Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bronz 2024. 06. 30. 05:50
Előzmény: #223259  N0MAD
#223260
Az. El van varázsolva az ostoba propaganda által, másik topicok hozzászólásain is látszik.
N0MAD 2024. 06. 29. 22:28
Előzmény: #223258  kkv14
#223259
Ja sírok.
Nem az országot sajnálom hogy hazavágják, nem, kifejezetten azt írtam hogy sajnaljatok.
Te mindent ideologiai szűrőn keresztül nézel?
kkv14 2024. 06. 29. 22:25
Előzmény: #223255  slash
#223258
Becsületes, egyenes ember vagy. Mindent magad erejéből értél el . Ez Unios szinten sem kevés. Ne hallgass  a szirén hangokra. Élvezd életed, sokan cserélnének veled.
Nomád barátod siránkozik ( eladott ingatlanok, saját lakás, megtakarítások)  
"Nyugati" gazdagék viszonylatában sem jellemző! Ráadásul még ebben a szar világban gyűjtöget míg neki indul..... 
N0MAD 2024. 06. 29. 21:28
Előzmény: #223256  slash
#223257
Szerény véleményem szerint itt akkora kakikupac nőtt amit nem tudom mennyi idő eltakarítani. Nem akasztjak le se az üj eü dolgozókat se a tanárokat a fáról ősszel, és elöregedett szakmák.
És nem tudom váltás esetén nem jut e eszébe az autópalyakezelőnek hogy lezátás szükséges a hirtelen javítások miatt, a közmű magáncégeknek higy pár hét leállásos krbantartás kell, meg úgy kb minden is megállhat. 
Bízom az irányváltásban így vagy úgy, de abban higy itt behozzuk az elvesztegetett évtizedeket (nem csak az utsó 15) abban nem.
Illetve mivel még hallod az emberek szájából nemhogy a mostani propagandaszlogeneket de kádár, rákosi, horthy paneleket is kb ilyen időtávra teszem a gondolkozásváltozást. 
Nemigen látom higy a kaputalizmus és eu nato gondolata átment volna, hogy ezek “mi” vagyunk nem pedig “ők”
Soroljam?
slash 2024. 06. 29. 21:03
Előzmény: #223254  N0MAD
#223256
Értem. És mivan pl ha két év múlva jön a "MilfMágnes" ? (MP) .  az lehet némi remény? 
slash 2024. 06. 29. 21:00
Előzmény: #223252  Freszelés
#223255
igen jól leírtad. Nemtom most én amig ilyen fos az árfolyam addig nem csinálok a számlapénz, állampapir dolgokkal semmit. de itt hamarosan dönteni kell
N0MAD 2024. 06. 29. 19:50
Előzmény: #223251  slash
#223254
Csatlakozom, ingatlanok eladva 22ben, állampapírban egy kis rész, az is részben euróban, gyakorlatilag bankszámlalekötéskent, ha valami kiadás adódna jelenleg a likvidnek tűnik.
Azonkívül a forint meg se melegszik nálam amint bejön leváltódik, befektetődik. A lakóhely ami ingatlan. Pár év és fire akár, csak a célország kérdéses hozzá még.
Alapvetően mo is lehetne csak nem merem megvárni mik lesznek az eü opciók amikor kelleni fog.
Tengert is el birom nezegetni, alpokat is imadom, fiatalabb rokonság is van már pár eu országban. Már barátok is veszik az ingatlant “ha esetleg”
De még pár évet tervezek gyűjtögetni ha nem üt be előbb a foscunami. Aki itt a demográfiából az eü és az oktatás helyzetéből illetve az állami gazdálkodásból az jön le hogy fasza lesz minden annak csak annyit mondanék meg fogjuk látni hamarosan.
zajec
zajec 2024. 06. 29. 19:27
Előzmény: #223250  mr_bob
#223253
mindegy ki nyomta nem nézem. Az információ hatalom. Nem túl rég a big data volt a fejlesztési irány utána rájöttek végtelen mennyiségű adat kerekedik, erre fejlesztették a mesterséges intelligenciát, ennek egy szűk részét látod. 
Azért egy jegybanknak vagy pénzügyminisztériumnak nagyon kellenek a gyors adatok. Fogyasztás, pénzmozgások, devizaszámlák... kiskereskedelmi pénztárgépek, autópálya számlálók, banszámla forgalmak üzemanyag fogyás... Látod a konténerek használatából tudják növexik e a gazdaság. A repülőgépek irányából látszik a turizmus és az új kereskedelmi központok kialakitása.... de a googli keresésekből is elég jó infót lehet összerakni térségenként országonként..
Az embereket 1000éve ugyanazokkal a hatalmi módszerekkel lehet irányítani. Miért? mert az emberi alaptulajdonságok adottak. A tőzsdei viselkedések is jól kiszámíthatóak voltak amíg nem kezdtek a robotok kereskedni. Szerintem már jó ideje semmi nem történik véletlenül. 
Freszelés 2024. 06. 29. 18:50
Előzmény: #223251  slash
#223252
Szintúgy. Ingatlan jelenleg elég az amiben élek, upgrade azért valószínű, de akkor költözés után dobom a mostanit és megy magyarország-független akármibe.
Nem dolgozok magyar cégnek, nem vállalok magyar ügyfelet, nem fektetek magyar bármibe, a féléves-éves vésztartalék se forintban van. Álompapírt még ~félévig tartom, aztán a jelenlegi terv szerint kiürül a webkincstár. Minimálisan (?) növeli a szabadságfokot/biztonságot, ha nem valami nyugatibb cég magyar leányánál tartom a befektetéseket, hanem mondjuk ibkr-nél. Vagy legalábbis egy részét. Na de ez mondjuk jövő januárban lesz aktuális, akkor eldöntöm hogy hol nyissam a következő tbsz-t.
Ilyesmik.
slash 2024. 06. 29. 18:40
#223251
Ma délutáni Adria strandparti ingatlankonferencia: kisgatya, térdig a vízben, sör a kézben. Ki mire szavaz? Hova menekítsük a pénzt a Döbrögi elől? Én mondom eladni nem adtam el otthon semmit de már nem is veszek semmit kis hazánkban. Én itt élek a két másik öreg Itália, Alicante. Mindent eladni otthon és go. Majdnem 70 évesek.. Most pakolnak. Hazáig mosolyogtam. 
mr_bob
mr_bob 2024. 06. 29. 18:02
Előzmény: #223249  zajec
#223250
nem gondolom, hogy a technológián, vagy az adatok hiányán múlna a dolog. ha így nézzük, akkor már a 2007-et megelőző időszakban is kellően jó rálátásuk lehetett relatív alacsony késéssel a folyamatokra, aztán mégis megtörtént valami, amibe beleremegett a világ. szerintem a probléma az, hogy ezek a politikusok (jegybankárokat is beleértve) kellően arrogánsok ahhoz, hogy azt gondolják, hogy ők irányítják a piacot, mindig az van, amit ők akarnak. sokáig ez így is tűnhet, amíg egy irányba állnak a dolgok, viszont néha a piac azért bebizonyítja, hogy nem a farok csóválja a kutyát. ja és a minuszt nem én nyomtam ,)
zajec
zajec 2024. 06. 29. 13:39
Előzmény: #223246  mr_bob
#223249
 Szerinted nem látták a világban a vezetők a covid utáni pénznyomtatás hatását? Vagy a mostani kamatemelésekét?  Nyilván látják de vagy tüzet kell oltani  vagy eltolni a problémát vagy van hozzá valami terv. 
Ezeréves mérőszámok vannak amivel lehet látni a társadalom a világ minden rezdülését. Főleg a mai korban amikor késedelem nélkül szinte azonnal rendelkezésre állnak az adatok. Naponta lehet látni a pénzáramlásokat a megtakarításokat a bankkártya használatokat, a kisker pénztárgépek azonnali adatokat adnak. 
N0MAD 2024. 06. 29. 13:19
Előzmény: #223247  lacikonyha
#223248
Valamiért úgy érzem nekem címzed az álompapír megjegyzéseket, bár nem értem miért.
Van az is, 20%ban kb, de valóban, euroban is többet hoztak idén befektetések mint állampapír forintban.
Attól még annak is van létjogosultsága meg a diverz. minden más elemének is.
De gratula az ügyes lottószámválasztáshoz, ne hagyj ki napot megemlítése nélkül.
lacikonyha 2024. 06. 29. 09:16
#223247

kínos és egyben nyomasztó is ez a temérdek bizonytalanság egy ideje
talán már egy ókori görög is szenvedett tőle, és felsóhajtott:
"Adjatok egy fix pontot, és én kifordítom sarkaiból a világot"
.
erre most jön az hogy a dagi nem foglalja el Brüsszelt, ellenben elveszíti Nagykanizsát, a fityisz álompapírját meg lehet hogy veri az ingatlan - gspark részvény formájában - az álompapír legjobb évében is
..
értem is és meg is értem a fix pont miatti hiányérzet fokozódást
mr_bob
mr_bob 2024. 06. 29. 08:33
Előzmény: #223244  Pistike12
#223246
https://www.isabelnet.com/wp-content/uploads/2022/02/SP-500-Index-and-Fed-Funds-Effective-Rate.png
semmi újdonság nincs abban, ami most történik. a kamatemelések mindig késéssel hatnak, historikusan ez olyan 12-18 hónap. most is ugyanaz történik, mint már párszor az elmúlt 25-30 évben: azért mert nem látják a gazdasági szereplők rögtön a kamatemelések hatását, ezért azt gondolják, hogy elbírja a gazdaság a magasabb szintet mindenféle kár nélkül.
N0MAD 2024. 06. 29. 07:25
Előzmény: #223244  Pistike12
#223245
Van igazság abban amit mondasz, de arra is rá kellene jönni hogy valami viszonylag stabil mértekegységet (értékmérőt, pénznemet) érdemes használni vagy csünyán becsaphatjuk magunkat.
De többször is kikeltél a reálérték ellen, ügyhogy csak megemlítettem.
Pistike12 2024. 06. 29. 06:10
Előzmény: #223243  N0MAD
#223244
Nezz a tablara, ami lemossa a cinizmust az arcodrol:)
Csokkentek vagy nottek a lakasarak snnel magasabb kamatszintnel? 
A tozsdek hogyhogy athn vannak, mikor a magas kamat epp ellenkezojet kellett volna h kivaltsak a Makro 1 tankonyv szerint? 
De nyugodtan lehet tovabb becsukni a szemeket es fuleket, akkor nem szukseges meghallani, hogy Mo a dragulas utjara lepett feltűnően! (csorosag=magas arak,) =kevesebb joszag, draga lakas=kevesebb joszag) 
Csak halkan megsugom, hogy T kornanyunk nagyon ugyesen maximalizalta a felujitasi programban az arakat. Vhogy ez tortent anno 17ben, hogy a felujitasi kozbeszerzesnel is megadott egy arat, ami a piac duplaja volt, fel is emelkedtek oda az arak. 
15cmes szigeteles 50e/nm munkadijjal. Ablak munkadijjal 200e/nm.
Na ezek a piaci aron korrekt anyagokkalbes afas arral 22e/nm es 85e/nm.
El lehet gondolkodni mi a cel... Gondolom rajottel. Magasabb ar, tobb afa bevetel kisebb volumen mellett is... 
N0MAD 2024. 06. 28. 23:57
Előzmény: #223241  Pistike12
#223243
Akkor ha jól sejtem a gondolatmenetedet ez lakásár emelkedést okoz, mert így aki ennyivel többet fizetett a lakásért a kamat miatt csak drágábban fogja eladni hogy ne bukjon.
Eltaláltam?
tihamer
tihamer 2024. 06. 28. 22:48
Előzmény: #223240  N0MAD
#223242
Abszolút nincs, dehát unatkozik, a stílusát meg gyakorolnia kell, de erre ki kíváncsi, nem tudom.
Na mindegy.
Pistike12 2024. 06. 28. 21:18
#223241

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek