Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 07. 13. 17:07
Előzmény: #803  szieszta
#805
Állatorvosnal láttam bögrén:
Real doctors treat more then one species. 
Nemhogy egy szervet :D
szieszta 2024. 07. 08. 07:49
Előzmény: #799  mpagnes
#803

Ez a tanulás nagyon érdekes dolog. Én nem azt tartom tanulásnak, hogy elmegyek sok sok diplomát szerezni és keservesen kínlódva elvégzek egy két iskolát. Főleg azért, hogy meg legyen a papír.
Én a gyakorlati tudást részesítem előnyben, ami érdekel, azt úgy szippantja fel az agyam, mint egy szivacs. Nem kell többször elolvasnom.
Volt egy osztrák főnököm, aki szívesen adta át tapasztalatait. Imádtam vele beszélgetni, mert nagyon hasonló volt a gondolkozásunk és meg tudtuk osztani a tapasztalatokat. Mellette többet tanultam, mint 2 egyetemen. Ráadásul ez nem a köret, hanem amit fel is tudsz használni.
Mindig ezt hozom fel, hogy az orvostanoncokat is kikínozzák az egyetemen, aztán mikor kikerülnek a való világba, egy egy szervet tudnak csak gyógyítani. Magyon büszkék a tudományukra, ami jócskán megkérdőjelezhető. 
Jó példa rá  a szívorvosom. Legutóbb azt vágta a fejemhez, hogy ő nem életmentő, hanem csak diagnózist állít fel. Ne őt hívjam, ha rosszul érzem magam, hanem a mentőt.  Ha sikerült megmentenie, akkor menjek a körzetihez, az majd eldönti, hogy kérjek-e nála időpontot, ami persze 1-2 hónap csúszás. A hab a tortán, mikor elküldött szív CT-re és mondom neki, mutassa már meg a felvételt. Erre csodálkozva közli, hogy ő nem kap felvételt, azt egy másik szakértő elemzi ki és már csak a leírtakat kapja meg. Ezek szerint még ehhez sem ért? Mondom neki........ az ereim rendben vannak? Csak  a koszorú erekről tud nyilatkozni, a többivel az érorvoshoz forduljak.
Ezek az orvosok hordják fent az orrukat és egy statisztika alapján írogatják fel a gyógyszereket. Lenézik az állatorvost, aki sok sok állatot gyógyít és csinál mindent, röntgenez, vért elemez, operál, de szükség esetén (a nagyobb haszonállatoknál) házhoz megy, akár éjjel is.
Fura módon azért tiszteljük őket, mert az életünket mentik, de ha belegondolunk, ha nem sikerül, akkor sem történik semmi. Nekik egy szám vagyunk és a bizniszük. 
Egy elment, majd jön a másik. Úgyis kevesen vannak. De vajon miért??? Mert olyan dolgokkal fingatják az orvos jelölteteket, hogy kevesen kerülhessenek be ebbe a bizniszbe. Az iskolában tanultaknak meg csak a töredékét tudják használni a valós gyógyításban.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 07. 07. 12:15
#802
Vágott már neki valaki olyan lehetőségnek ami nem a kiszemelt külföldi város volt, hanem ugyan az az ország csak más városa?
vaktyuk99
vaktyuk99 2024. 04. 24. 23:24
#801
Győrtől nincs messze Ausztria, néha érdemes körülnézni
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 09. 19:03
Előzmény: #798  EURHUF_goes_to_haven
#800
Köszi, mondjuk vízumnál lesz is 2-3 év amit nem tudok beszámítani munkatapasztalatnak, mert az nem szakmai és nem olyan jellegű volt a munka de addigra már lesz annyi mire kimegyek ~35 évesen, hogy legyen esélyem. Nem véletlenül 33 éves kor előttig adják a legtöbb pontot életkorra vízumon. :)
mpagnes 2024. 04. 09. 17:50
Előzmény: #795  Vodafonelive
#799
Mi 55-56 evésen nem látunk fantáziát a tanulásban.
Illetve a férjem 10 éves túlélési esélye kb. 10 %.
Ez így nagyon más helyzet.
A drága állam a jó hely, mert ott több pénz is marad.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 04. 09. 13:20
Előzmény: #797  Vodafonelive
#798
Illetve még ezt nézik, hogy mennyi idős vagy . Hasonlóan minta pilótáknál, hogy 35 év fölött már nagy utasszállítóra nem igen tesznek fel (mire megszerzed a JET, mulitengine stb plusz típusképzést, alig marad szolgálati időd , hogy azt ledoglozd ) min 10-15 év....
Nekem kicsit úgy tűnik, hogy elméletben nagyon jó szakember vagy 3-4 diplomával de ez még itt is különlegesség. Mester je is csak nagyon elhagyagolható embernek van.
Amolyan túlképzett lehetsz a piacon túl kevés gyakorlati tapasztalattal, de sok sikert, hogy megtaláld a számításod. 
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 09. 12:47
Előzmény: #796  EURHUF_goes_to_haven
#797
Persze, minden orszag minden cegeben mas a gondolkodas es a kategoria. Ezt majd megtapasztalom a sajat boromon is.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 04. 09. 12:02
Előzmény: #778  Vodafonelive
#796
Már bocs, de ezt úgy mégis mire alapozod ? Lehet hogy ausztriában egy határ közeli betanított gyári melón ahol tengernyi az alacsonyan képzett munkaerő igaz, de nyugaton pl németországban biztos, hogy nem. Ott sokkal fontosabb, hogy legyen tudásod, és tudják az emberekkel együtt dolgozni. A bér ott nem KO kritéria, maximum tárgyalási alap. De csak azért mert valaki 200€ val olcsóbb de kezdő nem fogják őt választani egy senior pozira.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 09. 11:11
Előzmény: #794  mpagnes
#795
Nem tudom van-e diplomatok de akkor ez egy remek alkalom, hogy akar ingyen (allami ponthatart elerve) jelentkezzetek felsooktatasba. Tanulni sohasem keso, gondolom angolul jol beszeltek 7-8 ev kintlet utan, en meg angol nyelvu kepzest is megprobalnek.
Neztem videot arrol, hogy melyik allam hogyan mikent all miutan nagybacsim azt mondta a legdragabb allam hawaii, majdnem igaza volt, masodik legdragabb.
mpagnes 2024. 04. 09. 08:57
Előzmény: #790  Vodafonelive
#794
Hát mi dolgoznánk valamit, de sajnos ez a műtét dolog nagyon átírt mindent. A műtét óta semmilyen fizikai munka nem csinálható, amit azért nehéz megoldani, mert mindig fizikai munkát végzett a férjem, talán egy-két évig nem. De stresszes irodai munka sem végezhető. Hamarosan lesz a munkaképesség csökkenéséről döntés, na majd ott tudnak esetleg segíteni, hogy milyen munka.
De úgy kell érteni a gondot, hogy futár sem lehet pl., mert a jogosítványt visszavonták, de biciklizni sem lehet.
Nekem meg a térdem fáj, de valami kegyetlenül.
55-56 évesen ilyen gondok lettek.
A fizetésben persze, hogy óriási különbségek vannak, államok között azért is, mert a minimálbér 2,5-szeres eltérést mutat az országon belül.
De aztán egy államon belül is óriási az eltérés. 
Egyszerű munkával és szakmunkával sem mindegy, hogy hol dolgozik valaki. Pl. villanyszerelő Orange megyéhez képest fele annyit sem keres San Diegoban (140 km) és 3-6-szor többet keres, mint más államokban.
Munkahelyen érdemes tovább maradni, mert 1,5-2 év után működik igazán, de csak 5-7 évig.
unidentified user 2024. 04. 07. 17:22
Előzmény: #792  unidentified user
#793
Francia állampolgárok: +150 fő vándorlási nyereség
unidentified user 2024. 04. 07. 17:20
Előzmény: #791  unidentified user
#792
Cikkeket direkt nem linkelek, mert a visszavándorlást elmaszatolják, a nyugati országokból bevándolást pedig meg sem említik... pedig utóbbi sem elhanyagolható:
22.1.1.28. A bevándorló külföldi állampolgárok az állampolgárság országa szerint (ksh.hu)
22.1.1.29. A kivándorló külföldi állampolgárok az állampolgárság országa szerint (ksh.hu)
Német állampolgárok: +1100 fő vándorlási nyereség
Osztrák állampolgárok: +100 fő vándorlási nyereség
Holland állampolgárok: +50 fő vándorlási nyereség
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 03. 11:25
Előzmény: #789  mpagnes
#790
Munkahely szempontjabol ATLAGBAN 1 ev = 1 munkahelyem volt eddig. (Ez volt kevesebb is, volt tobb is)
Eleg sok helyen irjak redditen, joforman 3-4 naponta jon egy poszt milyen brutalis fizetesbeli elteresek vannak Amerikaban az en diplomammal. Mi az a limit ami folott mar kotelezo a tervezoi jogosultsag megszerzese kulonben nem tudsz feljebb lepni. Amivel eszelosen sokat lehet kint keresni az az IT ott is. Plusz sok videost hallgatva meg mindig furcsa, hogy mennyi penzt kiadnak egy csomo hulyesegre ami megy a levesbe.
Tudom, hogy ott vallalkozni is lehet bizonyos munkakkal jol kaphatsz, nem muszaj mernoknek lenned.
Itthon most mar nem dolgoztok Ti sem ha jol emlekszem? Marmint ugy jottetek haza, hogy mar nem csinalnatok semmit, igaz?
mpagnes 2024. 04. 02. 09:38
Előzmény: #786  Vodafonelive
#789
Egy munkahelyből nem lehet megfelelő vélemény.
Mi 56 év alatt még hasonlót sem tudunk mondani Ausztriában és Magyarországon ahhoz képest, ami Amerikában van. Teljesen más lehetőség, gondolkodás és körülmények.
mpagnes 2024. 04. 02. 09:12
Előzmény: #787  kszsah1
#788
Semmi gond a külterülettel. Csendes, nyugodt, tiszta levegő, stb.
kszsah1 2024. 04. 01. 11:07
Előzmény: #783  mpagnes
#787
2000 ben vettünk 700 m2-telken 60m2 nyaralót ,  azóta körbe vettem 4 telket hozzá amik  "zart kertesek voltak ". .  2018 ban kivetettem müvelés alól. Az utolsó telket 2018 ban vettük hozzá és összelettek vonva.  Nemrég néztem a neten  ,tölünk 500 méterre kb ugyanakkora  adottságu telek ami üresen áll (áram , csatorna az utcában, gáz nincs")  kb 10x áron van fennt a neten.   Hihetelen .  (Hogy elviszik az már más kérdés)
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 03. 31. 19:14
Előzmény: #785  mpagnes
#786
Előző amerikai munkahelyem miatt ódzkodom amcsitól ettől függetlenül idén év végén megpróbálom a zöldkártya lottót, érdeme több irányba is kacsintgatni ami nem EU.
mpagnes 2024. 03. 31. 16:34
Előzmény: #779  Vodafonelive
#785
Miért lettünk volna feketén?
De tulajdonképpen feketén is ajánlom mindenkinek. Semmi gond nincs az illegális tartózkodással.
 
mpagnes 2024. 03. 31. 16:31
Előzmény: #779  Vodafonelive
#784
A szívműtét miatt így sem, úgy sem tudtunk volna ott maradni.
Egy életre szóló probléma és nem lett megoldva minden a műtéttel.
Itthon hetente kell orvoshoz menni.
mpagnes 2024. 03. 31. 16:26
Előzmény: #781  Vodafonelive
#783
Olyan már nincs, hogy zártkert. Csak külterület és belterület van.
De nekünk nem kell az átminősítés, mert nem azért vettük. Teljesen mindegy, hogy 35 millió vagy 70 millió.
Hátránya meg semmi nincs.
mpagnes 2024. 03. 31. 16:23
Előzmény: #779  Vodafonelive
#782
Már itthon vagyunk.
Nagyon megérte ott lenni 8 évig, ez nem is kérdés.
Sok esetben olvasom, hogy kételkednek a nyugati munka utáni megfelelő haszonnal kapcsolatban.
Hát ez nagyon vicces.
Akkor mitől lenne az életszínvonal különbség ötszörös?
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 03. 30. 11:56
Előzmény: #780  kszsah1
#781
Sajnos nem találom de valami olyasmit olvastam, hogy a zártkerteknek megakarják nehezíteni a belterületté való sorolását talán a külterületekkel együtt.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek