Ehhez nem kell olyan nagy matematikai tudás, ez nem egy Elliott-hullám, amit két szakértő háromféleképpen magyaráz, majd öt perc múlva meg is cáfol. Ide nem kellenek bonyolult függvények. Ha Rejtő Jenő élne, nem azt kérdezné, hogy „hová tűnt a század?”, hanem azt: hová tűnt a matematikából a száznyolcvanhat milliárd 😁😁😁 ? A szektor kb. 50–56 milliárdos vesztesége után a havi 50 milliárdos lakossági veszteségről szóló elmélet egyszerűen értelmezhetetlen. Veszteség az üzemanyag ÁFÁ-ján Heti fogyasztás Benzin: = 28,4 millió liter/hét Dízel: = 47,0 millió liter/hét A piaci ár és a hatósági ár átlagos különbsége: Benzin: = 60,6 Ft/l Dízel: = 55,8 Ft/l
A kutak és a MOL vesztesége: = 56,5 milliárd Ft (Ez a szektor vesztesége, nem az államé). Az állam kiesése: Az állam szempontjából csak a nettó árra rakódó 27%-os ÁFA számít, ami literenként kb. 12–13 Ft elmaradt adót jelent. A 13 hét alatti teljes ÁFA-kiesés az üzemanyagon: = 12 milliárd Ft
Kisebb infláció miatti ÁFA-kiesés más termékeken . Az üzemanyagárak átlagosan = 9,5%-kal magasabbak lettek volna. Ez a teljes inflációt kb. +0,6 százalékponttal emelte volna meg. Ha a háztartások fogyasztása egy negyedévben nagyságrendileg 11 000 milliárd Ft, és az árak 0,6%-kal magasabbak: 0,006 × 11 000 milliárd Ft = 66 milliárd Ft Ennek az áfá-ja 0,27 × 66 milliárd Ft = 18 milliárd Ft . Tehát az elmaradt áfa az üzemanyagon: kb 12 milliárd Ft Az elmaradt plusz áfa más termékeken (az alacsonyabb infláció miatt): kb 18 milliárd Ft. Az összesen áfa -kiesés az államkasszából: kb 30 milliárd Ft Az infláció szempontjából: Az ár stop =0,6 százalékponttal fogta vissza az inflációt. Ez a hatás kb. 66 milliárd forinttal alacsonyabb fogyasztási szintet (kiadást) jelentett a lakosságnak az adott negyedévben. Mivel az államkassza és a szektor oldalán összesen kb. 30 milliárd forintos ÁFA-kiesés keletkezett, a lakosságnak viszont 66 milliárd forinttal kevesebbet kellett kifizetnie az elmúlt három hónapban, így nettó 36 milliárd forint plusz maradt a családok zsebében. Ha ehhez a valós nyereséghez hozzáadjuk azt a 150 milliárd forintot, amit a propaganda szerint állítólag „elbuktunk”, akkor hová lett a hivatalos matekból a semmiben lebegő 186 milliárd forint? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
A kutak és a MOL vesztesége: = 56,5 milliárd Ft (Ez a szektor vesztesége, nem az államé). Az állam kiesése: Az állam szempontjából csak a nettó árra rakódó 27%-os ÁFA számít, ami literenként kb. 12–13 Ft elmaradt adót jelent. A 13 hét alatti teljes ÁFA-kiesés az üzemanyagon: = 12 milliárd Ft
Kisebb infláció miatti ÁFA-kiesés más termékeken . Az üzemanyagárak átlagosan = 9,5%-kal magasabbak lettek volna. Ez a teljes inflációt kb. +0,6 százalékponttal emelte volna meg. Ha a háztartások fogyasztása egy negyedévben nagyságrendileg 11 000 milliárd Ft, és az árak 0,6%-kal magasabbak: 0,006 × 11 000 milliárd Ft = 66 milliárd Ft Ennek az áfá-ja 0,27 × 66 milliárd Ft = 18 milliárd Ft . Tehát az elmaradt áfa az üzemanyagon: kb 12 milliárd Ft Az elmaradt plusz áfa más termékeken (az alacsonyabb infláció miatt): kb 18 milliárd Ft. Az összesen áfa -kiesés az államkasszából: kb 30 milliárd Ft Az infláció szempontjából: Az ár stop =0,6 százalékponttal fogta vissza az inflációt. Ez a hatás kb. 66 milliárd forinttal alacsonyabb fogyasztási szintet (kiadást) jelentett a lakosságnak az adott negyedévben. Mivel az államkassza és a szektor oldalán összesen kb. 30 milliárd forintos ÁFA-kiesés keletkezett, a lakosságnak viszont 66 milliárd forinttal kevesebbet kellett kifizetnie az elmúlt három hónapban, így nettó 36 milliárd forint plusz maradt a családok zsebében. Ha ehhez a valós nyereséghez hozzáadjuk azt a 150 milliárd forintot, amit a propaganda szerint állítólag „elbuktunk”, akkor hová lett a hivatalos matekból a semmiben lebegő 186 milliárd forint? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣