Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 13. 08:42
Előzmény: #224939  Ishar
#224940
Pont akartam írni hogy a belépő árszint... az... 
Ishar
Ishar 2024. 08. 13. 08:09
#224939
Elképesztő drágulás a slágerlakótelepeken: hihetetlen áron mennek a panellakások Budapesten: Akár a nosztalgia élménye vagy éppen a lakótelepek köré épült infrastruktúra csalogatja vissza a lakáskeresőket a panelekbe, egy biztos, hogy az egykori házgyári otthonok sikere 2024-ben is töretlen.” --- Igen, biztos a nosztalgia élménye lehet az oka vagy a kiváló infrastruktúra, és nem az, hogy „csak” ezt tudják megfizetni. Az írja „panel kényelem iránti szerelem”…
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 08. 12. 20:55
Előzmény: #224937  Pistike12
#224938

Pontosan ezekről a cikkekről beszéltem!
Van egy bekezdés:
"Az olyan ingatlanokat lehetett gyorsabban eladni, melyek olcsók voltak: az 50 millió forint alatti áron megszerezhető présházak, mezőgazdasági ingatlanok, telkek iránt mutatkozott a legnagyobb kereslet, melyekre 30–50 négyzetméter alapterületű nyaralót, gazdasági épületet szeretnének építeni a vevők. Ezen kívül nagyobb igény mutatkozott még a vidéki családi házakra, de csak a 70–80 millió forintos árszintig." konkrétan megvannak a hirdetésfigyelők - HAZUGSÁG, a cikkben megjelölt hirdetési idő!, az északi parton nálam kiszemelt lokációknál a hirdetések kb 65% ugyan az bőven éven túl. Amit elvittek pincét 25 millióért, valaki ikeásította, majd most árulja 60 millióért tiny house-nak a külterületen, belterületként feltüntetve -sok sikert hozzá.
Viszont, még, ha igaz is lenne, vagy feltételezzük, hogy igaz amit leírnak/tak, nekem az a gyanúm, hogy sajnos inkább előbb, mint utóbb fog ez az egész kártyavárként összeomlani, sok mindent magával rántva. Higgyünk annak a dumának, hogy MO-n nagy a jólét, milyen fasza a milliós panel nm-ár, közben a havi bevásárlás is gondot okoz a  társadalom jelentős rétegének, vagy csökkenti fogyasztását, közben pedig egy átlagos iskolatáska árát nem fedezi a családi pótlék.
Persze lehet mondani (ahogy az itteni nagyok szokták), hogy a társadalom tehetős rétege vásárol, azt jól felröhögök, hogy a f@szba hajtották fel a lenézett panel árát...
slash 2024. 08. 12. 19:04
Előzmény: #224935  Murdoch
#224936
Azért nem olyan RIP az az utcánkban a tavasszal megvettek min. 3 házat. Sok az eladó ház az igaz de egy jobb állapotú házat egy tűrhető helyen 70-80ért azért el lehet adni.  
Murdoch 2024. 08. 12. 18:04
Előzmény: #224934  gyula1971
#224935
De, nyugodtan lehet állítani. Ezek nagyjából földbe álltak, de várható volt. Agglós piac hosszú évekig RIP. De a fővárosi családi házak esetében sem lesz máshogy.
gyula1971
gyula1971 2024. 08. 12. 17:11
#224934
Az elmúlt hónapok ingatlanpiaci felívelésének nem kifejezetten nyertesei a családi házak és az agglomeráció, ugyanakkor azt sem lehet állítani, hogy teljesen megszűnt volna irántuk a kereslet. Akadnak olyan méretek, árak és állapotok a házak esetében is, melyek keresettek.
Az agglomeráció ingatlanpiacán továbbra “sincs nagy tolongás”, a kínálaton belül a családi házaknál 50-60 millió forint a lélektani határ, legalábbis a dél-pesti agglomerációban.
https://www.igylakunk.hu/hirek/kiszerettek-a-vevok-az-agglomeraciobol?fbclid=IwY2xjawEnA-ZleHRuA2FlbQIxMQABHQG2GhCtUmRfm_Neml
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 12. 15:34
Előzmény: #224932  Freszelés
#224933
Anno mikor én is megszüntettem hirtelen rögtön oda toltak engem is egy tanácsadóhoz, dehát hogy mi a probléma ? Tudunk jobbat ajánlani... régi ügyfél stb stb... mondom köszi nem... Fél óra és vagy 40 aláírás múlva sikerült megszüntetni.
Freszelés 2024. 08. 12. 15:24
Előzmény: #224931  EURHUF_goes_to_haven
#224932
Nem csak hogy akar, hanem ad is. Kéretlenül is. Rámenősen. Holott semmi ilyen kérdést sem kapott. Csak annyit, hogy itt vagyunk 'mi', mesélje el hogy pontosan milyen befektetései vannak a feleségemnek és miután felsorolta az az 1db ot utána mondtam hogy rendben, akkor pont azt fogjuk megszűntetni azonnal. Mégegyszer: nem kértem tanácsot, nem tettem fel kérdést, nem bizonytalankodtam viszont ő próbált manipulálni. Végig. Kérdezzek rá arra, hogy mennyire is tetszik érteni a pénzügyekhez ha itt tetszik 60 évesen is rohadni a fiókban láthatóan lepukkanva? Biztos érdemes nekem önre hallgatni, aki láthatóan szuper sikeres? Oktassam ki? Minek.
A stílusa csak hab volt a tortánt, de hát ebben a kvra országban vagyunk.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 12. 13:15
Előzmény: #224930  ehe
#224931
Te írod ki, hogy a titulusa "tanácsadó" azaz ha valaki beszédeleg az utcáról TÉVESEN azt hiheti, hogy JÓ befektetési tanácsot fog adni. Te, meg én , meg a fórum többi tagja ezzel tisztában van, de a szülei(n)k ismerősei(n)k nem. Ott ez szándékos károkozás. 
Nem kell itt moralizálni, fals kép van festve, hogy ért hozzá (sok esetben még egy közgáz diploma sincs) és Ő akar tanácsot adni... 
ehe
ehe 2024. 08. 12. 13:05
Előzmény: #224928  EURHUF_goes_to_haven
#224930
Bennem akkor fordult át a bit, és kezdtem el PMÁP-ot zsákolni, mikor elkezdték a 25M-ós korlátot bevezetni, addig minimális mennyiségben tartottam.
Igaz, végülis nekem se szakmám ez.
A bankban Mancika bár tanácsadónak szokták hívni valójában egy értékesítő. 
Az hogy a PMÁP-ra forgatta a szemét én nem tudom a szemére vetni a fentiek miatt, bár nekem se szakmám a befektetési tanácsadás, ahogy Mancikának se.
Az, hogy rengeteg majom felvette a devizahitelt a Mancikák miattt(?), mer rájuk tukmálták, azt se különösebben.
Azzal tudok azonosulni, hogy a devizahiteles történetet banki oldalon elk*rták, nem kicsit, nagyon, de az értékesítő itt továbbra a tápláléklánc majdnem legvége rögtön a végfelhasználó majom után, Ő azt csinálta, amit neki fentről mondtak.
Ha nem tetszett neki, amit mondani kellett elmehetett péknek.
Tudod, oda, ahol a rendkívül káros kakaós csigát és tsait árulják.
Igen, azt, amit eladnak a cukorbetegnek is, és a kórosan elhízottnak is.
Mert azok is értékesítők, nem orvosok/dietetikusok.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 12. 12:05
Előzmény: #224927  ehe
#224928
NE FORGASD KI A SZAVAIM!!! Nem mondtam olyat, hogy a dolga!
Azt mondtam hogy 
1, ha mond valamit akkor az legyen szakmai 
2, ha pedig nem a dolga akkor fogja ba a pofáját!
Ebből te megint csak kiragadtál egy részt... troll
ehe
ehe 2024. 08. 12. 11:23
Előzmény: #224923  EURHUF_goes_to_haven
#224927
Akkor magyarországon felülreprezentáltak a potenciálisan életképtelen emberek.
Deal with it, én nem fogom egyiket se sajnálgatni, mert nem kap objektiv befektetési tájékoztatást egy banki ügyintézőtől, akinek nem dolga objektiv befektetési tájékoztatást adni.
Mégis miért lenne dolga egy banki ügyintézőnek olyan termékeken ajánlani, amin nekik kevesebb, vagy semekkora hasznuk nincs?
Mondd, te melyik utópiából jöttél?
Pistike12 2024. 08. 12. 11:20
Előzmény: #224923  EURHUF_goes_to_haven
#224926
Es ez melyik iparagban nincs igy?
Gondolom az ITnal ez nem tunik fel pedig az igazi atbaszasok ott vannak. Tularazott vagy eppen alularazott szolgaltatasokat adnak vagy adatot adatnak at az emberekkel ugy h egyvkis pipat kell betenni... 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 12. 11:17
Előzmény: #224924  N0MAD
#224925
Pont erről beszélek, "ehe" pedig úgy gondolja, hogy hát minek ment oda, és ki fogott fegyvert a fejéhez, hogy az kell venni, és különben is miért nem nézett utána...Jövő héten kiolvasok majd egy vakbélműtétes könyvet, nehogy ott is átverjenek :D. (VICC!!! sicc!)
N0MAD 2024. 08. 12. 11:15
Előzmény: #224923  EURHUF_goes_to_haven
#224924
Annyiban becsatlakoznék hogy valóban nem okos dolog pirikét megkérdezni az ablaknál, az egy dolog. Nyilván nem a legjobb válaszok fognak onnan érkezni.
Másik dolog amikor a pirike tényszerűen hazudik, és szándékosan megkárosítja a delikvenst, a saját jutalékáért.
Legyen pirike akár használtautókereskedő, pénztáros vagy pék. Ha a félmilliót futott autót eladja nullkilométeresnek, a penészes zsömlét frissnek, a két százalék kamatozású terméket amikor van tizenszázalékos is akkor a csalás és szándékos károkozás.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 08. 12. 11:11
Előzmény: #224921  ehe
#224923
Komolyan mondom te direkt érted félre vagy forgatod ki. 
Én arról a magyarországon túlreprezentált emberekből indutlam ki akinek NINCS pénzügyi tudatossága , ami nem tud hitel kamatos kamatot számolni, aki úgy vesz fel hitelt, hogy azt se tudja pontossan, hogy meddig ér a takarója, és ezeknek az Micike aki pénzügyileg se nem független se nem objektív "baráti" tanácsokat.. 
Nem magamról beszéltem én igenis utána nézek és megkeresem magamnak a megfelőlő kamat- hozam - risk típusú befektetést. 
A lényeg az mikor egy nem hozzá értő akar egy "szaküzletben" neked szaktanácsot adni. 
Tudom, hogy ez bevett gyakorlat, és igen saját kára, de azérta  fairplayről itt szó sincs. Innentől én befejeztem, mert veled értelmesen vitázni nem lehet.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 08. 12. 11:10
#224922

Pár hsz-el előrébb téma volt az egymásnak ellent mondó cikkek! Nem szeretem az economx-et, de ez most tényleg találó:
https://www.economx.hu/gazdasag/fogyasztas-inflacio-atlagber-mediankereset-vasarlas-elelmiszerek-megelhetes.794337.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Elég viccesen hangzik (persze ironikusan) az EU-n belül arról beszélni, hogy a statisztikai hivatal úgy mutat ki 10százalék feletti reálbér emelkedést, hogy közben az életszínvonal jelentősen csökken."A keresetek kapcsán újabban gyakran elhangzik: európai viszonylatban a sereghajtók közé kerültünk az elkölthető jövedelmek tekintetében, míg az áremelkedésekben élen járunk – bár ezzel nem ért egyet a Nemzetgazdasági Minisztérium."
ehe
ehe 2024. 08. 12. 10:58
Előzmény: #224919  EURHUF_goes_to_haven
#224921
Először autószalonos példát akartam.
Bemész egy autószalonba, de még nem vagy benne biztos, hogy valóban autót akarsz-e, vagy elég neked egy motor is.
Azt várod el az autókereskedőtől, hogy állapítsa meg helyetted, hogy neked mi a jobb.
Bemész a pékségbe, de inkább beszéljenek le róla, hogy ott bármit vegyél, mert alig férsz már be az ajtón.
Esetleg fel kéne nőni, és nem másra kenni a felelősséget?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek