Topiknyitó: BKKT 2024. 02. 11. 18:25

BKKT-Bitcoint Mindenkinek!  

Üdv!
Ebbe a topikba bárki írhat akit érdekel a téma kortól, nemtől, pártállástól függetlenül.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2024. 03. 01. 10:05
Előzmény: #96  BKKT
#98

Ez már csak magyarázkodás, hogy hosszú távon.
Meg hogy mit jelent az, hogy nem tévedek.
Gondolom legény ember lehetsz, ha azt vallod, hogy mindig neked van igazad. :-)
A pénzügyeknél meg nagyon sokféle képen lehet ezt magyarázni, hogy igaz, nem vesztettél, de nem hoztad ki a maximumot.
Ezért én soha nem mondom, hogy nem tévedek, mert biztosan lehetne jobban is csinálni. Sőt, sokkal jobban is.
A mezőgazdaságból........Van egy cég, amit mindent csúcsra járat, szuper terméseik vannak, minőség kiváló. Irigykednek is rájuk sokan, csak azt nem látják, hogy nyakig ülnek a hitelekben, mert csúcsra járatni mindent nagyon költséges dolog. A gazdáknak meg kell találnia azt a középutat, ami a legjobb.
De vehetünk példát a forma-1 ből is, általában nem a legnagyobb sebességű autó a leggyorsabb a köridőnél.
N0MAD 2024. 03. 01. 07:37
Előzmény: #96  BKKT
#97
Ez a hosszú távon soha nem tévedek érdekes dolog.
Nem az lehet mögötte, hogy csak nominálárral számol valaki, így a veszteség is kiütődik?
Mert ha elfelejtjük a reálérték, jelenérték, alternatív hozam, realizált haszon  figyelembevételét akkor azért elég ingatag alapra épitkezünk.
A másik megoldás hogy tényleg tévedhetetlen vagy, ezt innen nehéz megitélni.
BKKT 2024. 03. 01. 02:55
Előzmény: #94  szieszta
#96

Azt elfelejtetted hozzá tenni, hogy "hosszú távon" soha nem tévedek.... Ez évekre, évtizedekre vonatkozott...
A te megfogalmazásodban lehagytad a "hosszú távon" és így valóban más a jelentése....
A rövid távokon történő elképzelések nem mindig hozzák a várakozásainkat, erre is többször felhívtam a figyelmet....
Egyébként valóban hiba volt rövid távra előrejelzéseket adni, ezek perceken belül is változhatnak...
Na mindegy...
szieszta 2024. 02. 29. 10:16
Előzmény: #93  szieszta
#95

Nagyon érdekes, mikor leírom, hogy paraszt, nagyon sokan negatív jelzőt látnak benne. A farmár, vagy farmer már sokkal divatosabb, olyan amerikás. Hát igen, a Bálint is már Valentín.
A gazda szó adja vissza legjobban a jelentését, mert a parasztnak nagyon jól kellett gazdálkodnia a megtermett mennyiséggel, mert aratás csak egyszer van egy évben.
A mostani gazda meg már spekuláns is, mert nem mindegy mikor adja el a terményt és mikor veszi meg a hozzávalót. Nem beszélve arról, hogy már többet ülnek a számítógép előtt ügyet intézve, mint a traktorban.
szieszta 2024. 02. 29. 09:17
Előzmény: #92  BKKT
#94

"nincs értelme esésekre várni" - ezek alapján mégsem működik az elemzésed. Pedig azt írtad, nem szoktál tévedni. :-)
szieszta 2024. 02. 29. 09:13
Előzmény: #92  BKKT
#93

Régebben így voltam én is, hogy este hazaesve irigykedve néztem, hogy a játszótéren a cigányok a zacskóból jóízűen eszik a turista szalámit a gyerekekkel, közben azon pörögve, holnap még milyen feladatot vállalhatnák el. 
Közben elkalandoztak gondolataim, amit írtál és összeraktam magamban, hogy lehet mezőgazdász vagy, vagy építkezési vállalkozó. A "géppark" cseng a fülemben és az ingatlan akár szántóföldet is takarhat. A januárra időzített kirándulás meg tipikus "parasztpihenés" . A csúcs időszakomban 12 évig nem voltunk nyáron kirándulni, mert ugye az a szezon. Ami ebbe nem fér bele, a vegyszer a kiskertbe a románoktól. Ezek alapján MO  keleti felén élsz.
Lehet nagyot tévedek, de semmi gond. Ez csak az üzletkötői múltamból ered, mikor minden egyes ügyfélnek ismerned kellett a beállítottságát, ki miről beszélget szívesen. Ez a szakma is egy óriási színjáték, mikor mindenkinél személyre szabott szerepet kell játszani.
BKKT 2024. 02. 29. 07:45
#92

Nagyon sok a feladat körülöttem így kevés időm jut arra, hogy foglalkozzam a fórumokkal...
Azok akik azt gondolják, hogy lemaradtak, azok ezt gondolták 3-ezernél 10-20-50-ezernél is...
A nagy sztori még csak ezután fog elkezdődni!!!
Márc 24. 8-számjegyű állampapír kamatot kapok.. Ez egy az egyben BTC-be fog landolni és tök mindegy, hogy hol lesz akkor az árfolyama....
Amikor jut rá akkor venni kell, nincs értelme esésekre várni....
Sok szerencsét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2024. 02. 28. 22:29
Előzmény: #76  N0MAD
#91
Kimaradtunk, ez van. 
Én vettem volna, csak arra sem volt időm, hogy megnézzem hol-hogyan.
AlonsoAston 2024. 02. 28. 17:17
Előzmény: #89  szieszta
#90
blabla. Mondjuk akkor magadat minősíted ha képes voltàl a semmiért pénzt adni. Ezek a rohadt logikai bukfencek..
szieszta 2024. 02. 28. 17:07
Előzmény: #88  AlonsoAston
#89
Ezt rosszul tudod! Az érték és az ár teljesen más tészta. Az ár, amit megfizetsz, az érték, amit megkapsz. Tehát a bitcoin esetén egy semminek a lábnyomát kapod meg.
AlonsoAston 2024. 02. 28. 16:06
Előzmény: #87  szieszta
#88
Jó párszor..hiszen az értéke nullát gondolom nem úgy értetted, hogy sosem árazódik be, hiszen a piacnak mindig igaza van..Még tagadja..
szieszta 2024. 02. 28. 16:02
Előzmény: #86  AlonsoAston
#87
Hol olvastad, hogy 0-ra várom? Ez csak találgatás és ronda gyanúsítgatás.
AlonsoAston 2024. 02. 28. 15:48
Előzmény: #85  szieszta
#86
Szóval én lőttem mellé amikor egy rövid időre oda vártam korrekció gyanánt, ezt te mondod aki 0-ba várja évek óta. :) Na mindegy jelentelek is személyeskedésért, mert úgy látom nem tudsz meglenni nélküle meg a káromkodások nélkül.
szieszta 2024. 02. 28. 15:42
Előzmény: #82  AlonsoAston
#85

Ha eladnám meg az lenne a gond, hogy bedöntöm a piacot. :-)
Ja és nem kell minden nap számonkérni, hogy eladtam-e már, meg személyeskedni, hogy milyen hazug vagyok. Az az egy biztos, hogy a 30k vak jócskán mellé lőttél, de hát mit is várhat valaki egy k.........  .
AlonsoAston 2024. 02. 28. 15:36
#84
Valaki mondja már meg neki aki nem én vagyok mert nekem nem hisz, hogy egy sima tőzsdén is robotok működnek, hihetetlen az ember! Azt se értem miért vesz értéktelen szutykot a pénzéből. Bort iszik vizet prédikál. :)
AlonsoAston 2024. 02. 28. 15:34
Előzmény: #79  szieszta
#83
Onnan lesz pénz rá hogy van még pár csilliárd a gazdaságban, csak töredéke megy btcbe..Istenem ez a színvonal..
AlonsoAston 2024. 02. 28. 15:31
Előzmény: #77  szieszta
#82
Pofád max neked van "haver"! Ki a reteknek képzeled te itt magad? Az egész fórum rajtad röhög mert marhaságokat írsz, btcd van mikor gyűlülöd az egészet, azt mondod eladod ahogy pénzednél vagy, nem teszed. Nálad nagyobb karikatúrát nehéz lenne kitalálni. Én elhiszem, hogy olyan helyről jöttél ahol ilyen rondán beszélnek és az a menő, de ez nem az hely.
Azt meg ugye elfelejted, hogy milyen időtávon vártam a 30 ezret. Nem jött be, nagy dolog, de tettem mellé logikát hogy miért lehet így, esett is de nem annyit, népszerúbb a btc mint gondoltam. 
Ja és tudod kit kispöcsözzél le még ha csak k.....s nek is írod! Természetesen most is fel foglak jelenteni a ronda káromkodásoaidért. Hátha egyszer megunja a moderátor is az álszent stílusodat.
Manipulált piac bakker, nem zavar hogy naponta 200 milla usd értékben veszik az alapkezelők? Eszem megáll hogy lehet ekkora sületlenséget mondani. De te tudod, biztosan jó sokadjára is lejáratni magad.
 
szieszta 2024. 02. 28. 14:58
Előzmény: #80  N0MAD
#81

Én azt gondolom, hogy annyi az "újgazdag" a világban, akinek a pénzszórás a mániája, hogy mindig lesz valaki, aki még a kutyaszarért is hajlandó vagyonokat fizetni, csak azért, mert megengedheti magának.
Nálunk több ilyen is volt a rendszerváltás után, aki annyira tele volt, hogy még a cigijét is csak a pénzzel tudta meggyújtani. Mondjuk az volt a fontos, hogy mindenki lássa, hogy úgy kér tüzet, hogy nem a cigijét nyújtotta, hanem az összecsavart ötszázast.
N0MAD 2024. 02. 28. 14:47
Előzmény: #79  szieszta
#80
megfeledkezel az nft alkotásokról, mindig lesz mibe tenni az sose gond.
amikor kivenni akarod akkor lehet pislogás hogy másoknak nem ér mickeyegér kedvenc kiköpött rágógumija, egy musk befüvezett twitje nem ér. másoknak milliárd dollárokat.
szieszta 2024. 02. 28. 14:38
Előzmény: #76  N0MAD
#79

Emlékszem, 2021-ben a microstrategy tulaja az év végére több százezres árat ígért, mert az összes cég ebbe fogja beletenni a vagyonát. Most már a központi bankokra várnak, hogy ebbe fogják rakni pénzüket.
A világ összes pénze ebben összpontosul majd, csak arra leszek kíváncsi, a gazdaság mitől fog működni?
Vagy másra már nem is lesz szükség csak coinbányászokra és cointőzsdékre?
Gondolom az BTC ETF- el nem lehet fizetni, meg bárhova utalgatni, így ezzel a pénz funkció törölve lett.
Fsociety
Fsociety 2024. 02. 28. 14:24
#78
BTC 3as hullámban lehet, a tavaly nyári nagy visszaesés volt a kettő,ami nem ütött új aljat. Simán benne lehet a 80-100k.
szieszta 2024. 02. 28. 14:18
Előzmény: #76  N0MAD
#77

Ezen nem kell izgulni, mert a jövőt senki sem tudja. Most nagy a fomo és bármi jöhet.
Az bizonyos, hogy a mostani divatos spekulációs eszközök még nem éltek meg egy válságot. A központi bankok meg nagyon vigyáznak rá, hogy ilyen meg ne történjen, mert az ő zsebük is bánná.
Gondolom még ma átmegy a 60k-n, már nyalogatja  a szintet. Ezzel a grafikonok is módosulnak, ezzel a jóslatok is.
Alonso is 30k-ra várta, most meg akkora a pofája, mint a bécsi kapu. A nagy szakértő k.....s.
Nekem még most is az a véleményem,hogy a legjobban manipulált piac, egy egy nagyszereplő oda teszi az árat, ahova akarja. Ráadásul ezernyi robot kereskedik egymás között, mert ugye a kriptopiac nem ellenőrzött.
N0MAD 2024. 02. 28. 12:41
Előzmény: #75  szieszta
#76
Hát, így indult ez a topik, elég meggyőző volt az indoklás.
Gndoltam valaki régen foglalkozik ezzel, és ha “hívőként” esést mond akkor azt megjátszom.
Visszafele többen tudnak jósolni, de inkabb a jövő érdekelne.
szieszta 2024. 02. 28. 11:53
Előzmény: #73  N0MAD
#75

Én sem tudnám elképzelni, hogy ekkorát essen, ahogyan 2021-ben sem gondoltam volna. 51.600 nál. :-)
Jöttek az 1-10 milliós jóslatok, ahogyan most is.
Ami érdekes, hogy akkor a teslás musk beleugrott 1 milliárddal és a bejelentés napján 30k-ról 40 k ra ugrott az árfolyam, ami meg sem állt a csúcsig. Most már állítólag 10 milliárd ment bele az ETF be ami elhozta a hasonló emelkedést.
AlonsoAston 2024. 02. 28. 10:15
Előzmény: #72  szieszta
#74
ATM-re azaz BTM-re gondolsz? Nem anonim, max. minimális összegig, kérnek már személyit, telszámot.
N0MAD 2024. 02. 28. 09:29
#73
Már várom ezt a harmincezres beszállót.
Vagy addig shortolni kellene? Nem vagyok benne járatos, tapasztatltnak tűntél, de valahogy elsüllyed a topik.
szieszta 2024. 02. 27. 08:36
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Én úgy tudom, hogy a bitcoin pénzváltónál anonym a tranzakció, de nem vagyok benne biztos. Persze drágább is.
Törölt felhasználó 2024. 02. 27. 00:13
#71
Nem lehet anonim módon most beszállónak bitcoint szerezni?
Vagy valamit félreértettem?
N0MAD 2024. 02. 26. 23:13
#70
Akkor most beszakad vagy nem szakad?
Várom ahogy javasoltad….
BKKT 2024. 02. 17. 13:47
Előzmény: #68  Tazsomaru
#69

Aminek lényege szintén nem az árfolyam volt, úgyhogy rosszul értelmezted....
Alatta maradva pokol.... 
Fölé kerülve mennyország....
Tazsomaru
Tazsomaru 2024. 02. 17. 12:18
Előzmény: #67  BKKT
#68
Már hogyne érdekelnének az árfolyamok! Ezt a topikot is akkor csináltad, amikor volt egy vitád a 28800-as arfolyam töréséről. Na mindegy. Jó pihenést!
BKKT 2024. 02. 17. 12:06
Előzmény: #66  Tazsomaru
#67

Te az árfolyamokra figyeltél...
Engem meg nem érdekelnek az árfolyamok, engem az érdekel, hogy miből mi következik és mi fog kialakulni... Nincs köze ehhez az árfolyamoknak...
Amúgy nekem is jut időm mindenre, éppen most indulunk.....
Tazsomaru
Tazsomaru 2024. 02. 17. 11:57
Előzmény: #62  BKKT
#66
Nem így látom. Reggel amikor felkelek, azt csinálom amit akarok, ott ahol én akarom és azzal akivel én akarom és ehhez nem kell BTC. Nem érzem, hogy bármiféle rendszertől függene ez. Ráadásul fingom sincs a jövőbeni események alakulásáról, egyszerűen csak bekötöm a pozit és menedzselem a kockázatot. Kb. ennyi. Az hogy EUR, USD, BTC, vagy épp kagyló esetleg kavics, annak semmi jelentősége. Hozzáteszem, volt idő, hogy én is így láttam a piacot, mint te.
BKKT 2024. 02. 17. 11:53
Előzmény: #58  Tazsomaru
#65

Tetemes bukóm soha nem volt semmiben...
Én mindig megtervezem azt, hogy mit miért veszek és ennek nyomós oka is kell legyen, ha ez nem úgy alakul, ahogy azt elterveztem és látom is ennek az okait, akkor azokat még a nagy veszteségek előtt lezárom...
Veszíteni azok veszítenek akiknek arról sincs fogalmuk, hogy mit miért vesznek... Ráadásul végig nézik a tévedéseik következményeit=esést... 
 Ebből én már régen kinőttem....
hungaroconomy 2024. 02. 17. 11:46
Előzmény: #61  FR73
#64
Be. Ugyanis az egyik szituaciot naprol napra egyre intenzivebben tapasztalatom, a masikrol pedig tudom, hogy technikailag lehetetlen.
BKKT 2024. 02. 17. 11:41
Előzmény: #59  vrossi46
#63

Az összes altot szemétnek tartom...
Néhányuk azonban örökre fenn maradhat a BTC mellett...
Az ETH, XRP is ilyen, ezekben van sztori sőt, hamarosan itt is lesz ETF úgyhogy ezekre érdemes spekulálni, mert ezekben én is nagyobb emelkedést várok...
XRP-t a bírósági ügye tartja, de ez meg fog oldódni és utána repülni fog ez is....
BKKT 2024. 02. 17. 11:37
Előzmény: #55  Tazsomaru
#62

Nem lottózom... Szerencsejátékokat és azt, hogy szerencsével keressek pénzt, azt soha nem becsültem...
A szerencsével kapott pénzek értéktelenek és ezeket a piac mindig vissza is veszi... 
Ahhoz, hogy keresni tudj bármilyen piacon a legfontosabb az előrelátás és az, hogy mennyire látod jól a jövőbeni események megvalósulását... 
Ha jó világszemlélettel rendelkezel, akkor ez mellé a szerencse is társulhat, de azon nem múlhat semmi... 
Az első BTC vételeim 234-236 dolláron történtek... 
Soha nem adtam és nem is áll szándékomban ezekből eladni, én ennyire hiszek a Bitcoin felemelkedésében... 
Az, hogy az árfolyam itt tart most, ez sem a szerencsémnek köszönhető, hanem annak, hogy töretlenül hiszek abban hogy mivé fog válni... 
Nem az árfolyamon van itt a hangsúly...
Kell legyen mindenki kezében lenni egy olyan eszköznek amivel függetleníteni tudod magad a rendszertől...
Legnagyobb biztonság, likviditás, anonimitás , hordozhatóság... 
Ezek adják össze a Bitcoin igazi értékét.....
FR73 2024. 02. 17. 11:35
Előzmény: #60  hungaroconomy
#61
Azért látom, betalált, amit mondtam.

Topik gazda

BKKT
4 4 5

aktív fórumozók