Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 09. 25. 14:02
#205520

minden kívánságon így teljesüljön
beszélt a pocaktündér, és osongat is északnak a forint
és hosszú még a nap, talán beszél még
lacikonyha 2023. 09. 25. 13:31
Előzmény: #205514  Second Wave
#205519

semmi gond a BIF-el
https://telex.hu/gazdasag/2023/09/25/ungar-ingatlan-bif-allami-szamvevoszek
tuti az üzletmenet, a Mária meg fiatal még
hogy esetleg a pénztáros lőrinc is betette már a lábát inkognitóban?
nem gond
ígysem, úgysem vennék bele
Törölt felhasználó 2023. 09. 25. 13:17
Előzmény: #205517  Törölt felhasználó
#205518
halkan jegyzem meg, hogy a befektetés az már egy kicsit más téma, de ott is lehetnek látszólag rossz döntések, jó döntések a kellő helyismeret birtokában. Egy kockázatos nógrádi falu és egy stabil Berlin is lehet tökéletes döntés, ha a körülmények előnyök és kockázatok jól felfogott tudatában hozza meg az ember a döntést, sőt sokkal jobb mint az aktuális trend buborékába ugrani legyen az budapesti lakás, fű részvény, elektromos autó cég vagy ai hiszen ezeknek a buborék fázisában való beleugrása felér egy pénzügyi öngyilkossággal.
Törölt felhasználó 2023. 09. 25. 13:11
Előzmény: #205503  MethYou
#205517
természetesen én nem érvelek egyik mellett sem ellen sem, csupán gyakorlati a példát mutattam arra amire kísértetiesen hasonlót mondott az egyik fórumtárs.
Az pedig, hogy kinek hol éri meg élni azt csak a saját ízlése, igényei és lehetősége határozza meg lehet ez a Kärntner Strasse, Deák Ferenc Tér, Istenhegy, Kápolnásnyék vagy éppen Nógrádmegyer.
lacikonyha 2023. 09. 25. 12:53
Előzmény: #205515  lacikonyha
#205516

elnézést
András az a Gábor
lacikonyha 2023. 09. 25. 12:20
Előzmény: #205514  Second Wave
#205515

már több mint 10 éve megtettem
sőt azt is ismerem, honnan indult a néhai Ungár Gábor, és tudom hogy még megvolt az egyetemi állása is amikor már azzal foglakozott szabadidejében, hogy egy lakásban tárgyalt a tulajdoni várományossal, a ház előtt meg a haverja a következő vevő markába csapott, amikor letelefonált hogy kész a deal
és hogy a Nobilissel hogyan privatizálták a jogelődöt
hiába,az Ungár Gábor a belvárosi járdákon szocializálódott és tudományosan képzett volt az emberi tömeg viselkedéstudományból, ami  a leghasznosabb ingatlanpiaci alapismeret
az ő esetében pedig a belvárosi járda és viselkedéstudomány elegye igazi királyvizzé ált össze a megfelelő időben
az örökösei nem tehetnek semmiről, az érdem a Gáboré
Second Wave 2023. 09. 25. 12:05
Előzmény: #205511  lacikonyha
#205514
Semmi. Majd pillants rá a tulajdonosi körre :-)
lacikonyha 2023. 09. 25. 11:58
Előzmény: #205512  HPPapa
#205513

megnyugtattál
azzal, hogy nem fogadtok Budapest ellen
ez nagyon sokat számít nekem, nem csak simán jólesik
HPPapa 2023. 09. 25. 11:53
Előzmény: #205510  lacikonyha
#205512
Budapest ellen nem fogadunk, főleg nem Nógrád javára.
lacikonyha 2023. 09. 25. 11:34
Előzmény: #205507  sztiv
#205511

bár a BIF utóbbi 3 évi részvényárfolyamával nem tudom mi lenne a baj
https://www.portfolio.hu/arfolyam/BIF/BIF
lacikonyha 2023. 09. 25. 11:21
#205510

azért a Budapest jövőjéért aggódó ellendrukkerek figyelmébe ajánlanám a budapesti és környékének logisztikai célú ingatlanai tájékán zajló folyamatok  fél szemmel való követését
biztos jeleit fogják látni  a közelgő eljelentelenedésnek
slash 2023. 09. 25. 11:16
Előzmény: #205504  somogyi
#205509
Rendben. Apám Nógrádból való, sokat voltam ott gyerekkoromban (Bánki tó stb elkapott a nosztalgia.. 
lacikonyha 2023. 09. 25. 11:11
Előzmény: #205507  sztiv
#205508

megnéztem
és a SunDell SZIT státuszára és a tözsdei jelenlétükre sem biztos hogy hosszútávon tennék egy forintot is
ügyes varázsló cég lehet a cipruson bejegyzett tulajdonosaival együtt, valszeg rámentek csak az adómentességek megszerzésére
persze ez csak a szimatomra támasztott vélemény
sztiv 2023. 09. 25. 10:55
Előzmény: #205497  lacikonyha
#205507
Nézd meg a részvényárat mindkettőnél az elmúlt 3 évben, nem valószínű, hogy újabb hasonló cégekkel találkozhatunk a tőzsdéken...
lacikonyha 2023. 09. 25. 10:54
Előzmény: #205503  MethYou
#205506

a vidéknek kétségtelenül megvan a maga varázsa,és jól is tud esni néha
2019 nyarán megjelentem hatalmas 9,1 millió kp-vel a kistáskámban és vetten egy panelt egy jogvégzett családtól, ami az önkormányzati alkalmazott asszony nevén volt, és az ügyvéd férj csinálta a szerződést, kicsit aggodalmaskodtam ennek láttán, de azt mondták hogy nix összeférhetetlenség emiatt, be fogják jegyezni, az ingatlanos szervezte az egészet, és be is jegyezték
a végén kérdeztem hogy mivel tartozom, mire mosolyogtak,hogy benne volt a vételárban
szerettem ott vidéken lenni akkor
somogyi 2023. 09. 25. 10:50
Előzmény: #205504  somogyi
#205505
ja, akku ujrahasznosito üzem, a viz szennyzett, nagyon szennyezett, a maconkai viztározot horgásztonak hasznaljak, és azt a vizet issza a lakosság, amit szétetetnek, szétszteroidoznak... stb stb.
somogyi 2023. 09. 25. 10:46
#205504
nógrádban éltem pár évet úgy 20 at, ne akarjatok odamenni, rettentően lemaradott az ország többi részéhez képest, munkát vadászni kell, mindenki hatvanba jár boschba, jászfényszaru stb, tele van c typal, a rosszabbik fajtából, utak hányinger, 21 es jó szép meg minden, de a többi egyszerüen botrány, nagyképü pökhendi, megkeseredett emberek, rossz levegő , a salgótarjáni kórházat egyszerüen vágohidnak csufolják, meg aki oda bemegy élve nem jön ki, eü rotty , még jobban mint az ország többi részén, ígyisugyis elkell menni minimum 50 km ert  a munka miatt, egy barátom nagy cégnél hegesztő, 300 megfogja, ugyanez nyugatabbra 500-600.  szép szép nyáron, de engedjétek el, slash, ezereszer többet érsz zalával!
MethYou 2023. 09. 25. 10:21
Előzmény: #205474  Törölt felhasználó
#205503

Szóval ő órákig üvöltözik videókészítés közben a panelban, ami másokat zavar, tehát a panel nem jó. Neki. Halálfasza faluba költözik, ahonnan vasárnap fél óra kocsival Gyöngyös, ahol már Obi is van. Az út olyan rossz, hogy inkább lassan megy:) Ezek után a végén megjegyzi, hogy Bp-n a tömegközlekedés jó, de akinek van autója, az miért használna bkv-t:)))
.
Az a baj ezekkel a vidék - főváros megfejtésekkel, mint minden mással. A többség nem tud objektív lenni, él egy buborékban, amiben neki igaza van elvileg. De ez nem jelenti azt, hogy másnak is az a jó.
.
Mi pl. a 11-12-ben élünk. Azon kívül, hogy a munka, család is ideköt minket, imádom, hogy akár gyalog is el tudom intézni a bevásárlást, orvost, edzőtermet, szórakozást. A gyerek top 10-es iskolába jár, egy csomó program van, amin részt veszünk. Megvan a bája a vidéknek, nyilván van előnye annak is.
slash 2023. 09. 25. 10:15
Előzmény: #205500  lacikonyha
#205502
Semmi baj, Fater. Én jólnevelt ötvenes vagyok. Nálam ez a tisztelet jele.  Északon  mi van? 
lacikonyha 2023. 09. 25. 09:50
#205501

9 előtt ma is jó irányba indult a forint
jó írányba, az ingatlanaim eurósodása felé, vagyis északra
de aztán abbafelejtette folytatni
remélem hamarosan megszólal a pocaktündér, vagy a pocakmarci, esetleg az antipocakmisi, de  talán elég lenne némi matocsnyik nyikkanás is

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek