Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 13:20
Előzmény: #223092  bronz
#223100
kamatstopokkat elengedni, rezsicsökkentést elengedni, szociális hálót építeni. 
Olyan munkahelyet teremteni ami hozzáadott értéke miatt értékes és jól megfizetett, hozzá való oktatást. Enélkül csak cseberből vederbe esünk. Illetve esTÜNK.... 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 13:17
Előzmény: #223090  Vodafonelive
#223099
Már megbocsáss, de pont ezt mondom... Ne várd hogy lejjebb, viszik, de reméld, hogy nem viszik feljebb. Ha úgy látod, hogy a piaci kamat alacsonyabb akkor gondokozz el hitelkiváltáson. 
Én is átverve érzem magam , mert aki babvárózott meg csokozott meg feújítási támogatásozott az mind mind kapott valamit, én meg lófsz se... Igaz legalább csak azt vették el ami kalkulálható volt (vagyonosodási illeték). 
Az hogy mennyit fizettél rá senkit se érdekel, mennyi a tőke maradvány, és mennyi a maradék futamidő ? az alapján lehet kalkulálni. De szerintem ezt te is tudod csak vártad hogy valaki majd azt mondja hogy szeptembertől csökken (NEM FOG!) Ne várd a sült galambot, ha szabad így foglamaznom. Örülj neki, hogy a tátott szádba valami mást nem tettek bele... (mert még ez is előfordulhat inkább erre legyen C terved )
Placi82 2024. 06. 26. 13:05
Előzmény: #223094  ehe
#223098
Azt nem kell szankciozni, de a vállalt gyerekszamot igenis le kell szülni. Ez úgy nem korrekt hogy sose született ily kevés gyerek, de talicska számra kaptak rá előre az ígéretre a pénzt. Ha vállalták akkor szüljek is le.. Pont. Aztán el is  vállhatnak. Vagy tessék visszafizetni mindent is azonnal a mindenkori jegybanki alapkamaton. Pont. Ennyi. 
Freszelés 2024. 06. 26. 13:02
Előzmény: #223095  Placi82
#223097
vagy esetleg fussák ők a kockázatot és ha mégse jön össze akkor így jártak. nem volt kötelező aláírni.
én akkor vettem fel, amikor teljesítettema  feltételek. onnantól meg amúgy is még van bárkinek féléve megvenni/megcsináltatni belőle a családi fészket.
Freszelés 2024. 06. 26. 13:01
Előzmény: #223094  ehe
#223096
mert ez volt a feltétel, amit mint felelősségteljes emberek aláírtak. úgy ahogy van minden támogatás, segély rósz.
Placi82 2024. 06. 26. 13:00
Előzmény: #223093  Freszelés
#223095
Örökbefogadás azt nem erőltetném, ha valaki nem.akarjaeet én is a saját kolykeimet viselem el, csak. Sokat számít a vér szava. De hogy 5.lombikot minimum végig csináljanak hogy meglegyen nem az 1db gyerek  hanem a 3 gyerek!!! ha már egy talicska KP t és kamatkedvezmenyt, illetekkedvezmenyt, etc kaptak. 5 lombik minimum. Vagy 10. És utána lehessen méltányossági. Esetleg. 
ehe
ehe 2024. 06. 26. 12:56
Előzmény: #223091  Placi82
#223094
Egyebkent ha szuletik gyerek, de a szulok nem birnak meglenni egyutt azt miert kell szankcionalni?
Freszelés 2024. 06. 26. 12:53
Előzmény: #223091  Placi82
#223093
ha a lombi se, akkor meg lehet örökbefogadni.
bronz 2024. 06. 26. 12:49
Előzmény: #223091  Placi82
#223092
Ha rajtam múlna, elengednék mindenféle kamatstoppot. Nem volt kötelező aláírni.
Placi82 2024. 06. 26. 12:47
Előzmény: #223082  szieszta
#223091
https://forbes.hu/penz/babavaro-47-ezerrol-ugrott-a-torleszto-160-ezer-fole-lepnie-kellene-a-kormanynak/
Komany természetesen lépni fog, hisz meg kell menteni őket is. Maldív szigeteki utazásra, használt BMW re vagy jó esetben ujepitesu lakás onereejebe számítottak bele és a sok 10 millió kamat tamogatott hitelrol nem is beszélek. És 5ev alatt se jön össze még az első gyerek se.? Mi a f.sz??? Ha biológiai oka van arra ott  vannak az ingyenes lombikprogramok. 
De nem az a baj, hanem hogy sokan már el is váltak vagy akarnak vállni, Vagy nem akarnak (meg) gyereket, az elsőt se, azzal szar ügy  utazni Rómába, meg Tenerifere, hagy lássa az insta nepe:) . Vazze hát miért ne mentsük meg őket is. 3%os fix 2eves hitel 14%os és utána 18%os infláció al nem volt elég támogatás.?? Nem.??? Sőt 3 gyerek vallalalsa esetén ingyen 10 milliókat is kaptak. A vállalásra. Ahogy szegény nagyanyám mondta ígérni könnyű. 5 gyereket is beigertek volna előre a fiatal párok többsége. Ők voltak az okosak. El kell ismerni. Végül is ez a természet rendje, a h.lyéket kell jutalmazni?!!? Fordított evolúció ez vazze!!Úgyse kell majd  teljesíteni, kimeneti muszáj őket. Túl sokan lesznek még.ahogy tellik az idő. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 06. 26. 12:37
Előzmény: #223087  FR73
#223090
Teljesen igazad van, most is benne van a linkelt hirben, hogy ennel joval magasabb lenne a hitel ha nem lenne rajta tamogatas de mennyivel ha mar kb. minden hitel alacsonyabb, mint a diakhitel kamata? 😏En azert irtam ezt be, mert lehet mas is van igy aki kicsit atverve erzi magat, itt van rola a hir, hogy mikor viszik lejjebb (most mar a 2025 januar 1-t sem latom realisnak)
https://www.portfolio.hu/bank/20230622/lekapta-a-kamatsapkat-a-diakhitelrol-a-kormany-3-szazalekpontos-dragulas-jon-623414
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 06. 26. 12:34
Előzmény: #223086  EURHUF_goes_to_haven
#223089
Koszi, kb. 780e van a valtozo kamatbol, de kb. ennyit fizettem mar be a 3 kerek ev alatt.
A diakhitellel azert nehez szamolni, mert teljesen mas a visszafizetesi hatarido es a szamitas, mert lehet kerni kedvezmenyeket, hogy a minimum torlesztes az 2 ev helyett 3 evig menjen stb.
lacikonyha 2024. 06. 26. 12:29
Előzmény: #223087  FR73
#223088

félreérted
tudja ő hogy jól járt, csakhát van aki őnála is jobban járt a fityiszkormányzással
tehát jogos a panasza
FR73 2024. 06. 26. 11:47
Előzmény: #223085  Vodafonelive
#223087
Azért emlékezz vissza, hogy 7,99% volt a kamatod akkor is, amikor az infláció 14,5% és 17,6% volt. Ha akkor nem panaszkodtál, hogy miért nem követi az inflációt, akkor most sem kellene.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 11:45
Előzmény: #223083  Vodafonelive
#223086
Nem értelek. van ha jól értem egy 7,99 es kamatú hiteled. Ha és amennyiben ez a legmagasabb kamatú (feltételezem hogy a többi vagy fix vagy alacsonyabb) akkor materiális javak helyett ÉN inkább előtörlesztenék. Ki tudod számolni sok kalkulátorral, hogy ha mikor mennyit raksz bele akkor hogyan változik.
https://csaba504.github.io/hitel_torleszto_kalkulator/
Ez alapján ki tudod számolni, hogyhavi 50 e Ft plusszal mikorra fut ki  és mennyi a teljes hitelere fizetett.
Ha van olyan hiteled aminek magasabb a kamat akkor azt ütném előbb. 
Kormány igérgetésinek ne higgy szerintem. Örülj hogy nem emeltek, de nem várd hogy akkor hirtelen csökkenteni fognak. Ha sok lenne vissza még a hitel kiváltás is opció lehet (ezt felviheted az exceledbe, hogyha minden hiteled átütemezet 1 mostani piaci hitellel akkor ennek a költségét beleszámolva mennyivel jársz jobban az alacsonyabb kamattal).
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 06. 26. 11:43
Előzmény: #223081  szieszta
#223085
Lehet, de nekem harom diakhitelem es egy lakashitelem van, a negybol harom hitel fix kamatozasu es egy ami miatt linkeltem az a valtozo amit a kovetkezo felevre sem fognak 4,99%-ra vissza csokkenteni, hiaba lett tavaly 1 szamjegyu az inflacio es a jegybanki kamat is alacsony…
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 06. 26. 11:35
Előzmény: #223083  Vodafonelive
#223084
Igazabol nekem az nem tetszik, hogy igergetnek ezt azt es kapasbol masodik alkalommal verik at az embert mindemellett a csokosok jol jartak.
Persze anno mondtak telefonba, hogy a 0% fix hitelt egy tollvonassal megvaltoztathatja a kormany. A lent beirt hir utan most mar kezdek attol is felni, hogy megteszik.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 06. 26. 11:31
Előzmény: #223079  EURHUF_goes_to_haven
#223083
Koszonom.
Jelenleg csak minimalisan olvasok es nezek videot befektetesekrol de azok mind azt mondjak, hogy elobb a hitel legyen rendezve aztan indulhat a jatek. Kivetelt kepez ha pl. tavaly vagy elotte allampapirba raktam volna a penzem, mert az totalisan megerte volna.
Ugyhogy egyelore meg nem foglalkozom a befektetesek vilagaval, a sajat komfortom alakitom materialis dolgok vasarlasaval.
Van egy excel tablazatom a lakashitelre amit egy itteni forumozo kuldott meg el. De a diakhitel az folyamatosan kuldi a kivonatokat 1 ev kesessel, hogy mi mennyibe fajt.
Igazabol nem tudom megeri-e juliustol a torleszto + havi 50e forint elotorleszteseket csinalnom bizva abban, hogy talan jovo ev vegere kiporgethetem vagy sem…
szieszta 2024. 06. 26. 11:09
Előzmény: #223081  szieszta
#223082

Lehet, a babaváróval nem is annyira jó üzlet huncutkodni?
https://24.hu/belfold/2024/06/26/babavaro-hitel-turelmi-ido-torlesztoreszlet-atutemezes/
szieszta 2024. 06. 26. 11:08
Előzmény: #223077  Vodafonelive
#223081
Lehet, a babaváróval nem is annyira jó üzlet huncutkodni?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek