kepessegek is szolidak. Vannak akiknek 10x es biztonsag, megerosites kell lepni merjenek. 5-6 ismeros  aki megcsinalta, lepesrol lepesre leirva minden es segitsegert kuncsorgas. Aki itthol nem eletrevalo ugyes az kulfoldon sem lesz ertelmesebb. 
kkv14 2024. 06. 30. 17:22
Előzmény: #223293  szieszta
#223295
Sajnos mindenféle betegséget kapott, crohn stb .Köszönhetően a megváltozott  élelemhez (bélflóra változás), plusz lelki tényezők. Belehalt. Anyagilag gondtalan élete volt. Gyerekei legjobb iskolákat végezték.
Ennyi. Mi a fontos...
gyula1971
gyula1971 2024. 06. 30. 17:05
Előzmény: #223287  lacikonyha
#223294
egy hetet vendégségben-saját vagy bérelt ingatlanban élt?
Nem volt drága a megélhetés ott?
szieszta 2024. 06. 30. 16:54
Előzmény: #223277  kkv14
#223293
Végül hazamenekült? Akkor mégiscsak mindenhol jó, de legjobb itthon?
mpagnes 2024. 06. 30. 15:11
Előzmény: #223282  lacikonyha
#223292
Nekünk is próbálta több magyar is beadni azt, hogy itthon semmi gondjuk nem volt, csak elugrottak 10 ezer km-re. 
N0MAD 2024. 06. 30. 14:03
Előzmény: #223267  szieszta
#223291
“ Van sok sok rosszabb hely is, mint Magyarország. Számtalan ember örömmel sínylődne itt.”
Tény. De attól még akarhatk máshol, tengetprton pl. Gondolom.
De így hogy már propagandistától telhetetlenen át minden is lettem, dobja magát a kérdés miért zavarja a népeket ha mashova tervezem idős napjaimat ha itt amúgy kánaán lesz nélkülem is.
Vagy ha azt mondom rossznak látom itt a jövőt bevuduzom és az valősul meg? Vagy aki nem hisz a mi közös szép jövőnkben az árulő, pelikán?
Mindezt úgy hogy kifejezetten azt írtam  higy politikai oldalktól függetlenül látom így a jövőt. 
Továbbá ha a véleményemet írom akkor az állítólag nem nem szubjektív vélemény hanem, franctudja.
Na mindegy, fuck logic.
Elnezést ha a véleményem nem egyezik mindenkiével, mégha azok eltérő vélemények is. Nemileg olyan mint aznöreg a gyerek meg a szamár meséje, csak itt egyszerre ömlött hogy hanyfeleképpen kellene gondolnom,egy bíztos úgy ne ahogy gondolom.
De én vagyok a propagandista. Ok.
Picit nem frusztrál titeket ez a masok szabadsága dolog? Tudjátok, eu, határnélküliség, ikyesmi.
(Szieszta, nem neked, egyetértettem azzal amire válaszoltam.)
N0MAD 2024. 06. 30. 13:47
Előzmény: #223269  lacikonyha
#223290
“ nincs különösebben szükség az egyéni célokat szolgálni vélt erősen szubjektiv döntés objektívnak történő beállítására”
A “szerény véleményem szerint” kifejezésnek pontosan melyik részét nem értetted?
lacikonyha 2024. 06. 30. 11:57
Előzmény: #223288  Pistike12
#223289

az ausztrálok kemények, elvégre fegyencek utódai
olyan égövön ahol télen 0 fok körüli a megszokott nappali hőmérséklet, télen zokni nélküli papucs az általános utcai viselet, a házakban nincs fűtés, a külső nyílászáróik olyan patentek, hogy a szobában lefújja a szél a papírt az asztalról, és sapkában alszanak, és persze mindenki folyamatosan taknyos valamennyire
különös világ
Pistike12 2024. 06. 30. 11:45
Előzmény: #223280  Vodafonelive
#223288
Sydney dtaga. Atlag lakasar 1m aus usd. Atlagfizetes 92e aus usd. Tehat 11 evnyi jovedelem. Pesten szted kevesebb? 
lacikonyha 2024. 06. 30. 11:33
Előzmény: #223285  kkv14
#223287

a kilencvenes években voltam Svájcban egy 56-os magyarnál egy hetet vendégségben
fantasztikus ember volt, ijennek képzelek kb pl egy magasrangú moszad ügynököt (lehet hogy az is volt), tópartiháza volt, vitorlással a tavon, nemzetközi kategóriás gyogyszerkereskedő volt, és Bayer igazgató lánya volt az első felesége
a 70-s években magyar ujságcikk is megjelent róla, mint sikeres svájci magyarról és a csóró magyar értelmiségi körökben ismert volt, hogy csak annyi pénz kell összeszedni amivel el lehet jutni az Edőcs Pistáig Svájcba, és minden további nyugateurópai költségük fedezve lesz, ha együtt isznak és beszélgetnek vele naphosszat
a filmrendező Szabó István is gyakorta élt a lehetőséggel
lacikonyha 2024. 06. 30. 11:20
Előzmény: #223283  kkv14
#223286

a slash verhetetlen panaszkodásban
már érdeklődtem nála mennyit lehet keresni vele, de nem árulta el
pedig lehet hogy vennék órákat tőle
kkv14 2024. 06. 30. 11:19
Előzmény: #223282  lacikonyha
#223285
Ugyanez a tapasztalatom.
Tesóm jó módban élt, milliós házuk lett, mindene meg volt, belül  mégsem volt boldog.
Amit írsz, a  bővebb családja, a régi barátai,  végtelenül hiányoztak neki. 
Amikor elment, nem gondolta, hogy ekkora lesz a hiátus.
lacikonyha 2024. 06. 30. 11:11
Előzmény: #223278  TheSnake2020
#223284

divatos szófordulat a "nem is értem"
már-már egyetemleges érvként szokás használni
de csak az önként kiállított szegénységi bizonyítvány melletti érként valid
.
javaslat: tájékozódj a saját köldöködön túli világban is
kkv14 2024. 06. 30. 11:10
Előzmény: #223274  Vodafonelive
#223283
Ezt az embert itt a fórumon propagandistának hívják : " Legyünk hálásak azért amink van, ne panaszkodjunk azért ami nincs..."
Slash-nak külön figyelmébe ajánlóm , egyszerűbb szavakkal ezt próbáltam eljuttatni hozzá.
Mind ehhez  Guru sem szükséges , -csupán egyszerű realítás érzék. 
lacikonyha 2024. 06. 30. 11:03
Előzmény: #223277  kkv14
#223282

2009-ben volt egy Ausztráliába menekült egykori autószerelő ügyfelem, aki azt mondta hogy az ott élő összes magyarnak valami vaj volt itthon a füle mögött, akárcsak neki, és volt aki erősen titkolta - amíg ki nem derült, és végül mindenkiről kiderült
manuálisan nagyon ügyes volt, bármit meg tudott szerelni ami probléma felmerülhet egy ház körül, így anyagilag elégedett volt, de boldog semmiképpen sem, hiába volt vele a családja, olyan barátai nem lettek mint amilyeneket kényszerült itt hagyni
.
persze a közeli barátok megléte nem mindenkinek fontos egyformán
BKKT 2024. 06. 30. 11:01
Előzmény: #223276  kkv14
#223281

Akik rettegnek attól, hogy miként fognak orvosi ellátást kapni egy másik EU. országban a helyzet nagyon egyszerű...
Ha nyugdíjas vagy s szeretnéd, hogy a Tb ellátásodat mindkét országban igénybe vehesd akkor a magyar ügyfélkapudon az alább leírtak szerint tudod megtenni.
1. EZEN A LINKEN KERESZTUL KELL BELEPNI AZ UGYFELKAPUBA:
https://epapir.gov.hu/level/uj?ugytipus=326 
2. ÉRTELEM -SZERŰEN KITÖLTENI A DOKUMENTUMOKAT3.CSATOLNI KELL A -SPANYOL BANKSZÁMLA SZERZŐDÉST,-LAKCIM NYILVÁNTARTÁST IGAZOLÓ PAPIRT,-NIE SZAMROL A PAPIRT,- EGY KÖZÜZEMI SZÁMLÁT AMI A NEVEDEN VAN.
3. -VÉGIG VEZET AZ ÖSSZES LÉPÉSEN ES UTÁNA KAPUNK EGY VISSZAIGAZOLÁST HOGY BEFOGADTAK A KÉRELMET.NAGYON FONTOS A SZÖVEGES ÜZENETBE ÍRJÁTOK MEG A PONTOS SPANYOLORSZAGI LAKCIMETEKET KIEMELVE, HOGY ODA POSTÁZZÁK A LEVELET.AZTAN 8 NAP AZ ÜGYINTÉZÉSI HATARIDO.8 NAP UTÁN LEHET ÉRDEKLŐDNI AZ ÜGY FOLYAMATÁRÓL TELEFONON A MEGYEI TARSADALOM BIZTOSITONAL.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek