Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 20. 21:31
Előzmény: #205218  FR73
#205220
Kötvény létrának hívják. A legszebb az egészben hogy amikor elkezdtem csak egy elgondolás volt, nem is tudtam hogy ilyen létezik is. Amikor a vagyonnövekmény meghaladja a munkajövedelmet az egy kellemes pont.  Ha ilyenkor jön egy bevétel emelkedés, vagy egy kamat csökkentés, és újra eltolódnak az arányok.
Bolton01 2023. 09. 20. 21:22
Előzmény: #205214  Benzedrine
#205219

Szerintem ez a dilemma nagyon sarkos gondolkodásra vall. Gyere velem egy gondolatkiserletre:
Pár összegyűjtött 600e Eur (példádnál maradva) 40-45-50 éves korára, amit 4% hozamon fialtat és visszavonul úgymond.
2000 Eur-bol meg lehet élni ha van 1 tehermentes ingatlan és nincsenek extra igények.
De miért veszed kőbevésett dolognak, hogy csak a hozambol akarnak élni?? Hozzányúlhat a tőkéhez is, ha ésszel teszi, 5-10-20e eurót kivehet plusszba ha extrázni akar adott évben, de 1-2-3 hónap laza meló is beleférhet ... Ha a 600k euróból a végén 200-300k-t örököl a leszármazott, az se egy tragédia szerintem, vagy csak én látom ezt így... ?
FR73 2023. 09. 20. 20:52
Előzmény: #205217  LouMannheim
#205218
A tbsz számlák rendszere ugyanígy szépen kialakítható. Minden évben van lejárat. Tervezést igényel az igaz. Fiatalon még nem látványos, de aztán eljön az a pillanat, amikortól a havi vagyonnövekmény meghaladja az átlagos költekezést, aztán egy újabb pont, amikor meghaladja a munkajövedelmet is.
A munkának van egy olyan előnye, hogy ritmust ad a napoknak, de ritmust nemcsak a munka tud adni. A munkának van kellemetlen oldala is, kötöttséget jelent, amibe idővel bele lehet fáradni, pláne, ha az ember fiatalon alaposan belehúzott, hogy haladjon. 50 körül én már hallani sem akarok pl semmilyen túlóráról se.
Csak ugye úgy szocializálódtunk, hogy tanulás, munka, aztán hirtelen nyugdíjba vonulás. Pedig a sportolók is levezetnek a pályájuk vége felé, fokozatosan vonulnak ki, és átadják a helyüket a fiataloknak, akik gyorsabbak, erősebbek, stb. 50 és afelett már csak a tapasztalat marad meg komparatív előnyként. És ez mindenkivel így lesz, azzal is, aki 35 évesen nem így gondolja. 
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 20. 20:03
Előzmény: #205215  LouMannheim
#205217
Én ugyanezt csinálom csak fizetésből, semmi más. 11 éve fut a rendszer. Az első években minden hónapban volt lekötés, aztán meguntam , összevontam, rangsoroltam, most 5 hónap van meg a 12-ből. Aki korán elkezdi simán teljesíthető hogy a "B" oldalon már hátradőlj. Persze egy ingatlan vétel után újra indul a buli. Nagyon nehéz elkezdeni de utána már automatikus. Ha fizetésen kívül van egyéb jövedelem akkor gyorsabban megy.
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 20. 19:48
Előzmény: #205215  LouMannheim
#205216
Egyetertek
LouMannheim
LouMannheim 2023. 09. 20. 19:37
#205215
Én kedvelem Tihamér hozzászólásait.
"Mániában tartani, válságban vásárolni"
"Közeleg a tél"
A havi albérlet-garázs bevételeket rögtön beforgatja állampapírba, és van neki egy folyamatosan termelő "gépezete" amit bizonyára jó pár éve csinál, így már úgy megy ki neki  az év ,hogy minden hónapban van lejáró állampapírja amit a havi növekménnyel gyarapítva újra leköt. Lejár-hozzátesz-leköt, 12x az évben. Ez a kamatos kamat. Több év mire kialakul a rendszer.
Szóval hajrá Tihamér, hajrá mindenki.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 09. 20. 18:15
Előzmény: #205213  J0hnnyEnglish
#205214
Nem olyan egyszerű tőkejövedelemből élni. Mondjuk 4% hozamot lehet alacsony kockázattal min. tíz évre elérni. Tehát havi kétezer euró jövedelemhez kell 600000 Eur tőke. Itt jön be az a dilemma, hogy ha van valahonnan hatszázezer euród amit akár el is költhetnél, elégedett leszel-e azzal az életszívnonallal amit havi kétezerből ki tudsz hozni, vagy többre vágysz? Ugyan ez a dilemma áll milliós vagy tízmilliós vagyonra is.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 09. 20. 18:03
Előzmény: #205209  tihamer
#205213

Sok mindenben egyetértünk, sok mindenben nem... Szerintem ahhoz, hogy 40 éves kor felett tőkejövedelemből élj több kell mint szerencse, vagy öröklés, akár bármi. Az én véleményem szerint nem feltétlen rossz dolog az, ha az ember egy hosszú életen át dolgozik, fejlődik, tanul, főleg, ha szereti amit csinál.
A mostani magyarország nagyon rossz példa a fiatalok számára, jelentősen megnőtt, már-már látványossá vált a fékezhetetlen egybites gazdagok száma - ez sokak számára (nekem is ) irritáló, nem is valahol a pénz miatt, hanem amit és ahogy csinálnak.
Van előttem szerencsére több pozitív példa, több is, ezért én a korai nyugdíj, élj szamaritánus életet, dolgozzon a pénz helyetted (nem magával a befektetéssel) fellángolásoknak nem hiszek.
HerrLudwig 2023. 09. 20. 17:26
Előzmény: #205209  tihamer
#205212
Nekem úgy tűnik, te vagy ráfixálódva erre a pénz dologra. Akkor ki is a pénz szolgája? Én nem ezzel a témával kelek meg fekszek.
Nem az a gond, hogy a befektetéseidből élsz, sok ilyen ember van. Az arrogancia és mások lenézése, ami zavaró. Kicsit több alázat nem ártana. Ugyan ncseed is ezt a stílust tolta, de neki legalább saját gondolatai voltak, nem csak az internetről összeolvasott közhelyes idézeteket írta ide be.
Ha mindenki rabszolga, aki dolgozik, akkor Elon Musk is az? Vagy Oliver Zipse, hogy ne csak vállalkozót mondjak? Olyat el tudsz képzelni, hogy valaki szereti a munkáját? Azok is mind rabszolgák?
Nem tudsz az anyagi helyzetemről semmit sem, mi van, ha van már annyi osztalékjövedelmem, hogy megélnék belőle, ha akarnék, csak szeretek dolgozni? Akkor is rabszolga vagyok vajon?
Törölt felhasználó 2023. 09. 20. 16:11
Előzmény: #205209  tihamer
#205211
és ha annyira tetszik az A oldal akkor bármikor fordítható és az időt is újra indítják az égiek 😅
Amúgy lehet vannak itt fiatalok akik nem tudják mi az A és B oldal nekik mondjuk el, hogy régen még az USB úgy működött, hogy volt A és B oldala és a zenét úgy lehetett lejátszani az iPodunkon a 80as években, hogy ha lement az USB stick egyik fele akkor meg kellett fordítani, rákoppintani kimondani, hogy bábábú és elindult a zene 👍
tihamer
tihamer 2023. 09. 20. 15:12
Előzmény: #205205  HerrLudwig
#205210
"Rendszerint a szegény fogja meg a madarat, és a gazdag eszi meg."
Mikes Kelemen
tihamer
tihamer 2023. 09. 20. 14:59
Előzmény: #205205  HerrLudwig
#205209
Nézd Lajos, Te kb 35 körüli életkoroddal még rendesen az A oldalon gályázol a pénzért. Magyarul a szolgája vagy.
Én az élet A oldalán eleget dolgoztam a pénzért, mondhatni a pénz szolgája voltam,
Viszont az élet B oldalán nekem dolgozzon a pénz szolgámként.
Egyszerűsítve.
Az élet A oldalán én dolgoztam a pénzért,
A B oldalon viszont a pénz dolgozik nekem.
Úgyhogy hajrá neked is !
👍
FR73 2023. 09. 20. 14:56
Előzmény: #205205  HerrLudwig
#205208
Nem veszem, semmi gond.
Tihamér ott a helyi ingatlancápa. Azért figyelemre méltó, hogy egy pofonegyszerű képlettel milyen szép gyarapodást tud felmutatni.
Talán ez a WB idézet idevaló: #15: "Önnek nincs szüksége arra, hogy zseni legyen. A befektetés nem olyan tevékenység, ahol a 160-as IQ-val rendelkező jobb eredményt ér el, mint akinek csak 130 van. Az a lényeg, hogy ésszerűen cselekedjék."
Lacibátyával is jól eldiskurálok, pedig a családi hátterünk és neveltetésünk az kb tényleg Makó és Jeruzsálem távolságban van. Együtt offoljuk szét a topikot.
lacikonyha 2023. 09. 20. 14:49
Előzmény: #205205  HerrLudwig
#205207
ezt meg hogy nyomoztad ki?
lacikonyha 2023. 09. 20. 14:47
Előzmény: #205201  tothjoco
#205206

ezt az ellenmondani az ellentmondási igény kielégítése kedvéért valaki úgy érte el nemrég, hogy elmondta hogy a mondókám egyetlen megállapítását sem tartja elhibázottnak, de mint az általa nem megkérdőjelezett tartalmú kijelentésekkel nem ért egyet
ötven körüli korú felnőtt ember, nem egy kamasz
enyhén meglepett vele úgy 10 percig tartóan
te most egyáltalán nem
HerrLudwig 2023. 09. 20. 14:44
Előzmény: #205195  FR73
#205205
A kanizsai donaldtrump cáfolni ugyan nem tudta, amit írtam, csak rabszolgázásra futotta neki. Te azért ezt nem kell magadra vegyed.
Ha már lehet személyeskedni - legalábbis a rabszolgázás a modik szerint úgy tűnik, belefér -, nem csodálom, hogy ezzel a stílussal barátunkat otthagyta a családja.
macisajt 2023. 09. 20. 14:43
Előzmény: #205199  lacikonyha
#205204

Lacibá meséld már el légyszí, hogy a magyaros gombaleves ugyanolyan jó volt mint amilyet a nagyanyád főzőtt? Csípős paprika is volt benne?
De minél részletesebben, hadd teljen itt a hagymaszag a fórumban, esetleg még meg is éhezünk...
FR73 2023. 09. 20. 14:41
Előzmény: #205201  tothjoco
#205203
A Liszt F tér mágnesességét csak megerősíteni tudom, 2/2 a találati arány nálam, igaz, ez nem mostanában történt. Épp néztem, hogy a Karma indiai étterem lett? Nohát.
lacikonyha 2023. 09. 20. 14:38
Előzmény: #205201  tothjoco
#205202

tudom, baj van
azzal a hogy az én általam használt ingatlanpiaci pinamágnesességet igyekszel félremagyarázni, azért mert a te aktív szókincsedben mást jelent
rendben is van minden
tothjoco
tothjoco 2023. 09. 20. 14:31
Előzmény: #205199  lacikonyha
#205201
Tetszik ez a pinamagneseesseg……Ez kicsit olyan mint hogy van egy jo autod es tied minden! Vagy egy kis vagyonkad! Ha ezen mulik ottt baj van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek