Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  

Sziasztok!

A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!

Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.

Jó étvágyat!

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy csütörtök, 10:54
Előzmény: #1233  fxboy
Reménykedjünk, hogy talán meg tud indulni egy normális korri.
   > 107xx d1 bb felsőig,  > 114xx w1 bb középig,  > 140xx w1 bb felsőig,  > 142xx mn bb középig. 
   A 14xx-es szintek 4-5 évesek, ha azt feltörik, annak Mr Trump nagyon örülne.  

https://www.mql5.com/en/charts/10790552/eurusd-w1-admiral-markets 

De hát ott van az a fránya swap olló! Az AM-nél jelenleg long -13.15 / short +3.39 ! Így lehet, hogy még a d1 f-et sem érjük el.

https://www.mql5.com/en/charts/10790585/eurusd-d1-admiral-markets 
    :)  
fxboy
fxboy kedd, 12:35
Előzmény: #1238  fxboy
Hasba rúgta  longtrader-t és eurocent-et is. 
 LOL "...0 km-es nick...."  :)   Mint egy visszatekertórás szutyok rozsdakupac. A festék alatt nem vas, csak esetleg gitt van....  
 Más nickekkel volt már itt a fórumon régebben. Úgy látszik, most szerzett egy kis friss pénzt, s amíg el nem égeti itt fog nagyarcoskodni, eszétosztani.....  :)  

Én még, óvatosan ugyan, de veszem az usd-ot.

fxboy
fxboy kedd, 07:51
Előzmény: #1240  fxboy
pf: "...Ma reggel hallgattam egy rádióműsort, amiben felidézték, hogy épp 50 éves az első Monty Python repülő cirkusz előadás, 1969 október 5-én került először adásba, és átgondoltam, hogy még mi minden történt abban az évben. Igaz, hogy ez nem 20, hanem 50 éves időtáv, de nagyon érdekes, milyen hatással voltak ezek az események a jelenre. ’69 augusztusában lépett az első ember a holdra, október elsején szállt fel az első Concorde gép, ez év szeptemberében rendezték meg a Woodstock fesztivált, Nixon elnök és a líbiai Kadhafi is ebben az évben került hatalomra nagy várakozások kíséretében
Olyan technológiai, társadalmi, és politikai események zajlottak, hogy ha ezt az interjút ’69-ben készítenénk, akkor azt mondanám, hogy 10 év múlva nem Bécsbe megyünk kirándulni, hanem a holdra, és nem kétszeres, hanem négyszeres hangsebességgel fogunk repülni. Azt gondolhattuk volna, ha felnő a Woodstock-generáció, akkor a világon béke lesz, Oroszország és Amerika keblére öleli egymást. De mekkorát tévedtem volna, mert a Holdra azóta nem lépett ember, a Concorde nem hódította meg a világot, és nincs „peace és love” a világon.  ..." 

https://www.portfolio.hu/uzlet/20191008/lathatatlan-fizetes-es-globalis-deviza-uj-problemakat-szul-a-keszpenzmentes-vilag-403135  
fxboy
fxboy 2019. 10. 07. 10:24
Előzmény: #1233  fxboy
Összeházasodik a fx és a blockchain.
  Pf: Egy blockchain-alapú devizakereskedési rendszert hoz létre a Vanguard Group, a világ egyik legnagyobb alapkezelője, mellyel a nemzetközi befektetési bankok drága rendszereit próbálják majd megkerülni. A rendszer állítólag már működik, de az alapkezelő nem tette ezt nyilvánossá – írja a Bloomberg. 
 Több évtizede a nagy befektetési bankok, mint a JP Morgan vagy a Deutsche Bank uralják a naponta 6 000 milliárd dollárnyi forgalmat lebonyolító devizapiacot, a Vanguard peer-to-peer (személyek közti), blockchainen alapuló megoldása jelentősen ledolgozhatja a tranzakciók díjait és felgyorsíthatja a teljesítésüket is. A Vanguard elismerte az amerikai sajtónak, hogy van egy pilot-projektjük, melynek célja a devizapiac hatékonyságának javítása és a forex-hedgelés kockázatainak csökkentése, de részleteket nem közöltek róla.„Elvi síkon ez remekül működik, mivel le tudod szorítani a díjakat, ha közvetlenül matchelsz valaki olyannal, akinek pont az ellenkező irányba szóló tranzakciós érdeke van. Viszont kritikus tömegre van szükség a működéséhez” – mondta Campbell Adams, a ParFX nevű kereskedési platform alapítója.A Vanguard 5000 milliárd dollárnyi eszközállománnyal rendelkezik, évente 2500 milliárd dollárnyi devizatranzakciót folytatnak le.

fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 17:38
Előzmény: #1238  fxboy
Teljesen szétesz az ideg!  Mi lesz velünk, ha törli a regisztrációját?  
 Válaszoljon má neki valaki, mer egymerő aggódás vok!  
fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 07:39
Előzmény: #1230  fxboy
Na, szarvasvadi, most aztán komolyan meg lettél fenyegetve.  
 "....utána visszavonom a kihívási ajánlatot végleg,és törlöm a regisztrációm. ...." 

Azért ez nyomasztó lehet. Tőled függ, hogy marad-e, vagy ugrik....   :)  

fxboy
fxboy 2019. 09. 23. 07:31
Előzmény: #1236  diki
Heti 8-10 óra önkénteskedés az már valami. Elismerésre méltó! :)  
diki
diki 2019. 09. 20. 06:53
Előzmény: #1235  fxboy
A közösségben ahol péntekenként 8-10 órát önkénteskedek van két gluténérzékeny és egy laktózérzékeny ember, ezért olyan kaját és sütit készítünk ebédre amit ők is ehetnek. 
Nem tudom hogyan füstölik, a pápaiak hozták, és igen a füstölés nélküli a hagyományos. :)
A két voltos az Elmű-Émász. 
A rábacsomagomat újraépítgetem, tavaly volt egy kiszállási lehetőség benne, sajnálom, hogy nem mind tbsz-en volt így leperkáltam utána az adót. 1200-nál kezdtem visszavenni, azóta gyűlt valamennyi :) De még tartalékolok bővítésre.
Mai süti gesztenyés keksztekercs, gluténmentes kekszből, kókuszzsírral készítve. 
fxboy
fxboy 2019. 09. 20. 06:20
Előzmény: #1234  diki
Miért rizsliszttel?
 Hogyan füstölik a fürj tojást? Mi a hagyományos? A füstölés nélküli fürj tojás? Vagy a füstölt tyúk tojat? 
 Mi az a "két voltos"?   A BÉT-et nagyon felületesen figyelem. Most csak RÁBA rv-eim vannak.

diki
diki 2019. 09. 14. 21:26
Előzmény: #1227  diki
Megsütöttem életem első rizslisztes kókuszkockáját, mind elfogyott :) Sajnos a múlt héten nem volt rá időm, pedig akkor voltak lent nálunk Pápáról és Naggyimótról. Viszont ettem füstölt fürjtojást. Hát.... Maradok a hagyományosnál.
Kíváncsi vagyok, hogy a két voltosban a döntés vagy a jelentés jön-e hamarabb. Tavaly október 2. volt. Addig Koati tartja a frontot, mint anno a danubiusban )
fxboy
fxboy 2019. 09. 12. 14:56
Az e/u leszakadás előtti felszúrásban szinte pipre pontosan h4 felső BB-ig ment, kb ott van d1 BB közép is. A h4 bb középtől felsőig bepakolt megbízásaimat mindet a tű csúcsán nyitotta be. Gyönyörű!  Azt hiszem ez az a szitu, amit a pályamunkás emlegetett, s féltette a fórumtársait odaát:  "...Majd a "short lovagok" is rájönnek, amikor a összevissza rángatás közben keresnek belépőket. ..."  Hááát, ennél rosszabb helyzetben ne legyek, 1300% körül van a margin szintem - azokkal a szar shortokkal.   
  Csak pozitívan!  :)  

fxboy
fxboy 2019. 09. 06. 19:03
Előzmény: #1204  fxboy
Ilyen sötét bunkó hogy lehetsz, hogy még a "HABLEÁNY R I P" -et is megminuszolod?  

Csak pozitívan!  :) 

fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 19:50
...-nak

fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 18:07
Előzmény: #1221  fxboy
Ott, a másik oldalon ilyeneket lehet olvasni, hogy: "....Majd a "short lovagok" is rájönnek, amikor a összevissza rángatás közben  ...." :)  Tombol a jóindulat a pályatársban. Biztosan lemaradt valamiről, lehet, hogy 1,25xx-től végig longolta a 1,5 éves esést. 
  Kedves cimbora, én nem tartom magamat semmilyen lovag, de e/u-ban csak short pozijaim vannak, a régebbiek 2018. febr-ból, 1, 25xx környékéről egy csinos kis fedezetigénnyel, jelenleg még csinosabb profittal és +swap-pal. Amióta ilyen az e/u-ban a swap olló, vétek lett volna nem kihasználni az ebből eredő várható hosszú trendet. Tehát úgy gondolom, hogy az általad emlegetett "short lovagok" vszínű jobban spekiztek mint Te, s nagy ívben leszarják, hogy most mennyi ideig fog sávozni az árfolyam, mert a nagy batyu elég biztonságos messziségben van, s ráadásul a short +swap hizlalja az account balance-ot. Természetesen közben lehet játszadozni 2-3-500 pipis elmozdulásokkal, de csakis short irányban, ...mert olyan lovagok vagyunk. :)  
 Peace  

Leelossy, hajrá! Ne hagyd magadat! 

fxboy
fxboy 2019. 09. 04. 17:44
Előzmény: #1228  diki
Az anyai nagypapám az I. vh-ban hadifogoly lett.  Megszökött, Franciaországból hazagyalogolt Újpestre. Aztán vasöntő lett a Hoffherr traktorgyárban. Kemény srác volt, mesélgetett ezt-azt.  

diki
diki 2019. 08. 30. 20:19
Előzmény: #1226  fxboy
Apósom sokat mesélt róla, meg a hadifogságról is......
diki
diki 2019. 08. 30. 20:17
Előzmény: #1225  fxboy
Szépen sorban:
1, Balaton átúszás
2,Nem vontam kétségbe a tisztességedet
 3, Van amelyik kiszolgálta sz időt, a sárgabarack a szokásos vírus áldozata lett, a cseresznye szintén a szokásos, az első normális termés után megadja magát /már mindent próbáltunk földcserétől kezdve, de semmi nem használt
4, 1 besztercei van, a többi másfajta gyümi
5, Mert magától nem megy arrébb :)
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 20:01
Előzmény: #1225  fxboy
Kb 40 év után ismét elolvastam Saint-Exupéry: A hadirepülő -t. 
 Húzós dolog. Különösen amikor a menekülésekről, menekültekről ír. " ...egyik nap még dolgozó emberek, másik nap már élősködő férgek... "  ...rettenetes... a háború...  :(  
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 19:54
Előzmény: #1224  diki
Én mondtam, hogy daráltaszalt.  :) 
 Nem sajnálom. Tényeket közöltem. Csak, hogy tudjuk, hányadán állunk a marhanagy, Mo jólteljesít-tel.... :( 
 Milyen nevezési díj? 
 A "kereskedésedből csak kitelt"  ... ez a seftelés (törvényes, adózott!) az én okosságom. Eléggé megdolgoztam érte, hogy kitelhessen belőle bármi. De okos, régi motoros vagy Te, tudod ezeket a dolgokat, mit magyarázgassak itt Neked.... 
 ... és miért szedtétek ki a 10 fát? 14 fáról bőven van anyagod. 2x7 szilvafás kisnemes vagy? Miért kell a slagot rakosgatni?  :)  

diki
diki 2019. 08. 30. 19:30
Előzmény: #1223  fxboy
Ki mondta, hogy aszalt? Tavasszal 10 fát szedtünk ki, még 14 maradt. Mivel semmit nem ültettem a kertbe így maradt idő arra, hogy átrakosgassam a slagot. Ne sajnáld magad annyira :D Azért a kereskedésedből csak kitelt a nevezési díjra )
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 19:12
Előzmény: #1222  diki
Szia Diki! 
 Darált aszalt szilva? :)  Nyuggereknek jóaz! ...protkó nélkül is el lehet nyámnyogni. 
 Drága nagyikámnak daráltam a gyümiket húsdarálón. Alig értem fel az asztalt, cca 60 éve...  akkor még nem tudtam, milyen gyönyörűségben, jóságban élek. 
 2 éve örültem, hogy milyen csudaszép nyugdíjat kapok, az átlagnál magasabbat. Nyugatnémetbe disszidált cimbim kiröhögött, amikor megtudta mennyi a lé. Most pedig kiderült, hogy a magyar átlag jövedelem (365k huf) felét sem kapom. ...szóval lehet, hogy szükség lesz arra az aszalt szilvára, szilva lekvárra....  
  Nekem teccik ez a langyos idő. 
  Tán 1999-ben volt BIF-em.  
diki
diki 2019. 08. 30. 18:34
Előzmény: #1214  fxboy
Szia Fx
Nálam most vált esedékessé a beszterceiből a lekvárfőzés. Gondoltam ledarálom, kiteszem a napra, hátha magától elkészül:) Rohadt meleg van. Na de ez csak álom. Csak kénytelen leszek hajnalban elolvasni a Bif jelentését ,  már  fent van a béten.
fxboy
fxboy 2019. 08. 30. 17:07
Előzmény: #1215  fxboy
eurusd csak lefelé, szinte korri nélkül. 1.1011  2017. májusi szint.           

https://www.mql5.com/en/charts/10613801/eurusd-d1-admiral-markets 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 4 4

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek