Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes ma, 15:11
Előzmény: #223282  lacikonyha
#223292
Nekünk is próbálta több magyar is beadni azt, hogy itthon semmi gondjuk nem volt, csak elugrottak 10 ezer km-re. 
N0MAD ma, 14:03
Előzmény: #223267  szieszta
#223291
“ Van sok sok rosszabb hely is, mint Magyarország. Számtalan ember örömmel sínylődne itt.”
Tény. De attól még akarhatk máshol, tengetprton pl. Gondolom.
De így hogy már propagandistától telhetetlenen át minden is lettem, dobja magát a kérdés miért zavarja a népeket ha mashova tervezem idős napjaimat ha itt amúgy kánaán lesz nélkülem is.
Vagy ha azt mondom rossznak látom itt a jövőt bevuduzom és az valősul meg? Vagy aki nem hisz a mi közös szép jövőnkben az árulő, pelikán?
Mindezt úgy hogy kifejezetten azt írtam  higy politikai oldalktól függetlenül látom így a jövőt. 
Továbbá ha a véleményemet írom akkor az állítólag nem nem szubjektív vélemény hanem, franctudja.
Na mindegy, fuck logic.
Elnezést ha a véleményem nem egyezik mindenkiével, mégha azok eltérő vélemények is. Nemileg olyan mint aznöreg a gyerek meg a szamár meséje, csak itt egyszerre ömlött hogy hanyfeleképpen kellene gondolnom,egy bíztos úgy ne ahogy gondolom.
De én vagyok a propagandista. Ok.
Picit nem frusztrál titeket ez a masok szabadsága dolog? Tudjátok, eu, határnélküliség, ikyesmi.
(Szieszta, nem neked, egyetértettem azzal amire válaszoltam.)
N0MAD ma, 13:47
Előzmény: #223269  lacikonyha
#223290
“ nincs különösebben szükség az egyéni célokat szolgálni vélt erősen szubjektiv döntés objektívnak történő beállítására”
A “szerény véleményem szerint” kifejezésnek pontosan melyik részét nem értetted?
lacikonyha ma, 11:57
Előzmény: #223288  Pistike12
#223289

az ausztrálok kemények, elvégre fegyencek utódai
olyan égövön ahol télen 0 fok körüli a megszokott nappali hőmérséklet, télen zokni nélküli papucs az általános utcai viselet, a házakban nincs fűtés, a külső nyílászáróik olyan patentek, hogy a szobában lefújja a szél a papírt az asztalról, és sapkában alszanak, és persze mindenki folyamatosan taknyos valamennyire
különös világ
Pistike12 ma, 11:45
Előzmény: #223280  Vodafonelive
#223288
Sydney dtaga. Atlag lakasar 1m aus usd. Atlagfizetes 92e aus usd. Tehat 11 evnyi jovedelem. Pesten szted kevesebb? 
lacikonyha ma, 11:33
Előzmény: #223285  kkv14
#223287

a kilencvenes években voltam Svájcban egy 56-os magyarnál egy hetet vendégségben
fantasztikus ember volt, ijennek képzelek kb pl egy magasrangú moszad ügynököt (lehet hogy az is volt), tópartiháza volt, vitorlással a tavon, nemzetközi kategóriás gyogyszerkereskedő volt, és Bayer igazgató lánya volt az első felesége
a 70-s években magyar ujságcikk is megjelent róla, mint sikeres svájci magyarról és a csóró magyar értelmiségi körökben ismert volt, hogy csak annyi pénz kell összeszedni amivel el lehet jutni az Edőcs Pistáig Svájcba, és minden további nyugateurópai költségük fedezve lesz, ha együtt isznak és beszélgetnek vele naphosszat
a filmrendező Szabó István is gyakorta élt a lehetőséggel
lacikonyha ma, 11:20
Előzmény: #223283  kkv14
#223286

a slash verhetetlen panaszkodásban
már érdeklődtem nála mennyit lehet keresni vele, de nem árulta el
pedig lehet hogy vennék órákat tőle
kkv14 ma, 11:19
Előzmény: #223282  lacikonyha
#223285
Ugyanez a tapasztalatom.
Tesóm jó módban élt, milliós házuk lett, mindene meg volt, belül  mégsem volt boldog.
Amit írsz, a  bővebb családja, a régi barátai,  végtelenül hiányoztak neki. 
Amikor elment, nem gondolta, hogy ekkora lesz a hiátus.
lacikonyha ma, 11:11
Előzmény: #223278  TheSnake2020
#223284

divatos szófordulat a "nem is értem"
már-már egyetemleges érvként szokás használni
de csak az önként kiállított szegénységi bizonyítvány melletti érként valid
.
javaslat: tájékozódj a saját köldöködön túli világban is
kkv14 ma, 11:10
Előzmény: #223274  Vodafonelive
#223283
Ezt az embert itt a fórumon propagandistának hívják : " Legyünk hálásak azért amink van, ne panaszkodjunk azért ami nincs..."
Slash-nak külön figyelmébe ajánlóm , egyszerűbb szavakkal ezt próbáltam eljuttatni hozzá.
Mind ehhez  Guru sem szükséges , -csupán egyszerű realítás érzék. 
lacikonyha ma, 11:03
Előzmény: #223277  kkv14
#223282

2009-ben volt egy Ausztráliába menekült egykori autószerelő ügyfelem, aki azt mondta hogy az ott élő összes magyarnak valami vaj volt itthon a füle mögött, akárcsak neki, és volt aki erősen titkolta - amíg ki nem derült, és végül mindenkiről kiderült
manuálisan nagyon ügyes volt, bármit meg tudott szerelni ami probléma felmerülhet egy ház körül, így anyagilag elégedett volt, de boldog semmiképpen sem, hiába volt vele a családja, olyan barátai nem lettek mint amilyeneket kényszerült itt hagyni
.
persze a közeli barátok megléte nem mindenkinek fontos egyformán
BKKT ma, 11:01
Előzmény: #223276  kkv14
#223281

Akik rettegnek attól, hogy miként fognak orvosi ellátást kapni egy másik EU. országban a helyzet nagyon egyszerű...
Ha nyugdíjas vagy s szeretnéd, hogy a Tb ellátásodat mindkét országban igénybe vehesd akkor a magyar ügyfélkapudon az alább leírtak szerint tudod megtenni.
1. EZEN A LINKEN KERESZTUL KELL BELEPNI AZ UGYFELKAPUBA:
https://epapir.gov.hu/level/uj?ugytipus=326 
2. ÉRTELEM -SZERŰEN KITÖLTENI A DOKUMENTUMOKAT3.CSATOLNI KELL A -SPANYOL BANKSZÁMLA SZERZŐDÉST,-LAKCIM NYILVÁNTARTÁST IGAZOLÓ PAPIRT,-NIE SZAMROL A PAPIRT,- EGY KÖZÜZEMI SZÁMLÁT AMI A NEVEDEN VAN.
3. -VÉGIG VEZET AZ ÖSSZES LÉPÉSEN ES UTÁNA KAPUNK EGY VISSZAIGAZOLÁST HOGY BEFOGADTAK A KÉRELMET.NAGYON FONTOS A SZÖVEGES ÜZENETBE ÍRJÁTOK MEG A PONTOS SPANYOLORSZAGI LAKCIMETEKET KIEMELVE, HOGY ODA POSTÁZZÁK A LEVELET.AZTAN 8 NAP AZ ÜGYINTÉZÉSI HATARIDO.8 NAP UTÁN LEHET ÉRDEKLŐDNI AZ ÜGY FOLYAMATÁRÓL TELEFONON A MEGYEI TARSADALOM BIZTOSITONAL.
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 10:58
Előzmény: #223275  kkv14
#223280
Én is olvastam, hogy régen ingyenes volt az egészségügy aztán szépen, fokozatosan fizetőssé tették de még mindig jónak számít, mint itthon, igazából itthon is mikor meghallod, hogy 6 hónap múlva kapsz időpontot inkább elmész fizetősbe. 🙃 Valóban nincs kolbászból a kerítés ott sem, ha nincs munkád akkor tényleg fogod a fejed, mert heti szinten kell fizetned a csekkeket.
Az oktatásról a magyarok általi podcasteket hallgatva valóban ROSSZ, még az egyetem is!
Nővérhiány van, nem véletlenül kapják meg másnap a vízumot ha valaki nővérnek jelentkezik oda!
Elszigeteltek és nehéz kapcsolatokat kiépíteni. Az ingatlan brutálisan drága (főleg Sydneyben).
Amit viszont minden überel az a nyugodtság. Valaki belegondolt már abba, hogy pl. egy most 20 éves vagy akinek gyereke születik meddig fog még dolgozni? 65+❗❗❗ éves koráig. Ha már ígyis-úgyis kitolják a nyugdíjat nem szeretnék olyan helyen olyan munkát végezni itthon ahol a xart is kihajtják belőled még idősen is.
kkv14 ma, 10:54
Előzmény: #223274  Vodafonelive
#223279
"Hány ember van akinek van egészen jó anyagi helyzete és mégis több és több.... és nagyobb hajszába teszi magát, - bukik ."
TheSnake2020 ma, 10:54
Előzmény: #223272  lacikonyha
#223278
Hát pedig jelenleg minden a magyar ingatlan ellen szól....kamatok, demográfia, politikai- gazdasági környezet, értékvesztés.  NEm nagyon értem, hogy valaki miért fektet ingatlanba. 
kkv14 ma, 10:49
Előzmény: #223275  kkv14
#223277
Testvérem 30 évet élt Sydney-ben. Tudnék történeteket mesélni.
kkv14 ma, 10:47
Előzmény: #223274  Vodafonelive
#223276
Spanyolországba menekülő házaspárnak kellene meghallgatni.... az ő kötödésük a politika. Roncsolja a boldogságot..
kkv14 ma, 10:41
Előzmény: #223270  szieszta
#223275
"Volt ott "-az mit jelent?
Valóban igaz, nyugodt minden, tényleg nem idegeskedik senki.
A gond csak akkor kezdődik, ha orvoshoz kell menni, PL. ha van is  normális biztosításod , akkor is fizethetsz 2000dollárt MR -re... stb 
 Az állami iskolák kritikán aluli színvonalon. Csak magánnal (fizetős) tudsz valamire jutni.
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 10:40
Előzmény: #223273  Vodafonelive
#223274
https://www.youtube.com/@peterjonescsatorna (én pedig Sydneyt írtam, ennél a többi város olcsóbb pl. Melbourne, Perth)
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 10:33
Előzmény: #223270  szieszta
#223273
Hát ja csak olvasva a hírek hadát ott lakhatási válság van, mert ott is elkezdték azt amit itthon, jönnek a "büfik" és felvásárolnak mindent, a meglévő albérlőknek pedig brutális (értsd 25-30%-os) heti❗ bérleti díj emelést nyomtak aztán kiárazódnak és mennek máshova. Mlinárik Márton youtuben is van egy Ausztrál csávó akinek vagy 50 ingatlana van Ausztráliában. Vízumot szerezni oda, na az a nehéz. 😊
Még az a szerencse, hogy az itthoni lakásomat eladva ott már versenybe szállhatok egy studiolakás önerejével (kb. 20M forintnak megfelelő AUD), mert az újépítés kb. 120M forintnál kezdődik.
lacikonyha ma, 10:32
Előzmény: #223268  Zsolt90
#223272

ezek a "magyar ingatlanba nem tenném a pénzem" legtöbbször olyan pár percig élvezhető mentális nyereségért tett kinyilatkoztatások, mint amikor a fiatalember az őt éppen lebaszó főnöke arcába vágja hogy jó, akkor felmondok
aztán két perc múlva az épület előtt a járdán a  homlokára csap, hogy eddig oké, de most akkor mi a faszt is fogok csinálni holnaptól?
lacikonyha ma, 10:23
Előzmény: #223268  Zsolt90
#223271

van aki magyar és magyar ingatlanba nem tenné a pénzét
és van aki nem magyar és magyar ingatlanba teszi a pénzét
..
ki hinné
szieszta ma, 10:21
Előzmény: #223268  Zsolt90
#223270

Ha már olyan messze, akkor miért nem Ausztrália? 
Az egyik ismerősöm volt ott, hát csak dicsérni tudta. Ott senki nem siet, senki nem idegeskedik. Mintha megállt volna ott az idő. Úgy néz ki, mintha semmire nem lenne határidő, nagyon ráérős mindenki.
A hivatalból felszólították, hogy valamit be kell nyújtania és 3 hónapja volt rá, de még hosszabbítani is lehetett.
Az amcsiknál jól élnek, legalábbis ez látszik, de mi van mögötte, az nem. Például azt mondták, ott nincs gyes, gyed, az asszonyka megszül, aztán vagy van elég pénzük, hogy otthon maradhasson, vagy jön a béjbiszitter.
Érdekes módon állnak hozzá  a munkához, mert meg lehet élni az alkalmiból is, de ha jobban akarsz élni, ott viszont óriási a konkurencia.
lacikonyha ma, 10:18
#223269
az igazán időseket a magány is fenyegeti, amit fiatalon nehéz elképzelni
a Popper Péter amikor felismerte hogy már mindenki meghalt akit közelről ismert, emiatt rövidesen utánukhalt
nemrég, a Benedek Miklós halála után szomorúan nyilatkozta a Gálvölgyi, hogy elvesztette az utolsó embert aki még értette az ő összes szavát
.
ő is hazajött 80 felé közeledvehttps://www.uni-sopron.hu/31-dr-orbay-laszlo
.
.3 56-ban távozott ügyfelem volt akik 75 éves koruk után hazaköltöztek
..
amikor egy-egy probléma megoldódik akkor rendszerint újabbak keletkeznek cserébe helyettük
és egy dolog valamit elképzelni, hogy milyen lenne, és egy másik a valóságban átélni
..
aki jobbnak látja országot váltani, tegye, és örüljön hogy teheti, ha tényleg megteheti, nincs különösebben szükség az egyéni célokat szolgálni vélt erősen szubjektiv döntés objektívnak történő beállítására
vagy talán egyeseknek nagyonis igen?
Zsolt90 ma, 09:53
Előzmény: #223267  szieszta
#223268
Legjobb hely lenne, ha a politikusok nem b*sznak el. En is tervezem felszamolni az allampapirokat ha kifutnak. Ingatlanba meg otthon mar nem teszem a penzem. De europa myugati felen, ahol dolgozom,  se biztos, Tengerentulon tervezek inkabb venni es kiadni egy ceggel. Ha szerencsem lesz, talan letelepedhetek egyszer ott. 
szieszta ma, 09:41
Előzmény: #223263  BKKT
#223267
Van sok sok rosszabb hely is, mint Magyarország. Számtalan ember örömmel sínylődne itt.
N0MAD ma, 09:23
Előzmény: #223262  slash
#223266
Hát pont az időskoromat nem merem ide tervezni, a nyugdíjas (akár elő akár igazi) tervezem máshova. Amíg melózok és tudom intézni a dolgaim, egészség rendben addig bárhol, a jég hátán is, viszont ha majd segítségre szorulok a magyar állami szervek és szociális háló… Nos, nem bántanám meg a rajongóikat, de más az izlésem.
illetve még én segítek idősebb rokonnak aki már nem tudna váltani. 
De nem vagyok elég kalandvágyó a maradáshoz úgy tűnik.
kkv14 ma, 08:25
Előzmény: #223263  BKKT
#223265
Szegények….
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 07:57
Előzmény: #223263  BKKT
#223264
https://www.youtube.com/watch?v=5Iy8i4YPX1k&t=1s ; Ezt tegnap kezdtem el nézni, itt is arról van szó, hogy a "újépítésű ingatlant eladva" mizu. Én majd arra leszek kíváncsi, hogy idősként idősek otthonával mi lesz veletek emberek amikor a gyerekek többsége lekakkantja a szülőt és hely sem lesz, ápoló már most sincs!
BKKT ma, 07:33
Előzmény: #223262  slash
#223263
Mindent hátrahagynak, mert nem bírják tovább Magyarországon.
https://www.youtube.com/watch?v=cJUfMFtHal8
slash ma, 07:11
Előzmény: #223258  kkv14
#223262
köszi. Nem arról van szó. Legyen otthon csak feleolyan szar mint Nyugaton. De ne legyen bizonytalanság. Vége a választási dilinek most megint nyakig ér a szar. Árfolyam megint beesett ebből kifolyólag a PMAP betét is kuka,árak az egekben és stb. Nemtudom.. csak amikor 60-70 éves öregekkel találkozom akik még azon pörögnek hogy tudnak lelépni otthonról akkor kicsit megijedek.. mert a fiatalok ok.  na mindegy, 
slash ma, 07:06
Előzmény: #223257  N0MAD
#223261
Értem ne is sorold. :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek