Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2023. 11. 13. 18:25
Előzmény: #209619  Pistike12
#209620
Azt ugye vagod hogy eppen a tartozasok inflalodnak szelsebesen... Ennyit a hitelvalsagrol...
Pistike12 2023. 11. 13. 18:24
Előzmény: #209618  N0MAD
#209619
Mondd mar meg kerlek, hogy lenne ugyanaz? 
A hitelek jo resze fix, az atlagos hitelnagysag a fedezethez kepest lofutty., meg amugy is. A cegrahajtasig valo eljutas 2 ev es van finanszirozas 6-7%on.
Mondd mar el kerlek miert is lenne tomeges arveres es armageddon a lakasarak teren? Itt van a 30%os realareses megsem ugranak ki tomegevel az adosok az ablakon... 
Gondolom az tovabbra sem zavar, hogy nemcsak a te buborekodban letezo armageddon letezik, hanem mondjuk az is armageddon, ha a lakashozjutas megnehezedik, a megujulas tortenelmi melyponton, az uj beruhazasok padlot fogtak. 
Vagy mérnökkent ezek mondjuk nem zavarnak?
N0MAD 2023. 11. 13. 18:15
Előzmény: #209617  Ishar
#209618
Ez csak akkor kérdés ha elvetettük a perpetuum mobile ötletét hogy minél több ingatlant hitelre, tökmindegy hány év alatt, de a bérlők kifizetik és utána mind az enyém! Ha emelkedik a törlesztő ráverem a bérlőre, ha ingatlanadó lesz azt is! Hát mindenkinek lesz nemcsak nekem, nyilván ráveri mindenki, ki akarna bukni?
Annyian tanítottak ki a felfutás éveiben hogy meg se merem tippelni. Csak tudnám miből lett a több tízezer árverezés meg a subprime válsag a vizen túl, hisz a matek ugyanaz. 
Érdekes, amikor a valahogy bebukott hiteles lakásokat árulták olcsón sokkal kevesebben akartak olcsón venni mint a csúcson amikor tépték  egymást. 
De lehet csak nekem fura, mérnök vagyok nem közgazda. 
Ishar
Ishar 2023. 11. 13. 17:58
Előzmény: #209616  N0MAD
#209617
Kérdés, hogy mennyi hitelest tart a víz felett a kamatstop, mikor vezetik ki a stoppot és hogyan árazódnak át a hitelek.
N0MAD 2023. 11. 13. 17:43
#209616
Igazándiból azt nem magyarázta még el nekem senki amikor megkérdeztem, a 2008 előtti szárnyalásbam sem, hogyha feltalálták a perpetuum mobilét a hitelből meggazdagodással (hitelből ingatlan és kiadás) akkor miért dolgozik bárki egyáltalán, megvan a recept. Aztán később a lakások árverezésének idején kisebb volt a zsezsegés a témában. Biztos árverezésekre jártak még több ingatlanért. 
De most másként lesz, nyilván. Híres utolsó mondatok. 
sityaki 2023. 11. 13. 13:05
Előzmény: #209607  Murdoch
#209614
Csak éppen a pár órás  kompolás repülőárban van, szóval naponta átmenni  az egy szem hajóval nem éppen rentábilis :-)
FR73 2023. 11. 13. 12:17
Előzmény: #209610  Evehid
#209613
Kolobrzeg? Bár a megközelíthetősége nem ideális, mert Ryanair csak Poznanba repül.
slash 2023. 11. 13. 11:25
Előzmény: #209605  Murdoch
#209612
Idén két komoly hőhullámot csináltunk meg a horvát tengerparton. 2*2 hét  Én bírom a meleget de az valami brutális volt. Eleve amikor tavaly vettük a kecót, elkönyveltem hgy itt mindig hideg a tenger.. hát ez megdőlt.. olyan meleg volt a víz mint Krétán . Mindegy a vendégek szerették. Jó is, rossz is. :-) 
slash 2023. 11. 13. 11:21
Előzmény: #209603  Andy01
#209611
Szia mi október 2én jöttünk haza. Azóta kemény meló BP-en.. szörnyű.. hiányzik az én kis tengerkém, a hegyek és minden. Igazam volt, miben? Hogy kell egy exit button ami ha lehet nem egy kötéldarab a mennyezeten? Akkor igazam volt. :-)  Most fél év sötétség, hajtás, stb. Elkezdtél nézelődni? Tedd azt már a múltkor is megmondtam. Családnak (asszonynak) zöld lámpát kell adnia.  Ha ő ok, akkor mehet.  
Evehid
Evehid 2023. 11. 13. 10:26
#209610
De jó! :) Nekem nagyon tetszett Spanyolország (20 éve), de csak Barcelona és Valencia környékén, meg Andalúziában jártam itt-ott. Középső rész csak átutazás miatt. Nyár közepén azért már akkor is nagyon-nagyon meleg, és giga szárazság volt! Viszont a hangulat, épített környezet, lakberendezés, a táj, az olaszhoz képest sokkal természetközelibb hatású növényvilág csodás. De a jelen tudományos állás alapján nem mernénk bevállalni. Több ismerős már kint van, v. most szervezi, közel 50 évesen, a gyerekeik már kint tanulnak/dolgoznak. Délen, délkeleten mostanra tényleg sok magyar van. Nekem ami igazán álomvilág tengerpart lenne (dán, észak-német stb.), ott viszont sajnos teljesen irreális saját ingatlanban lakni, pláne még befektetni is. Lehet Németországban annyiért venni, mint itthon, persze, még olcsóbban is akár, DE nem ezekben a tartományokban, és nem a tengerparti településeken. :(
N0MAD 2023. 11. 13. 10:25
Előzmény: #209607  Murdoch
#209609
Azorinak adj egy esélyt, bár az már a nem közel kategória. 
Sao miguel kicsit ausztria tengerparttal érzés, vannak hegyek, rengeteg tehén, virág, termálvizek-fürdők. Időjárás kicsit változékony, télen ködös esős. 
berlini
berlini 2023. 11. 13. 10:18
Előzmény: #209605  Murdoch
#209608
Ezek szerint jól ismered a Kanári szigeteket?
Én ezt azért nem tudom magamról állitani.
eddig csak hatszor voltam ott. (Most megyek hetedzser)
Lakótelepből láttam a legkevesebbet, de nyilván azért mert nem kerestem őket célzottan.
Murdoch 2023. 11. 13. 10:11
Előzmény: #209606  N0MAD
#209607
Dél-Portugáliában jártam párszor, az nagyon bejött. Azorin még nem, lakhatásilag sosem néztem. Vagy persze ott van Madeira, ha vki meg homokos tengerpartra vágyik, csak át kell kompozni Porto Santo-ra.
N0MAD 2023. 11. 13. 10:05
Előzmény: #209605  Murdoch
#209606
Azori? Ha már portugál. 
Északspanyolon is gondolkoztam, de portugália se elvetendő..,,
Murdoch 2023. 11. 13. 10:00
Előzmény: #209604  N0MAD
#209605
Jogos és benne van a pakliban, hogy a nyár élvezhetetlenné válik. Viszont rendkívül jó helyek vannak, anno Portugáliában láttam pár új építésűt, óceánra nézőt, teljesen értelmezhető áron és ott azért van légmozgás.  Időjárást tekintve a Kanári lehet jobb lenne, de az már félig lakótelep, borzasztó.
N0MAD 2023. 11. 13. 07:21
Előzmény: #209603  Andy01
#209604
Gratulálok!
Azért óvatos javaslatként szerintem előtte csinálj meg egy nyári etapot is előtte a meleg időszakban. Nemcsak a melegtűrés miatt de vannak részek ahol vízkorlátozás meg hasonlóak vannak a szárazság miatt, itt is durvulás lehet meg ott is. 
Szóval vásárlás előtt kicsit tapasztald meg a nyári időszakot is szerintem, az sose árt. 
De az iránnyal egyetértek magam is ilyesmit tervezek pár év múlva. 
Andy01 2023. 11. 13. 06:39
Előzmény: #209600  slash
#209603
 Szervusz, Slash!   Hazajottunk Spanyolorszagbol, 4 het csodalatos stresszmentes vakacio. Ennek ket hete. Ennyi ido telt el, es ismet szurke streszzes lett a vilag, itt a mokuskerek. Igazad volt!  Elkezdtem keresgelni ingatlanokat, lakast.
N0MAD 2023. 11. 12. 22:59
Előzmény: #209595  lacikonyha
#209602
“ tudtad hogy az ókori héber nyelv nem ismerte a jelen időt?”
És azt hallottad hogy lehet csak egy szimulációban élünk, vagy egy kétdimenziós térben amiben a harmadik csak hologram,  vagy egy sokdimenziós térben smiből csak az ismerteket érzékeljük, vagy…..
Igen, ezeknek sincs semmi relevanciája, csak menő bedobni mint az ókort. 
És ha mindketten tudjuk hogy a múltban felfelé ment, elötte meg lefelé, azelőtt megint fel abból ketten kétféle következtetést vonunk le, hát nem érdekes?
De mindegy is mert a reálérték csak a luzerek sportja, s menők csak nominált néznek. 
Ezért is rendeltem pár zimbabwei milliárd dolláros bankjegyet, csak a luzerek nézik hogy a pengőével vetekszik az inflációja, multimilliárd dolláros vagyok baby, yeah!
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2023. 11. 12. 18:52
Előzmény: #209578  berlini
#209601
Semmi sem garantálja, hogy 5% lesz a 2024-es infláció. Én inkább 8-10%-ra saccolom.
Az MNB rendre téved az előrejelzéseivel, nyilván próbálja a várakozásokat lejebb dumálni, de ez nem megy teljesen. Szóval a 8-10% sem lenne semmenyire sem meglepő.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek