Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD csütörtök, 07:47
Előzmény: #223119  Xis24
#223120
Hagy találjam ki építőipar?  :D
Ha már a fiaink, a hősök dicsőséggel hazajönnek a rothadó nyugatról, lehet szurkolni hogy a többi fizetés zárkózik fel, vagy az épitőipari csökken.
Hajrá mezőgaz! A szabók a királyok!!!!,
Xis24 csütörtök, 07:42
Előzmény: #223115  lacikonyha
#223119
Kicsit néha az az érzésem, hogy sokan itt még mindig abban a hitben vannak, hogy mindenki 100e Ft-ot keres. Azért most elmondom, hogy vidéken már nettó 500 nál is felmondanak szakmunkások. Hétvégén mesélte egy vállalkozó hogy 500 nem elég a munkásnak 100-al többer akar de nem tudja megadni. nem jön ki. más megadta.. elment a munkaerő.
Xis24 csütörtök, 07:32
Előzmény: #223117  Xis24
#223118
szerepertértem = sertepertértem... ha van ilyen szó egyáltalán😃😃😃
Xis24 csütörtök, 07:30
#223117
A babaváróról jutott eszembe. Még tavaly szerepertértem az eladott ingatlanom teraszán és akkor hallottam egy beszélgetést. Kicsit hangosabban beszéltek az albérlők, hogy most már nincsen pénzük, a nagyrészét elvitte a bérlést keressenek valami olcsóbbat. Magyarán biztos volt sok hasonló életút amikor a babaváróból finanszírozhatták a bérlők a lakhatásukat. Csoda hogy nem voltak elég szemfülesek a bérlemény kiadók és emelték az árakat, hisz kalkulálhattak volna úgy is ahogy  itt minálunk szoktak. Ha egy réteg bármilyen extra bevételhez jut akkor majd nála költi el. Ha sajtot adok el akkor l majd mindenki sajtot vesz. Ha festő akkor majd mindenki fest Ha fodrász akkor majd hajat vág. Ebben a duplázódós időszakban, hogy hogy nem még az albérlet árak nem duplázódtak 😃. Persze tiszta sor. Az elmúlt évek csapásait a fővárosi piac nyelte be. Covid miatti túlkínálat majd a háborús inflációs lefagyás. A számosság okán Bp-en mindig van aki hajlandó olcsóbban adni mint a másik utcában. Egyszer azért Bp-is be fog kezdeni.. ha nem hát lassan olcsóbb lesz bérelni Pesten mint vidéken. Meg olcsóbbak lesznek az ingatlanok is. ... Sok költői túlzás van ám a mondanivalómban.😃
lacikonyha csütörtök, 07:20
Előzmény: #223112  slash
#223116

épphogy 50 múltál, és már elmenet melletted az élet
mi lesz veled 10-15 év múlva?
lacikonyha csütörtök, 07:15
Előzmény: #223111  Xis24
#223115

ez kb 750 euros bérleti díj
2013 nyarán adtam ki ennyiért kivül belül full romos Sziv utcai épület harmadik emelet lift nélkülit esztétikai gagyi felújítás után, amiben a 100 éves középen 10 centit behajlópolcos ruhásszekrények voltak, amiket a tulaj a szobafestővel kívülről fehérre lekenetett és a fehér ikeáa ágy mellé odatett
igaz nagyobb volt, 100 nm, és bérlői harc volt érte ennyiért, a Podmaniczkyhez közel
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 07:14
Előzmény: #223109  Vodafonelive
#223114

Felvettél egy hitelt 7,99 en.. és azon sírsz hogy nem csökken a kamat... Ha egy 750 e es tőkéjű hitelre toltál be 5 M et akkor ott valami igen nagy baj van.-
https://csaba504.github.io/hitel_torleszto_kalkulator/
Egy 750 e Ft os hitelt ami 7,99% os 5 év alatt ki kell ütni havi 15ezer ft al + apró.15204 Ft havonta. Ha enni sem megy akkor nem értem miért vettél fel + hiteleket. Én soha nem akartam hitelt felvenni, de úgy hozta az élet, hogy mindenképpen kellett. Felvettem és előre tudtam hogy max 10 éven belül ki akarom ütni. (23,4m + akkor az összes megtakarításom belement). Most tartok a 39. hónapnál és már azt számolom hogy Juli- Aug ban meglesz az az összeg ami a tőke + végtörlesztésre szükséges. Természetessen kis tartalékot képzek és úgy fogom lezárni. 
Ezt javaslom neked is. Készíts egy tervet. Te tudod mennyi a havi bevételed és a fix kiadásod. Te tudod mi az az összeg amit minde hónapban félre tudsz tenni. Ha a havi félretettet feléled, akkor még 20 év múlva is hiteleid lesznek.
És mégegyszer.  NE VÁRD hogy csökken a kamat... Ne várd, hogy majd elengedik. (Ha bekövetkezik örülj, de legyen terved arra is ha nem, meg arra is ha emelnek).
Ha beüt még egy válság akkor lesz ez még így se. 
Xis24 csütörtök, 07:10
Előzmény: #223112  slash
#223113
Ez 5769 Ft / nm. Bp átlag 5680 Ft. IX. kerület 5410. Azért, hogy nincsenek szavak az nekem túlzás. 😃 
slash csütörtök, 07:03
Előzmény: #223108  hunball2
#223112
Erre már szavak sincsennek. Erkélyt még le kell festeni.. A múltkori 70 millás panel elment amit beraktál? 
Xis24 csütörtök, 06:58
Előzmény: #223108  hunball2
#223111

Én duplázódó bérlemény árakat vízionáltam korábban. Attól még azért messze vagyunk, kell hozzá a vásárlóerő. Meg egy kis hírverés.  
Picit kilóg még, de nem vészes. Mennek majd feljebb. Elég olcsó a berlés Budapesten. 
https://negyzetmeterarak.hu/statisztika?ugylet=kiado&tipus=lakas
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 05:49
Előzmény: #223104  J0hnnyEnglish
#223110
Igen, ezert is necces, mert ez mar nem a szotyi penz osszeg. De majd ennek a hitelnek is egyszer vege lesz, de meg varnom kell 1,5 hetet, mert utana tudom meg mire kell inkabb koltsek (utazas, vizum, hitel).
Vodafonelive
Vodafonelive csütörtök, 05:46
Előzmény: #223102  EURHUF_goes_to_haven
#223109
Azt neztem, hogy 3 ev alatt osszesen tobb, mint 5M forintot fizettem eddig be ami nem keves penz es hat ezt visszabb is lehet fogni. A havi 50e forintot azert irtam, mert ez egy akkora osszeg amit 1 honapban mindenre amire szuksegem van elszorok. Legyen az egy uj kontroller vagy egy polo, cipo, taska stb.
Sult galambot nem varok, egyszeruen az a szomoru, hogy fel eve lehetett latni de igy kereken 1 ev tavlataban kimondhato, hogy nem lehet hinni a diakhitelnek. Megy a durva propaganda, ugye ez is a kormanyhoz tartozo intezmeny.
hunball2 csütörtök, 03:24
#223108
Ezt nézzétek meg, új kiadó lakás, József A. lktlp, 52m^2, 8. emeleti panel, bútorozatlan. 300K!
https://ingatlan.com/34229089
Xis24 szerda, 16:43
Előzmény: #223090  Vodafonelive
#223107
Már kb 3x tanácsoltam, hogy szakíts le valami szemrevaló menyecskét.. aztán vegyél fel babavárót majd üsd ki az összes hiteled aztán szevasz. 😃
Xis24 szerda, 16:24
Előzmény: #223082  szieszta
#223106
Nagy üzlet volt felvenni a babavárót. Sajnálom is, hogy ilyen bátortalan voltam és kimaradtam a dologból. Már akkor is megérte ha olyan dolgokra költötték amire alapesetben nem is érdemes pl: kajára, kocsira, nyaralásra, hisz ha tippelnem kellene sok esetben már fele annyi dolgot sem lehet belőle venni mint 5 éve.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish szerda, 15:34
Előzmény: #223101  Vodafonelive
#223105
Válalj egyéni fix összeget!
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish szerda, 15:32
Előzmény: #223089  Vodafonelive
#223104
A diákhitel az első amit vissza kell tolni! Senki nem fog sajnálni, mert akit tudtak megszívattak vele, de ne így fogd fel, hanem a pénz jelenértékén. Én 750- et vettem fel. 5 év után amikor elkezdtem dolgozni, olyan 1m 300 e környékén volt a kamatos kamatokkal együtt. 3 munkaév után végtörlesztettem, kb 1mill 800 ezret fizettem vissza összesen az 5+3 év alatt 🙂 - micsoda biznisz!
EURHUF_goes_to_haven szerda, 14:54
Előzmény: #223074  EURHUF_goes_to_haven
#223103
Eddigi eredmény 6-12 (1 az enyém).
Szóval a társaság 33% a vár ár emelkedést és 66% a vár stagnálást/ csökkenést . 
EURHUF_goes_to_haven szerda, 14:53
Előzmény: #223101  Vodafonelive
#223102
Egy 750 e Ft os hitelt elhúzni 20 évre nettó baromság. (SZVSZ) Ilyen időtávon szinte csak kamatot fizetsz. Ez azért annyira nem beláthatatlan összeg, én pár hónap utána kiütném és 1 gondal kevesebb. De ha jól értem neked  olyan havi 50e Ft marad, abból is ha csak 30 at félre raksz akkor ~2 év alatt össze kéne, hogy jöjjön a maradék tőkére való. De nem akarok a tárcádban turkálni, a te dolgod. De a sültgalambot ne várd, mert lehet gőzölögni fog és barna lesz, de nem hús íze lesz amit a szádba raknak.... (emiatt is ütném mint a szódás a lovát)
Vodafonelive
Vodafonelive szerda, 13:45
Előzmény: #223099  EURHUF_goes_to_haven
#223101
A futamido nagyon necces, ugyanis mindig a fizetesemhez fogjak nezni.
Ha kevesebb lesz a fizetesem (ilyen mar volt, hogy 1/4-et kaptam az elozo fizumnak) akkor ahhoz aranyosan lesz kevesebb a torleszto igy a torlesztesi ido is novekedni fog. Tenyleg nem tudok idopontot mondani, mert folyamatos kerdojelek vannak, mert evente valtoztatjak a torlesztesi osszeget! Lehet tobb ev vagy evtized (nem veletlenul vannak olyanok akik 20 eve fizetik) de lehet par ev is… :(

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek