Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mzrb39 2023. 08. 02. 20:48
Előzmény: #202129  siemens
#202140

Sziasztok!
A Bors nem találta meg, én viszont igen (nem volt nehéz, ugyanazok a paraméterek) képekkel a lakást, azonosítója: 33658128
Ti mennyiért hirdetnétek?
Nehogy félreértse valaki, nem Dukai Regina vagyok, csak egy szerencsétlen lakáskereső, pár hete olvasom a
topikot, arra is emlékszem hogy korábban valaki linkelte már a hirdetést.
Nekem egyébként tetszik a lakás, más kérdés hogy amennyiért hirdetik annyit nem adnék érte, viszont kicsit megnézve a környék hirdetési árait, azokhoz képest sajnos nem látom kimagaslóan túlárazottnak. Hozzáteszem, nem adtam még el egy ingatlant sem és nem is vettem. :)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 08. 02. 20:44
Előzmény: #202103  greenman76
#202139

Én azért ennél intelligensebbnek tartalak, mert elég maradi rövidlátóságra vall: "A panel az panel, a csóróság és az igénytelenség megtestesítője"
Ilyen elven azt is kijelenthetnék, hogy akinek nincs legalább egy felsőfokú végzettsége, az buta.
Nem ma jöttem le a falvédőről, a sok céges és fiatal magán autó egy lokációban elég jót jelent.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2023. 08. 02. 20:06
Előzmény: #202137  Fuleee_Bear
#202138
Jah és közben az ingatlan árak nokinálisan stagnálnak. Tehát jobb később venni mint most.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2023. 08. 02. 20:04
Előzmény: #202136  wantuu
#202137
Nincs tömeges eladási kényszer. Ilyen növekvő minkanélküliség és bedölő hitelek esetén lehetne. Ez támsztja a piacot. De nincs vevő se annyi, ez támasztja felülről az árakat. Reál leértékelődés van, hasonló nominál ár, inflálódó reál érték. Ingatlant akarok venni, meg is van az ára, de inkább kivárok mert idén 16 jövőre 20 de szerintem még utána is vagy 10 %ot kapok. Jobb albérletet fizetni mint ingatlant venni, mert a kamatbevételem vígan többszöröse a bérleti díjnak.
wantuu 2023. 08. 02. 19:21
Előzmény: #202135  Ishar
#202136
Így van, mindig vannak tulajok akik tényleg el akarnak adni, és ezt csak piaci áron tudják megtenni. A statisztikák ezeket az adásvételeket fogják mutatni, nem az álmodozók célárait.
Ishar
Ishar 2023. 08. 02. 18:24
Előzmény: #202134  gyula1971
#202135
A kérdés, hogy a cikkben szereplő "eladó" el akar-e egyáltalán adni? Mert felvázolt életkép alapján nem igazán...
gyula1971
gyula1971 2023. 08. 02. 17:27
#202134

-Az eladhatatlan budapesti ingatlanok támasztják a budapesti lakásárakat, nem a vevők Hogyan? Nagyon egyszerű a képlet. Egy budapesti lakástulajdonos nem tudja, hogy a lakása eladható vagy sem. Így természetesen sokra értékeli. Pont annyira sokra, mint az a tulajdonos, akinek a lakása viszont még eladható. Ő is legalább annyiért szeretné eladni a saját lakását, mint mindenki más a lakáspiacon. Csak az eladhatatlan lakást nem veszik meg. A tulajdonosának nyilván jó magasak az elvárásai – egyébként teljesen jogosan – viszont árat soha nem tud olyan mértékben csökkenteni, hogy az érdemben befolyásolja a budapesti lakáspiacot. Budapesten, ha valaki el tud adni, akkor azt magas áron teszi. Ezért a budapesti lakásárak nem tudnak „alacsonyak” lenni. Egy budapesti lakástulajdonos jóval hamarabb felhagy az értékesítéssel, mert az ingatlan árát egyáltalán nem képes olyan szintre csökkenteni, ahol végre vevőre találna. Különleges helyzetet teremt az ilyen lakástulajdonos, mert gyakran dönt a kivárás mellett. Még inkább elősegítve a hosszútávú áremelkedést. Látja is idővel Budapesten 5-10-15 év alatt mennyit nőttek az árak. Nem egy-két évben gondolkodik. Időnként újra és újra piacra lép, de már aktualizálva a piaccal szembeni elvárásait. Nem tudta eladni korábban, de 5-15 év távlatában még többért és egyre magasabb áron lenne csak hajlandó erre. Nem sikerül neki, rendszeresen kudarcot vall, mert ő is csak a lakásárakat nézi, de nem látja a lakáspiacot.
https://www.ingatlanmuhely.com/a-budapesti-lakaspiaccal-ne-vitatkozz/
greenman76
greenman76 2023. 08. 02. 16:46
Előzmény: #202121  Duddy30
#202133
8 éve élek a II. kerületben, már előtte is sokat jártam erre, talán nem nagyképű, ha azt mondom, ismerem mint a tenyeremetm a XII. -ben is teljesen otthon vagyok.
A III. kerületről nem akarok elhamarkodott véleményt mondani, az már homályosabb, így nem is vonom kétségbe, amit írtál. A Római valóban egyedi, ehhez mért árakkal, a hegyi részek viszont meglehetősen rendezettlenek modernebb házakkal.
Aki nem ismeri az általam preferált kerületeket, azt gondolná, csak pénz kérdés azok megszerzése. 
Megértve azok mélyebb struktúráját hamar rájön, hogy az igazi kérdés az amit te is érintettél: szuper hely elhanyagoltabb társasházban idősebb - (II, XII.) vagy jó hely modernebb környezetben tehetősebb lakókkal XI, III).
Elfogadom a kritikát, de akit beszippant ez a miliő, az már nem nagyon akarja lejjebb adni, ami viszont a rögösebb út, itt a modernebb házakban jó elosztású lakás ritka, mint a fehér holló 100 nm körüli méretben főleg 1+2 felesek vannak, sok felesleges, rosszul kihasznált térrel, sok külsőséggel, kevés funkcionalitással.
Egy nem reprezentatív céllal való vásárló számára nem megfelelő élettér egy család számára.
Nekem legalább 4 szobára lenne igényem, de pl 150 nm -re viszont nincs szükségem, ami igen jellemző.
Nem költöznék Zuglóba, de ettől függetlenül egy élhető kerületnek tartom, bőven találni 100-110 nm -en frankó elosztásű 4 szobás lakásokat, itt mintha a tervezők "jobban dolgoztak" volna...
Néztem egy lakást a Tündér lakóparkban, ami a '90 -es években épült, de lehet csak nekem meglepő, de a nulla szigetelás kicsit elbizonytalanított.
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem kell eladnom azt a lakást amiben élek, de azért több ingatlant igen, azaz nekem is idő kell egy ekkora összeg előteremtéséhez.
Írtad jól ismered pl a 12. kerületet, szerinted is ennyire sötét a kép, mint ahogy látom?
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 02. 16:22
Előzmény: #202131  Csillionaire
#202132
fel lehet hivni reginat? az szep :D 
Csillionaire 2023. 08. 02. 16:02
#202131
Ez lenne a csoda kecó:
https://ingatlan.com/33517615?fbclid=IwAR2iANdaZkEsYf2FWZbNyUyPbBxKDn1-gePeFdqPY7HPjKevjdAcW0E6Q0U
A beálló+tároló = 7M is elég prémium árszabás. :)
bendgeuz
bendgeuz 2023. 08. 02. 16:00
Előzmény: #202128  Ishar
#202130
Dubai Regina
siemens 2023. 08. 02. 15:58
Előzmény: #202127  Csillionaire
#202129
Ooohh, vajon mi lehet az oka? Talán az, hogy a lakás kicsit túlárazott? Ez nem a Rózsadomb, hanem Rákosszentmihály...... Ehhez kéne belőni az árat is.
Ishar
Ishar 2023. 08. 02. 15:52
Előzmény: #202127  Csillionaire
#202128
"A Bors észrevette, hogy a hirdetése már fotók nélkül van fent az oldalon, csupán ennyi változás történt."  --- Dukai Reginából is kiszívta a pénzt a rezsidémon. :)
slash 2023. 08. 02. 14:42
Előzmény: #202125  Duddy30
#202126
Nekem már nem kell penthouse meg mifasz. boomer vagyok.. kimegyek a kertbe, ha elegem van bemegyek a házba , becsukok mindent , az összes paraszt kintmaradt. :-) A nyaraló társasház, ott eljárkálgatnak felettem azt betűröm.  
Duddy30 2023. 08. 02. 14:33
Előzmény: #202123  slash
#202125
Utóbbit egy penthouse/zaroszinten elhelyezkedő lakással is megoldhattad volna. 😀 De megertem gyűlölöm én is ha felettem jarkalnak így nálam is csak a haz/zaroszinten jöhetett anno szóba 
Evehid
Evehid 2023. 08. 02. 14:26
Előzmény: #202122  Ishar
#202124
😉 😀 És az aglós Facebook oldalakon jellemzően a legtanulatlanabb bugris félurbanizált helyi parasztok panelprolizzák a pesti lakótelepről v.a szar kelet- és dél-mo-i megyék városaiból odaköltözött diplomásokat. Ilyenkor a helyi csoportban nem szoktam cuki lenni. 😈
slash 2023. 08. 02. 14:24
Előzmény: #202116  HPPapa
#202123
bizony, így van!  200 milla egy közepes ház Buda rosszabb részein.  
vagy egy jó  nagy társasházi lakás kecó Buda jobb részein.  lehet választani. Én már nem akarok többé társasházban lakni. felettem ne járkáljanak. 
Ishar
Ishar 2023. 08. 02. 14:18
Előzmény: #202114  greenman76
#202122
"Lehet túl konzervatív vagyok, de számomra az "elit" és a "panel" szavak külön-külön igen, de együtt valahogy értelmezhetetlenek..." Valóban, a "panel" szó általában a "proli" szóval szokott párosulni. :)
Duddy30 2023. 08. 02. 14:15
Előzmény: #202118  greenman76
#202121
Az igazi kérdés, hogy a budai feellinget amit megértek beáldoznád-e egy jobb állapotú házért/nagyobb lakásért jobb lakó közösségért. Azt csak az 1,2,12 kerület dombjain hegyein fogod érezni máshol nem sem Sasadon sem Csillaghegyen vagy a Hármashatár-hegyen sem más budai részen még akkor sem ha azokon a helyeken is vannak szép jó helyek  természet és a lakóközösség is fiatalabb és jobb általában. Laktam 1,2,3,11 kerületben is 12-ben meg más okokból vagyok nagyon járatos ismerem budát mint a tenyerem még a II/a vagy a 22-is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek