Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2023. 09. 22. 08:57
Előzmény: #205318  tihamer
#205320
"Tuvic Aleksandra nem titkolja, hogy fényűző életet él, amit egy egész ország nézhet hétköznaponként a Kőgazdag fiatalokban. A fiatal lány korábban elárulta, hogy plasztikafüggő, így már rengetegszer feküdt kés alá, többek között a nemi szervét is plasztikáztatta"
Testkép zavar?
Vagy mentális probléma?
slash 2023. 09. 22. 08:56
Előzmény: #205318  tihamer
#205319
Ezek a műsorok aljanépnek valók. Normális kulturált ember nem néz ilyet. 
tihamer
tihamer 2023. 09. 22. 08:54
#205318
Nincs az emberi hülyeségnek határa:
https://www.blikk.hu/sztarvilag/hazai-sztarok/tuvic-aleksandra-tejben-furdes-kleopatra/vcgqe64?utm_source=hirstart&utm_medium=hirstart&utm_campaign=hirstart
"Kőgazdag fiatalok című műsor,
Kőgazdag Szandi nem bírja a vizet, így tejben fürdik.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 08:14
Előzmény: #205314  Murdoch
#205317
Az hogy 3 gyerek esetén, csok, babaváró, 7 üléses autóra mennyi támogatást kaptak, aminek egy része már az önerőbe is bele számít(!!!) az , hogy ezzel a gyerekesek körében megnőtt  a "fizetőképes" kereslet, a vissza nem térítendő támogatások szerinted nem növelték a keresletet és ez a kettő együtt az árakat, akkor vak vagy, mellette még a támogatott hitelek, az áfa csökkentés, és az ingatlan adó mérséklése, elengedése, akkor nagyon naív vagy. Én pontosan azt láttam, hogy többek között ezek hatására egy kvázi 0-2% os infláció környezetben olyan lakásár duplázódás lett, hogy öröm volt nézni, és ha az újak ára felmegy, az a keresletet és ezzel az árfelhatjást átviszi a használt lakásokra is. 
A mi házunk 2009 ben 25M et ért, 2019 ben 55M et . (hivatalos becsüs adat). De persze semmi nem történt a CSOK hatására.. nyisd ki a szemed.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 08:04
Előzmény: #205314  Murdoch
#205316
Ezt hogy sikerült neked összehozni ? 2023 január óta nő a kamatfelvétel és futólag megemlíti, hogy érdemes aki CSOK ot akar dec 15 előtt. Én arról beszéltem hogy a bevezetésekor, az ingatlanárakba folymatossan az összes kedvezmény beépült ami magával húzta a használt árakat is. 
olvasd el esetleg még egyszer amit írtam, meg a cikket amit küldtél , mert a 2 nagyon nem fedi egymást ;)
Ishar
Ishar 2023. 09. 22. 07:59
Előzmény: #205300  FeherTibi
#205315
"Egész Európa talán legantiszemitább országa vagyunk, vagyis ujabb aranyérem." --- Ezt azért az Magyarországon élő, illetve ide látogató zsidóknak ne mond, mert ők nem tudnak erről. Lehet, hogy a társadalom egy részében van egy látens antiszemitizmus, de ez tettekben nem nyilvánul meg olyan formában, mint a Nyugat-Európában élő arabok részéről történő nyíltan zsidóellenes atrocitások.
Murdoch 2023. 09. 22. 07:49
Előzmény: #205313  EURHUF_goes_to_haven
#205314
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 07:28
Előzmény: #205310  Pistike12
#205313
CSOK nak olyan ár és alapanyag ár felhajtó hatása van amit a fizetések , meg támogatásokkal SE tudtak követni. Minden beépült az árba, de így a nem jogosultak körében gyönyörűen látható, hogy nekik csak drágult, de kedvezményt azt nem kaptak. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 07:13
Előzmény: #205279  HerrLudwig
#205312
Jól megfogalmaztad, és igen ott kezdődik a gond, hogy eldobják az iratokat. Anélkül én egyszerűen nem engedném be. Pont. 
Amit nem említettél, hogy németországnak is kella munkaerő, a fizikai munkás a sorokra aki dolgozik minimálért (már akivel meg lehet értetni, hogy 8db csavar oda abba a szarba ami előtted van, hajrá), illetve a szakmunkások, fűtésszerelők, stb, és a gond, hogy ezen pozíciókat nem fogják betölteni, mert itt nem kalapáccsal javítják az autókat, ahhoz minimum egy nyelvismeret kéne + hajlandóság tanulni - dolgozni, de ugye mind tudjuk, hogy itt nem az a cél. 
Illetve még annyit, hogy a kiinduló országokban kéne rendet tenni, mert ha ott nyomatják a propagandát, hogy németországban még a csapból is sör folyik és nem kell dolgozni a pénzért, csak tegyél úgy hogy neked nagyon rossz, és XY országból jöttél... tranzit országok, köztük pl magyarország is (ahol megintcsak kérdéses, hogy nem e épp elősegítik a tranzitálást, és nem ellene tesznek valamit) bőven benne van. 
Ma hallottam, hogy 7-9Millió lakás hiányzik németországban, és hogy ez a hiány a bérlemények árának az drasztikus emelkedéséhez fog vezetni, amiatt dolgozzon ki a kormány erre valami intézkedést. És megnit ott vagyunk, hogy a szipi szupi szociális alapú válogatás. Én pl nem kaphatnék, mert túl jól keresek... de az adóm azért majd biztos jól jön hozzá... 
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 22. 07:12
Előzmény: #205289  tihamer
#205311
Igen, remélem olvastad azt a sort is, hogy 5 évente, oszd el a 400.000 forintot 5 évre, nálam 80.000-re jön ki, van aki évente ennyiért vesz Xiaomit és társait, mert mindig az újra támaszkodik és nem arra, hogy valamit minél tovább használjon. Amúgy tökmindegy mi lesz, magyar piacon bármit venni az elkövetkezendő időszakban nem feltétlenül jó döntés hosszú távon nézve. Csak a “nyugati” külföld…
Pistike12 2023. 09. 22. 06:34
Előzmény: #205301  Sony123
#205310
A CSOK hatasa 0. Ha lenne akkor nem igy allna a piac:) 
Pistike12 2023. 09. 22. 06:33
Előzmény: #205308  FeherTibi
#205309
Ez egy sima nyomasgyakorlas az MNBre. Es elore egyeztetett. Virag meg aznap elmondta hogy az 1. felev banki profit ugy 675mrd ft hogy 647mrd fttal nott aoz mnb kamatfizetese a bankok fele.
Tehat vagy kamatot csokkent az MNB igy kevesebb jut a bankoknak vagy elveszik a bankoktol. Ez Nagy Martontol jon sztem. 
Az MBH bankuzemi eredmenye pl tragikus ennek ellenre történetelmi a nyereseg. 
Osszeugrott a ner erdekcsoportok sokasaga. 
Kocsis szajabol vicces volt hallani hogy a bankado ellen van es a gonosz multik melle all. Mostanaban annyira nincs ellenzek hogy mar a FIDESZ magaval jatsza:) 
FeherTibi 2023. 09. 22. 01:41
Előzmény: #205301  Sony123
#205308
Szerintem is lesz a Varga féle bankadó. Nyilván gondolkodott előtte, mielőtt megszólalt volna. Hihetőbb, mint Kocsis Máté. Illetve ha a Kormany most még nem is akarja a bankadót, Varga meggyőzi őket 
Törölt felhasználó 2023. 09. 22. 01:00
Előzmény: #205289  tihamer
#205307
ha már antiszemitizmus a téma a fórumon... nem vagy te sváb? 😅 túl okos vagy magyarnak 😂
Törölt felhasználó 2023. 09. 22. 00:54
Előzmény: #205299  zapponlack
#205306
na köszi ez a lemez nem volt meg, ennyire azért nem vagyok se zenekedvelő se öreg. Én eddig ezt a kazettára értettem és levezetve is csak arra hallottam de tetszik ez a verzió is 👍
Murdoch 2023. 09. 22. 00:36
Előzmény: #205302  Sony123
#205305
Rendkívül jó dolgok ezek, mindig jó, ha gyorsan kell dönteni. De ott az ICAO abc is, direkt arra szolgál, hogy a betűket se lehessen még véletlenül se összetéveszteni, mármint kiejtésnél. Függetlenüla nyelvi háttértől. Alpha, Bravo, Charlie és társai.
zapponlack 2023. 09. 22. 00:16
Előzmény: #205300  FeherTibi
#205304
"Egész Európa talán legantiszemitább országa vagyunk"
Ezzel bőven nem értek egyet de ezt ne itt vitassuk meg.
Murdoch 2023. 09. 22. 00:16
Előzmény: #205299  zapponlack
#205303
A libás dolog át lett dolgozva a Bajnaira, így a kör bezárul. Jól van ez így.
Sony123 2023. 09. 22. 00:00
Előzmény: #205299  zapponlack
#205302
Már lassan ott tartunk, hogy a repülőgépek szárnya végén miért van piros és zöld lámpa, közepén meg fehér. Bármilyen hihetetlen, de még az űrhajók is megtartották ezt! Története roppant egyszerű és praktikus, a XIX század végére vezethető vissza, amikor a hajók este akartak kikötni. Tudni kellett, hogy melyik hajó honnan közeledik. Korábban rengeteg katastrófa volt.
Igaz OFF volt, de remélem elviseltétek!
Sony123 2023. 09. 21. 23:51
#205301
Én azért kívácsi leszek, hogy ebből kornány, amit a kormány megpróbál bevezetni a közéletbe ebből mi fog kialakulni, mivel az egyik aranytehenét CSOK megszüntetnék, ami gazdaságilag teljesen logikus, de akiket érint számukra nem. Ennek hatására megszüntetik az új építésű lakásokat. Csőkken a vásárlás, csőkken az építkezés, csökken az állami bevétel.
Most ezt még szerintem csak szonda, mivel a tőzsde nagyon gyorsan reagált rá, szerintem ezt visszafogják mondani, vagy legalábbis erősen átgondolják. Tehát lesz valamilyen módosítás, amiről meggyőzik az emberet, hogy sokkal jobb, mint az előző .. kormány számára, de látszólag adnak is.
Bankadókat be fogják vezetni, mivel ezt az átlag ember nem érti, csak azt, hogy külünböző címszóval néhény száz forinttal többet fizetnek. Sőt bevezetnek újabb leleményes banki költségeket.
Összeségében CSOK-t nem szüntetik be, banki adókat megnövelik.
ITT TELJESEN MINDEGY? LÉNYEGÉBEN TÖBB ADÓT FIZETÜNK!!!!!!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek