Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2024. 01. 29. 22:55
Előzmény: #215931  mr_bob
#215940
Mondjuk valoban nem egy zen tabor a mostani szakasza az epitkezesnek:)
De valoban egy kicsit feszult lettem par forumtars mai produkciojan:) de kialszom. 
Hatha holnapra igazuk lesz es beteljesednek:) 
Pistike12 2024. 01. 29. 22:52
Előzmény: #215935  Törölt felhasználó
#215939
Huh ezert nyomozoi penzt nem kapnal:)
Varom a reakciodat a 2018as nevgyujtemenyemre, akik akkor is osszeomlast lattak:) 
FR73 2024. 01. 29. 22:04
Előzmény: #215936  N0MAD
#215938
Volt egy javaslat, hogy vigye le 79 millióra a kínálati árat, és akkor kb megjön a vevő, aki alku után megveszi 70-ért.
Azóta eltelt néhány hónap, és már kezdi vissza indexálni, hogy valahogy 80-ért menjen el. De annyiért nem viszik, ráadásul csok+ ott nem játszik, az a hajó 2023 végén elment. Innentől nehéz lesz, bízhat a csodában, hogy valamiért megindul a teljes piac.
FR73 2024. 01. 29. 21:50
Előzmény: #215928  berlini
#215937
Értem, tehát valahol éves 8% körüli áremelkedésre számítasz EUR vagy USD-ben nézve.
Az én tippem ennek legfeljebb a fele, de meglátjuk.
N0MAD 2024. 01. 29. 21:28
Előzmény: #215935  Törölt felhasználó
#215936
Én nem merek igazat adni neked, szerintem mindenben pistinek van igaza. 
Amúgy eszembe juttattad a sokkilences marketinggurunkkat, elég érzékenyen reagálta le azokat a véleményeket hogyha nem viszik az árudat, nem is igen érdeklődnek akkor nem a előbyei kidomborítása számunkra a megoldàs, nem is a költségei felsorolása, sem a vásárlók hülyézése hanem az árcsökkentés. 
Valahogy a kirohanások azt jelzik hogy motoszkál valami problémafelismerés a tudatalattiban. De elismerem, igazuk van, mit tudhatom én. 
Törölt felhasználó 2024. 01. 29. 21:16
Előzmény: #215932  N0MAD
#215935
extra poén, hogy állandóan elmondja, hogy már mennek fel az árak és azonnal venni kell, DE ő igazából nagyon is örülne neki ha csökkennének (aztán mindig kilóg a lóláb, hogy mégsem persze), mert még venni akar csak nincs rá még pénze, de amúgy usgyi venne! 
Amúgy mocskos módon egyszerű ez a gondolatmenet (nem pistike, mert ő bonyolultnak próbál látszani, csakhát)! 
Egyetlen egy kérdés kell megválaszolni és mindjárt tiszta lesz minden.
Olvassa el mindenki újra az első bekezdést! 
Na ki gondolkodik így, milyen ember!?!?!?!
Hadd halljam, hát aki eladni akar!
Tehát be van ragadva eladni szeretne, de nagyon nem megy ezeken az árakon, ezért itt próbálja téveszmébe kergetni magát és a közösséget, MERT ezt bevallani ciki lenne neki.
Pisti egy eladó minden bizonnyal xiii. kerületi lakását hirdeti.
Nagyon egyszerű, csak egyetlen kérdés kellett. Kinek lehet egy ilyen ellentétekkel teli narratíva a szemszöge.
Kérem a nyomozói fizetésem most 🕵️
2345678 2024. 01. 29. 21:13
#215934
Bedőlt egy társasházi projekt (Kb.50-60 lakás), van több lakásvásárló akik tervezőasztalról vásárolva kifizették a teljes vételárat. A projekten dolgozó  munkások nincsenek kifizetve. A legtöbbet az építőanyagkereskedő cég vesztette. Lehet, hogy majd valaki befejezi, de egyenlőre senki nem akarja  a sok gondot a nyakába venni. 
Törölt felhasználó 2024. 01. 29. 21:06
Előzmény: #215931  mr_bob
#215933
biztos azért gondolja így mert, histórikusan ide csak a jó dolgok gyűrűztek be, ezért vagyunk mi az emberiség kincsesládája, a nemzetközi legmegbízhatóbb bankszektorral, legmagasabb fizetésekkel, luxus óra gyártásunkról és a makulátlan utcáinakról nem is beszélve! Híresen jól bánunk a pénzzel és mindenünk a megtakarítás, még a gyomrunk kárára is!
https://youtu.be/MABhq4cBCfI?si=MJM0PkDKG6JpEOWt
Ja várj hoppá nem Svájc vagyunk, szerintem ezt nem tudja, de ne is szóljunk neki róla, így viccesebb.
N0MAD 2024. 01. 29. 20:53
Előzmény: #215931  mr_bob
#215932
Feszült lenne?
Annyit tettem higy egymás mellé tettem az állításait és annyit írtam hogy nem értem. 
Erre olyan oltást kaptam hogy vénembertől síkhülyéig minden voltam. 
Akkó jóvanakkó, folyamatosan enelkednek az árak mert emelkedés közben 30-30%iit csökkentek és akinek pénze van annak nem éri meg venni csak akinek nincs pénze, vegyen hitelre. Mert emelkednek az árak, miközben alig van adásvétel az is csökkentett áron.  De tavaly volt az utsó jó beszálló, azóta már nincs mert stagnálnak az árak mert emelkednek és aki nem vett tavaly az kiárazódott, de akinek van be vegyen mert van jobb befektetés, kivéve ha nincs pénze mert akkor vegyen. 
Rendben, kapitulálok, pistinek van igaza, meg az ellenkezőjében is. 
Én meg se venni se eladni nem akarok úgyhogy nem pofázok mert anyámat, dögöljek meg. 
Jó. Biztos ideges tipus vagyok. 
mr_bob
mr_bob 2024. 01. 29. 20:33
Előzmény: #215930  Törölt felhasználó
#215931
szerintem pistike úgy gondolja, hogy a jelenlegi befagyott, alacsony tranzakciószámos piac az erő, a kitartás, a szittyaság jele, nem pedig a csóróságé, és hogy az emberek jelentős része kiárazódott. amikor olyan állítást olvasok, hogy a világban mindenhol "így" történik egy dolog, bezzeg nálunk meg "úgy", akkor mindig az országhatárnál megállított infláció jut eszembe, az is milyen jól sikerült... ha jól emlékszem, akkor jelenleg építkezik pistike, gondolom amiatt feszültebb mostanában
Törölt felhasználó 2024. 01. 29. 20:19
Előzmény: #215926  Pistike12
#215930
te jó ég, most komolyan mondom leborultam a székből majdnem, akkorát röhögtem ezen:
"Mon egyedul csokken a kisker ertekesitesi volumen, mert csorok vagyunk, igy a hasznslt auto is. De az ingatlan mas jószág."
Te még mindig azt hiszed, hogy a kiflin és húson "megspórolt" pénzből a magyarok a kis párnacihájukba gyűjtik a pénzt a panelra 😂
Ébresztő azért csökken a forgalom mert már arra sincs pénz, hogy annyit egyenek az emberek mint előtte! Ezért semmi másra még annyira sincs pénz... teljesen röhejes a gondolatot amikhez ragadszkodsz, pedig már azt hittem, hogy te is nevetsz a saját régi elméleteden... hihetetlen, de komolyan, ebből is látszik, hogy abban hisz az ember amiben akar akkor meg a tények semmit sem számítanak. 
A xiii áraid meg ne ide másolgasd, mert az nem bizonyíték semmire, ha akarom írok 100x nagyobbat, hanem mutasd a hivatalos KSH vagy MNB statisztikát de minimum egy ingatlancomost.
Az emberek folyamatosan vesztik el az állásukat, főleg a jól fizető nem gyári melók szüntek meg a sok beruházás leállítása miatt. Pénzügyi, IT, marketing, rekreációs szolgálatások szektor mind mind a földbe fúródott.
kukker 2024. 01. 29. 20:04
Előzmény: #215926  Pistike12
#215929

"De az ingatlan mas jószág."
Szerintem abból látszik a probléma, hogy folyamatosan újabb és újabb ösztönzőket kell rádobálni, dobál rá a kormányzat az ágazatokra.
És amikor hiába az ilyen-olyan megtekert dolog, nem éri el a célját. 
Ez a ló kidőlni látszik.
Pontosabban: ez is.
Ez az érzetem, hogy itt ebben már ezek miatt nem lehet több.
Mint, ahogy az EV-knél is most jött megint valami újabb hitelesdi-forma, hogy ott is pörgessék meg.
Vagy mi.
Szerintem meg forgalom már csak ebből lesz ezen a szinten többségében és nagyon sok szegmensben:
Az eladóknak árat kell csökkenteniük, ingatlan esetében ezek meg szerintem úgy 15 - 20 százalék körüli összeg környékén legalább. 
berlini
berlini 2024. 01. 29. 19:49
Előzmény: #215925  FR73
#215928
A következő 7 évben?
Budapesten és néhány nagyvárosban szerintem a 7 éves az állampapir hozam (kamatos kamattal kb 70%?)  felettire, kiadási bevétel beszámitása nélkül. Kb 80% a tippem.
A kiadás megbecsülése nehezebb.
Ha rövidtávuzol, akkor nagyobb a bevétel, de ott a befektetett munka is jóval nagyobb.
Pistike12 2024. 01. 29. 19:42
Előzmény: #215926  Pistike12
#215927
Munkanélküliség nélkül. 
Pistike12 2024. 01. 29. 19:36
Előzmény: #215922  kukker
#215926
Az igy van. Mon egyedul csokken a kisker ertekesitesi volumen, mert csorok vagyunk, igy a hasznslt auto is. De az ingatlan mas jószág. Es tortenelmi bűnt kovetett el a Matolcsy Nagy Orban, hogy az egekbe lottek az arakat. De azok sajnos magasan maradnak. Barcsak felezodne.... 
FR73 2024. 01. 29. 19:29
Előzmény: #215921  berlini
#215925
USD-ben vagy EUR-ban nézve mekkora éves emelkedésre számítsunk idehaza 2030-ig?
berlini
berlini 2024. 01. 29. 19:27
Előzmény: #215922  kukker
#215924
Szerintem az analógiád csak annyiban jó mintha a napi kenyér megvásárlását és a maradék kezelését hasonlitanád össze az ingatlanok adásvételével.
Amúgy az igencsak örvendetes, hogy új autóárak végre csökkenni is tudnak (a használtakkal együtt). Igy talán mégis lesz valami az ezévi 5% körüli éves inflációból.
dexter 2024. 01. 29. 19:24
#215923
kukker 2024. 01. 29. 19:21
Előzmény: #215913  berlini
#215922

"De egyet higyjetek el nekem, hogy az első eurómilliárdok megérkezése után jön a többi ingatlanár felkurblizó intézkedés. "
2019-2020 körül 65K volt a hahu-n - használtautó - a kereső gombon lévő személygépjárművek száma.
Mostanában ez olyan 95-98K között ugrál.
Én nézegetek hirdetéseket.
Pár márka tartja valamelyest még az árát.
De simán dobálják le milla alatt a 100-200-300K-kat.
(milla felett nem nagyon néztem)
Aztán ott a Tesla, aki 20 milkáról ledobta múlt héten egyik nap hipp-hopp 17-re az egyik típusát.
Fogynak a vevők.
És növekszik az eladó mennyiség.
És az emberek nem vásárolnak.
Se ilyet nagyon, se olyat...
Hogy mennyire korrelál ez az ingatlannal, arról mindenkinek meglesz a véleménye, de szerintem nem mondok nagyon falsot azzal, ha azt állítom, hogy ugyan az a folyamat fog itt is lejátszódni:
Nincs, vagy nem nagyon van pénz.
És óvatosság lép be az ilyen nagyságú vételekkel/költésekkel szemben, pláne hitellel együtt. 
Szerintem ennek ideje fog eljönni.
Mindamellett, hogy tartom, az áremelkedések nagy része mindenben a mohóság által volt ilyen magas értékben.
berlini
berlini 2024. 01. 29. 19:20
Előzmény: #215916  FR73
#215921
attól függ hol van
NY Centralparkban 250 millió dollárt is megérne

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek